Urban Decay

Ár:   $39   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, az összetevőket feltöltötte: Kimi, Módosítva: 2019. május 30.

Ár:   $39
Lelőhely:   külföld (Sephora), online
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Súlytalan, gyakorlatilag láthatatlan alapozó félig matt finish-sel.

Ár: 6500 plusz posta , Eladó: Currypie
Állapot: Új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen a belvárosban, előre utalás után postán keresztül vehető át
Ár: 5000 , Eladó: seen
Állapot: új, kipróbált, Helyszín: Bp. 12. ker, fizetés: személyes vagy utalás után postázom
Bb.Sophie

2018. október 14.

Ez és az All Nighter között vaciláltam, végül kipróbálás után a Naked Skin-re esett a választásom.
Leginkább a Catrice HD Liquid Coverage-hez tudom hasonlítani, ez is vizes állagú, nagyon folyékony alapozó. Ecsettel nehéz szépen felvinni, talán dou fiber-el és szivaccsal/ BBlenderrel működik a legjobban. Az üvegben kissé sötétnek tűnő szín a bőrömön tökéletes, szépen terül és jól beleolvad az arcom színébe. Mindenképen kell hozzá egy jó mattító púder, mert az én kevert kissé zsíros bőrömön magában nem szép. A fedése nagyon minimális, ami tökéletes hétköznapi alapozóvá teszi.
Ami nekem csalódás, hogy műanyag csomagolása van, ami kifejezetten gagyi hatást kelt, még a Catrice is üvegben van, pedig messze nem egy árkategória a két termék. Erős, parfümös(?) illata van, amit felkenés közben érezni, én ezt nem szeretem és zavar.
Mindent egybevetve szerintem el fogom használni de nem újravevős termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 14.

Mindent egybevetve szerintem el fogom használni de nem újravevős termék.

Mesi

2018. február 22.

Nálam jó ideje nagy kedvenc, télen-nyáron is bírja a strapát.
A 0.5-ös legvilágosabb árnyalat nyáron jó, télen ezt is világosítom (én tényleg nagyon fehér vagyok...). Száraz, érzékeny bőröm van, hámló foltokat is produkálok, de nekem semmi gondom ezzel az alapozóval. A fedése amúgy nem gagyi, színezett hidratálóknál erősebb, de tény, hogy természetes. Nekem bőven elég, ha pedig bőrhiba van, akkor 1 pötty korrektor és teljesen oké.
Púderrel nem szoktam fixálni, nekem így is kibírja a napot. Nyáron max mattító lapocskát használok mellé alkalomadtán, de ezt sem mindig.
Ecsettel dolgozom el. Szeretem az állagát és a pumpás kiszerelését, nagyon praktikus (halál az öntögetős high end alapozókra!!!).
Amit viszont nem lehet elsinkófálni: az aláhidratálás --> nem csak ennél a terméknél, hanem bármilyen alapozónál, ugye. Nekem eddig minden hidratálómmal és szérumommal tök jól működik együtt és mivel könnyed állaga van, számomra jól illeszthető a "rétegezős" rutinba is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 22.

Nálam jó ideje nagy kedvenc, télen-nyáron is bírja a strapát.

komzsuska

2016. július 11.

UPDATE: Nyáron sajnos nem bizonyult tartósnak :( Lefolyik... most keverem egy másik alapozóval (egy Maybelline-nel), így ok, de azért picit csalódtam, mert a könnyedsége miatt direkt a nyári időszakra rendeltem. Azért marad az 5 csillag, mert továbbra is szimpi, csak ezt kissé sajnálom.

Nagyon világos a bőröm (MAC: NW13 körül), mindig meg is gyűlik a bajom a megfelelő árnyalat kiválasztásával. Kb 1 hónapja eldöntöttem, hogy nem vacakolok tovább, és megrendeltem ezt az alapozót 0.5 színben. Az első pozitívum: a színe egyszerűen tökéletes! Talán az első olyan alapozóm, ami teljesen passzol, a nyakamtól sem üt el, és a homlokvonalamban sem hagy rá utaló jeleket. Ennek ellenére nehezen indult a kapcsolatunk, meg kellett tanulnom használni, azóta viszont elválaszthatatlanok lettünk, imádom! A tapasztalatok: a száraz foltokat utálja, kiemeli őket, viszont ha az ember lánya mindig hámlaszt, és odafigyel a hidratálásra, egyszerűen mesésen mutat. Az én bőrömön szuperül fed (FYI: inkább szárazkás a bőröm általában, néha a T-vonal normál-enyhén zsíros, az orromon okoznak gondot a mitesszerszerű /sf-ek), a pirosságot és az orrom problémás részeit szépen elfedi, a mániám, hogy fedjen annyira, hogy az összhatás olyan legyen, mintha az orromon tökéletes lenne a bőr, ezt el is éri. Mégis engedi a saját tónust érvényesülni; egyáltalán nincs maszkhatása, sőt észre sem venni (mások nem tudják megmondani, van-e rajtam alapozó, csak azt látják, szép a bőröm. Onnan tudom, hogy teszteltem).
Nekem az ecsetes felvitel vált be leginkább, kézzel nem megy (vagy csak béna vagyok hozzá), a blendereket pedig per pillanat száműztem az életemből (ennek nincs különösebb oka, csak így alakult). A tartóssága remek, az orromon és az államon szoktam nézegetni, nálam is kibír olyan 6 órát biztosan, utána enyhén elkezd kopni az orromon, de pl az EL Double Wear Lighttal összemérve, nálam az UD tartósabbnak bizonyult. Kb matt finishű, nem is használok púdert, így pont szép. Egyszerre nagyon keveset érdemes használni, könnyen csíkozódik, és miután felvitte az ember lánya, kell neki kábé 5 perc, hogy beleolvadjon a bőrbe. SZerintem csodás!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 11.

dorsia

2016. július 5.

Sephorában vettem, egy eladólány segített kiválasztani és iszonyatos csalódás volt.
Nem vészesen száraz a bőröm és jó minőségű termékeket is használok rá.
Ennek ellneére száraz foltokat eredményez a legváratlanabb helyeken akármilyen hidratálót, primert, szérumot vagy bármi mást használok alá.
Nincsenek pattanásaim, nem tágak a pórusaim, annyit kellett volna ennek a cuccnak csinálni, hogy kiegyenlíti a bőrtónust és alapot ad a további termékeknek. Hát nem ment. Az amúgy elég apró pórusaim sokkal feltűnőbbé tette. Nem találtam még olyan púdert amivel jól működött volna, a legvékonyabb réteg a lehető legkisebb púdermennyiséggel is mini corn flakeseket varázsol a szemöldök fölé és a homlokra.

Azért adtam neki két csillagot mert egyébként szép színe van, nincs narancssárga vagy más természetellenes beütése és elajándékozni jó lesz.

Száraz bőrűek messzire kerüljék ezt a teréket, jó szívvel tudom ajánlani helyette a Clinique Superbalanced alapozót ebben az árkategóriában.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 5.

Nem vészesen száraz a bőröm és jó minőségű termékeket is használok rá.

Ildie

2016. május 1.

Én nem értem az lőző kommenteket. Ennek az alapozónak pont az a lényege, hogy könnyű és gyenge fedésű. Ha valaki pattanásos, vagy problémás a bőre akkor minek vesz gyenge fedésű alapozót, amit aztán jól lepontoz.

A Bobbi Brown Skin alapozóhoz tudnám hasonlítani. UD-ből a 0,5ös árnyalat a BB porcelan 0 árnyalattal egyezik meg csak az UD sokkal olcsóbb.
Nekem szivaccsal működik jól, amit kicsit sajnálok, mert egy csomó ecsetem hevez használatlanul.
Ha kipirosodik az arcom, vagy nyomkodtam és azért piros, akkor azt simán eltünteni. Kis korrektorral a bőrhibáka nekem simán elegendő.
De a lényeg az érzés, az érzés, hogy nincs rajtad semmi, de semmi. Imádom. És ehhez a semmi érzéshez képest meg azért van fedése.
A tartóssága nekem okés, 4-6 óra múlva csillog kicsit a homlokom, de tökre nem érdekel, mert ez egy természetes dolog, emiatt nem fogog vakolni. Kis púder és megy tovább az élet.
A lemosáskor a vattakorongban nem lesz sok festék, párolog elfelé az anyag de közben meg látványra olyan, mintha ott lenne. Ez nekem szimpi.
Problémát természetesen nem okozott.
Határozottan elégedett vagyok vele, nyárra szuper lesz, télre viszont lehet valami erősebbet választanék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 1.

Problémát természetesen nem okozott.

Emerencia

2015. november 26.

Pattanásos bőröm van, sajnos a hibákat nem fedi el, zöld korrektor kell alá és púder, utána sokkal jobb a fedése. Viszont, ha felkenem olyan mintha nem is lenne az arcomon, könnyed, nem érzem azt, hogy a bőröm fulladna tőle.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 26.

misno

2015. október 24.

Elég szép összetevőlistája van, és a fehér bőrűek is találnak maguknak árnyalatot. Mindössze ez az alapozó nem a legjobb problémás bőrre, ha jobb fedés szükséges. De kellemes a textúrája, és nem terhelték felesleges parfümmel. Ha egyszer javul a bőröm, biztos újra fogom vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 24.

timcsi_i

2015. augusztus 24.

Az alapozó maga elég folyékony, nem tudom mennyire fed önmagában, de púderrel nagyon szép. Viszont a komoly hibákat nem hiszem hogy elfedi. Nagyon finom, olyan mintha semmi nem lenne a bőrömön. Nem szárít, tartós, nekem a kedvenc alapozóm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 24.

rockroka

2015. április 18.

Kifejezetten elégedetlen voltam vele. Nagyon gyenge fedést biztosít és rendívül folyós az állaga. Ebben az árkategóriában számos jobb alapozó van. Úgy tűnik, az alapozó nem a UD erőssége, ellenben a szemfestékekkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 18.

Pöti

2014. január 16.

Ez az alapozó tényleg weightless... Nagyon folyékony, használat előtt fel kell rázni. Nem problémás bőrre találták ki, mert a fedése valóban enyhe. Akiknek viszont nincs komoly bőrhibája, csak egységesíteni szeretné a bőrképét, annak jó választás lehet. Ami hatalmas pozitívuma a terméknek,hogy nagy színválasztékban kapható. Én tutira mentem, a 0.5-ös legvilágosabb árnyalatot vettem. Hófehérkéknek igazi megváltás lehet. Nem okozott pattanást, nem szárított ki. Nagyon könnyen el lehet oszlatni, akár kézzel is. A finishe valóban fél matt, egészséges bőrfényt ad. Maga az alapozó nem látszik a bőrön, hozza a Naked érzést. Műanyag pumpás flakonja van, egy pumpálás elég az egész arcra. A Clinique Superbalanced-ját nem kőrözi le, de szorosan mögötte van. Jó kis termék, de minta nélkül azért elég nehéz lehet belőni az árnyalatot...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 16.

Antioxidánsok: Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol
Peptidek: Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Tisztító, emulgeáló, sűrűség szabályozó, bőrjavító (skin conditioning) és felületaktív anyag (surfactant).

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.