Venita

Ár:   680 Ft   Kategória:   Hajápolók
Kiszerelés:   180ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: LegallyBlonde, Módosítva: 2016. október 21.

Kiszerelés:   180ml
Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajápolók

Makadámdió és argán olajat tartalmaz, melyek gazdag forrásai az omega zsírsavaknak, ásványi anyagoknak és E-vitaminnak. Regenerálja a haj szerkezetét, kisimítja a felszínét és megkönnyíti a kifésülését. A haj erős és egészségesen fénylő lesz.

LegallyBlonde

2016. október 13.

Nagyon jó kis balzsam! Véletlenül bukkantam rá, abszolút nem ezért indultam el, de mivel kb fél éve a hajam megunta a Kallos Keratinos csodáját ( amit imádtam ) és azóta kutatom az új hajbalzsam szerelmem, így kb egy csak egy barkácsáruházban nem nézek körbe, nincs e valami olyan balzsamjuk/hajpakolásuk amit még nem próbáltam :D . De mivel ez egy Bio bolt volt, itt szerencsére volt hajápolási szekció. A hajam szőke, hosszú, vékony szálú, száraz, töredezésre hajlamos. Az argánolaj nekem olyan hívószó, amire nem tudok nemet mondani...eddig nekem nagyon jól teljesít. Puha, fényes és selymes a hajam tőle. Tényleg nem is tudom mikor volt utoljára ennyire finom tapintású a hajam.
Az egyetlen eddigi negatívuma az a csomagolása. Ugyanis kicsit folyik, ott ahol a tubus és a kupak találkozik. Nem ömlik, de az edzős táskámban hordom és a neszeszerben a mellette lévő egyéb dolgokat azért kissé összekente...de csomagolás miatt a legritkább esetben vonok le pontot, mivel ezt gondolom egy hajápolási/arcápolási terméket a tudásáért veszek meg, nem a csomagolás miatt ( ergo ha valami használ, az se nagyon érdekel, ha befőttes üvegben árulják ) és mivel ez az első tubusom, amúgy is fenntartom a lehetőséget, hogy csak ez az egy darab volt ilyen szempontból gyártás hibás.
Most kinéztem még 1-2 balzsamot ami érdekel, de ha azokat is kipróbáltam és nem válnának be, akkor tudom, hogy létezik ez és újra veszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 13.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
Vitaminok: Panthenol

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.

Hidrolizált (nagy molekulák kisebb egységekre bontása) selyem fehérje, melyet haj- és bőrápoló termékekben használnak felületi hártya képző (film-forming) és hidratáló tulajdonságai (valamint marketing szempontokból jól hangzó csengése) miatt. Részletes információ arról, hogy valójában mennyire hasznos is a selyem fehérje a kozmetikumokban a BeautyBrains blogon.