Vichy Dercos Micro Peel  Korpásodás Elleni Peeling Sampon

Vichy

Vichy Dercos Micro Peel Korpásodás Elleni Peeling Sampon

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2021. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

A Micro Peel egy innovatív hámlasztó sampon, amely szembe száll a legmakacsabb, zsíros, letapadt korpával is.

A Dercos Micro Peel sampon hatékony, ugyanakkor gyengéd aktív hatóanyagokat tartalmaz, amelyek finoman, de eredményesen hámlasztanak. Megszabadítja a fejbőrt a makacs, letapadt zsíros korpalemezektől.

• Szalicilsav: segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, gyengéden hámlaszt.
  • Piroctone Olamine: jól ismert hatóanyag, nagyon hatásos a zsíros korpával szemben. Megnyugtatja a fejbőrt, amely napról-napra kevésbé viszket.
  • Glicerin: segít ápolni a fejbőrt.

Mrk93

2021. április 20.

Pár hónapja használom. Sok változást nem hozott, így előmosó samponnak elhasználom. Ár-érték-arányban nekem nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 20.

kisasszony463

2020. december 5.

Kellemes használni, szerintem van egy kis scalp detox hatása, ajánlom

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 5.

Kellemes használni, szerintem van egy kis scalp detox hatása, ajánlom

Blackey

2020. november 5.

Az elején nagyon bejött a fejbőrömnek, eltűnt a korpa és olyan érzés volt, mintha levegőhöz jutna végre a fejbőröm.
Azóta próbáltam még egyszer, de valahogy nem hozta azt, mint az első körben.Nem tűnt el úgy már a korpa sajnos.
Ennek ellenére elhasználom, mert szereti a fejbőröm és néha jól esik átradírozni vele. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 5.

myvienna

2020. október 13.

Hosszú a hajam nagyon, korpásodásra hajlamos a fejbőröm. Rengeteg sampont kipróbáltam. A mélyrepülés a Head&shoulders volt. :( Ezt a sampont bőrgyógyász ajánlotta. Imádom. Az első sampon, ami nekem tényleg eltüntette a zsíros korpát. :):):)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 13.

Honeyhair

2020. szeptember 25.

Én nem pont a rendeltetésének megfelelő célra használom ezt a terméket (nincs korpám), de így is nagyon bevált! Vékonyszálú hajam van, amire emiatt elég sok hajformázó terméket használok (főleg hajtőemelő sprayt, hajformázó port, hajlakkot), azok azonban gyakran sprőd lerakódásokat képeznek, a fejbőröm pedig esetenként viszket is. Emiatt rászoktam a fejbőrradírokra, amelyeket samponozás előtt alkalmazok. Ez a Vichy termék is rendkívül hatásos, jól radíroz, tényleg leszed minden maradványt. Kellemesen hűsít, és a viszketést is teljesen megszünteti. A pontos célzást elősegítő kis csőr már csak hab a tortán. Utána a sampon tökéletesen felhabzik, és a hajbalzsam vagy pakolás hatása is határozottan sokkal jobban érvényesül.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 25.

miko02

2020. augusztus 18.

Zsíros korpára vettem ezt a sampont. A kis mikrogyöngyök miatt fun a hajmosás, de nem hiszem, hogy van nekik gyakorlati hasznuk, inkább csak reklámfogás. A hajmosás kellemes élmény vele, hűsíti a fejbőrt, második mosásnál kellemes habot képez. Közepesen hatásos, a nem túl makacs korpával elbánik, de egy komolyabb, gyulladásos verzióval nem nagyon tud mit kezdeni. Nem rossz, de ebben az árkategóriában van más, ami felveszi vele a harcot. Pozitívum, hogy bár drága, de kevés kell belőle ezért egy tubus akár egy évig is kitart.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 18.

Lilla16

2020. június 23.

2020. Január:

Még csak 3-szor használtam de rögtön nagyon sokat segített, remélem barátok maradunk később is! Sok erős korpára meg ekcémára való sampontól lesz nagyon száraz a hajam, de ettől egyáltalán nem. Az illata is tetszik és a flakon is kényelmes. Szilárdsamponokkal szoktam váltogatni, úgy nézem elég sokáig ki is tart majd így.

2020. Június:

Még mindig az első flakon felét használtam csak el, így mindenképpen gazdaságos! (igaz most elég rövid a hajam) Akkor vettem észre igazán, hogy mennyit segít, amikor pár alkalommal hanyagoltam. Égett, viszketett már mindenhol, és egy használattal el is múlt. Ahogy más is írta, az ilyen zsíros korpa nem fog örökre elmúlni egy sampontól sem, de nagyon jó, hogy ilyen gyorsan és hatékonyan tud enyhíteni amikor rosszabb állapotban van az ember feje :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 23.

2020. Január:

2020. Június:

Lorna

2020. március 28.

Nekem nem jött be anniyra. A külsőségek bejönnek. Hogy ilyen cső alakú adagolója van, és pont oda lehet felvinni a sampont ahova szeretném. Ezt más samponnál is alkalmazhatnák. A golyócskák amik elméletileg radíroznak (mondjuk annyira nem érzem) . A hűs menta. Az érdekes borsra emlékeztető szag. Na de mit csinált a korpásodással? Nekem semmit sajnos. Az elején a viszketést megszüntette az első két hétben. Aztán annyira szétszárította a fejbőrömet a hónap végén, hogy már azért viszketett. Pedig követtem az útmutatást, hogy használjam, és egy hónapig lelkiismeretesen mostam vele a hajam, rajtahagytam 4 percig minden alkalommal stb.
Végül a Nizoral sampont is kipróbáltam nekem az segített.
Néztem egy bőrgyógyász videóját és mondta, hogy milyen hatóanyag lehet egy samponban ami jó a korpa ellen. Ajánlotta a Nizoral sampon (abban ketoconazole nevű aktív összetevő van). vagy Selenium Sulfid nevű összetevő (Selsun Blue, Sellon) vagy szalicilsav (Neutrogena T-gél) vagy a Head Shouldersb (cink-pirition).
Ha a Nizoral nem működött volna valószínűleg végigpróbálgattam volna a többit szép sorba, de szerencsére az működött nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 28.

Végül a Nizoral sampont is kipróbáltam nekem az segített.

CeCeDrake

2020. március 21.

Évek óta professzionális termékeket használok. Volt egy kis kitérő, amit tettem drogériás irányba. Olyan szintű korpám lett, hogy a sírás kerülgetett. 99,999%, hogy a drogériás termék okozta, a hajam nem csak korpás, de gyorsan zsírosodó is lett és rémálom uralkodott a fejbőrömön.
Ez a termék megoldotta a problémát. Használtam mellé egy másik Dercos sampont, az váltotta, ezt heti 1x alkalmaztam.
Most már újra tudom használni a jól bevált professzionális termékeket, a korpa már a múlté.
Nem olcsó (4db ezres a 200 ml), de hatásos termék!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 21.

Nem olcsó (4db ezres a 200 ml), de hatásos termék!

Shinna

2020. február 3.

Több mint egy hónapja használom, bőrgyógyász ajánlotta. Millió sampont kipróbáltam, ez segített eltávolítani a zsíros korpát a fejemről és nem viszket a fejbőröm több nappal mosás után sem. Hetente kétszer használom. Azoknak, akik lehúzták, mert nem szünteti meg véglegesen: soha egyetlen sampon sem fogja véglegesen megszüntetni a problémát, semmilyen problémát. A sampon tüneti kezelés. A zsírosodás, zsíros korpa egy tünet, sokszor genetikai felépítés, hormonháztartás miatt is kialakulhat, és más egyéb bőrproblémák társtünete lehet. nekem öröklött pikkelysömör "enyhe tünete", ahogy a bőrgyógyász fogalmazott. Azt meg nem lehet kikúrálni, csak tünetileg kezelni. A zsírosodást nem szünteti meg a sampon, nem is ez a feladata, hanem a zsíros korpa hámlasztása, nem mindegy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 3.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Niacinamide, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Niacinamide

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.