Valentino

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Miliana, Módosítva: 2019. október 6.

Lelőhely:   parfümériák, online

A Valentino Valentino V női parfüm a virágos-gyümölcsös illatcsalád tagja. Édesen nőies, kicsit gyengéd, de mégis elég erős ahhoz, hogy megtöltse a szobát.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Erika80

2022. október 9.

Nagyon sajnálatos, hogy már nem gyártják, mert egy csodás parfüm volt. Lágy, megnyugtatóan édes és krémes, meleg illat. Nagyon tetszik, ahogy szilva82 megfogalmazta és ez egyben az én véleményem is: "nem a világnak szól hanem annak aki viseli, és annak aki a közelébe kerül."

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 9.

Bigris

2018. augusztus 30.

Ez egy nagyon finom, édes, de nem geil, krémes, puha és nagyon-nagyon nőies illat. Évekkel ezelőtt egy parfümrendeléshez kaptam ajándékba egy Valentino V mintát. A parfüm, amit eredetileg rendeltem nem jött be, mert eltévesztettem a rendelést, de a Valentinoba beleszerettem. Annyira, hogy rögtön rendeltem is belőle egy üveggel. Még van belőle egy kicsi. Szerencsére sikerült belőle szereznem egy újabb 60 ml-nyi mennyiséget. Szeretem a citrusos-krémes- szantálos kezdést, a krémes, puha leszáradást. Mindig azt hittem van benne vanília, annyira szép és puha ez az illat, de a Fragrantica-n nem látok vaníliát az illatjegyek között. Valentino V Absolum is van, azt is imádom. Ha egymás mellé fújom őket, akkor a különböző fázisokban hol az egyiket, hol a másikat szeretem jobban. Leszáradáskor az Absolu mintha kicsit gyümölcsösebb, a sima verzió pedig krémesebb lenne rajtam. Tartós az illat, ha délelőtt felfújom este még érzem magamon. Nyáron sohasem használom, csak ősszel és télen, mert erős, nagy hatósugarú parfüm. Nyárra már elviselhetetlenül tömény lenne. Bár most éppen ezen a már hűvös nyári éjszakán itt ülök az egyik kezemen a "sima" V-vel, a másikon az Absoluval, és nem tudok eltelni az illatukkal. Az illata hasonlít egy kicsit Hugo Boss Deep Red-jére (az Absolu verzió még inkább hasonlít rá.), de a Valentino illat szerintem sokkal kidolgozottabb, mélyebb és finomabb mint a DR. Ritka parfümök egyike, amit nem unok meg pár ml után, és újravevős volt. Sajnálom, hogy már nem gyártják. Mennyi finom illat vész el így a süllyesztőben. :-(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 30.

szilva82

2018. május 9.

Fenéneksekell gyári minták között találtam egy kici kínai drogériában/Blaha aluljáró/, gyorsan vettem is belőle kettőt, hátha...........:)
Hát nem csalódtam!!!!
Fügés, krémes, jóérzéssel eltöltő illat. Amit jó viselni, mert kihúzod magad tőle, de egy mufurc napon is szeliddé tesz...:)
Egy osztálytársam jut eszembe róla általánosból....szerettem a közelében lenni, mert mindig ilyen krémes, édeskés illata volt, ami megnyugtatott, és azt éreztem, hogy őt nagyon szeretik otthon, és törődnek vele./ ugyanez a sárga silan öblítő, ami már kék, nekem az az Anci illat, az otthon illata/
Szóval ez egy nagyonkedves illat, nem vegyi fegyver, nem a világnak szól hanem annak aki viseli, és annak aki a közelébe kerül.
Az orr Alberto Morillas.
Szerintem még veszek egy-két mintát. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 9.

Hát nem csalódtam!!!!
Az orr Alberto Morillas.
Szerintem még veszek egy-két mintát. :)

Mirácska09

2016. június 2.

Húúú, mennyire imádtam és mekkora kincs volt ez nekem, mikor megvettem. Alig mertem fújni belőle, nagy becsben tartottam, aztán lám, nem fogyott el. Én is úgy tudom, hogy már nem kapható. Nálam még igen, feltettem. ;)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 2.

Strombolana

2016. január 16.

Igazi szerelem volt.Tökéletesen megkomponált illat,ragyogóan érzéki,határozott.Amikor 11 évvel ezelőtt először jártam Rómában,pont akkor jelent meg és minden vele volt tele.Természetesen én is ebben illatoztam.Sajnálom,hogy már nem lehet beszerezni.Elfogultságomtól eltekintve is remekmű!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 16.

Amanda

2013. május 24.

Végre megérkezett, igaz már csak egy minit tudtam beszerezni a parfümoutletről. Nagyon szerettem volna már egy jó ideje megillatolni, annyi sok pozitív vélemény után igazán kíváncsi voltam erre a parfümre. Nem kis meglepetésemre, több mint kísértetiesen hasonlít Hugo Boss Deep Red-jéhez és ezt rajtam kívül mások is észre vették, tehát nem az én orromban van a hiba. Lehet, hogy csak az én kattanásom ez, de nem szeretem ha egy illat ennyire hasonlít egy másikhoz :( szóval ez egy kicsit lelohasztotta a lelkesedésemet. Ettől függetlenül nagyon finom, édes, nőies illat pont olyan fincsi mint a fent említett H Boss, talán egy ici-picit kevésbé mély, nappalra is simán viselhető parfüm. Mivel a Deep Red abszolút kedvenc és természetesen van is itthon, ha kapható lenne sem venném meg nagy kiszerelésben a Valentino V-t, az előbb említett okok miatt, és talán éppen ezért nem is gyártják már.
Összességében csalódás volt, de nem pontozom le.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 24.

Összességében csalódás volt, de nem pontozom le.

HCS

2013. április 29.

A TVben láttama reklámot és beleszerettem, tudtam, hoyg nekem ez kell!! Anyának is volt valentino parfüme és imádta. A 18. szülinapomra kaptam. Nagyon vigyáztam rá, mert nem olcsó, de nem is kellett sok belőle! Azót ai sez a best off számomra!! Sajnos én is úgy tudom, hogy már nem gyártják. :((( De ha valahol találok, és megengedhetem magamnak biztosan veszek belőle!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 29.

Vic

2012. október 27.

Ebből nekem csak mintám volt.:( Annyira finom, meleg illata van, nőies és lágy, és valahol mégis határozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. október 27.

Miliana

2012. április 6.

Mindenidők kedven parfümje, számomra. Bár nem vagyok egy fejlett és ínyenc szaglószervvel megáldott lányka (sajnos), szóval nem érzem ki a fűt, a fát, a virágot, a pézsmát, de összességében imádom, A Valentino parfümök tartósak, elég drágák, de megérik az árukat. Azt hiszem ezt a típust már nem lehet kapni, csak a lila üveges és talán az absolu verziót...:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 6.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. A Wikipédia azt állítja, hogy manapság az oxybenzone a leggyakrabban előforduló allergén a fényvédőkben. További információ a smartskincare-en.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.