Uriage

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kalinka, Módosítva: 2015. április 23.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Bőrnyugtató, viszketéscsillapító krém száraz bőrre

WO emulzió, Calamine 8%, Málnamag olaj, regeneráló omega3 és omega6 zsírsavakkal.

Különleges összetevője a Francia Alpok szívében fakadó Uriage Termálvíz, mely kivételesen gazdag ásványi anyagokban, nyomelemekben. Természetes izotóniás tulajdonságának köszönhetően tökéletes ozmózisban van a bőrrel és erősíti a barriert: ezért, a bőr vizének is nevezik. Az Uriage Termál Központban 200 éve használt gyógyító víz beépül minden URIAGE termékbe, hogy hidratálja, nyugtassa, védje a bőrt, még a legérzékenyebbet is.

Ajánlott: Viszkető, száraz bőr ápolására. Csecsemők, gyerekek, felnőttek részére, arcra, testre, pelenkával fedett területekre egyaránt. Ajánlott különböző bőrreakciókat kísérő viszketés enyhítésére, például: allergiás reakciók, bőrkiütések, rovarcsípések, napégés és felületes égési sérülések. Atópiás száraz bőr és időskori viszkető bőr ápolására is különösen alkalmas. Akut vagy krónikus viszketés esetén egyaránt.

Nyugtató hatásával gyorsan, akár néhány perc alatt csillapítja a viszketést és a szárz bőr diszkomfort érzését, köszönhetően a tápláló, regeneráló összetevők, Uriage termálvíz és Calamine optimális elismert kombinációjának. Tökéletesen tolerált bőrgyógyászati formulája az irritált, legyengült bőr igényei szerint lett kifejlesztve. Gazdag, tápláló textúra. Illat- és színezékmentes, nem mitesszerképző, hipoallergén.

Az Uriage bőrápoló készítményeit bőrgyógyászok és gyógyszerészek közreműködésével fejlesztették ki. Hatékonyságuk vizsgálatokkal igazolt.

Bearbunny

2020. július 13.

Én nem a viszketés csökkentés miatt vettem meg, hanem mert a volt páromnak borzasztó száraz bőre volt és nem igazán segített rajta semmi. Illat- és tartósítószer mentes és hipoallergén és segít a nagyon száraz bőrön, ezek voltak a szempontok, ami miatt vettem. A fiú ment, a krém maradt, és én mai napig szeretem használni ezt a krémet CeraVe krém fölé, ha nagyon ki van száradva a bőröm a tretinointól. Szépen lezárja a hidratáló krémeket, így be tudnak rendesen szívódni és másnap reggelre szép, hidratált bőrrel kelek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 13.

Pressia

2019. október 5.

Egyik napról a másikra, durva viszketéssel járó dió méretű foltok jelentek meg a karomon és a nyakamon. Két napot bírtam, aztán szépen elmentem egy gyógyszertárba. A hölgy ezt ajánlotta és a mai napig hálás vagyok neki.
Elsőre nem volt valami bizalomgerjesztő a cucc. Folyt,ragadt,elszínezte a bőrt fehérre...sőt a felkenés után 1-2 percig csípte a bőrömet. DE! Két nap alatt eltüntette a foltokat, másnap pedig már nem is viszketett a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 5.

Melinda0619

2019. augusztus 26.

Apró pici viszkető, száraz kiütések jöttek elő először a csuklómon majd a testemen több helyen is. Mivel hétvége volt, háziorvoshoz nem tudtam menni, ezért gyógyszerésztől kértem segítséget. Ezt a krémet ajánlotta. Sajnos semmit nem használt, ellenben a kiütések jobban viszkedtek tőle illetve csípett is, pedig termálvíz tartalmú. Senkinek sem ajánlom, pénzkidobás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 26.

miskvx

2019. július 9.

Fenistil helyett adták a gyógyszertárban. Igen más az árkategóriája és nem is értem hogy miért ajánlották. Viszeketésre nem vált be és napégésre sem. Az eddigi tapasztalatom szerint egy dologra jó (mert ha már ennyiért megvettük próbálom elhasználni) - melegtől kipattogott bőrön a kis piros pattikat/pöttyöket szárítja, kezeli.. ennyi. Még keresem mi egyébb másra lehet használni ha már beugrottam a patikus hölgy ajánlásának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 9.

Caitlin1222

2019. június 17.

Az otthoni szúnyogok nem okoztak gondot, de egy tó közeli kirándulásnál sikerült majdnem 20 viszkető csípést beszereznem. A patikában ezt a krémet ajánlották, mondván nem okoz fényérzékenységet és sok másra is használható. Amilyen drága volt, olyan nagy csalódás, két percre nem mulasztotta el sem a viszketést, sem a duzzanatot. Sajnos a legtöbb francia krémmel negatív tapasztalatom van, legközelebb maradok az olcsóbb, magyar termékeknél.. Ráadásul minél többször kenem a bőrömre, annál fehérebb foltot hagy, ami ilyenkor nyáron barna bőrön meglátszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 17.

Csopivezi

2019. június 13.

Nekem szúnyogcsípésre ajánlották a patikában, hát azon maximum annyit segít, hogy 10 percig nem viszket. A dagadás pedig megmaradt. Napégésre is próbáltam, azon sem segített semmit, pedig nem volt nagyon erős, kissé megpirult egy séta alkalmával a vállam. Másnap ugyanúgy néztem ki. Egy szó mint száz: ami mindenre jó, az valójában semmire. Mint a Fenistil gél, de talán annyira se, mert nem is hűsít... Na ez a pénzkidobás kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 13.

Quwer

2018. szeptember 4.

A napok óta tartó , egész testre kiterjedő , tűhegy szúrás szerű , nagyon viszkető és piros allergiás kiütésemre ajánlották a patikában , mert semmi más nem hatott . A viszketés pár percen belül , a pirosság egy nap alatt a kiütés másnap délutánra eltűnt. ! Nagyon nagyon elégedett vagyok vele ! Plusz pozitívum hogy napra is szabad vele menni . Viszont ez nem negatívum , de aki pl hasonló miatt egy nap több alkalommal bekeni magát vele érdemes az előző maradványait lemosni mert az ásványok miatt kicsit fehéres ilyen selymes “por” marad a bőrön és erre rákenni nem a legjobb szerintem :) Alergián kívül napégésre használom és arra is szuper , főképp ha hűtőben van előtte :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

BettinaPinter

2017. április 22.

Lassan egy éve vettem csúnya ekcémára ajánlották a gyógyszertárban.nem használt rá sokat, de volt egy óra talán amikor kevésbé égett/viszketett a bőröm.
A minap gyógyszerallergiám volt, aminek köszönhetően nagy piros, viszkető foltok lettem a karomon. Gondoltam,ha már egyszer megvettem, lehet most hasznát is veszem végre. Pár perc alatt elhalványította az összes kiütést, elmúlt a viszketés is. Akinek hasonló problémája van, nagyon ajánlom ezt a krémet, viszont ekcémára pénzkidobás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 22.

karaibrahimgil

2017. január 12.

Az egyéves kislányom szúnyogcsípésére és az oltás miatt viszkető, duzzadt karomra használtam. Mindkettőnél azonnal segített. Nagyon nagy kiszerelésű teméket kapunk a közepesen vészes árért. Az egyetlen negatívuma, hogy fehéresen elszínezi a bekent bőrfelületet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 12.

anette09

2016. augusztus 29.

Viszketés ellen szuper, a nyári szúnyogcsípésmizériára ajánlották a gyógyszertárban. Valóban szépen csillapította a viszketést. Napégésre is próbáltam, ott is jól viselkedett. Ami viszont borzasztóan idegesít, hogy ahol bekenem, fehér foltot hagy maga után. Ezért ha például ha napégés esetén a teljes karomat bekentem, fehéres, száraz, porszerű réteg keletkezett rajta. Ez nagyon nem tetszik, egyébként jó kis termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Magnesium Stearate, Hydrogenated Starch Hydrolysate

A ricinus olaj "PEGizált" változata (vagyis kémiai eljárás során PEG-t adnak ricinus olajhoz). A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgáló hatású összetevő. Olyan anyagoknál alkalmazzák, amelyek normál körülmények között nem elegyednek egymással, pl. víz és olaj.