Vital Erbum

Ár:   2780 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Herbária   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bea0926, Módosítva: 2019. június 12.

Lelőhely:   Herbária
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

A készítmény a fejbőr tisztítására szolgál. Tisztán tartja a faggyúmirigyek kivezető nyílását garantálva a bőr megfelelő oxigénellátását.

Gyomber32

2020. október 24.

A párom szeborreás fejbőre miatt vettük, gondoltam a sok sikertelen próbálkozás után ez is beáll a sorba. Nos, csodát nem tett ez sem. Az elején volt némi hatása, csökkentette a viszketést és tisztított, de kb. két hónap elteltével sem volt javulás. Még nem fogyott el, ha mégis lenne változás írok egy updatet.

Egyéb betegség, vagy probléma esetében nem tudok nyilatkozni a hatásáról, emiatt nem szerettem volna lepontozni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 24.

pancsolos84

2020. július 28.

Ez egy drága hulladék. Nem hogy segít, de sokkal rosszabb tőle a fejbőröm állapota. Már egy nap után előjön a viszketés, ami eddig 4-5 nap után és olyan sebes lett, hogy befejeztem. Csomókban hullott a hajam hajmosáskor is és utána is. Egy hónapig használtam, de katasztrófa. Remélem helyre tudom hozni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 28.

pacsalia

2020. április 20.

HOLY MOLY! Ez nagyon durva termék :O Egy hónapja kb szenvedtem a kiújult sehorrheás dermatitistől (fejbőrön). Már sírni tudtam volna annyira fájt és viszketett, még hajmosás után is (pedig SLS mentes termékeket vettem direkt, és pluszban néha kénes samponnal is lekezeltem a fejbőröm...) Sebes volt, volt hogy vérzett, és elég nagy területen elterjedt már ez a **** a fejemen. Már szinte szégyelltem magam, holott nem tehetek róla,hogy ez a bajom.
NA DE EZ A CUCC... Tegnap használtam először, és már most másnapra fényévekkel jobb a helyzet, feleannnyira sem fáj, és extragyorsan elkezdtek gyógyulni a csúfságok a fejbőrömön. Istenem, de örülök hogy rátaláltam itt erre a termékre. Köszönöm Krémmánia! Még update-elek a hosszútávú hatásról de 100%, hogy be fog válni, ha 24 órán belül ilyen eredményt értem el vele.
Ez TÈNYLEG csodaszer kategória!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 20.

Ez TÈNYLEG csodaszer kategória!

HunglerR

2020. január 14.

Két évnyi ,,mindentkipróbálás,, után végre megvan a megoldás.
Seborrheás dermatitiszre létrehozott összes dolgot kipróbáltam. Az Eucerin erre kifejlesztett samponját is, ami kicsit enyhítette a tüneteket, de rendszeres használat mellett rettentő zsíros lett tőle a hajam.
Ingyenes fejbőrvizsgálat során írta fel ezt a sampont és a kék cseppet a doktornő. Hallottam jót és rosszat, de gondoltam ennyi próba után már nem árthat. A fejbőröm mostanára borzalamas állapotban volt. A hajam megritkult, fakó lett. Már az első hajmosás után sokkal jobban éreztem magam. Elmúlt a viszketés, két nap után sem éreztem hogy le akarom nyúzni a fejemről a bőrt. Most a harmadik mosásnál tartok, a hajam fényes, puha, a fejbőröm pedig nem ég, nem viszket és minimálisan látható rajt a lerakódás. Egy hónap múlva megyek vissza kontrollra, kíváncsian várom hogy milyen lesz addigra....updet várható.

Update:
Szóval eltelt elég sok idő. Csak ezt a sampont használom azóta is.
Vagyis a fejbőröm csak ezzel mosom, a hajhosszát pedig egy sima pantene samponnal. 100%ban megszűnt a seborrheás dermatitisem.
A hozzá kapott olajat egyáltalán nem használom, vész esetére van egy fél üveg.
Nem viszket, nem hámlik, nem korpás, nem vörös a fejbőröm.
A kihullott hajam újra kinőtt, szép dús mint régen.
Bioboltokban lehet kapni egyébként.
Én Pápán a Nap Hold Bioboltban veszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 14.

Két évnyi ,,mindentkipróbálás,, után végre megvan a megoldás.

Update:
Szóval eltelt elég sok idő. Csak ezt a sampont használom azóta is.
A hozzá kapott olajat egyáltalán nem használom, vész esetére van egy fél üveg.
Nem viszket, nem hámlik, nem korpás, nem vörös a fejbőröm.
A kihullott hajam újra kinőtt, szép dús mint régen.
Bioboltokban lehet kapni egyébként.
Én Pápán a Nap Hold Bioboltban veszem.

Pecci

2019. március 16.

November 25.-e óta használom ezt a termekcsaladot seborrhea dermatitis okozta fejbőr és hajgondok miatt, és azt kell mondanom, ez a sampon tökéletesen helyhozra a fejbőröm. A fejbőrömön lévő sebek elmulottak, zsiroskorpa abszolút nincs már, a hajhullasom megállt végre és a hajam sem toredezik ugy, ahogy eddig. Plusz pont, hogy a tisztító hatásának hála, rengeteg babahajam nőtt, és a növekedésnek indult a hajam, de ezt hatást valószínűleg az is növeli és generálja, hogy használom a caduta active szert is, és előtte a kék, lila és zöld cseppet is kiirta a hajgyogyasz a herbariaban, amelyeket szintén használtam. Nálam plusz pont, hogy egy üveggel majdnem 2 és fél hónapig elég, mert kevés is elég belőle, és a hatását tekintve zseniális. Szó szerint megszabaditott a szenvedeseimtol. Amióta használom, az arcomat is kevesebb alkalommal kell kenegetnem a seborrheara kiirt nizoral alkcemaval, mivel kevesebbszer vagyok tele sebekkel, száraz foltokkal, kiutesekkel. Azzal tényleg kell vigyázni, hogy a hajhosszra ne kerüljön, mert mintha picit szárítana, de ez egy jó balzsammal komoenzalhato. Nekem annyira bejott, hogy soha többet nem fogok sampont váltani, amíg gyártják, én használni fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 16.

Klaudia25

2018. szeptember 16.

Ezt használom már egy, másfél éve, kisebb kihagyásokkal.
Szerintem az egyik legjobb "sampon".
Khadi termékekkel is szuperül megállja a helyét.
Régebben volt hogy 1-2 naponta kellett mosnom, mostmár elég 3-4 naponta. Rengeteg babahajam van, és a korpám is teljesen megszűnt. Elől a homlokom felett volt jellemző, bármit kentem rá, mindig ott volt 😒
De már nincs 😀

Időközönként használom hozzá a piros szérumot, ha jobban elkezd hullani a hajam.

Lehet hogy nem olcsó, de a többi "neves" sampon is ebben az árkategóriában van, mégse nyújtják a várt hatást.

Valamelyik hsz.-nél olvastam, hogy INC nem tetszik.
Ezek gyógynövényES termékek, de alapjáraton gyógyszertári készítmények. Tartósítószert muszáj belerakni valamilyen formába, hogy elálljon a meleg párás fürdőbe.
Ezek nem natúr termékek.
Aki a naturhoz hasonlítja az rosszul teszi, nem lehet összehasonlítani a kettőt, se összetevőkben, se hatástanilag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 16.

Ezt használom már egy, másfél éve, kisebb kihagyásokkal.
Szerintem az egyik legjobb "sampon".
Khadi termékekkel is szuperül megállja a helyét.
De már nincs 😀

Valamelyik hsz.-nél olvastam, hogy INC nem tetszik.
Ezek nem natúr termékek.

lenastewart

2017. november 4.

A hajam 1,5-2 éve ritkult, foltokban alig volt hajam, a töve zsírosodott, a végei szárazak és töredezettek voltak. 2 hónapja mentem el egy mikroszkópos hajvizsgálatra, ahol kiderült, hogy a fejbőrön található természetes gombák túlszaporodtak a fejemen, ezek eltömítették a pórusaim, elgyengítették a hajam, ill. nem hagyták hogy a zsír eljusson a hajvégeimre. A kozmetológus ezt ajánlotta, havonta járok kontrollra, 2 hónap használat után óriási különbséget látok! Már két hét után hatott. Heti kétszer kell megmosnom vele a hajam, a barátnőmnek szörnyen zsíros haja van, ezért neki 3 naponta. 3-6 hónap után teljesen rendbe fog jönni tőle a hajam. Használata egyszerű, 4 csíkot kell vele húzni a fejbőrre, majd belemasszírozni. Kicsit drága, de megéri az árát, és mivel kevés is elég belőle hónapokig elég. Hígítva, használat közben az arcbőrre is lehet kenni, annak is jót tesz.

Update: lassan 2 év használat után a hajam teljesen rendbejött, erős, dús, és a vége is egészséges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 4.

bluesky87

2017. június 15.

Az elmúlt két hét alatt három naponta használtam, és a borzasztó hajhullásomat mérsékelni tudja. Már csak hajmosáskor találok nagyobb csomókat, de a mindennapos fésülésnél már fele, harmada hullik ki csak. Megvárom, hogy mit eredményez az egész tubus elhasználása, de megelőlegezem a 3 csillagot. Nem zavar, hogy nem habzik, érezhetően jól tisztítja a problémás fejbőrt, viszont az összetevői között szereplő Sodium Laureth Sulfate és Methylisothiazolinone nem szimpatikus egy gyógynövényes sampon esetében...

UPDATE: egy hónap után kontrollon örömmel tapasztaltam, hogy megerősítést nyert a termék pozitív hatása! A mikrokamerás fejbőrvizsgálaton látható volt, hogy sokkal-sokkal tisztább a fejbőröm, mérséklődik a faggyú/korpa termelődés, amit már észrevettem, a hajhullás csökkenése által. Emellett sok pici apró hajszál kezdett kinőni, olyan helyekről is, ahol egy hónapja még hűlt helye sem volt hajszálnak.... Még két hónapig használom, az biztos, aztán újra megnézetem, hogy mennyit javul még!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 15.

szantoistvan

2017. március 6.

Sziasztok. Én is kipróbáltam ezt a termékcsaládot 3 hónapon keresztül szorgalmasan.Egy ingyenes állapotfelmérés keretében ajánlották számomra. Sajnos nem hozta meg a kívánt eredményeket,sőt,a hajhullásom nem csökkent. A hölgy aki a herbáriában megnézte a hajam seborrhea -t állapított meg.Ezt a termékcsaládot ajánlotta. A páromnak is szintén ezt ajánlotta,akinek nem is volt seborrhea-ja. A termék és hozzá kapott használati utasítás is teljesen kétértelmű,pontatlan,ezt többször is jeleztem. Úgy gondolom a termék inkább marketingre hajaz.Azóta már persze váltottam,bár ott hagytam 33000 ft-ot. Inkább javaslok étrendkiegészítő tablettát,sls mentes teafa sampont,hajhullás elleni esszenciát (szintén sls menteset)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 6.

kingtomi89

2017. február 6.

27 éves vagyok. Én is voltam kb. 3 hete egy mikrokamerás fejbőrvizsgálaton és a hajgyógyász hölgy mikor mutatta a képet, hát majdnem hanyatt estem a székkel. Nem volt szép látvány a fejbőröm, főleg a fejtetőn. Nagyon zsíros volt. Ott ajánlották nekem a fejbőrtisztítót és az egyik fajta cseppet. Eddig csak a fejbőrtisztítót vettem meg, ami használ is, hiszen érzem, hogy sokkal tisztább a fejbőröm a mosás után és tud lélegezni a hajam is. Reménykedem talán beindul újra hajnövekedés, mert a fejtetőmön sajnos az utóbbi 2-3 évben elkezdett ritkulni, valószínűleg ez miatt. Csak egy valami miatt aggódom. Mivel csak pár hete használom a hajmosások során feltűnően sok hajszálat vesztek, kb 20-30 marad a tenyeremben ami azelőtt sosem volt. Szerintetek ez természetes? Mert írták ezt a mellékhatást, hogy az első hetekben fokozottabb ez a jelenség. Kinek mik a tapasztalatai? Nagyon nem akarok már visszatérni a bolti drogériás samponokhoz. Köszönöm előre is a válaszokat!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 6.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Sulfur, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Az erdei mályva kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient, pórusösszehúzó, bőrtápláló, bőrkisimító, bőrnyugtató hatással rendelkezik. Paula Begon szerint gyulladáscsökkentő, antioxidáns tulajdonsága is van, viszont azt a feltételezést, hogy ez az összetevő hat a narancsbőr ellen, nem támasztotta még alá egy kutatás sem.

A cajeputolaj a kajepot nevű növényből nyert illóolaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő hatású), tonizáló hatású összetevő. Eukaliptuszra emlékeztető illata van. Paula Begoun szerint az állításokkal ellentétben nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy antebakteriális hatással lenne a bőrre, sőt, még bőrirritációt is okozhat.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0