Vichy

Ár:   3600 Ft és 6000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   75 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dottya, Módosítva: 2022. február 28.

Ár:   3600 Ft és 6000 Ft
Kiszerelés:   75 ml és 200 ml
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

• Környezettudatosan tervezett naptej.
  • Hialuronsavval is Vichy Termálvízzel.
  • 24H Hidratálás.
  • Hipoallergén.
  • SPF 50+ Nagyon magas védelem.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Brunettee

2023. október 6.

Nyárra vettem, mivel a korábbi fényvédőmmel jól megjártam, és a világos ruháimat megfogta. Itt viszont olvastam, hogy nem hagy nyomot, azonnal indultam is keresni. Első körben a kisebb kiszerelést rendeltem meg, és persze muszáj volt kipróbálnom. Az állaga folyós (ez nem lepett meg, korábban használtam Vichy fényvédőt, ami ennél is jobban folyt), így a megfelelő mennyiség felvitelét még tanulni kell. Az illata erős, de őszintén nem zavar, és szerencsére a bőrömet sem. Gyönyörűen el tudom dolgozni az arcomon pedig teszek alá szérumot és hidratálót is. Nem morzsálódik, nem kukacoskodik. Fényes egy picit, de nálam ez az abszolút elfogadható kategória, hétvégén púder nélkül is tudok vele létezni. Nyáron majd kiderül, akkor is ilyen kellemes viselet-e, valamint az is, hogy az arcomon kívül hogy viselkedik. Jelenleg nagyon szeretem, még az árával is ki vagyok békülve, mert olyasmit nyújt nekem, amit eddig egyik fényvédőm se.
Update: március óta eltelt azért jó fél év. Továbbra is szeretem. Végig csináltam vele a nyarat, tengerparttal, a legnagyobb rekkenő hőséggel a nyaralásunk alatt. Jelentem, nem égtem le. Persze, kellett kenni, nem csak reggel, de szuper jól vizsgázott. Testre is őt használtam, ott sem lehet panaszom. Most, hogy itt a hűvösebb idő, az arcomon is kellemesebb viselni, mármint azért elég jól hidratál, ami melegebb időben nekem nem szempont, de ősztől tavaszig szükséges, pedig alapvetően zsírosabb a bőröm. És igen, a szükséges mennyiséget is fel tudom vinni, ez is jó. Az pedig, hogy rá kell púdereznem, engem továbbra sem zavar, mivel alapvetően mindenre púderezek, nekem ez a napi sminkrutinom részre. Remélem még jó sokáig lehet majd kapni, mert nekem minden szempontból megfelelő fényvédő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 6.

Naoto

2023. június 30.

Jó fényvédő testre és arcra is, aránylag jó árban. Olyan fényvédőt szerettem volna, ami bár kémiai, de modernebb összetevői vannak, nem a szokásos Octocrylene, Octinoxate és társai - ez már eléggé lekorlátozta a lehetőségeimet, ezért örülök, hogy rátaláltam erre. Arcon felkenéskor kissé zsíros, de idővel rendesen beszívódik, illetve egy kis púdert szoktam rakni rá, így nincs vele probléma. Testen elsősorban a tetoválásaimra használom, ott is jól szuperál. Már sokszor vettem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 30.

fairynorah

2023. június 25.

Az Uriage Kidről váltottam erre, mert egy kicsit olcsóbb egységárban, továbbá idegesített,hogy az abban lévő kárminnal összekentem a felsőim nyakát.Tavaly elhasználtam egy kicsit meg 2 nagyot belőle :D idénre is megvettem egy pár tubussal belőle,mert semmi rosszat nem tudok mondani róla: a 2 ujjas mennyiségben sem fullad be a bőröm tőle (igaz nekem normál, enyhén száraz bőröm lett így 30+ra), nem könnyezek tőle (jó, ha direktbe belemegy vmiért azért nem kellemes), az illata is elmegy hamar, nem okoz pattikat sem,és nem csinál extra discogömböt, de én minden esetben rápúderezek azért. Amennyire viszolyogtam a márkától,hát nem ez lett a kedvenc? XD

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 25.

legallybrunette

2023. január 24.

Sok fényvédőn túl vagyok már, ez a "jobbak" kategória nálam. Sajnos nagyon kifényesedik tőle az arcom, és kicsit zavar az illatának az erőssége. Próbáltam aláhidratálás nélkül, de akkor is fényes sajnos. Más rosszat nem tudok mondani róla, de nem lett a nagy Ő belőle. Most eltettem a hűtőbe nyárra, közlekedős-utazós naptejnek fogom elhasználni valószínűleg.
A méretéhez képest szuper az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 24.

A méretéhez képest szuper az ára.

Sahrazad

2022. december 30.

Nagyon elégedett vagyok vele. Alapvetően olyan fényvédőket kerestem és próbáltam eddig, amelyekben nincs illatanyag. A fizikaikat preferálnám, ha csak én lennék egyedül a világon, de nekem eddig minden próbált fizikai fényvédő nagyon hullafejet varázsolt.
Más termékcsaládokhoz volt eddig szerencsém, de most ősszel rátaláltam erre a Vichy-re.
Csak pozitívakat tudok írni róla.
- az illatanyag nem irritálja a bőröm egyáltalán, nem is erős, nagyon kis finom illata van.
- nem csípi a szemem (ez nálam kardinális kérdés, mert eddig minden fényvédővel volt szemirritáló problémám, mint Biodermák, Uriage, V.sun, még a Purito is!!!)
- nem fog(!), ami szintén kardinális kérdés, mert nyáron az összes eddig próbált "kíméletesebb" fényvédő besárgította a fehér ruhákat. (Ezt olyan ritkán olvasom vélemények között, más nem szenved ettől a problémától?)
- kellemes viselet, jól beissza a bőröm
- az ára nagyon jó
- nem túl sok felkenve, kellemes viselet, nem tocsog az arcom tőle, teljesen szép, picit glowy finise van, de természetes mértékben.
Mondjuk ha illatanyag nem lenne benne, még jobb lenne, de attól még jár az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 30.

Csak pozitívakat tudok írni róla.
- kellemes viselet, jól beissza a bőröm
- az ára nagyon jó

beatrisz

2022. augusztus 1.

Egy tubuson vagyok túl. Annak ellenére is, hogy fényes tud lenni megadom neki az 5 csillagot.
Pozitívumok:
-egyáltalán nem csípi a szemem (még órák után sem mikor feltételezhetően lefolyik/párolog)
-gyönyörű lágy tejes állaga van ami nekem még eddig semmivel sem morzsálódott vagy kukacosodott (nem úgy mint sok másik)
-nagyon jól hidratál
-nincs benne sem alkohol sem oktokrilén
-a parfüm amit tartalmaz nem durva, nem érzem a számban órák múlva hanem eltűnik
-nagyon jó áron van és végre nem egy kis csoffadék 50ml-es kiszerelés de elfér táskában
-környezettudatos termék (nem néztem utána, hogy mennyire greenwashing, de a csomi legalább nagyrészt karton)

Negatívuma:
-kell egy áttetsző púder mellé (de ez melyik fényvédőről nem mondható el?)

Majd akkor pontozom le, amikor ugyanezekkel a tulajdonságokkal találok nem fénylő fényvédőt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 1.

Pozitívumok:
-nagyon jól hidratál
-nincs benne sem alkohol sem oktokrilén

Negatívuma:
-kell egy áttetsző púder mellé (de ez melyik fényvédőről nem mondható el?)

Diana2

2022. július 4.

Nagyon szeretem használni, nem leszek diszkógömb tőle, gyorsan beszívódik, nem egy LRPAnthelios, annál fényesebb de nekem jobban tetszik, ha hozzáérek az arcomhoz érzem hogy rajta van, de púder nélkül is teljesen jó, lehet rá sminkelni is. Nem csíp, és nem okoz pattanásokat mint az olcsó naptejek. Árban is jobban megéri

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. július 4.

epidermisz

2022. június 1.

Imádom! Ez a naptej egy megváltás az én zsíros bőröm számára. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Testre és arcra is csak ezt használom már fényvédőként. Korábban vagy 8 másikat kipróbáltam arcra, de ez lett az igazi, nála jobbat sehol nem találtam, úgyhogy most már állandó elemévé vált a skincare rutinomnak. Két részletben, kb. 10 perc szünettel tudom felvinni a kétujjnyi mennyiséget, és miután beszívódik, csak enyhén fénylik, egy kis transzparens púderrel pedig az is eltüntethető. Ár-érték arányban is nagyon jó szerintem, és külön pozitívum, hogy a csomagolása környezetbarát.
Plusz a szememet sem csípte, bár inkább kifejezetten szemhéjra kifejlesztett stiftre tértem át a hiperétzékeny szemkörnyékem miatt, mivel a szemhéjamat kicsit azért elnehezítette.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 1.

ndorisz1996

2022. május 4.

Ár-érték arányban nagyon jó. Nem fénylik túlzottan, de nem is ígért mattságot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 4.

Ár-érték arányban nagyon jó. Nem fénylik túlzottan, de nem is ígért mattságot.

kovacsrekaa

2022. május 3.

A revox utan ez a masodik olyan fenyvedo ami bevalt. Egyszerre ket ujjnyit ebbol sem tudok azonnal felvinni ezert retegezem. Megvarom meg beszivja es johet a masodik reteg. Imadom az illatat, picit fenyes tole a bor. Az allaga nagyon folyos, ovatosan kell nyomni a tubusbol.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 3.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag, mely segíti a formula könnyű eloszlását anélkül, hogy kifehéredést okozna. Általánosságban kellemes bőrérzetet ad és van némi mattító hatása is.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

A kozmetikumokban igen gyakran használt felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Myristic Acid ti I eu I i 3 0