Kövess minket Instagramon is! :)


Yves Rocher Láthatatlan Napozó Spray 15-ös Fényvédő Faktorral
Ár: | 5700 Ft | Kategória: | Fényvédők | |||
Kiszerelés: | 150 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Yves Rocher márkaboltok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: Gina19, az összetevőket feltöltötte: bett200, Módosítva: 2017. augusztus 1.
Ár: | 5700 Ft | |
Kiszerelés: | 150 ml | |
Lelőhely: | Yves Rocher márkaboltok | |
Kategória: | Fényvédők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A Láthatatlan napozó spray hatékonyan védi bőrét az UVA/UVB sugárzás ellen. A bőr azonnal hidratálttá válik, rugalmas, és bársonyosan puha lesz, valamint kellemes illatú. Könnyed és láthatatlan összetételének köszönhetően egyetlen nyom nélkül védi bőrét másodpercek alatt.
Újrahasznosítható flakon, mely újrahasznosított műanyagot tartalmaz. Színezék-, parabén- és ásványi olaj mentes termék.
Bőrgyógyászati ellenőrzés mellett tesztelve.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Alcohol
al
,
C12-15 Alkyl Benzoate
eo
,
Octyldodecanol
eo I i I al
,
Ethylhexyl Methoxycrylene
,
Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate
f
,
PPG-3 Myristyl Ether
eo
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Dipropylene Glycol
i
,
Glycerin
h
0
0
,
Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer
,
Ethylhexyl Triazone
f
,
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
f
,
Acrylates/ Acrylamide Copolymer
,
Water / Aqua
,
Diethylhexyl Butamido Triazone
f
,
Eryngium Maritimum Extract
,
Aphloia Theiformis Leaf Extract
,
Parfum/Fragrance
i
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Gardenia Tahitensis Flower Extract
,
BHT
a I ta
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Isoeugenol
i
,
PPG-12 Dimethicone
,
Denatonium Benzoate
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Sajnos egyáltalán nem láthatatlan :D Ugyanúgy zsíros érzetet hagy mint az olajos verzió, cserébe nem égtem le


Sajnos egyáltalán nem láthatatlan :D Ugyanúgy zsíros érzetet hagy mint az olajos verzió, cserébe nem égtem le


A láthatatlan jelző erős túlzás, de védelme tapasztalatom szerint kiválló!



A láthatatlan jelző erős túlzás, de védelme tapasztalatom szerint kiválló!


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT, TocopherolHidratálók: Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Alkoholok: Alcohol, Octyldodecanol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, PPG-3 Myristyl Ether, Cocos Nucifera (Coconut) Oil
Fényvédők: Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylhexyl Butamido Triazone
Illatanyagok: Octyldodecanol, Dipropylene Glycol, Parfum/Fragrance, Isoeugenol
Tartósítószerek: BHT
Összetevők megmagyarázva
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Antimikróbiális hatása is van, így tartósítszerként is használt, különosen az UV szűrőt tartalmazó termékekben. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.
Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.
Más néven Uvinul A. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Kémiai fényvédő, ami az UVB-sugarak ellen nyújt védelmet. Maximális védelmet a 314 nm hullámhosszú sugarak ellen nyújt. Mivel vízben nem oldható, kiváló az abszorpciós képessége és fotostabil, ezért gyakran találkozhatunk az összetevővel vízálló hatású fényvédő termékekben.
Egyszerűbb nevén Tinosorb S. Kémiai fényvédő, amely az UVA- és az UVB-sugarak (280-400 nm hullámhosszú) ellen egyaránt véd. Fotostabil összetevő, ami más összetevőket (pl. avobenzone) is véd az UV-sugárzástól. Részletesebb információ a smartskincare-en.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Más néven Iscotrizinol vagy Uvasorb HEB. Kémiai fényvédő, mely főként az UVB (310 nm hullámhosszú) sugarak valamint némiképp az UVA sugarak ellen is véd. Egyike a legstabilabb fényvédő hatású összetevőknek: a felkenést követő 25 óra elteltével a hatásossága csupán 10%-al csökken.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Szintetikus illatanyag. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint felületképző, szagokat semlegesítő hatása miatt használják a kozmetikumokban. Mivel nagyon keserű íze van, ezért gyakran kerül olyan termékekbe, melyek lenyelése különösen veszélyes az egészségre, illetve amit finom illata miatt szívesen megkóstolnának vagy megennének a gyerekek. A leggyakrabban körömlakklemosók, parfümök, samponok, tusfürdők és folyékony szappanok összetevőjeként találkozhatunk vele.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.