Uriage

Ár:   2999 Ft   Kategória:   Kézkrémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tdorina3, Módosítva: 2018. március 29.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Kézkrémek
Bőrtípus:   Száraz

Igazi védő-, barrier krém, mely nyugtatja, táplálja, puhítja, ápolja a napi igénybevételtől, vegyi anyagoktól károsodott kezek bőrét. Gyorsan beszívódik, nem ragad, láthatatlan, vízálló textúra.

• A szabadalmaztatott POLY-2P komplex védőréteggel elszigeteli, védi a bőrt számos irritációt okozó anyagtól, és regenerálja az igénybe vett, kirepedezett, károsodott bőrt.
  • Manuka méz tartalma véd az irritációt okozó mikroorganizmusok túlszaporodásával szemben.
  • Uriage termálvíz tartalma hidratál, nyugtat és erősíti a meggyengült epidermiszt.

Hipoallergén, illatanyagmentes.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Amadea

2022. március 27.

A téli időszak eddigi kedvenc kézkréme lett. Nem mondom, hogy tökéletes, azzal még nem találkoztam, de közel jár hozzá.
Az állaga olyan, mint a habcsók, mielőtt kisütöd. Mivel éjszakára használom, nem zavar, hogy kicsit nehezesebben szívódik be, bár, tegyük hozzá, hogy egy masszív védőkrém iránt irreális elvárás lenne, hogy pikk-pakk becuppantsa a bőr (arra ott vannak a TBS kis kézkrémjei, de azok csak napközbeni, expressz hidratálásra jók).
Nekem eddig nem volt olyan problémám, hogy a hideg időben kirepedezett vagy vérzett volna a kezem, március idusán sikerült összehozni. Furcsálltam, mert már elég jó idő volt és minden este lefekvés előtt bekenem a kezem, aztán rájöttem, mi a baj: már nem hordtam a kesztyűt. Mivel nagyon fázós vagyok talptól fejbúbig, teljes menetfelszerelésben nyomulok ősztől tavaszig: sapka, sál, kesztyű. Márciusban azonban már nekem is elegem volt belőlük, de a jelek szerint a kezemnek még szüksége lett volna erre a pluszra.
Ha külön odafigyelve az extrán kiszáradt részekbe is bemasszíroztam a krémet, enyhítette a szörnyű viszketést, feszülést, reggelente a Xemose arcpermetből spricceltem rá, azt is nagyon szerette a meggyötört bőröm.

Szóval, nekem bevált, de annak, akinek nem extrém száraz a bőre a testén, nem ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 27.

balkri

2021. november 8.

Sűrű, kicsit nehezebben kenhető krém. Pár perc alatt szívódni be. Puhít, véd és hidratál. Ami engem zavar, maga a krém sűrűsége és a kiszerelésre. Kicsi vaskos műanyag tubus, amiből kb. már az 5. használat után nehézkes a kinyomás. Én speciel ezt a krémet pumpás flakonban tudom elképzelni. Utálom, amikor ketté kell vágni a flakont, hogy ki tudjam nyerni a tartalmat. A hatóanyagot figyelembe véve nálam ez csak 3 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 8.

pacsalia

2021. március 23.

Ez valami irtózat!
Az eloszlása után mintha vastag szilikonréteg lenne a kezemen, az a bőrkiszárítós fajta. Semennyire nem ápolja a bőrt. Minderre sikerült 3200 forintot kidobnom.
Undorító termék!!!!!!!
Ugyanaz mint a mixa narancs kupakos kézkréme...
Ennél a két kézkrémnél undorítóbb, haszontalanabb és kukába valóbb dolgot nagyon régen nem vásároltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 23.

Ez valami irtózat!
Undorító termék!!!!!!!
Ugyanaz mint a mixa narancs kupakos kézkréme...

katan

2021. február 18.

Legjobb kézkrém csúnya száraz kirepedezett kézre. Ajánlom!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 18.

Legjobb kézkrém csúnya száraz kirepedezett kézre. Ajánlom!

sziluetta

2020. október 13.

Az itteni vélemények alapján rendeltem meg (meglepően kicsi amúgy a tubus), mert folyamatos ekcémával küzdök az ujjaim között (amin egyáltalán nem segít ez a kézfertőtlenítős időszak), illetve mostmár a hidegallergiám is kezd kijönni a kézfejemen. Nekem sajnos kevés volt, így én vadászni fogok tovább, vagy maradok a bioderma testápolójánál, az valamelyest bevált. Csak azért nem pontozom le, mert másokon segített.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 13.

derienart

2020. október 7.

EKCÉMÁSOK, HIDEG KIÜTÉSESEK figyelem! Ez a kézkrém zseniális ezekre a problémákra. Vízalapú de nagyon testes, be sem szívódik. Így egész kézre, tenyérre lehetetlen alkalmazni. Éjszára és helyileg viszont nagyon jó. Ha a hidegallergiámtól vérvörös a kezem ez az egyetlen krém, ami leviszi a gyulladást. Felkenem és érzetre már jobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 7.

Szofi

2020. augusztus 16.

Ez a termék akár 10 csillagot is megérdemelne. Nem normál kézbőrre való. Az ekcémás, kontakt dermatitiszes kezemre csak ez volt a jó (a vényköteleseken kívül a hardcore) időszakban. Ráadásul kényszeres kézmosó vagyok, és több kézmosást is kibír. Csak ajánlani tudom annak, akinek hasonló problémái vannak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 16.

hennniii

2019. december 16.

Zsíros és nehéz érzet a kezemen, annyira nem érzem, hogy hatna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 16.

Zsíros és nehéz érzet a kezemen, annyira nem érzem, hogy hatna.

Erina

2018. május 2.

Nekem kicsit tömény, nehezen tudtam elkenni, de nagyon szépen hidratál, hamar beszívódik. De nem veszem újra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 2.

tdorina3

2018. március 11.

Én meg vagyok vele elégedve, bár találkoztam már jobb kézkrémekkel. Hamar beszívódik, hidratál, picit zsíros utóérzetet hagy maga után, de nem túl zavaró. Hidratálhatna viszont tovább is, egy-két óra múlva már nem érzem, hogy kellőképpen hidratált lenne a kezem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 11.

Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Honey

Tiszta, színtelen, sárgás folyadék, gyenge jellegzetes szaggal. Segíti a stabil emulziók képzését társemulgeálószerek nélkül. Kiváló szilikon-emulgeálószer, amely segíti a víz és a szilikonolajok kellemes keveredését, péládul alapozókban.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Vízben és alkoholban egyaránt oldódó, glicerinből és kókuszolajból előállított PEG vegyület. Elsősorban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant) gyengéd tisztízó hatású összetevő, de némi hidratáló, bőrpuhító tulajdonsága is van. Elsősorban lemosókban használt összetevő.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Méz. A méz kiváló szénhidrátforrás, mely gazdag ásványi anyagokban, tartalmaz vitaminokat, szerves savakat, illóolajokat és fontos enzimeket. Találhatóak még benne aminosavak, fehérjék és egyéb bioaktív anyagok. 81%-ban főleg monoszacharid cukrot tartalmaz. 22 féle makro-, és mikroelem található benne. Elsősorban C-, és B-vitamin, folsav és nikotinsav a leglényegesebb vitamintartalma, de magas az enzimtartalma is. Az egyedülálló kémiai összetétel a méznek több hasznos bőrápoló tulajdonságot kölcsönöz: hidratál, nyugtat és antioxidáns, valamint jelentős antibakteriális és gombaellenes hatással is rendelkezik, illetve a bőr felszínén is védőréteget képez. A sötétebb mézek erősebb antioxidáns hatással bírnak, mint a világos mézek.

PVP 0 0

A PVP a polyvinylpyrrolidone rövidítése. Az 1950-es években ez volt az első szintetikus polimer, amelyet hajrögzítőként használtak a rovar eredetű sellak helyett, és a mai napig is a hajformázó termékek egyik elsődleges összetevője, amely a haj helyén tartásában segédkezik. Az összetevő és szép, vékony, egyenletes filmréteget képes képezni a bőrön és a hajon. Ha csekély mennyiségben van jelen a bőrápoló termékekben, észrevehetetlen vízmegkötő filmréteget képez a bőrön, amely segít a bőrnek feszesebb megjelenést kölcsönözni.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Gombaellenes tartósítószer.

A CosIng besorolás szerint átlátszatlanná tevő segédanyag, a TruthInAging szerint pedig felületi hártya képző anyag, mely a többi szilikonhoz hasonlóan selymes, sima érzetet hagy maga után a bőrön és (ideiglenes) ráncfeltöltő hatása is van.