Yves Rocher

Ár:   11 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: cicafun, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. január 23.

Ár:   11 200 Ft
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok

Megjelenés éve: 2016

Olivier Cresp és Marie Salamagne illatkreációja.

Illatjegyek: rózsaszín bors, elemi, írisz, tömjén, benzoin

Ár: 6000 forint postával , Eladó: egyboszorka
Állapot: 48/50 ml, Helyszín: Szombathely, fizetés: utalás után postán maradó küldemény vagy foxpost
nyuszo

2018. május 24.

Yves Saint Laurent NU-jéhez hasonlították itt a KMánián, úgyhogy nagyon kíváncsi lettem rá, mivel az előbbit jelenleg nem lehet kapni. Megszagoltam, és IGEN!!!! Visszaadta azt az érzést... a bőrömön viszont nem működött úgy. Párom szerint nyanyás, és szerintem is vannak ennél finomabb parfümjeim. Mégsem hagytuk ott, mert valamiért tetszik ez az illat nekem... talán a tömjén, talán az elemi... imádom mindkettőt tisztán önmagában, illóolaj formában is. Másnap újra kipróbáltam, de csak a szoba légterébe fújtam kettőt, és csodálatos... egész nap finoman belengte a lakást az illat... a fiam meg is jegyezte, hogy milyen jó illat van a szobában... :) kell, hogy legyen belőle itthon!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. május 24.

csikosmatyas

2017. augusztus 12.

Ez lehetne akár egy ujragondolt Yves Saint Laurent Ópium is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 12.

Ez lehetne akár egy ujragondolt Yves Saint Laurent Ópium is.

Elkofen

2017. június 12.

Akármilyen fantasztikusan megkomponált illatról is van szó, melynek minden alkotóeleme és akkordja külön, vagy együtt muzsikálva egy csoda, nekem nem tetszik ez a parfüm. Az illat ugyanis érzéseket ébreszt. Arra ösztönöz,hogy valamire, valakire asszociálljunk tőle. Már a papír csíkon sem jött be az illata. Magamon pedig elképzelni sem tudnám.
Valóban nem a mai korok divatos illata, de ez nem is baj. Viszont egy illattól igenis elvárnám, hogy vonzóvá, ne adj isten alkalmanként kicsit szexivé varázsoljon. Jól írta valaki, hogy ez nem igazán a fiatalok illata.
Páran írták, hogy retro fodrászatokban üldögélő nénikék, vagy a templom auráját idézi fel. Sőt templomba járó anyókák illatát idézi.
Nos én szeretem a régi korokat és igazán nosztalgikus alkat vagyok. Rengeteg csodás emlék köt a nagyszüleimhez, sőt a fejkendős, mindig misére járó dédimamámhoz is.
Viszont azt nem szeretném, hogy olyasféle illatom legyen, amely őket idézi fel egész nap a bőrömön. A férjem és a család is menekülne ettől a szagtól, ha ezt árasztanám magamról. Márpedig én egyenlőre még mindig tetszeni akarok magamnak és a környezetemnek. Elsősorban magamnak és a páromnak. Amúgy nincs megfelelési kényszerem és nem vagyok trendmániás.

Bármilyen csoda alkotás ez a parfüm, a férjem számára is szeretnék még vonzó maradni. Márpedig a férfiak jelentős része csúnyán kifejezve nyanyásnak, vagy finomabban mondva öreg nénisnek találja ezt az alkotást. Persze persze ez nem egy népszerű tömegcikk, de ahány ember annyiféle ízlés és vélemény. Érdekes illat, de kizárt, hogy valaha is viseljem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 12.

PerfumePippi

2017. május 19.

Nemhiába a Secret sorozat a legjobban sikerült Yves Rocher-éknál! A mai sikertelen ismerkedésem a Tocade-dal arra ösztönzött, hogy ismét ezzel vigasztalódjak az egyik márkaüzletben. Hónapok óta ezt játszom: bemegyek, szemezek vele, felfújom, teszek 8 kört, aztán elbizonytalanodom. Pedig mindig meggyőz, aztán...Nagyon nem ebből a korból való. Nagyon nem evilági. A gyanták mennyországa. Olyan, mint egy valamirevaló nő: kiismerhetetlen. Izzó aurát von a csuklóm köré, nagyon tüzesnek, pikánsnak érzem, miközben az írisztől távolságtartó is. Hogy hideget kívánna? Nem tudom. Épp annyira el tudom képzelni télen, egy fekete, puha pulcsi mellé, kuckózva, mint nyáron, amint az izzadság végigcsorog a gerincemen a 7-es buszon, és ő küzd, és utolsó leheletével még egyszer fellobban bőrömön. Egy zsarátnok. A kundalini - kifordít, mégis önmagam maradok.
...és amikor majd rászánom magamat, és megveszem, azt fogom érezni, hogy túlságosan is hosszú időt töltöttem nélküle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 19.

GNóri

2017. március 28.

Hűha:) A kis visszafogott üveg, a név, és a leírás alapján nem ilyen illatra számítottam. Kifújáskor nagyon pikáns, fűszeres, a bőrömön már-már egy jó erős chai teára emlékeztet. Majd ahogy leszárad, fokozatosan bújik elő a púderes, friss írisz és a benzoin, de erősen megmarad a borsos-fűszeres alap is. Emlékezetes, egyedi, különleges. Kár, hogy csak most ismertem meg ezt a szépséget, nem illik hozzá a tavasz, hanem igazi csípős, hideg időre való finomság.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 28.

csakmoni

2017. március 19.

Gondoltam hogy tetszeni fog.Szépen simuló illat. Nem tudom elképzelni fiatal lányokon, számomra nagyon nem a szexis kategória.
Egy pici fújás van a karomon, hogy a kocsiban ne utáljon a család.
A leírások alapján férfiasabbra számítottam. Nem édes, kicsit száraz, cseppet torokkaparós, de nem túl fűszeres mégsem. Ha a bőrömre szorítom az orrom, van egy kicsi mézes-balzsamos édessége (ez a rész emlékeztet a La Perlára engem is, de az sokkal több és lágyabb, csak a tömjén hasonló rajtam), de távolabbról az írisz és a tömjén érződik. Nagyon szeretem a Meharees-t, ez annak a száraz, kevésbé édes párja.
Az ilyen illatok nekem a "ráfújom a sálamra, hogy valami melegítsen" parfümök. Még nincs elég hideg hozzá, vagy én vágyom inkább pezsdítő, energikus illatokra, nem tudom. Majd meglátjuk télen.
A leszáradásában a benzoin erősödött fel szerencsére, nem a tömjén. Boldogan mutatom a férjemnek, és mit mond erre? Olyan templomba járó, naftalinos néniszagod van....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 19.

Egy pici fújás van a karomon, hogy a kocsiban ne utáljon a család.

elvanui

2017. február 22.

Ó, istenem! Megvan, megtaláltam az YSL Nu méltó utódját!!
Ezek után a La Collection- változatot én már ki sem próbálom, nehogy megint lábon hordjak ki egy agyvérzést... Ez az edt változatnak rajtam tökéletes mása. Nem hozza azt a sötét füstösséget, ami a hokikorongosban van, de az edt gyönyörű fűszerei és íriszes tömjénje egy az egyben ott van benne. Ez máris sokkal több, mint amit ez ügyben reméltem:). Nagyboldogsóhaj.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 22.

Ó, istenem! Megvan, megtaláltam az YSL Nu méltó utódját!!

dobolank

2016. október 30.

Nagyon szeretem az YR-nak ezt a sorozatát, és volt már rá precedens, hogy meg is vettem valamit belőle, ami az utóbbi 4-5 év YR illataival nem szokott előfordulni; azt tartom a szexeplijének, hogy ősi alapanyagokhoz nyúl és teszi könnyeddé, ma is viselhetővé. Ezt előrebocsátva még azt is hajlandó vagyok elismerni, hogy ez az illat sem rossz, de én nem látom olyan egyértelműen szépnek az egyediségét, mint az előttem szólók, viszont annak ellenére, hogy az illat a szillázs majdnem totális hiányával tüntet, elég tartósnak látom. Egyszerűen nem látom, hogy teljesült volna az a program, amit a sorozat többi illata teljesíteni tudott, és a klasszikus elem felújítása nem lett kiegyensúlyozott - legalábbis rajtam, nekem nem lett az.

Lényeg ami lényeg: egy hangsúlyosan modern íriszes (=kicsit sem púderes, tulképp könnyed) indítás után ez az írisz és egy átlagos borotvaszesz illata bújócskázik rajtam, mikor melyik győz, az érezhető. Nem tudom megmondani, mire reagál így benne a bőröm/orrom, de sajna ez van.

Nekem jobban bejönne a modern írisz csak úgy lineárisan, mindenféle trükkök nélkül, mert kifejezetten szeretem az íriszt, amit ilyen (mármint modern, könnyed, szociábilis) felfogásban ritkán látok. Ellentétben mondjuk a rózsaborssal (ami félreértés ne essék, nem lóg ki ebből az illatból), ami lassan kötelező kelléke minden olyan illatnak, aminek nem kötelező kelléke a vattacukor (vagy tán még azoknak is). Értem még azt is, hogy nem lehet könnyed íriszillatot várni ilyesféle elemek nélkül, de micsináljak ha én mégis várok.
Bárcsak még úgyabban kezelték volna az íriszt mint a cartier a liliomot!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 30.

Bárcsak még úgyabban kezelték volna az íriszt mint a cartier a liliomot!

x

2016. október 25.

Annyira szép, egyedi, trükkös illat. Miért nem tudták tartósabbra készíteni? Ilyen összetevőkkel nem lenne szabad pár óra alatt elillannia, ezek jóformán mind alapjegyek, tartaniuk kellene. Az illat egyedisége miatt adok öt pontot, de tartósságra messze nem érdemel annyit.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 25.

egyboszorka

2016. október 8.

Az Yves Rocher illatok- két kivétellel - eddig inkább távolságtartást váltottak ki belőlem. Semmi bajom a másoktól inspirálódással, a jellegtelen semmiségekkel, egyszerűen leírom a véleményemet és nem veszem meg. Ezek után szembehaladván a korábbi gyakorlatommal, pusztán a vélemények és a parfümőrök neve miatt megrendeltem. És ma reggelig nem mertem kipróbálni....Merthogy egy verbénás Edt- t választottam hozzá ajándéknak, és azt viszont kipróbáltam. Nem kellett volna, mert erőt vett rajtam a rettegés, képzeletben a falba vertem a saját fejemet az újabb hülyeségem miatt, már megint mit tettél, Boszi, kellett ez neked?
Kellett. Ez az illat nagyon jó! Kifújáskor borsos- fűszeres, pikáns, picit sem offenzív vagy túladagolt fűszeres nőszirom. Aztán ennyi. És akkor jön az a szakasz, amiről imádott La Perla parfikám jut eszembe ( semmi közük egymáshoz illatügyileg ). Egyszercsak azt vettem észre, hogy belesimult a bőrömbe, és elkezdett szépen valami isteni lágyan balzsamos, pöttyet férfiasan csípős, és valahogy emelett melengetően nőies íriszillatot pulzálni. A hatósugara elég mérsékelt, a kifinomultsága viszont annál feltűnőbb. Tényleg sikkes. Elegánsan visszafogott. Klasszikus, valami kis pimasz csavarral. Szexis. Amolyan mosolygós és erőlködésmentes, csak mert ilyen vagyok módon.
Elismerésem Marie Salamagne- nak, és Olivier Cresp- nek, nagyon szép illatot kreáltak.
És elismerésem Yves Rocher- éknak is, hogy egy ilyen illatot dobtak most piacra, merthogy nem a mai trendfősodor képviselője ez a parfüm, nagyon nem. Örülök neki, örömmel fogom elhasználni, és már most biztosan mondhatom, hogy rendelni fogok még belőle...

Az előbb merengtem a L' Ange Noir kapcsán, hogy puhulok. Inkább öregszem, és elnézőbb leszek vagy az elvárásaimat kellett lejebb vinni mostanság a színvonalat követendő? Fene tudja. Nem tartós rajtam. Most meg lelkifurdim lett, hogy ezt leírtam, mert örülnöm kellene, hogy az Yves Rocher is kirukkolt végre egy jó illattal! Áhhhh, zavart érzek az erőben. Elvonulok valami jó kis csapatépítő tréningre pár életműdíjas darabkámmal, feltöltik ők majd szépen az elvárásaimat, lesz aztán itt nemulass!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 8.

Antioxidánsok: BHT