Kövess minket Instagramon is! :)


Yves Rocher Energie Homme Anti-Aging Face Care
Ár: | 7800 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Yves Rocher márkaboltok | Bőrprobléma: | Bőröregedés |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nimir-ra, Módosítva: 2015. február 6.
Ár: | 7800 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Yves Rocher márkaboltok | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Bőröregedés |
TERMÉKLEÍRÁS
A guarana- és homoktövis-kivonatot tartalmazó arcápoló kifejezetten a férfiak bőrének igényeit szem előtt tartva fejti ki öregedés és fáradtság elleni hatását.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Isopropyl Palmitate
eo I i
4
1
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil
eo
,
Hamamelis Virginiana Flower Water
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Aphloia Theiformis Leaf Extract
,
Ceteth-20
ti I eu
,
Phenoxyethanol
ta
,
Carbomer
,
Parfum/Fragrance
i
,
VP/ Dimethylaminoethylmethacrylate Copolymer
,
Paullinia Cupana (Guarana) Seed Extract
,
Sclerotium Gum
,
Sorbic Acid
ta
,
Sodium Hydroxide
,
Hippophae Rhamnoides Kernel Extract
,
Hydrolyzed Corn Starch
h
,
Methylsilanol Mannuronate
szil
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Citric Acid
kh
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Apukámnak vettem tavaly előtt karácsonyra,azóta már 4tubussal elhasznált, előtte semmit nem használt,de most már mindig szól,hogy vegyek ! :) Mindig kuponnal veszem,úgy teljesen megéri az árát!



Apukámnak vettem tavaly előtt karácsonyra,azóta már 4tubussal elhasznált, előtte semmit nem használt,de most már mindig szól,hogy vegyek ! :) Mindig kuponnal veszem,úgy teljesen megéri az árát!


Imádom!!
soha, semmit nem veszek meg kétszer, mert mindig újat akarok, új kihívást.
de ez.kiérdemelte, hogy újravegyem (akárcsak a pure sístem termékcsalád)
annyira felfrissül, kisimul tőle az arcom. pláne ilyen hidegben. tökéletes!!



Imádom!!
soha, semmit nem veszek meg kétszer, mert mindig újat akarok, új kihívást.
de ez.kiérdemelte, hogy újravegyem (akárcsak a pure sístem termékcsalád)
annyira felfrissül, kisimul tőle az arcom. pláne ilyen hidegben. tökéletes!!


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Glycerin, Hydrolyzed Corn StarchKémiai hámlasztók: Citric Acid
Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Dimethicone
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Ceteth-20
Szilikonok: Dimethicone, Methylsilanol Mannuronate
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Ceteth-20
Illatanyagok: Isopropyl Palmitate, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Pálmaolajból előállított bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Pattanásokra hajlamos bőrűeknek jobb kerülni, mert potenciális pórus eltömítő.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
A szezám magjából kivont olaj. Illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az összetevővel leggyakrabban testápoló termékekben és rúzsokban találkozhatunk.
A nagylevelű csodamogyoró virágának a vizes kivonata. Tonikokban gyakran használt szövet összehúzó. Paula Begoun szerint a nagylevelű csodamogyorónak antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása is van. Ugyanakkor viszont a csodamogyoró kivonat 70-80%-a ethanol (alkohol), ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Gélszerű összetevő, mely a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint sűrűség- és emulzióstabilizáló anyagként használatos segédanyag, ami bőrkondícionáló hatással is bír. Paula Begoun nem kiváló, de megfelelő összetevőnek tartja.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Hidrolizált kukoricakeményítő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) és viszkozitásszabályozó hatású összetevő, valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.
Bár Paula Begoun csak annyit mond az összetevőről, hogy szilikon, a TruthInAging szerint a methylsilanol mannuronate egy tengeri algából előállított összetevő, mely egyrészt hidratálja a bőrt, másrészt pedig feszesíti és erősíti is. Ezenkívül állítólag még antioxidáns hatása is van. Ezen állítások hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy azok egy az összetevőt tartalmazó kezeléseket áruló spa honlapjáról származnak.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.