Uriage

Ár:   5600 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2019. április 24.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők

A Bariésun Mineral krém 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat.

Uriage termálvízben gazdag, megerősíti a bőr barriert, nyugtatja, hidratálja a napozással igénybe vett bőrt. Érzékeny és napallergiás bőrre is ajánlott.  Kellemesen használható, nem ragad, azonnal felszívódik.

A BARIÉSUN az Uriage fényvédő termékcsaládja, melyet úgy fejlesztettek ki, hogy garantálja a maximális biztonságot és kiváló toleranciát a legérzékenyebb bőrtípusok számára is.  A fotostabil, széles spektrumú UVA / UVB szűrőrendszerrel, EU ajánlást meghaladó ultra UVA védelemmel rendelkező termékek különlegesen, két szinten védik a sejteket:

• Szabadalmaztatott Aquaspongin® komplex tartalma véd az UV sugárzás okozta vízvesztéstől.
  • Antioxidáns pajzsot hoz létre, mely véd az UV sugárzás sejtkárosító hatásától

Minden fényvédő magasan tolerált, nem tartalmaz Octocrylene-t, alkoholt, parabent. Hipoallergén, nem komedóképző, erősen vízálló, homokozásálló.

natulcien

2019. június 14.

Pontosan úgy jártam, mint az előttem szóló, csak a 3.használat után. A legtöbbet a vállamra, felkaromra tettem, mert azt érte a legtöbbször a nap, és apró fehér kis viszkető patik jelentek meg. Sajna ez a naptej így "kuka". Direkt a 2 éves kislányomra kerestem fizikai naptejet, de így nem merem rá sem kenni. Annyira nagy bizalommal viseltettem irányába, hogy rögtön 2 darabot is vettem a szezonra. Sajnos elhamarkodottan vásároltam.
2019.06.09

Frissítés: Kapott még egy esélyt. Egyszerűen nem tudtam elképzelni mi üthetett ki ennyire ebben a krémben, így más körülmények között újra használtam. Tuti, hogy ez a krém a bűnös, mivel csak a hátamat kentem be vele. Minden más testrészemre más naptejet használtam, és csak ott viszketek ahová ezt kentem szóval innentől ez hivatalos "kuka". 5 nap után még mindig viszket kicsit az előző használat, és még mindig patis a felkarom, de már nem annyira vészes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 14.

2019.06.09

sezi

2019. június 13.

06.07: Még aznap amikor felkentem apró pattanások jelentek meg az arcom különböző részein, amik viszkettek. másnap csúnyán reagált rá a bőröm.
Fehér réteget hagy, nehezen eloszlatható, csúnya. nehezen lemosható.

-1 et adnék rá legszívesebben.

______

UPDATE: 06.13.-án múlt el a viszkető pattanás, majd beleőrültem, mert ahol pattanás sem volt még ott is viszketett... teljesen felháborító, hogy ezt a terméket még a legérzékenyebb bőrre is ajánlják. szerintem még lélegezni sem tud a bőr alatta. Már kétszer fürödtem be uriage termékkel. vigyáznom kell velük..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 13.

Fehér réteget hagy, nehezen eloszlatható, csúnya. nehezen lemosható.

-1 et adnék rá legszívesebben.

______

umpalumpa

2019. június 4.

Egy pici 3 ml-est kaptam gyógyszertárban, amikor kunyiztam érzékeny szem köré valót. Nem voltak túl szívélyesek, sajnos, mintha sok pénzt akartam volna a saját készletükből.
A lényeg: fehér réteget hagy. Erőteljesen fehér és lassan szívódik be. Kizárólag a szem környékemre kenem, mert az olajos részeken nem viselném jól. Nem szárítja a szárazabb szem alatti bőrt, nem irritálja. De, ha belekerül a szemembe, márpedig mindig belemegy egy picit, szárítja és bepirosodik kicsit, viszont nem nagyon kellemetlen és nem gyullad be estére/másnapra. Ha átmosom szemcseppel, akkor minden oké. Lemosni nem nehezebb, mint más hasonlót. Sminkelni is lehet rá, elég jól, de egy idő után sajnos lecsúszik a korrektor.
Elég jó az ára, ha csak arcra szánt holmi, testre már nem venném meg, csak ha kicsi emberkét kennék vele. Majdnem vettem kuponos napokon, de inkább kipróbálok más fizikai fényvédőket is, hátha van olyan, amiről nem mászik le hamar a korrektor vagy egyéb smink és persze még jobban tolerálja a szemgolyóm :P

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 4.

estrella13

2019. május 13.

Tavaly nyár eleje óta használom, azért vettem meg mert a márka kémiai fényvédőjétől könnyezett a szemem. Az állaga nagyon sűrű és elsőre zsírosnak tűnik, de néhány perc alatt beszívódik és inkább száraz érzést kelt. A probléma is pont ez vele, mert plusz hidratálás nélkül eléggé szárít. Sajnos hófehér bőrön is látványos fehér réteget hagy, ami idővel picit javul, de teljesen nem tűnik el. Ha víz éri akkor teljesen fehér lesz. Pozitívum, hogy nem büdös, nap közben nem zsíros, nem fényesedik ki tőle a bőr, nem irritál és tényleg jól véd. Van egy terület az arcomon ami csak akkor nem ég le nyáron ha ezt használom. Összességében meg vagyok vele elégedve, testre tökéletes, arcra a fehérség miatt nem annyira.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 13.

chistani

2019. április 17.

G-napokon sikerült kedvezményes áron beszereznem, de már előtte is szemeztem vele. Van egy rosszcsont 7 hósom, aki folyton az arcomat harapdálja, plusz nem bírja a bőröm a kémiai fényvédőket, ezért esett erre a választásom.
Pro:
- tisztán fizikai
- szép összetevők
- maximális védelem (bár majd nyáron lehet igazán élesben tesztelni)
- babán is bátran használom
- nem okozott pattanásokat
- nem érzem ragacsosnak a bőröm
- sokáig elég lesz
Kontra:
- tényleg egy sűrű fehér krém DE! elkenhető úgy hogy nem látszik (teszteltem egy egész teáskanálnyit szétkentem az arcomon és a dekoltázson. Ennyi az ajánlott. Először azt hittem itt a vég, olyan fehér voltan, mint egy japán gésa :D de türelem kell hozzá. Persze ha visszamegyek dolgozni, nem tudom lesz e elég időm reggel ezzel vacakolni.
- kicsit fénylik az arcon, na de nekem idővel minden átfénylik :) púderrel ez is kiküszöbölhető
Előttem írták, hogy nehezen lemosható, én nem tapasztaltam. Bár olajos lemosót és LRP habzólemosót mindig használok. Maximálisan ajánlom azoknak, akik tisztán fizikai fényvédők keresnek, nyilván számolni kell a fizikai fényvédők sajátosságával is (ezért nem vonok le csillagot). Jövők majd updatelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 17.

Pro:
- tisztán fizikai
- szép összetevők
- maximális védelem (bár majd nyáron lehet igazán élesben tesztelni)
- babán is bátran használom
- nem okozott pattanásokat
- nem érzem ragacsosnak a bőröm
- sokáig elég lesz
Kontra:

MuitoBrancaMaisBonita

2019. március 5.

November eleje óta használom, imádom a gyógyvízillatát, hogy estére szebb utána a bőröm. Télen teljesen jó volt, bár mindig kentem alá hidratáló krémet, be is szívódott, ha eléggé beszívódott előtte a hidratálóm is. Addig volt töretlen a lelkesedésem, amíg nem vettem egy mérőkanál szettet és rá nem jöttem, hogy az ajánlás felét-kétharmadát használom. Az egynegyed teáskanálnyit esélyem sincs eldolgozni, próbáltam már két részletben, aláhidratálás nélkül, de mindig az lett a vége, hogy egy vékony fehér réteget le kellett itatnom egy zsepivel, pedig rajtam elütnie kihívás volt, mert nagyon világos a bőröm. Így már nyilván nem kapom meg az 50 faktoros védelmet. A szívem szakad meg, de sajnos nyárra így már nem lesz elég. Adok esélyt valami szilikonosnak (bár nem annyira rajongok a szilikonért), ez pedig marad nyaralásra, home officeba, hétvégére. De nem tudok egynél több csillagot levonni, mert nagyon szerettem a bőrömmel egyetemben és télre elég fényvédelmet adott kémiai hámlasztók mellett is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 5.

wildrose

2018. november 6.

Illatmentes, sűrű, fehér krém, vékony rétegben könnyen eloszlatható, de nagyobb mennyiségben ez nagy kihívás, és ekkor csillogó réteget hagy, valamint a ráncokba, szőrszálakba beleül, ami igen zavaró. Arcra nem vált be, testre elhasználtam, de ott sem győzött meg igazán, bár tény, hogy remekül véd a naptól.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 6.

Lorna

2018. július 16.

Anno kolléganő jó 3-5 méteres távolságból kérdezte meg, hogy bb-krém van-e rajtam azzal a tipikus hangnemmel mint amikor, valaki megkérdezi, hogy új frizurád van, te igent mondasz, aztán nem folytatják azzal, hogy jól áll; hanem látszik rajtuk, hogy azon gondolkodnak, hogy hazudják-e hogy jól áll- ezzel értékes másodperceket vesztegetve, és a végén mindenki csak bológat, hogy igen láthatólag új frizurád/bbkrémed van. Évek óta bbkrémet hordok kb napi szinten, aznap épp nem volt rajtam, csak ez.
Azért kissé zavaró, hogy a napvédőt fél irodán keresztül látni lehet.
Sűrű, fehér állagú, tömény krém, ami kiemeli a száraz részeket, viszont egy zsíros érezhető réteget hagy a bőrön. De fényvédőnek kiváló. Most keresek egy elegánsabb formulát. (Az eucerin oilcontrol fényvédővel próbálkozom most helyette)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 16.

Azért kissé zavaró, hogy a napvédőt fél irodán keresztül látni lehet.

Dolcedia

2018. június 8.

Elég nehéz krém ,szárít,meszel ,de alapos munkával eldolgozva nem lesz mar fehér,de egyébként nem rossz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 8.

Asianlover

2018. január 18.

5 csillag a maga módján... Alapvetően könnyen barnuló, kb. semennyire nem anyajegyes/foltos a bőröm, szóval alapvetően nem én vagyok ennek a krémnek a célközönsége. Kizárólag UV 10 fölött, szikrázó napsütés és a tenger fényvisszaverő hatása miatt szoktam kenni. Ez egy falfehér, vízálló vakolat. Minél tovább kenegetjük, annál inkább eloszlik, de semmi kétség, hogy ahova ebből jutott, az messziről világít. Kínaik a tengerparton :D pont úgy néz ki tőle az ember. Szóval én ezt Magyarországon sosem venném elő magamra, maximum egy hófehér kis csecsemőn tudnám elképzelni, de akkor is napokig kéne szivaccsal súrolgatni szegényt, mert brutál tartós a végeredmény. Rajtam viszont pattanásokat okoz pár nap alatt, köszönhetően gondolom annak, hogy totálba eltömíti a pórusaimat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 18.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glucose, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.