Vichy

Ár:   9200 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Kiszerelés:   15 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: szpirita, Módosítva: 2013. október 28.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szemkrémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Az első szemkörnyékápoló szérum a Vichytől – szempillákra is Ezt a könnyű, de hatóanyagokban gazdag szérumot kifejezetten a szem körüli finom bőr ápolására fejlesztették ki. A magas koncentrációjú Rhamnose simítja, feszesíti a bőrt, a fényvisszaverő összetevők pedig mintegy “kinyitják” a tekintetet. A szérum rendszeres használata esetén a ceramidok megerősítik, megszépítik a szempillákat. A ragyogóbb bőr és a dúsabb hatású szempillák fiatalabb kinézetet kölcsönöznek a tekintetnek. Az új szemkörnyékápoló nem csak azért érdekes, mert szérum formula, de használata is eltér a megszokottól, hiszen a szempillákra is fel kell vinni. 1 csepp elég mindkét szemre.

szeliger

2013. szeptember 25.

Kb. három hónapja használom. A csomagolás egy katasztrófa, kezdve azon, hogy a fiola nem átlátszó, így nem tudom, még mennyi van benne. Lehet, hogy csak az enyémnek rossz a pumpája, de nálam nem adagolható finoman, ahogy megnyomom, először nem jön semmi, aztán kilő valahova. Most már úgy használom, hogy a tenyerembe nyomom és onnan teszem fel ujjal a szemkörnyékre. Hatásában semmi extra, lifting hatás nulla, karikákat nem halványítja, inkább csak hidratál. Jó pont, hogy a szememet tényleg nem irritálja, kontaktlencsével sem veszik össze. Szempillára csak este szoktam tenni, sem több nem lett tőle, sem hosszabb nem lett, igaz ilyen gondom nekem alaphelyzetben sincs. Reggel értelmetlen a szempilláimra is tenni belőle, mert utána nem tudom rendesen spirálozni, ha felteszem, akkor a pilláim puhák lesznek, és hajlamosak összetapadni. Összességében egy közepes termék, túlárazva, ha elfogy, nem veszem újra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. szeptember 25.

vador

2013. május 23.

Több mintán vagyok túl, elég kiadós kence, azt leszögezhetjük.
Valóban nőnek mellette a pillák (direkt leálltam a ricinussal már a tesztidőszak előtt jóval, hogy megmutassa mit tud magában), és puhítja is őket, így nehezebben törnek le a napi gyötrésben.
Viszont mint szemkrém, túl azon hogy pillanatok alatt beszívódik és könnyű sminkelni rá, nem igazán mutatott semmi olyasmit, ami alapján indokolt lenne az ára. Se a szemem alatt húzódó árkokkal, se a finom vonalakkal nem kezd semmit, (volt egy hónapja rá, nem irreálisak az elvárásaim) akkor meg minek?
Akárhogy is számolom, egy jó szemkence + egy üveg ricinusolaj kombinációval sokkal jobban jövök ki anyagilag és minden más szempontból is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 23.

Több mintán vagyok túl, elég kiadós kence, azt leszögezhetjük.

babyface

2013. április 19.

nemigazán használtam eddig szemkörnyékápolót, de a lelkes vélemények felcsigáztak. aztán, ahogy olvastam a szempillahullásról le is lombozódtam kicsit. :( glamour napokon akciós bioderma lemosóra vadásztam a patikus lány viszont nagyon ravasz volt... sikerült rábeszélnie a nagyobb NEM akciós biodermára... :) és ha már ott voltam pont 25% kedvezmény volt vichy termékekre így rá is beruháztam. eddig max a clinique krémemhez kapott all about eyes serum-ot használtam reggelente mert jól hűsíti a szemem a golyós fej. :) de amúgy úgy vagyok a szemre való krémekkel mint a narancsbőr elleniekkel, képtelen vagyok észben tartani a használatukat. :D de jelentem annyira oda vagyok érte, hogy sikerül minden este bekenni vele a szemkörnyékemet. :) nekem semmi problémám a szememmel (karikák, sötétség) szerencsére a pillahullástól féltem, de egyenlőre úgy tűnik nem hullik sőt... másnap mikor rá sminkelek az eredmény elképesztő! és ez szerintem az Ő érdeme. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 19.

Bihter85

2013. április 19.

Basszus, nekem is több szempillám kijött, mikor a mintát használtam, ami egy újságban volt!
Viszont ennek ellenére sűrűbbnek tűntek a "bentmaradtak". Érdekes. Szemkörnyéken változást nem tapasztaltam.
Nem annyira jó, h megérje az árát.
Jó pont az, hogy egyáltalán nem irritál!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 19.

Nem annyira jó, h megérje az árát.
Jó pont az, hogy egyáltalán nem irritál!

musume

2013. április 15.

Én is mintát próbáltam. Valóban nagyon kevés is elég belőle. Nekem nem irritálta a szememet, és a szempillám sem hullott tőle, de egyébként semmi extrát nem tapasztaltam. Hidratálta a szemkörnyékem és ennyi.
Szerintem nem éri meg az árát. Ilyen minőségű szemkrémet olcsóbban is lehet venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 15.

Heli

2013. március 30.

Ez a krém is megerősített abban, hogy teljesen átlag, túlárazott kategória a Vichy. Mintát kaptam belőle azt hiszem az Elle-hez. Tény, hogy nagyon kevés kell belőle, nem bántja a szememet, beszívódik. Viszont elkezdett hullani a szempillám tőle. Kikísérleteztem, 99%, hogy ettől volt. :/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 30.

volhova

2013. március 30.

Én is mintát kezdtem el használni, összesen két napja, úgyhogy lehet, hogy elhamarkodott a véleményem, legfeljebb visszatérek frissíteni. A szer nem csíp, jelentős változást nem láttam a karikáimon, viszont mintha hullana tőle a szempillám. :( Mondjuk akkor jött ki 4 szál a jobb oldalról, amikor bekentem vele a pilláimat és ugye így az ujjam szedte ki őket. Szóval most vagy az amúgy is cserélődni akaró pillákra segítettem rá a "kihúzással", vagy ez okozza. A bal oldalon 2 szál a veszteség. Szóval nem tudom...Még visszatérek, egyelőre 3.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 30.

timise

2013. március 29.

5 napja használok csak egy termékmintát, de nálam már jelentősen javult a helyzet. Genetikailag hatalmas karikás szemem van, amin csak a korrektor segít, legalábbis eddig azt hittem.
Teljesen nem tűntek el, de ilyen halványak se voltak még soha. A ráncokról való hatásról nem tudok beszámolni, de szempilla ügyben is kicsit mintha sűrűbb lenne. Az állagát imádom, jó sokáig használható egy ilyen kis termékminta is, mert nagyon kevés is elég belőle, hamar beszívódik, nincs semmi mesterséges illata, nem csíp, nem irritál. Lefekvés előtt érdemes bekenni, mert akkor van ideje dolgozni, és reggel szoktam arcmosás után vékonyan bekenni.
Összességében jól szerepel eddig, annak ellenére, hogy bevallom kicsit hitetlenkedtem. Meglátjuk mennyit javulnak még a bőröndök a szemem alatt, aztán lehet be is ruházok egy teljes szérumra :) Addig is kap egy ötöst.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. március 29.

Guttmann Natasa

2013. március 27.

Több termékmintát fogyasztottam el belőle, csodás a hatása, én is pont most készülök a teljes kiszerelés megvásárlására. A textúrája tejszerű, kissé vizes, valóban meglepően könnyen beszívódik. Igazat szóltak alattam is: kontaktlencséseknek (beleértve magamat :-) ) sem okoz irritációt a használata. A lila-szürke és egyéb színekben ''pompázó'' szemkörnyékemet pár óra hatóidő után láthatóan frissebbé, kisimultabbá tette, ha pedig este viszem fel, akkor szépen leviszi a brutális puffadást, de azt hiszem a hidratálóereje nem túl nagy... Hosszútávon a meglévő ráncokkal sem veszi fel a harcot, viszont ami igazán lenyűgözött, az a szérum szempillára való használata. Alkalmazás: napi kétszer két csöpp az ujjbegyre, majd azzal összecsippenteni és óvatosan bedörzsölni a szempillákat=szétválasztott, szép, hosszú, kellően bodros pillák az eredmény. Mondom mindezt úgy, hogy rendszeresen ápoltam őket korábban ricinusolajjal, kókuszolajjal és olivaolajjal, de amit pár hét alatt művelt-hangsúlyozom az olajok és egyéb termékek nélkül- az valami fölülmúlhatatlan. Igaz, ami igaz: őszintén szólva szemkörnyékápolónak nekem nem tökéletes, de szempillákra egyszerűen kitűnő, így megelőlegezem neki a csodaszer értékelést.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 27.

jibjab

2013. március 24.

A sötét karikákra vettem és a letört szempilláim miatt. Most használtam el egy teljes szérumot. Nagyon kiadós, mert kevés kell csak belőle. A karikákra és az apró ráncokra is jó, a mély ráncokról nem tudok nyilatkozni.Hamar beszívódik, de egy csillogó réteg marad és ez optikailag sokat segít. A pilláim szépen regenerálódtak tőle, de lehet, hogy ez magától is megtörtént volna vagy egy kis ricinus olajjal. Ami viszont emellett a termék mellett szól, az az, hogy kontakt lencsét viselek és nagyon érzékeny szemem van. Rémálom szemránckrémet választani, mert sok közülük és a sminkek közül is a kukában landolt. Ezt nagyon jól tudom viselni, nem csíp, nem irritál és az én szempontomból talán ez még a hatékonyságnál is fontosabb, bár ez esetben, amint írtam a hatékonyságában sem csalódtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. március 24.

Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Rhamnose, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol

Ph szabályozó segédanyag

A hatóanyagot gyártó német cég kutatása szerint az összetevő segít a nap okozta bőröregedés (vagyis a photoaging) lassításában, valamint ígéretes sejtjelző (a bőr sejtjeit a helyes, fiatalos viselkedésre buzdítják vagy pedig megakadályozzák, hogy egyéb anyagok rossz viselekedésre ösztönözzék a sejteket) és anti-aging összetevő.