Yamuna

Ár:   2799 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: ami2015, az összetevőket feltöltötte: KrémesenSzépAzÉlet, Módosítva: 2016. április 12.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Kifejezetten zsíros arcbőrre javasolt krém teafaolajjal és élesztőkivonattal a pattanásmentes arcbőrért. A hidratálásról pedig a babassuolaj és a shea vaj gondoskodik.

Parabén, -paraffin- és színezékmentes.

FodorPapBarbara

2018. március 13.

Az elején nagyon bejött, úgy éreztem, hidratálja a bőrömet. Később a homlokomat már zsírosította, kis pattanások jelentek meg rajta, illetve egy kis irritáció is jelentkezett az arcomon. Nem fogom újra használni. A maradékot a hátamra vagy dekoltázsra szoktam kenegetni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 13.

Loona

2017. június 20.

Update: végül csak túl zavarónak bizonyult az illata, így nem arcra hanem dekoltázsra kenegettem el a maradékot. A pattanásaimmal nem vettem észre, hogy bármit csinált volna. Irritációt, komedót, mitesszert később sem okozott, de ahhoz, hogy ezt fixen ki merjem jelenteni a krémről, szerintem hosszabb ideig tartó használat kellene. Minden másban (is) továbbra is áll a lenti véleményem, érdekes volt kipróbálni, de a közelébe sem került annak, hogy egyáltalán elgondolkodtasson a bevált hidratálóm lecserélésén.

2017. május 7:
Rendelés mellé kaptam ebből a krémből egy kis tégelyes mintát ajándékba, és mivel a bőrtípusomhoz pont passzol, ki is próbáltam. Fehér, könnyed, nem nagyon zsíros krém, mely (ha nem kenek belőle sokat, és csak célirányosan) hamar, nyom nélkül beivódik az arcbőrömbe, és a mattító, szárításra hajlamos fényvédőm alatt kellőképpen hidratál, szépen kordában tartja azt. Irritációt egyelőre nem tapasztaltam, se póruseltömítést, pattanást, komedót, de csak egy hete használom, így ezzel kapcsolatban jövök majd még frissíteni.

A fentiek alapján szimpatikus krém lenne, viszont van már másik, bevált hidratálóm, ami tudja ugyanezeket, úgy, hogy nincsenek mellette negatívumok, amik ennél a krémnél viszont sajnos vannak. Ennek az illata nekem arcra túl erős, felkenés közben zavaró (vicces, évekkel ezelőtt használtam egy teafás Oriflame arckrémet, aminek emlékeim szerint nagyon hasonló illata volt. Annak akkor szerettem az illatát, és igaziból illatként nézve ezével sincs bajom, de arcon egy ideje már nem használok illatos krémeket, és zavarnak is az erősebb illatok), és bár nem marad meg sokáig a bőrön, amíg ott van, nem kellemes az orromnak. A másik nagy negatívum, ami nálam sajnos biztosan a "nem" felé dönti a mérleget, az a tégelyes kiszerelése, ami egyfelől nem higiénikus, másfelől a hideg kiráz attól, ha bemegy a cucc a körmöm alá. Elhasználom, mert nem szeretek semmit kidobni (ha el tudom használni és nem okoz például irritációt) de megvásárolni biztosan nem fogom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 20.

2017. május 7:

Helene

2017. június 13.

Kis tégelyes mintát kaptam ajándékba a vásárláshoz. Könnyed kis krém, gyorsan beszívódik a bőrbe és remekül hidratál. Pár nap használat után sajnos csalódnom kellett..apró kis pattanások jöttek elő a homlokom, ahol még sosem volt eddig. Még szerencse hogy ez csak egy ingyen minta és nem az eredeti tégelyes krém. Így veszíteni nem veszítek vele.. még gondolkodok azon hogy tegyek-e bármelyik másik arckrémükkel próbát vagy sem..de eddig az a tapasztalatom, hogy hiába veszek zsíros, pattanásos bőrre való arckrémet. Egyik sem válik be...ki érti ezt...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 13.

vnikki99

2017. május 29.

A pattanásaimon nem segített és az illata sem olyan jó. A többi yamuna termékhez képest nagyon alulteljesít. Nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 29.

marryjane

2017. április 7.

Mellkasomon, vállamon levő pattanásokra vettem. Nehezen szívódik be, annyira nem hatásos. Újravenni nem fogom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 7.

momo

2016. augusztus 16.

Két hete használom a krémet. Vízhiányos, de zsíros bőröm van, az utóbbi időben mintha ismét kamaszkoromat élném - kösz PCOS - sajnos elég sok tisztátalanság jelemt meg az arcomon. Kezdem a pozitívumokkal: könnyed állagú, gyorsan beszívódó krém, imádom az illatát, mattít rendesen, de valahogy az alapozómmal nem kompatibilis, az kukacokban esik le róla. A mattítási képességét jól mutatja, hogy tegnapelőtt krémezés után elmentem futni, 45 perc teperés után már mindenhonnan szakadt rólam a víz, az arcom meg puskaporszáraz maradt. Úgy látom, csökkentette a pirosságot, lehúzta valamenniyre a gyulladást a kritikus pöttyöknél.

A negítvum, hogy a vízhiányon szerintem érdemben nem enyhít, az apró ráncokkal nem csinál semmit (tudom, nem ez a dolga, de elmúltam 30). Vásárláskor nem néztem meg az összetételét, a Benzyl Alcoholnak nem örülök, de kevesebb, mint 3 ezer forintért nem lehet csodákat várni.

Ez volt az első arcápoló termékem a Yamunától, legközelebb valami drágábbat próbálok ránctalanítás vonalon, mert határozottan ígéretesnek tűnik a márka.

Jöttem updatelni: annyira nem lett a napi rutinom része, hogy belavasodott a tégelybe. Szárított a bőrömön és apró kis pattanások is megjelentek, soha többé nem veszem újra. Mivel a gyümölcsös hámlasztóval is befürödtem, jó messzire elkerülöm a Yamunát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 16.

Ofethylhexanol és Hydrogenated Olive Oil reakciójából keletkező észterek keveréke. Az összetevőt Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables-el vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Forrás: ITT

Olívaolajból kivont el nem szappanosítható lipidek. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevőt Hydrogenated Ethylhexyl Olivate-al vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

Az indiai tömjénfából kicsipázó és megszáradó nedv, más néven a tömjén, melynek hatóanyaga a boswellin-sav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, bőrkondícionáló és filmképző hatású összetevő és illatanyagként is használatos. Paula Begoun szerint az összetevőnek pozitív és negatív tulajdonságai is vannak a bőrre - bár gyulladáscsökkentő hatása van, és serkenti a bőr kollagéntermelését, de más illatos növényi kivonathoz hasonlóan vannak lehetséges kockázatai is, így pl. irritálhatja a bőrt.