Uriage

Ár:   5600 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2019. április 24.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők

A Bariésun Mineral krém 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat.

Uriage termálvízben gazdag, megerősíti a bőr barriert, nyugtatja, hidratálja a napozással igénybe vett bőrt. Érzékeny és napallergiás bőrre is ajánlott.  Kellemesen használható, nem ragad, azonnal felszívódik.

A BARIÉSUN az Uriage fényvédő termékcsaládja, melyet úgy fejlesztettek ki, hogy garantálja a maximális biztonságot és kiváló toleranciát a legérzékenyebb bőrtípusok számára is.  A fotostabil, széles spektrumú UVA / UVB szűrőrendszerrel, EU ajánlást meghaladó ultra UVA védelemmel rendelkező termékek különlegesen, két szinten védik a sejteket:

• Szabadalmaztatott Aquaspongin® komplex tartalma véd az UV sugárzás okozta vízvesztéstől.
  • Antioxidáns pajzsot hoz létre, mely véd az UV sugárzás sejtkárosító hatásától

Minden fényvédő magasan tolerált, nem tartalmaz Octocrylene-t, alkoholt, parabent. Hipoallergén, nem komedóképző, erősen vízálló, homokozásálló.

Ár: 4.000 , Eladó: vviki95
Állapot: 2-szer próbált, Helyszín: Harta, fizetés: előre utalás, postán maradó

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

zsofbar77

2021. február 22.

Nem a legolcsóbb fényvédő, nehéz állaga van, nehezen is kenhető és csak kilenc hónapig áll el. Ezek a negatívumok. Pozitívum viszont, hogy nagy kiszerelésű, viszonylag olcsó, és a 9 hónap alatt, ha nyakra is kenem, nagyjából el is fogy. Felkenés után fehér réteget hagy, ezért a púder kötelező utána, de ezek után mintha ott se lenne az arcomon, pedig mindig két rétegben viszem fel. Amíg nem tehetem meg, hogy PC-ben fürödjek, addig elképzelhető, hogy ezt fogom venni. Egyelőre ki se pattogtam tőle. 4*, mert javítani azért lehetne a szavatossági időn és a formulán is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 22.

Sephira

2021. január 2.

Nem is tudom hogyan kezdjem......

Én télen használtam ezt a fényvédőt smink alá, cold krém fölé mert valamit kellett használnom az érzékeny bőrömre télen (is).

Az a fura, hogy én olyan egy-két évig használtam, mivel érzékeny a bőröm, a legtöbb kémiai fényvédőt nem bírom, kipirosodott az arcom tőlük. Az elején még működött is, úgy értem nem okozott bajt.

Eléggé fehérít, mintha gésának akarnék öltözni. Ezt még megbocsátottam volna neki (gondoltam, valamit valamiért, a titánium dioxide miatt ami nem szívódik be hanem réteget hagy, de legalább véd), hisz munkába használtam úgy, hogy rásminkeltem, úgy nem volt vészes (igaz az alapozót kivilágosította). (Utcára viszont vállalhatatlan a számomra sminkelés nélkül, emberek közé).

Viszont azt mindig is éreztem, hogy mintha hagyna rajtam valami vastag, zsíros réteget, főleg ha rásminkelek, mintha maszk lenne rajtam. Folyik is, beleül a szemem alatti apró ráncokba, órák múlva is zsíros az arcomon.

Még ezeket is elnéztem volna neki, azt gondoltam nem találok jobbat fizikai fényvédőkön belül, és legalább nem szárít.

Viszont mostanában nem tudom mi történt (pedig nincs lejárva), de azt vettem észre, hogy mintha irritált lenne a bőröm, égne, meg lenne vastagodva. Mikor lemostam az arcom, akkor láttam, hogy tényleg. Két oldalt az orcáim pirosak, szárazak, meg vannak vastagodva, sőt az egyik szemem körül is piros, száraz és kissé be van dagadva.

Eleinte nem tudtam, hogy erre a krémre gyanakodjak-e. Tettem egy próbát, elhagytam a használatát, elkezdtem egy másik fizikai (de kissé szárító hatású) fényvédőt használni cold krém fölé, esténként persze gyulladáscsökkentőket használtam.

Mióta ezt az Uriage-t nem használom, sokkal jobb a bőrömnek. Sőt, találtam azóta másik fizikai fényvédőt, ami hidratál, mégse hagy vastag, zsíros réteget (mintha disznózsírral vagy motorolajjal kenném be magam), se fehérre nem meszel, és irritációt se okoz.

Se pirosodás, se bőrmegvastagodás, az arcbőröm is természetesebb hatású (ugyanazokkal a sminktermékekkel), nem vakolat.

És én ezt a terméket eddig telente használtam, és az elején nem okozott komoly gondokat, egy idő után feltűnt mintha érzékenyebb lenne bőröm, betudtam a hidegnek.

Most már tudom ez a krém volt a ludas, mostanra sokallt be az arcbőröm tőle. Soha többet nem kenném magamra (nyakamra elhasználom így télen paraffinos krém fölé), nem akarok többé égő, vörös, viszkető foltokat.

Azelőtt azt gondoltam, a fizikai fényvédőknél természetes, hogy fehérre színeznek és ilyen nehezek, gondoltam ez az ára védjem az érzékeny bőrömet. (Nyárra találtam olyan kémiai-fizikai hibrid fényvédőt ami nemhogy nem bántott, még szebbé is tette bőrömet).

Eléggé ellentmondás nekem, hogy mikor felviszem, legalább 15 percet kell várnom (pedig nem egy kilót teszek, de ha keveset viszek fel nem véd) hogy tudjak rá sminkelni, annyira zsíros, vastag réteget hagy az arcomon. Mégis mikor este lemosom a sminkemmel együtt, akkor száraz, piros, irritált bőr marad utána.

Egyszerre zsírosit, de alatta szárít (talán mégis igaz, hogy a titánium-dioxide rosszat tesz bőrnek? Vagy a Zinc Oxide összetevőt nem bírom?).

Nem is tudom, hogyan ajánlhatják ezt érzékeny bőrre. Száraz, pirosodásra hajlamos bőrnek kész öngyilkosság.....

Soha többet Uriage Mineral.

(Az irritáció miatt 1 csillag, amúgy 3-ast kapott volna).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 2.

Nem is tudom hogyan kezdjem......

Soha többet Uriage Mineral.

(Az irritáció miatt 1 csillag, amúgy 3-ast kapott volna).

koirankeksii

2020. augusztus 22.

Mindenképpen egy SPF50-es, fizikai fényvédőt kerestem az arcomra. Eddig koreai cuccokat rendeltem, de mivel már beleszaladtunk a nyárba, így nem volt időm egy-két hónapot várni. Erre esett a választásom, testre pedig az Uriage sima 50-es spray változata.
Hát mit ne mondjak, booorzasztóan fehérít, de tényleg még a vártnál is sokkal jobban. Eleinte ez nagyon zavart, de már inkább viccesnek találom a munkahelyen az olyan megjegyzéseket, hogy "Úristen, te jól vagy? Nagyon fehér az arcod!".
Negatívum:
- ha nagyon kicsit viszek fel, akkor is borzasztóan fehérít, már-már ijesztően szürke lesz az ábrázatom
- nehéz lemosni
- ha egész nap rajtam van, akkor a nap végére kicsit irritálja a bőrömet
- felkenés után is ragad, így mindig le kell púderezni
Pozitívum:
- szerintem a mennyiséget tekintve 2 év múlva is meglesz még
- nem égtem még le

A nagyon fehérség és az irritáció miatt egy jóindulató hármast adok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 22.

Negatívum:
- nehéz lemosni
- ha egész nap rajtam van, akkor a nap végére kicsit irritálja a bőrömet
- felkenés után is ragad, így mindig le kell púderezni
Pozitívum:
- szerintem a mennyiséget tekintve 2 év múlva is meglesz még
- nem égtem még le

A nagyon fehérség és az irritáció miatt egy jóindulató hármast adok.

zs001

2020. június 12.

Mint kiderült, a bőröm nem bírja a kémiai fényvédőket. Ezt megvettem, de kár volt. Gyakorlatilag azt kell mondanom, hogy ez használhatatlan. Az hagyján, hogy kenhetetlen, de egy zöldes-fehér, masszív, soha be nem szívódó, ragadós rétegként ül az ember fején. Úgy néztem vele ki, mint egy három napos vízihulla. Lemosni is egy harc. Nincs az a kisgyerek, akire ezt fel lehetne applikálni, de felnőtt sem, aki ezt el tudja viselni. Értem, tudom, a cink oxid ilyen. De nem értem, hogy a koreaiak hogyan képesek 1000x jobb, tisztán fizikai fényvédőket gyártani, ami csak minimálisan meszeli be az embert. Csalódás ez a termék is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 12.

fehereszter13

2019. augusztus 9.

Nekem ez a fényvédő nagyon nem vált be. Többször adtam neki esélyt. Reggeli rutinnal meg anélkül is. De nagyon vastag, zsíros krémként nehezedett az arcomra, ami nagyon fullasztó volt. Emellett pedig volt egy olyan fura, kellemetlen szaga is a bőrömnek, amit egész nap éreztem.
Lemosni tényleg nehéz volt, és elképzelhető, hogy jól véd a naptól, de ne ilyen áron. Számomra képtelenség volt kényelmesen viselni, sminkelni sem tudtam rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

natasa76

2019. július 23.

Sajnos nem vált be, kipattogtam tőle, nagyon nehezen lehet eloszlatni felkenés után a krémet, vízzel érintkezve fehéren foltosodott tőle a bőröm, de lemosni sem volt egyszerű magamról. Viszont tény, hogy nem égtem le, de ettől azért többet is elvárnék egy terméktől. Én ezt gyerekre biztosan nem kenném fel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 23.

Radam

2019. július 13.

Szerintem szuper! :) Én csak testre használtam, arcra túl sok lenne. Egy sűrű, tartós és rendkívűl vízálló fényvédő ( még szappannal is nehezen jön le felklenés után egy órával :D ). Nyilván hagy egy fehér réteget, mivel 50+-os nem szinezett fizikai fényvédő, de én pl. kevesebbet raktam és tudom, hogy így nem nyújt megfelelő védelmet, de kevesebb mennyiség melett sem lett még egy grammnyi szinem sem, úgy hogy egész nap strandon voltunk és csak megérkezéskor kentem be magam ezzel :D ( pedig nagyon fehér bőrű vagyok ). Úgyhogy ez egy nagyon szuper, nagyon jó védelmet biztosító és rendkívűl vízálló fényvédő, bátran ajánlom mindenkinek! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 13.

hetesiedit

2019. július 9.

Viszonylag jó fényvédő. Erős védelmet nyújt. Arcra is használható, bár először nagyon fehér, idő kell neki. Engem inkább az zavar, hogy csípi a szemem, ha a melegtől "megolvad", és csordogál a szemembe... Valamint a PEG-származék és a Dimethicone az összetevők között. Ezért szerintem sem gyermekeknek, sem kismamáknak nem igazán való, hiába írják, hogy 1 éves kor alatt. (A többihez képest persze natúrnak számít. Meg legalább fizikai, és nem kémiai fényvédő, nem szívódik fel.) De ennél már jobb az Alverde: olcsóbb is, jobb is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 9.

natulcien

2019. június 14.

Pontosan úgy jártam, mint az előttem szóló, csak a 3.használat után. A legtöbbet a vállamra, felkaromra tettem, mert azt érte a legtöbbször a nap, és apró fehér kis viszkető patik jelentek meg. Sajna ez a naptej így "kuka". Direkt a 2 éves kislányomra kerestem fizikai naptejet, de így nem merem rá sem kenni. Annyira nagy bizalommal viseltettem irányába, hogy rögtön 2 darabot is vettem a szezonra. Sajnos elhamarkodottan vásároltam.
2019.06.09

Frissítés: Kapott még egy esélyt. Egyszerűen nem tudtam elképzelni mi üthetett ki ennyire ebben a krémben, így más körülmények között újra használtam. Tuti, hogy ez a krém a bűnös, mivel csak a hátamat kentem be vele. Minden más testrészemre más naptejet használtam, és csak ott viszketek ahová ezt kentem szóval innentől ez hivatalos "kuka". 5 nap után még mindig viszket kicsit az előző használat, és még mindig patis a felkarom, de már nem annyira vészes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 14.

2019.06.09

sezi

2019. június 13.

06.07: Még aznap amikor felkentem apró pattanások jelentek meg az arcom különböző részein, amik viszkettek. másnap csúnyán reagált rá a bőröm.
Fehér réteget hagy, nehezen eloszlatható, csúnya. nehezen lemosható.

-1 et adnék rá legszívesebben.

______

UPDATE: 06.13.-án múlt el a viszkető pattanás, majd beleőrültem, mert ahol pattanás sem volt még ott is viszketett... teljesen felháborító, hogy ezt a terméket még a legérzékenyebb bőrre is ajánlják. szerintem még lélegezni sem tud a bőr alatta. Már kétszer fürödtem be uriage termékkel. vigyáznom kell velük..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 13.

Fehér réteget hagy, nehezen eloszlatható, csúnya. nehezen lemosható.

-1 et adnék rá legszívesebben.

______

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glucose, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.