Kövess minket Instagramon is! :)


Yamuna Ligetszépeolajos Kézkrém
Ár: | 1250 Ft | Kategória: | Kézkrémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Yamuna márkabolt, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: zsofi017, Módosítva: 2015. december 25.
Ár: | 1250 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Yamuna márkabolt, online | |
Kategória: | Kézkrémek | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A Yamuna filozófiája az, hogy a kéz az ápoltság egyik legkifinomultabb jelzője. Tegyünk hát érte, hogy ne kelljen rejtegetnünk a kezünket! Használd minden nap intenzív hidratáló kézkrémeinket - akár naponta többször is - és szépek, simák, puhák lesznek a kezeid.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Caprylic / Capric Triglyceride
eo
,
Hydrogenated Ethylhexyl Olivate
eo
,
Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil
eo
1
0
,
Betaine
h
,
Glycerin
h
0
0
,
Oryza Sativa (Rice) Starch
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Ceteareth Alcohol
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Sodium Lauroyl Glutamate
ti
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables
,
Sodium Polyacrylate
eo
,
Hydrogenated Polydecene
eo
,
Parfum / Fragrance
i
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
eo I gy
3
2
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Trideceth-6
ti I eu
,
Sorbic Acid
ta
krémajánló
Fantasztikus az illata, ez a ligetszépe sorozat nagyon el van találva! A hatása is jó, könnyen elkenhető, gyorsan beszívódik, nem hagy zsíros érzetet maga után, nem ragacsos, szóval szépen teszi a dolgát. És olyan kis ízléses ez a dobozka.


Nekem bevállt. Arra jó, amire kell. Gyorsan beszívódik, nem marad zsíros érzetű a bőröm és az illata is rendben van :) Ami miatt -1 csillag, hogy nagyon kicsi a kiszerelés és így nem éppen a legolcsóbb, annyival többet pedig nem tud, de ajándéknak ideális, mert aranyos kis doboza van :) (egyébként kevés elég belőle, szóval ha nem tocsog benne a kezünk, elég lesz egy ideig)



Nekem bevállt. Arra jó, amire kell. Gyorsan beszívódik, nem marad zsíros érzetű a bőröm és az illata is rendben van :) Ami miatt -1 csillag, hogy nagyon kicsi a kiszerelés és így nem éppen a legolcsóbb, annyival többet pedig nem tud, de ajándéknak ideális, mert aranyos kis doboza van :) (egyébként kevés elég belőle, szóval ha nem tocsog benne a kezünk, elég lesz egy ideig)


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Salicylic AcidHidratálók: Betaine, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic / Capric Triglyceride, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Polydecene, Stearic Acid, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Palmitic Acid
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Trideceth-6
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, Sodium Lauroyl Glutamate, Trideceth-6
Illatanyagok: Benzyl Alcohol, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Sorbic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Ofethylhexanol és Hydrogenated Olive Oil reakciójából keletkező észterek keveréke. Az összetevőt Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables-el vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.
A babassu pálma magjából kivont vaj. A babassu olaj számos zsírsavat tartalmaz, többek közt laurinsavat, mirisztinsavat, palmitinsavat és sztearinsavat. Paula Begun szerint bőrpuhító hatással van bőrre, de még nem született olyan kutatás, mely azt biznyítaná, hogy más speciális tulajdonsága is van a bőrre.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Rizskeményítő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”), viszkozitásszabályozó és térfogatcsökkentő hatású segédanyag, valamint porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású összetevő.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Gyengéd felületaktív anyag, amely természetes és újrahasznosítható forrásokból származik. Kókusz olaj és glutaminsav reakciójából jön létre, jól tisztít és habzik és az érzékeny bőr is jól tolerálja.
Forrás: ITT
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Olívaolajból kivont el nem szappanosítható lipidek. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevőt Hydrogenated Ethylhexyl Olivate-al vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag.
Nem ragadós emollient anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap).
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Parlagi ligetszépe növényből nyert olaj, mely omega-6 zsírsavak (linolsav és gamma-linolsav) gazdag forrása. Az omega-6 zsírsavaknak fontos szerepe van a bőr legkülső rétegében (stratum corneum) lévő sejtek összetartásában, és így a bőrön keresztüli vízvesztés (trans-epideremal water loss) megakadályozásában. A parlagi ligetszépe olaja talán hatásos az atópiás dermatitisz (ekcéma egy fajtája) kezelésében is, valamint Paula Begoun szerint hatásos gyulladáscsökkentő és emollient.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Ez az anyag egy, a természetben nem túl gyakran előforduló zsíralkohol polietilén-oxid módosított észtere. A truth in aging szerint az ehhez hasonló anyagok elég biztonságosak, amíg egészséges bőrön használjuk, de jobb kerülni alkalmazásukat a sérült, vagy irratált bőrünkön. A trideceth-6 -ot emulgeátorként és felületaktív anyagként használják a kozmetikai készítményekben.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Tág pórusok
Korcsoport: 35-44
Fantasztikus az illata, ez a ligetszépe sorozat nagyon el van találva! A hatása is jó, könnyen elkenhető, gyorsan beszívódik, nem hagy zsíros érzetet maga után, nem ragacsos, szóval szépen teszi a dolgát. És olyan kis ízléses ez a dobozka.