Yardley

Ár:   4999 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Indigo, az összetevőket feltöltötte: dameliepoulain, Módosítva: 2016. július 19.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Müller

Fej: rózsa, geránium

Szív: fehérvirágok

Alap: fák, fűszerek, pézsma

Ár: 4500 ft , Eladó: poragi
Állapot: 50 ml / képen látható , Helyszín: Budapest , fizetés: Bp személyes átvétel vagy Foxpost / Packeta

Virag93

2024. június 20.

Kellemes , friss, reggeli rózsa illat. Rajtam a tartóssága egyenlő a nullával. Nem egy nagy kreálmány, nem tudnèk róla ódákat zengeni, jobbant is találni a piacon hasonló áron. Leakciózva 1000 ft-èrt megèrte, de teljes áron biztosan nem vennèm meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. június 20.

HelenaMerle

2024. március 4.

A legjobb rózsás parfüm, amim valaha volt. Ruhán és hajban nagyon tartós. Kamaszként használtam, meguntam, mire elfogyott, de talán itt az ideje újravenni...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 4.

szilviakiralyno

2024. január 16.

Ez egy reggeli,frissen locsolt, üde rózsa. Épp szirmot bontott csak, majdnem csak bimbó. Fiatal, éles, már nem szende, mert látszanak szirmai, szép ívei. A színe lehet rózsaszín, narancssárga, krémfehér vagy csontszín, pici melírral szirmain. Erősen tövises, hosszú zöld szárral, nyúlánk levelekkel. Citrusos és zöld frissességgel indul az illat, valami csípős, fás illattal vegyülve, ami nagyon kellemes. Nem bódító, nem fűszeres, nem krémes, nem olajos rózsaillat ez, nincs benne vörös, sem bíborszín. Lágy és nyirkos, mint a föld, melyből kisarjadt. Nem nevezném a legnemesebb rózsának, viszont életrevalónak igen. Olyannak, amit még a kapa és a gereblye sem ront meg. Ami mellett elfér más növény vagy virág, nem bántják egymást, sőt, erősítik. Olyan Ő, mint a nyitott kertek őre, ami hajnalban már ébredezik, de szépen, minden sallang nélkül egész nap virul és illatozik. Csak úgy, a maga egyszerű módján. Talán még a méheket sem csábítja oda, de szép a szemnek és szép az egyszerű, friss illatot kedvelő orrnak. Nem igényel különös gondozást, önmagától olyan, amilyen, erős, tüskés, energikus, szikár és földhözragadt kicsit, elég neki a reggeli harmat és pici napfény ,hogy pompájában díszelegjen. Nincs szüksége semmi extra tápoldatra, semmi különlegesre, csak úgy létezik, a fény és a víz adja belé az életet.
Van ilyen rózsa és van ilyen nő is.
Akár mondhatnám, hogy minden Nőnek tud ilyen oldala is lenni, ha hagynánk.
Amikor egy reggeli napfelkelte az ablakból bámulva, gyors frissítő zuhany után, megrázva magunkat , energiával feltöltve indulunk dolgunkra.
Mindegy, hány évesek vagyunk. A szirmok akkor is nyílnak és illatoznak.
Maga a kis edt, amit én most vettem, szerintem új és megreformulált, az üvege ilyen, de évfordulóra készült, szerintem modernizált . A régire nem emlékszem.
Emez pedig olyan érzeteket kelt, amiket leírtam.
Nem csábításra született , hanem hogy egy friss, tiszta és megnyugtató illatunk legyen. Dinamikus. Néha ennyi is elég.
A túlművészieskedett niche világból besokalltam, mert oké, hogy tetszik egy kortárs festő ábzázolmánya, de valószínű, sosem tenném ki a falamra. Tetszik a szegecsekbe öltöztettett hóhér, de nem szeretnék a kezei közé kerülni. Tetszik a keleti bazár illata, de bekattannék, ha minden áldott percben a zsibvásár hangulata ölelne körbe. Tetszik az állati szag, is, az oud a pézsma legjobbja, de mégsem szeretnék naphosszat bőgő-párzó szarvasokat utánzó hímeket delíriumba varázsolni ezáltal a környezetemben.
Szóval a lényeg, hogy mindennek megvan a maga helye, és ennek a csoda kis egyszerű rózsás illatnak is. Nem fogjuk kiütni tőle a plafont, de tetterőssé tesz, jól indul vele a nap.
Ebben semmi extra nincs, csak virágok, citrus, kis fa, föld. Elég is néha ez.
Örülök, hogy megvettem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 16.

Van ilyen rózsa és van ilyen nő is.
Akár mondhatnám, hogy minden Nőnek tud ilyen oldala is lenni, ha hagynánk.
Mindegy, hány évesek vagyunk. A szirmok akkor is nyílnak és illatoznak.
Emez pedig olyan érzeteket kelt, amiket leírtam.
Ebben semmi extra nincs, csak virágok, citrus, kis fa, föld. Elég is néha ez.
Örülök, hogy megvettem.

rosa.love

2023. június 26.

Borzalmas. Nem tudom,kell-e tovább ragoznom,nem tudok mást írni rá. Az összes yardley illattól megfájdul a fejem, a legdurvább wc illatosítókat idézik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. június 26.

Ada_Byron

2023. február 21.

Én is csak csatlakozni tudok a dicsérőkhöz. Noha a púderes illatokat jobban szeretem, s számomra kissé intenzív az illata, valóban az igazi rózsát idézi. Ráadásul - annak ellenére, hogy EDT -, tartós az illata, két fúvás és nyolc óra múlva is érződik. Nagyon sok dicséretet kapok, amikor ezt használom. Aki rózsaillatra vágyik, annak mindenképp érdemes kipróbálni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 21.

Zit.us

2022. december 5.

Ez egy tiszta, üde rózsa illat. Pont ilyet szerettem volna, mintha beleszagolnék egy rózsába a kertben. Nekem ez az illat egyenlő a tisztasággal és az ápoltsággal. Szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 5.

Puffin

2022. április 28.

Nem tolakodó rózsaillat. Se több, se kevesebb. Szeretem :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 28.

Nem tolakodó rózsaillat. Se több, se kevesebb. Szeretem :-)

daliah

2021. november 2.

Ez szuper, friss, harmatos, a Diptyque rózsájához mérhető minőségű, konkrétan nyolcadáron.
PS: légyszi hagyjuk már ezt a szexista, age-ista “nyanyás” jelzőt. Lehet azt mondani, hogy pl. “ idősebb/érettebb hölgy”, “szeretett nagyimon tudom elképzelni” stb. , érteni fogja mindenki, mire gondol a véleményező. Külön vicces, amikor a 45-54-es korosztály nyanyázik. Helló, a tiniknek ti már nyanyák vagytok, a gyerekek meg kb. azt hiszik, még dinók éltek, amikor születtetek. Nem a rózsaillat nyanyás, hanem a nyanyázó primitív!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 2.

Rozicska

2021. május 15.

A mai napon próbáltam ki.Az autóban ülve fejfájás gyötört,nem tudtam mitől.A lányom tüsszögött,majd megszólalt,hogy mit fújtam magamra.Eddig a pillanatig nem is gyanakodtam erre az illatra.
Régi nippek,horgolt terítők dédi fotelján , a tv tetején,és mellé még tartós,lemoshatatlan.Ez velem nem működik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. május 15.

Frufru3

2020. december 17.

Amit én kipróbáltam, annak rózsás a doboza, arról írok véleményt.
Azt hiszem, ez lesz az én rózsaillatom. Annyira szerettem volna egy igazi, tiszta, de nem nyanyás meg karcos, hanem finom friss de édeskés rózsaillatot , mint amilyen az igazi rózsa, az a bájos illat. A Perfumer's workshop Tea Rose nekem nagyon nem jött be, konkrétan acetonos szaga lett rajtam.
Van egy schwarzkopf hajvégápoló olajom, egész picike minta, nem is tudom, hol lehet olyat kapni, de annak nagyon kedves édeskés rózsaolaj illata van.
Ez annál frissebb, de ha nem vette át a másik csík illatát (ami Betty B. PP Mint illata volt) szóval ha nem keveredtek össze, akkor ez most nagyon tetszik. Könnyed, nőies rózsaillat. Ha újra teszteltem és valami változna, kijavítom a véleményem.
És nem drága.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 17.

Amit én kipróbáltam, annak rózsás a doboza, arról írok véleményt.
És nem drága.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzophenone-3, Homosalate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. A Wikipédia azt állítja, hogy manapság az oxybenzone a leggyakrabban előforduló allergén a fényvédőkben. További információ a smartskincare-en.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.