Yves Rocher

Ár:   7000 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ada_Byron, Módosítva: 2024. április 8.

Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A testápoló tej hidratálja, táplálja, erősíti és védi a bőrt a külső hatásoktól minden nap. Puha tapintású bőrt és komfortérzetet garantál. Igazoltan bio termék.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

bernadettu

2024. április 24.

Sajnos én nem tudok jókat mondani a termékről, nehezen szívódott be, és elég testes állaga van, ennek ellenére a használat után hamar száraznak éreztem a bőröm. Nálam allergiás reakciót váltott ki kb a 3/4 flakon elhasználása után, sajnos szó szerint pénzkidobás volt. Én is kuponnal vettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 24.

Lancia

2024. április 19.

Ez egy kifejezetten jó testápoló, a száraz-ekcémára hajlamos bőrömet sem bántotta. Csatlakozom az előttem szólóhoz, ez nem lotion, hanem határozottan krém. Remekül hidratál, nem irritál, kellemes az illata, jók az összetevői; viszont csak 50 %-os kuponnal vagyok hajlandó megvenni, mert az ára egy vicc. A beltartalom 5 pont lenne, de nincs értelmes magyarázat az árára, ezért vonok le egy pontot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. április 19.

Ada_Byron

2024. április 9.

Valószínűleg vírusos (covid/influenza/mindkettő?) fertőzés utóhatásaként kialakult reuma idején vettem ezt a krémet. (Jóllehet, genetikailag is hajlamos vagyok rá, és az életvitelem se stresszmentes, noha igyekszem oldani.) Az erős fájdalmat (az ablak kilincsének elmozdítása is kín volt) tetézte, hogy a gyulladt ízületek fölött és a végtagok alsó felén iszonyatos bőrviszketés alakult ki, amelyet piros foltok is kísértek. Erre rákontrázott, hogy ahol egyébként is intoleráns a bőröm (deréktól felfelé), szintén elviselhetetlen viszketést tapasztaltam, kivéve az arcomon, ahol duplán használok tolerancia növelő krémeket (Physiogel A.I. Lotion és Uriage Toléderm Control). A mellkasomra még a Physiogel sem használt. Egy hét hiábavaló krémpróbálgatás után végül mindegy alapon kipróbáltam ezt a krémet a boltban, néhány percnyi tünetfokozódás után elmúlt a viszketés és a kezemen lévő vörös folt is. Így másnap siettem vissza megvenni. A kezdetek során reggel és este is kentem a viszkető részeket, amelyeket egy hét múlva már nem minden nap kellett kezelni. Azóta is használom, mostmár két-, ritkán háromnaponta. A mellkasomra csak ez vált be (a szárazságot, a viszketést is kezeli és nem okoz pattanást). Arcra nem próbáltam még, de testen bevált, még a hátamon is. Tudom, hogy az ára horror, de nekem megérte (bár a pontjaimat váltottam be rá), de ha lesz 40/50% kuponom, megveszem a következő adagot.
Ami a LEGFONTOSABB: ez nem tej, hanem KRÉM. Nagyon sűrű és testes, kinyomva megmarad a "giliszta". Szóval ez elsősorban a száraz bőrűeknek jelenthet megkönnyebbülést. Én mindenesetre imádom ezt a manapság oly ritka állagot, de az elnevezés félrevezető, és néhányan ezt fel is róhatják a terméknek. Mindenesetre hidratálása száraz bőrön is elérheti a 48 órát, és ahogy fentebb leírtam, a nyugtató hatása sem alábecsülendő.
Végül az illata/szaga: nekem először avas almára emlékeztetett, de aztán "kitisztult" vagy megszerettem, nagyon kellemesnek ítélem, megnyugtat, az alvásban csöppet sem zavar. Ha valaki száraz és érzékeny bőrű, és megengedheti magának, netán kedvezményesen hozzájut, próbálja ki nyugodtan.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 9.

Antioxidánsok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Pentylene Glycol

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.