Vichy

Ár:   8700 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: sizsu, az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2016. február 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Stimulálja a növekedési faktorok szintézisét, amelyek segítik a bőr újjáépítését. Csökkenti a bőrszáraságot és az arc petyhüdtsége, az orca, áll és nyak körvonalai jelentősen javulnak.

aagica

2019. március 22.

Próbacsomagban vettem, gyorsan kipróbáltam és betáraztam belőle. Nem zsíros, nem túl illatos, nem csípi a szemem, jól hidratál, nem okozott pattanást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 22.

Livius87

2017. november 17.

Jól hidratálja, finoman táplálja a bőrömet, ugyanakkor nem okoz pattanásokat. Elégedett vagyok vele, szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 17.

GyIldi

2016. december 15.

Ajándékba kaptam. Nem rossz nem rossz, semmi rosszat nem tudok róla írni, viszont SEMMIVEL nem tud többet mint egy sima alsó-középkategóriás bármilyen arckrém. Alapvetően jól beszívódik, kellemes az illata, de semmi extra. De amennyibe kerül annyit nem ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 15.

giudittak

2015. július 20.

Ebből a krémből egy kis 15 ml-es tégelyem volt, amit ajándékba kaptam. Nagyon tetszett, nagyon szép volt tőle a bőröm. Az állaga és az illata is nagyon tetszett. Egyetlen ok, amiért nem vettem meg még azóta sem teljes kiszerelésben, az az ára. Most itt lejjebb pedig olvasom, hogy milyen káros összetevő van benne, így még inkább biztos, hogy nem csábulok el, és nem adom ki rá a pénzt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 20.

lollippi

2014. január 30.

Kaptam termékmintát, bár teljesen más korosztály vagyok, lehet, nem számít, de nekem nagyon bejött. Kellemes az illata, jól eldolgozható az állaga, és szárazságot is javítja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 30.

Janu

2014. január 2.

Kedvenc nappali krémem volt ... most egy időre másat választottam ... de nagyon szerettem, bár 40 év felettieknek ajánlják, én kicsit korábban kezdtem használni, nem bántam meg. Használtam az éjszakai megfelelőjét is. Üde, friss, jól hidratáló krém. Biztosan visszatérek még hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 2.

eperjeske

Korcsoport: >54
2013. május 27.

Lelkesen megvásároltam, amikor olvastam a csomagolásán, hogy paraben mentes! Csakhogy itthon jobban áttanulmányoztam az összetevők listáját, és nem örültem a felfedezésnek: a víz utáni legnagyobb mennyiségű anyag benne a Dimethicone, amiről Antal Vali honlapján ezt olvashatjuk:
Funkció: rétegképző szilikon

Megjegyzés: A rétegképzők maguk alá temetnek más anyagokat (például a termék egyéb összetevőit). Azáltal, hogy nem engedik a bőrt lélegezni, súlyosbíthatják az izzadság, vagy más anyagok által kiváltott irritációt.

Felhasznált irodalom:
Material Safety Sheet, MSDS

____________________________________________________________________
Szintetikusan előállított, simító és impregnáló hatású szilikon olaj. A hajszínezetet károsíthatja. Krémekben és ápoló olajokban habzásgátlóként alkalmazzák. Nagyon jól összeegyeztethető a bőrrel. Olyan, mint a természetes olajok, átengedi a levegőt. Nehezen bomlik le, mégsem környezetszennyező.
Korlátozottan ajánlott

Nos, emiatt nem veszek többet ilyen krémet! Pedig nálam bevált, legalábbis kellemes, jó hidratáltsági érzést ad egész napra, finom, üde az illata. Hogy tartós lifting hatása van-e, azt nem tudom megállapítani, mert éjszakára egy másik márka nagyszerű szérumját használom, így nem tudom, melyiknek köszönhetem inkább, hogy igazán jó állapotú a bőröm.
Ami az árát illeti: ezt mindenkinek a pénztárcája dönti el, hogy drágának vagy elfogadhatónak ítéli. Szerintem ez egy középkategóriás árú krém, és mivel kifejezetten sokáig tart (nálam legalábbis), én gazdaságosnak ítélem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2013. május 27.

Funkció: rétegképző szilikon

Felhasznált irodalom:
Material Safety Sheet, MSDS

____________________________________________________________________
Korlátozottan ajánlott

Ágica99

2012. szeptember 27.

Szeretem a Vichy arcápolókat. Könnyen felszívódnak, nem lesz tőlük zsírosan fénylő a bőröm. Diszkrét, finom illatúak. Amit a reklámokban ígérnek, azt én nem tapasztaltam :-), de jó érzés ezt a krémet használni. Kicsit sokba kerül, így nem tartozik az alapkészletbe.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. szeptember 27.

trix

2012. március 17.

Számomra ez a krém nagy csalódás volt.Egy egész tégely(50ml) elhasználása után határozottan mondhatom,hogy ennyi erővel bármivel kenegethettem volna az arcom,mert semmi,de semmi hatását nem vettem észre.Sem a bőröm szárazságát nem enyhítette,sem az arc ,nyak,áll körvonalai nem javultak.Nem vásárolom többet az biztos.Nem éri meg az árát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. március 17.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, PEG-20 Stearate, Dimethiconol, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Soy Protein
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Vízben oldódó emulgeálószer, vízmegkötő és felületaktív anyag (surfactant).

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Fahéjsav, mely bizonyos illóolajokban található meg. A kozmetikumokban illatanyagként használt.

Nagyon kevés információ található erről az összetevőről. A CosIng sima bőrkondícionáló anyagnak sorolja be.

Egy a L’Oreal által szabadalmaztatott összetevő, melyről a reklámokban Proxylane néven hallhatunk. A cég állítása szerint a Proxylane serkenti a GAGszintézist, mely a sejten kívüli mátrix fontos összetevője, és ezáltal segít a bőr víz és tápanyag tartalmának helyreállítását.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.