Uriage

Ár:   5600 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2019. április 24.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők

A Bariésun Mineral krém 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat.

Uriage termálvízben gazdag, megerősíti a bőr barriert, nyugtatja, hidratálja a napozással igénybe vett bőrt. Érzékeny és napallergiás bőrre is ajánlott.  Kellemesen használható, nem ragad, azonnal felszívódik.

A BARIÉSUN az Uriage fényvédő termékcsaládja, melyet úgy fejlesztettek ki, hogy garantálja a maximális biztonságot és kiváló toleranciát a legérzékenyebb bőrtípusok számára is.  A fotostabil, széles spektrumú UVA / UVB szűrőrendszerrel, EU ajánlást meghaladó ultra UVA védelemmel rendelkező termékek különlegesen, két szinten védik a sejteket:

• Szabadalmaztatott Aquaspongin® komplex tartalma véd az UV sugárzás okozta vízvesztéstől.
  • Antioxidáns pajzsot hoz létre, mely véd az UV sugárzás sejtkárosító hatásától

Minden fényvédő magasan tolerált, nem tartalmaz Octocrylene-t, alkoholt, parabent. Hipoallergén, nem komedóképző, erősen vízálló, homokozásálló.

chistani

2019. április 17.

G-napokon sikerült kedvezményes áron beszereznem, de már előtte is szemeztem vele. Van egy rosszcsont 7 hósom, aki folyton az arcomat harapdálja, plusz nem bírja a bőröm a kémiai fényvédőket, ezért esett erre a választásom.
Pro:
- tisztán fizikai
- szép összetevők
- maximális védelem (bár majd nyáron lehet igazán élesben tesztelni)
- babán is bátran használom
- nem okozott pattanásokat
- nem érzem ragacsosnak a bőröm
- sokáig elég lesz
Kontra:
- tényleg egy sűrű fehér krém DE! elkenhető úgy hogy nem látszik (teszteltem egy egész teáskanálnyit szétkentem az arcomon és a dekoltázson. Ennyi az ajánlott. Először azt hittem itt a vég, olyan fehér voltan, mint egy japán gésa :D de türelem kell hozzá. Persze ha visszamegyek dolgozni, nem tudom lesz e elég időm reggel ezzel vacakolni.
- kicsit fénylik az arcon, na de nekem idővel minden átfénylik :) púderrel ez is kiküszöbölhető
Előttem írták, hogy nehezen lemosható, én nem tapasztaltam. Bár olajos lemosót és LRP habzólemosót mindig használok. Maximálisan ajánlom azoknak, akik tisztán fizikai fényvédők keresnek, nyilván számolni kell a fizikai fényvédők sajátosságával is (ezért nem vonok le csillagot). Jövők majd updatelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 17.

Pro:
- tisztán fizikai
- szép összetevők
- maximális védelem (bár majd nyáron lehet igazán élesben tesztelni)
- babán is bátran használom
- nem okozott pattanásokat
- nem érzem ragacsosnak a bőröm
- sokáig elég lesz
Kontra:

MuitoBrancaMaisBonita

2019. március 5.

November eleje óta használom, imádom a gyógyvízillatát, hogy estére szebb utána a bőröm. Télen teljesen jó volt, bár mindig kentem alá hidratáló krémet, be is szívódott, ha eléggé beszívódott előtte a hidratálóm is. Addig volt töretlen a lelkesedésem, amíg nem vettem egy mérőkanál szettet és rá nem jöttem, hogy az ajánlás felét-kétharmadát használom. Az egynegyed teáskanálnyit esélyem sincs eldolgozni, próbáltam már két részletben, aláhidratálás nélkül, de mindig az lett a vége, hogy egy vékony fehér réteget le kellett itatnom egy zsepivel, pedig rajtam elütnie kihívás volt, mert nagyon világos a bőröm. Így már nyilván nem kapom meg az 50 faktoros védelmet. A szívem szakad meg, de sajnos nyárra így már nem lesz elég. Adok esélyt valami szilikonosnak (bár nem annyira rajongok a szilikonért), ez pedig marad nyaralásra, home officeba, hétvégére. De nem tudok egynél több csillagot levonni, mert nagyon szerettem a bőrömmel egyetemben és télre elég fényvédelmet adott kémiai hámlasztók mellett is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 5.

wildrose

2018. november 6.

Illatmentes, sűrű, fehér krém, vékony rétegben könnyen eloszlatható, de nagyobb mennyiségben ez nagy kihívás, és ekkor csillogó réteget hagy, valamint a ráncokba, szőrszálakba beleül, ami igen zavaró. Arcra nem vált be, testre elhasználtam, de ott sem győzött meg igazán, bár tény, hogy remekül véd a naptól.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 6.

Lorna

2018. július 16.

Anno kolléganő jó 3-5 méteres távolságból kérdezte meg, hogy bb-krém van-e rajtam azzal a tipikus hangnemmel mint amikor, valaki megkérdezi, hogy új frizurád van, te igent mondasz, aztán nem folytatják azzal, hogy jól áll; hanem látszik rajtuk, hogy azon gondolkodnak, hogy hazudják-e hogy jól áll- ezzel értékes másodperceket vesztegetve, és a végén mindenki csak bológat, hogy igen láthatólag új frizurád/bbkrémed van. Évek óta bbkrémet hordok kb napi szinten, aznap épp nem volt rajtam, csak ez.
Azért kissé zavaró, hogy a napvédőt fél irodán keresztül látni lehet.
Sűrű, fehér állagú, tömény krém, ami kiemeli a száraz részeket, viszont egy zsíros érezhető réteget hagy a bőrön. De fényvédőnek kiváló. Most keresek egy elegánsabb formulát. (Az eucerin oilcontrol fényvédővel próbálkozom most helyette)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 16.

Azért kissé zavaró, hogy a napvédőt fél irodán keresztül látni lehet.

Dolcedia

2018. június 8.

Elég nehéz krém ,szárít,meszel ,de alapos munkával eldolgozva nem lesz mar fehér,de egyébként nem rossz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 8.

Asianlover

2018. január 18.

5 csillag a maga módján... Alapvetően könnyen barnuló, kb. semennyire nem anyajegyes/foltos a bőröm, szóval alapvetően nem én vagyok ennek a krémnek a célközönsége. Kizárólag UV 10 fölött, szikrázó napsütés és a tenger fényvisszaverő hatása miatt szoktam kenni. Ez egy falfehér, vízálló vakolat. Minél tovább kenegetjük, annál inkább eloszlik, de semmi kétség, hogy ahova ebből jutott, az messziről világít. Kínaik a tengerparton :D pont úgy néz ki tőle az ember. Szóval én ezt Magyarországon sosem venném elő magamra, maximum egy hófehér kis csecsemőn tudnám elképzelni, de akkor is napokig kéne szivaccsal súrolgatni szegényt, mert brutál tartós a végeredmény. Rajtam viszont pattanásokat okoz pár nap alatt, köszönhetően gondolom annak, hogy totálba eltömíti a pórusaimat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 18.

Jadviga

2017. augusztus 11.

2017 július 1.: Na, nálam a tavalyi baklövését most szépítette az Uriage. Míg a Bariésun fényvédő spray SPF 50+ mellett megégtem,ettől egy balatoni héten tesztelve fikarcnyit sem kapott színt az arcom, ami az én két nagy melazmás foltomnak kimondottan áldás, nomeg így a lelkemnek is! Szárazkás bőröm így nyáron is elviseli ezt a tömény krémet. Zsíros bőrre biztosan sok lenne, de a normál bőrűeknek is érdemes előbb kipróbálni, mielőtt ennyit költenének rá. Kezdetben rémítően fehér, de ha sokáig kenegetve bedolgozzuk a bőrbe, akkor nekem nem hagy zavaró réteget. De valóban sokáig és alaposan kell kenegetni, ami reggelente azért macerás. És várni is a további smink előtt, bár mindent jól tűr magán. Engem hidratál, és bár igen sűrű, nem okozott sem pattanást, sem mitteszert. Tavasszal azt mondtam, ha az 50- es fizikai sem fogja meg a foltok nyári besötétedését, akkor semmi, akkor feladom. Eddig ebben kiválóan teljesít. Az állaga miatt vonok csak le egy csillagot, de ez a négyes nagyon erős négyes. Ha nyár végén is ezt az arcom látom a tükörben, akkor egye csuda az állagát, megkapja az ötödiket is és újraveszem.

Update másfél hónap múlva: a 40 fokos hőségriadós hetet is a Balatonban vészeltem át. Jelentem, a foltjaim alig erősödtek. Végre nincs sírógörcs a nyaralás végén a tükör előtt! Állagától függetlenül, kizárólag a hatása miatt örömmel adom meg az 5 csillagot!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 11.

sztikke

2017. július 10.

Ez maga A naptej. Fényvédő hatása csillagos ötös, egész nap egyszer kentem be magam, és csak egy picit lettem piros a vállamon, de ez amiatt lehetett, mert fürdés után nem kentem újra magamat. A cucc tényleg látványos, hagy egy réteget a bőrön, ami az én fehér bőrömön nem feltűnő, de a barátom extra barna bőrén hol lilán, hol rózsaszínen világított :( A vizet szó szerint lepergeti, és még zuhanyzáskor sem tudtam teljes mértékben lemosni magamról. Arcra nem próbáltam, testre nagyon bevált, de sokáig kellett belemasszírozni a bőrbe, hogy eltűnjön az a nagy fehérség. A ruhákat viszont sajnos megfogja. Emiatt és a bőrön való furcsa színe miatt kap csak 4 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 10.

boczagica

2017. június 6.

Rossz helyre írtam a múltkor a véleményem,most szembesültem vele. Ezért jottem szépíteni.
Ezt a fényvédőt, a hidegben használtam. Nyárra nekem sajnos sok. Télen hidratáló nélkül is elég volt. Nagyon szerettem. A pc fényvédővel kicsit megszoktam színezni. Nem mindig, csak amikor kicsit melegebb van, és kell a mattítás neki.Az az érdekes benne, hogy amikor lemosom akkor is azt látom, hogy valahogy szebb a bőrom. Nagyon megszerettem, bár nyáron pc, alig várom hogy bejojjon a hideg, és használhassam. Talán a termál víz miatt van. Nem tudom. Szerintem megéri az árát. Kozben kipróbáltam a kémiait is tőlük. De ez a legjobb. Annyit még meg kell jegyeznem, hogy nem minden alapozóval műkodik jól. Én a yamuna ásványit szoktam ráütogetni, azzal jól el van. De ha sok a takargatni való, akkor kell még a korrektor is.

Ismét megvásároltam a nyárra.Próbálok spórolni a pc fényvédőmmel. A szemem koré kimondottan szeretem. Ha itthon csak az udvarra megyek ki, vagy biciklizem, vagy csak este 1-2 óra miatt kell fényvédőznom, akkor inkább ezt kenem. Ez sem olcsó, de a fele Paulájénak. Jó lenne ha végre lenne egy olcsóbb verzió fizikai fényvédelemre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 6.

Cirné

2017. május 12.

Egy nagyon nagyon vékony fehér, fényesebb réteget hagy maga után, de ezen kívül semmi rosszat nem tudok mondani. Arcra kenem, amit előtte hidratálok, és amire icipicit sminkelek is. Nem tudom, hogy hosszútávon mit fog csinálni a bőrömmel, de az első próbálkozások után igazán kedvelem. Gondolkodtam, hogy a Clinique Sheer City Block-ot vagy ezt a terméket próbáljam-e ki, de mivel nagyon bevált az Uriage Ds. Emúlzió Krém, kevesebb összetevője van, mint a Clinique-nek (kevesebb antioxidáns, viszont kevesebb adalékanyag is) és színtelen és olcsóbb, erre esett a választás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 12.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glucose, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.