Whamisa

Ár:   10 990 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   500 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál

A krémet és az összetevőket feltöltötte: julcsa95, Módosítva: 2017. október 13.

Ár:   10 990 Ft
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Kímélő szulfát- és szilikonmentes bio sampon 28 természetes növényi kivonattal az egészséges hajért és fejbőrért. A fermentált árpa, szójabab és zab szűrlet és az aloe vera kondícionálja és erősíti a hajat és hidratálja a fejbőrt.
A hozzáadott kamélia, cédrus és zsálya olaj regenerál, és fényessé teszi a száraz, töredezett hajat. Normál és száraz hajra ajánlott.

Nem tartalmaz: parabéneket, nátrium lauryl szulfátot, kémiai tartósítószereket,mesterséges szinezéket és illatanyagot, kőolajszármazékot, szilikonokat, EDTA-t és állati eredetű összetevőket.

im

2018. március 9.

Talán deluxe mintának lehetne hívni azt a 20 ml-es kiszerelést, amelyet tesztelésre kaptam: nekem kétszer két mosásra volt elég, vagyis lényegében két alkalomra. Nagyon örültem, hogy nem tasakból kellett kinyomni a sampont.
- Az állaga hígabb, könnyen folyó. Az illata engem a Pyunkang Yul esszenciára emlékeztetett (gyógynövényes, halványan kókuszos), pedig nincs közös összetevőjük, illetve a Pyunkang Yul nem parfümös, a Whamisa viszont igen. Mindegy, én már ezen a ponton bizakodó voltam, nagyon szeretem a PY esszenciát.
- A sampon könnyű, lágy habot képezett, nem tisztított csikorgósra, olyan, mint egy kellemes lemosó az arcnak.
- Öblítés után nagyon jó állagú, egyáltalán nem szálkás vagy száraz a hajam, balzsam nélkül sem.
- Szárítás után gyönyörű fénye, lágy esése volt a hajamnak.
- A leírásban kiemelik a szilikonmentességet is. Nekem nincs bajom a szilikonos samponokkal sem, szeretem a csúszós-selymes érzést, amit hagynak, de őszintén szólva, ahogy az a fönti pontokból is látszik, a Whamisánál megoldották, hogy ne is hiányozzon a szilikon.
Annak ellenére, hogy a száraz fejbőrre valóból kaptam mintát, nem nehezedett el hamar a hajam. (És az INCI miatt nem is bánom, hogy nem a zsíros fejbőrre való érkezett.) Persze a harmadik napon már száraz sampont és hajvégápolót is használtam. Bár a rövid ideig fennhagyandó, leöblítendő termékeknél mindig nagy kérdés, mennyire van értelme különleges összetevőket pakolni az INCI-be (némely koreai ampullában vagy krémben nincs ennyi fermentátum, mint a tesztelt samponban), ez a Whamisa sampon nekem eddig nagyon tetszett, szívesen használnám hosszabb távon is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 9.

- Szárítás után gyönyörű fénye, lágy esése volt a hajamnak.

Antioxidánsok: Phaseolus Angularis Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.