Uriage

Ár:   5600 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2019. április 24.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők

A Bariésun Mineral krém 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat.

Uriage termálvízben gazdag, megerősíti a bőr barriert, nyugtatja, hidratálja a napozással igénybe vett bőrt. Érzékeny és napallergiás bőrre is ajánlott.  Kellemesen használható, nem ragad, azonnal felszívódik.

A BARIÉSUN az Uriage fényvédő termékcsaládja, melyet úgy fejlesztettek ki, hogy garantálja a maximális biztonságot és kiváló toleranciát a legérzékenyebb bőrtípusok számára is.  A fotostabil, széles spektrumú UVA / UVB szűrőrendszerrel, EU ajánlást meghaladó ultra UVA védelemmel rendelkező termékek különlegesen, két szinten védik a sejteket:

• Szabadalmaztatott Aquaspongin® komplex tartalma véd az UV sugárzás okozta vízvesztéstől.
  • Antioxidáns pajzsot hoz létre, mely véd az UV sugárzás sejtkárosító hatásától

Minden fényvédő magasan tolerált, nem tartalmaz Octocrylene-t, alkoholt, parabent. Hipoallergén, nem komedóképző, erősen vízálló, homokozásálló.

Ár: 4.000 , Eladó: vviki95
Állapot: 2-szer próbált, Helyszín: Harta, fizetés: előre utalás, postán maradó

Theresia

2015. július 11.

Én csak kb. 2-3 alkalommal használtam, mivel kíváncsi voltam a fizikai fényvédőkre is. Zsírosabb a bőröm ilyenkor nyáron, ezért nekem sok volt ez a krém, bár őszintén megmondva durvábbra számítottam. Nem maradtam tőle olyan, mint akinek mésszel kenték be az arcát (erre számítottam, lévén fizikai fényvédő), sőt, ha nem transzparens, hanem a bőröm színéhez hasonlító púderrel átfutottam rajta, teljesen oké volt.
Odaadtam a nővéremnek, aki a kisfiára keni. Mondta, hogy sokkal könnyebben kenhető, mint az Alverde fényvédő, ami egy izgő-mozgó babánál elég nagy előny, és jól is védi a bőrét. :) Viszont 100 ml kevés ahhoz, hogy sokáig kitartson, ha nem csak az arcra keni az ember, hanem pl. gyereknek veszi. Ettől függetlenül 5 csillagot adok, mert szép az INCI, jól véd, és fizikai fényvédőhöz képest egészen jól beszívódik, könnyen kenhető. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 11.

Pöti

2015. június 11.

Ár/érték arányban ez a legjobb fizikai fényvédő, amivel eddig találkoztam. Fehér, nagyon fehér masszív krém, de meglepően jól beszívódik és sokkal kevésbé csillog mint egyes kémiai fényvédők. Nem veszett össze az alapozóval se, imádom.. <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 11.

Kormios

2015. május 31.

Nagyonjónagyonjónagyonjónagyonjó!!!!! Annyira régóta keresek magas védelmet nyújtó, fizikai fényvédős terméket...egy ideje végre megtaláltam. Vegyétek, vigyétek! Illatmentes, könnyen kenhető, és ne ijedjetek meg a fehér rétegtől, beszívódik 5 percen belül maradéktalanul! Nálam hibátlanul teljesít, arcon -testen egyaránt, semmi allergia,semmi kiütés,pattanás,stb...nincs semmi,csak teljeskörű védelem. Ajánlom! Ja, és gyakran van 20%-os akció mindenféle kuponok nélkül a patikákban, így még jobban megéri. Sokáig is tart, és az összetevőkkel is úgy-ahogy ki vagyok békülve- még így is sokkal jobb,mint némely kémiai fényvédős terméké...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 31.

GNóri

2015. május 19.

Fizikai fényvédőt kerestem, sok véleményt elolvastam, amik alapján erre esett a választásom. Szerencsére nem kellett csalódnom. Felkenéskor megijedtem, hogy nagyon sűrű, nagyon fehér, nagyon fénylik, de viszonylag hamar jól el lehet dolgozni az arcon. Kb 5 perc alatt jól beszívódik és nem hagy fényes, ragacsos érzetet. Az illata is viszonylag semleges. Hétvégén le lett tesztelve egy hosszú városnézős-állatkertes napsütéses kiránduláson és hibátlanul teljesített:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 19.

mstindigo

2015. április 6.

Én vagyok az a szerencsés, aki a maradékot megörökölte Gigitől. :-D Most még a bőröm normál és néhol száraz is, egyedül az orrom szokott fényleni. Egyenlőre szeretem, nekem egyáltalán nem bántja a bőrömet, nem csípi a szememet, és ami a legfontosabb, nem okozott aknét. De az biztos, hogy nyáron, amikor sokkal zsírosabb a bőröm, nem ez lesz arcra a kedvenc. Illetve arcon van még egy olyan hátránya, hogy ha nem kened el eléggé, akkor pl. a szemem kis ráncaiba, redőibe beleült, és a szemöldökszálaimon is felfedeztem itt-ott. :-D De szárazabb bőrűeknek és kisbabáknak, gyerekeknek nagyon szívesen ajánlom ezt a fényvédőt. Ha lenne babám, neki simán vennék ilyet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 6.

gigi

2015. április 4.

Update: Megfosztom néhány csillagocskától, hosszú távon nem vált be, így a maradékot elajándékoztam. Fizikai fényvédő létére néha előfordult, hogy csípte a szemem, mint a kémiaiak, bár azért nem annyira intenzíven... Száraz bőrre még mindig jó lehet, de nyáron a kombinált, pattanásra hajlamos bőröm nem tudta elviselni magán. Most sokkal ígéretesebbnek tartom a legújabb patikai mineral fluid fényvédőt a Biodermától.

2014.júl.8: Bár a Paula ultra light továbbra is a kedvenc, muszáj meg adnom neki az 5 pontot, hiszen ár-érték arányban a nálunk kapható fizikai fényvédők közül messze a legjobb. Bátran lehet kenni babákra is!

2014. Június. 9: Újabb Update: csak nem tudok szabadulni tőle... Fura bőröm van, ma is felkentem és semmi gond vele, úgyhogy felpontozom. Nem a legkellemesebb krém, de nem is rossz, szem előtt kell tartani, hogy ez egy fizikai fényvédő, ami sosem lesz ultrakönnyű...

2014. Június 7. Update: most már pontozom is. Kaptam belőle mintát. Az első fizikai fényvédő, ami marja a szemem körüli bőrt. Nem olyan vészes, de nem is kellemes. Az arcomra azért nem használok kémiait, mert egyszerűen nem bírja a szemem. De most hogy ennél a fizikainál is előjött ez a probléma, kicsit elkenődtem. Amugy sem vagyok túlságosan elégedett, mert sminkelni nem volt egyszerű rá, max. Púderalapozóval tudom elképzelni. Plusz gondoltam "összeveszett" az alapozommal, azért okozott gondot. De nem, mert ma már semmit sem kentem fölé és így is ugyanaz a helyzet.
Nagyon örülök, hogy nem vettem meg nagyban. De azt azért jó lenne tudni melyik összetevőt nem szereti a bőröm... Pedig aztán ennek nagyon szép az INCI-je. :(
Azt hiszem itthoni vásárlással nem úszom meg olcsón a fényvédőt. Szerintem visszatérek a Paulához vagy adok egy esélyt a Clinique Even betternek.

Ha megengedtek egy gyors csillag nélküli véleménynyilvánítást.... Gondolom mindenki aki fizikai fényvédőt szeretne vásárolni, felmerül a kérdés, hogy vajon mennyire nehéz a krém. Tesztert próbáltam, meglepődtem, mert hamar beszippantotta a bőröm és minimális fehér réteget hagyott. Nem maradt extrán ragacsos, nem volt túl sok vagy túl fényes érzésem, sőt kifejezetten mattnak éreztem, némely fényvédőhôz képest. Patikus néni kedvesen meg is jegyezte, hogy sokan panaszkodtak a Bioderma mineralra, de mióta bejött ez az országba, már inkább ezt ajánlják, mert sokkal könnyedebb. Bár imádom Paula ultra light fényvédőjét, olcsóbb alternatívát keresek, mert a fényvédőből sok kell és gyorsan fogy. Ez 100ml és 5500 Ft, míg a Paula 60 és 10 ezer, ok utóbbiban vannak szuper antioxidánsok...
Ami plusz, hogy aug. 31-ig olyan akció van, hogy ha bármilyen napozót vásárolsz tőlük, akkor választhatsz egy másik terméket a teljes kínálatból fél áron. Remélem tudtam segíteni. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 4.

agi80

2015. február 25.

Fizikai fényvédőt szerettem volna kipróbálni, így erre a termékre esett a választásom. Nem bántam meg. Fizikai létére egész könnyen beszívódik, nem ragad, csak felkenés után várni kell kicsit. Kislányom bőrére is tökéletes, minden séta előtt bekenem vele. Ha elfogy tuti venni fogok újra belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 25.

KrémesenSzépAzÉlet

2014. július 22.

Szerintem fizikai fényvédő létére remek, mi több, ez a legjobb amivel eddig találkoztam! (a próbálkozásaimról bővebben itt : http://bit.ly/1sUeORH).

Végre egy olyan fényvédő ami minden igényt kielégít és a kisfiamra is gond nélkül kenhetem. Nagyon vékony fehér réteg marad utána, de egyáltalán nem vészes és mintha az is eltűnne idővel. Egész nap véd, nem ragad, sminkelni is tudok rá és úgy egyáltalán jó kis krém ez.

A bőröm sajnos nem tolerálja a kémiai fényvédőket, ha valaki hasonló cipőben jár, akkor érdemes ezt is kipróbálni! Az Uriage rendelkezik a legnagyobb mintakészlettel a gyógyszertári márkák közül, használjátok ki! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 22.

kontrakcio

2014. július 16.

Felkenéskor nagyon megijedtem, ugyanis iszonyú fehér, viccesen néztem ki még úgy is, hogy én alapból is elég sápadt vagyok.. :) Szerencsére kis idő után már nem olyan durva, kicsit hosszabb idő után pedig teljesen eltűnik a fehér réteg. Hidratáló krémet nem kentem alá, nem is kellett, ebben a melegben bőven elég volt ez is önmagában. Picit nehéz, picit csillog, dehát ez mégiscsak egy 50 faktoros fizikai fényvédő...
Vigyázni kell, hogy jól eldolgozzuk, nekem pl nem mindenhol sikerült és ott a nap végére összegyűlt az apró ráncokban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 16.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glucose, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.