Xerjoff

Ár:   59 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. július 23.

Ár:   59 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejjegyek: alma, bergamott, citrom, whisky

Szívjegyek: jázmin, kardamom, narancsvirág, rózsaszín bors

Alapjegyek: cédrusfa, mósusz, pacsuli, vanília

Xerjoff Velvet Amabile
Ár: 5ml - 4.000Ft, 10ml - 7.000Ft, 100ml teszter - 55.000Ft , Eladó: balazs12
Állapot: Frissen átmérve saját parfümömből üveg fújósba, vagy saját üvegében eladó., Helyszín: Budapest III., fizetés: Személyes átvétel Budapest III., előre utalás után Foxpost, Posta
Ár: 12500 , Eladó: pelyhezita
Állapot: 15 ml, Helyszín: BÉLAPÁTFALVA, fizetés: Előre utalassal posta, vagy foxpost

portugalrepjegy

2021. március 2.

"Zöldalmás illatgyertya" - írta előttem valaki és ezzel teljesen egyetértek. Valahogy nem az igazi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 2.

Quebeck

2021. január 8.

Csodálatos illat!
Egyrészt mert megfogott az első pillanatban - másrészt, mert nem tudom semmihez sem hasonlítani - Végre!!
Nagyon szeretem ez a friss, citrusos felhőt magam körül amivel nyit és azt hogy pár perccel később ez átfordul egy megnyugtató, selymesen krémes kis csodába.... Nem egy átlagos illat, gyönyörű szépen össze van rakva és ízig vérig unisex. (szerencsére nem az a fajta unisex illat, ami férfiassá válik a bőrön - nincsenek benne nagyon nőies, geil felhangok és semmi ami túlzóan pasis)
Magam részéről érzem a zöldalmát benne rendesen és ez jó 😉 a vanília és a pézsma is ott figyel a lecsengésben, kardamont és borsot nyomokban sem érzek (mondjuk tuti benne van de jól eldugták az biztos). A jázmin is felsejlik de csak nagyon óvatosan (ennek kifejezetten örülök).
Most télen is szép és hordható de szerintem ez inkább a tavasz és az ősz illata lesz nálam, bár valószínűleg nyáron is fújni fogom, mert tetszik nagyon 😉 Kimondom: négy évszakos illat szerintem.
Most pedig a negatívumok (mert vannak sajnos)
A megszokott minőség a Xerjoff háztól, hiányosságokkal....
Magaménak tudhatok egy üveges példányt és sajnos a csomagolása tényleg hagy némi kívánni valót maga után, nálam is megfogta a fekete bársonydoboz belső a zöld bársonyt az üvegen. Ez ennyi pénzért ultra gáz!!! (50ml-s kiszerelés, a 100ml-s másképp van csomizva, ha jól tévedek)
Végül de nem utolsó sorban a tartóssága: Jó-jó de nem az igazi!
Most hogy kapott hideget-meleget szegény Amabile, a konklúzióm 4 csillag és nagyon kár azért az ötödik csillagért - olyan kevés kellett volna hozzá....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 8.

Csodálatos illat!
Most pedig a negatívumok (mert vannak sajnos)
A megszokott minőség a Xerjoff háztól, hiányosságokkal....
Végül de nem utolsó sorban a tartóssága: Jó-jó de nem az igazi!

silence

2021. január 6.

Egyre nagyobb Xerjoff rajongó vagyok….. még ha nem feltétlenül tetszik is minden illatuk, az mindenképp elismerésre méltó, hogy rendkívül egyedi, minőségi alkotás egytől - egyig az összes parfümjük.
Kezdve a díszdobozoktól, amiben lapulnak a gyönyörűen megmunkált üvegek (a Velvet kollekció bársonyüvegei egyszerűen mesések), nem beszélve a gondossággal megalkotott, kiemelkedő alapanyagokból megalkotott elixírekről, amiket az üvegcsék rejtenek.
A Xerjoff összes illata luxus a javából, amik sosem középszerűek, mindig tudnak valami kiemelkedőt nyújtani (még ha nem is mindig pozitív értelemben).
Mindig félve próbálom ki az újdonságaikat, nehogy ismét menthetetlenül szerelembe essek, mert akkor addig nem nyugszom, amíg be nem szerzem üvegében is a vágyott remekművet. Aminek ugye mindig a pénztárcám látja a kárát…..
Egy mintácskát rendeltem ebből az Amabile-ból….. óvatosan nyitottam ki a kis fiolát, félve applikáltam magamra a tartalmát, várva a sokkhatást……. ami aztán nem következett be.
Cikáznak a gondolataim, hová is tegyem ezt az illatot?
Ez rajtam zöldalmás illatgyertya, nem több….
Ahhoz képest, hogy valahol az Erba Purához hasonlították, még csak egy lapon sem tudnám említeni őket. Az Erba Pura egy gyümölcsös - kéjédes gyönyör, mindent beborító sillage-al és tartóssággal, mellette az Amabile csak egy kis szende, jólnevelt szűz, aki mindenkinek próbál megfelelni.
Még talán az elején a citrusok adnak neki egy kis lendületet, de aztán nagyon gyorsan átvált egy édes - viaszos illatra, aminek a zöldalma a főszereplője.
Rajtam elég gyorsan bőrközeivé válik és nem is különösebben tartós (pedig ugye a Xerjoff-tól nem ezt szokhattuk meg)
Őszinte leszek: nekem ez csalódás…….. a pénztárcámnak viszont öröm.
Csak megerősíteni tudom az előző véleményező 3-as szavazatát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 6.

Cikáznak a gondolataim, hová is tegyem ezt az illatot?
Ez rajtam zöldalmás illatgyertya, nem több….
Őszinte leszek: nekem ez csalódás…….. a pénztárcámnak viszont öröm.
Csak megerősíteni tudom az előző véleményező 3-as szavazatát.

astarta

2020. december 30.

Összességében csak 3-ra pontozom, bár megvettem üvegében, szóval tetszik.
Az egyik minusz pont az illat miatt van, mert rajtam sajnos semmi alma illat nem jön elö. A kardamont sem érzem, bár ez nálam inkább elöny.
Citrusos illat, de csavarokkal. Az elején kesernyés citrusos, ami leszáradáskor elkezd krémessé válni, itt jön elö a vanilia, mósusz, pézsma vonal. Citrusos illatok közt szerintem elsörangú, számomra nem az a WC illatosító vonal, ami sok citrusos illatra jellemzö. Nagy a hatótávolsága és a tartóssága is átlag feletti a börömön.
A másik minusz pont a megjelenése miatt van, az nagy csalódás A képeken kicsit zöldes az üveg, a valóságban semmi zöldes nincs benne, inkább halvány citromsárga. Bársonyos tapintású, és valószínüleg az anyaga miatt, már a fólíázott csomagolás felbontása után, piszkosnak néz ki az üveg az aljánál, a talpán, mivel fekete tartóban áll benne, és ez nyomot hagy a sárga bársonyos anyagon....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 30.

Összességében csak 3-ra pontozom, bár megvettem üvegében, szóval tetszik.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Cinnamal, Citral, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.