Best of Beauty 2019

Yves Saint Laurent

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 2.

Lelőhely:   parfümériák

Yves Saint Laurent ház 1981-es parfümje férfiaknak.

Illatjegyei:bőr,ámbra,vanília,civet,fahéj,citrusok,fehér virágok

Ár: 1400 Ft, 2300 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.
dnl

2019. július 20.

A "one million" és "bleu de chanel" generáció soha nem fogja megérteni ennek az illatnak az üzenetét..
Ami nem baj, mert megmarad nekem..

10/10

'
Női vonalon a Mademoiselle nevű ékszerrel lehet engem hipnotizálni, Férfi vonalon azt hiszem ez minden idők "leg"-je.., firkálhat bárki bármit.
Igen, 2008-2009-ig bezárólag remek évjáratok születtek, de a L'oreal tönkretette sajnos az egész brandet.. így a ma kapható változatok sajnos szarok.
A vintage sokkal húgyszagúbb, animálisabb, pofátlanabb, "alpha male"-ebb volt.. a zsenialitás tetőfoka..
Az ilyen creed aventus féle marhaságokra köröket ver.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 20.

Ami nem baj, mert megmarad nekem..

10/10

'
Az ilyen creed aventus féle marhaságokra köröket ver.

csaktom

2018. április 25.

ez most nem egy szokványos értékelés lesz, mert ez az illat számomra elsősorban emlék. ez volt az első illat az életemben, amit megvettem magamnak 18 éves koromban, miután felkerültem a fővárosba vidékről

az, h erős és erőszakos nem kifejezés, mégis, nekem akkor ez nem tűnt fel, v fogalmazzunk úgy, teljesen természetesnek tűnt. annyit éreztem, h ez nekem jó, és h még kérek belőle. nem tudtam, mi ez, mik az illatjegyei, mitől ilyen, ha nagyon akarom, utánanézhettem volna, de nem úgy tűnt, h valaha is változtatni lehetne a viszonyunkon, amit ő alakított ki: elég drága volt ahhoz, h ne engedhessem meg magamnak minden kontroll nélkül. mintha két külön világ lettünk volna, ahová néha én is betekinthetek, szórakozásból, de nincs különösebb jelentősége. ő láthatott engem, de én nem láthattam őt, és biztosra vehettem, h ha nem velem, akkor majd másokkal erőszakoskodik, hiszen a füllentéseiből, nagyzolásaiból, játszadozásaiból úgy tűnhetett, soha nem is akar velem találkozni. ahhoz komolyan kéne vennie

aztán telt-múlt az idő, sorra szűntek meg a régi, jól ismert illatok, v idővel felismerhetetlenné váltak, miközben új, ismeretlen illatok sereglenek új és még újabb üzletek polcain, hosszú, tömött sorokban. egy alkalommal, véletlenül, amikor a legkevésbé számítottam rá, megláttam. most már látom. azóta is, ha meglátom, egy angyalt látok. annyira jó érzés nézni a fehérségét, a klasszikus mintáját, h tulajdonképpen már nem is szükséges közel mennem hozzá. nem is tudnék. nem merem megszagolni, összehasonlítani az emlékeimmel, mérlegelni, úgy tenni, mintha. nem lenne méltó. ha meglátom, ritkán, mert már alig látható, olyan boldog leszek, mintha valami droggal lőnének be. ami azért félelmetes, mert nem lehetek benne teljesen biztos, h kontrollálni tudom majd magam, h nem omlok össze, nem csinálok vmi őrültséget

az őrültséget eddig sikerült megúszni, annak ellenére, h van az illatnak egy határozott vibrálása, energikussága, hullámzása. a furcsa az a dologban, h minél inkább izeg-mozog és ficánkol, én annál jobban megnyugszom. van benne valami otthonosság, mintha ezt ismerném, és minél inkább olyan, amilyennek ismerem, annál jobban érzem magam

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 25.

Rhodesian Ridgeback

2017. december 26.

Ha lehet hinni a szóbeszédnek és a leírásoknak, akkor ezen az illaton, több mint negyed évszázada alig változtattak valamit. Amikor először megszagoltam, majdnem hanyatt estem a döbbenettől. Ha nagyon meg kellene fogalmazni, akkor tipikus "Fater illat", - gondoltam. Belőle kinézem, hogy ilyet használt, amikor ő volt fiatal. Most karácsonyra vettem is neki egyet és bejött. Ismerte, és elkezdett nosztalgiázni meg anekdotázni, hogy mennyivel nehezebb volt hozzájutni 1-1 ilyen illusztris illathoz a 80's években. Igényes, nem elhízott, középkorú férfiakon tudom elképzelni. Nagyon merész egy alkotás. A következményekkel neki kell számolni.
Nagyon fura, mert magamon nagyon nem tetszik. Eleinte kellemetlen, már-már zavaró, légfrissítő-szerű illat. Erős, hosszantartó. Egy pillanatra sem éreztem kellemesnek és a csuklómról is alig tudtam lemosni. Valamit nagyon tudhat ez a parfüm, ha ennyire kiállta az idő próbáját és még mindig veszik, keresik, és sokan klassz illatnak tartják. Nálam ez egy jóindulatú négyes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 26.

Lapo

2017. május 3.

Előre is elnézést kérek a hasonlatért, de számomra olyan ez a parfüm, mint talán több általam ismert Hölgy számára az a férfi akiről már az első perctől tudja, hogy sok jóra nem számíthat és mégis vágyik rá.. kell neki.. nem tud és nem is akar mással foglalkozni.. nem kell neki a rendes, jól szituált, intelligens és mindenki számára tetszetős JÓFIÚ.. neki a ROSSZFIÚ kell és kész..minden áron.. hiszen ott az izgalom.. ugyanis amikor fényévente egyszer imponál azt ott és úgy teszi, ahogy soha senki más.. az ész mást mond, a visszaigazolások nagy része katasztrófa, csalódás, kellemetlen pillanatok és álmatlan éjszakák.. ezek ellenére Ő kell.. nincs más opció..

Nincs belőle saját darabom, ritkán látni parfümériákban azonban nem tudom megállni, hogy ne fújjak belőle magamra amikor és ahol csak tudok (vintage és mai kiadás közötti különbségbe most nem mennék bele.. bár biztosan más világ) annyira más és egyedi, annyira megosztó, hogy illatélményként megkívánja az ember.. BOCSÁNAT de annyira rossz az első fél-egy óra, hogy az már jó..
1981 óta megvásárolható, de kötelező a próba előtte.. minimális rétegnek, tavaszra(de inkább)nyárra.. én egy fújóst (vagy üveges maradékot) biztos beszerzek belőle.. soha nem fogom használni vagy csak nagyon ritkán ha érzem az idejét, a pillanatot, de akkor is minimális mértékben.

CIVET:
Az összetevő nem más mint egy macskaféle területmegjelölésre használt váladéka (igen.. tudom.. gusztustalan :D és még nem is részleteztem..), persze ma már szintetikus anyagokkal helyettesíthető.
Ez az ami a jellegzetes karakterét (= WC illatosító szagát) adja a parfümnek kifújás után.. kicsit utánaolvastam és hát összességében nem sok más általam ismert parfümben található meg ez az összetevő (pl.: Givenchy Gentleman, Guerlain Vetiver, Guerlain Shalimar, Tom Ford Noir EDP.. és valamivel több niche parfümben) azonban ilyen irtózatos koncentrációban egyikben sincs..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 3.

CIVET:

adrica

2016. szeptember 29.

Volt egy tökéletes írás róla, talán Medora írása? Most nem látom, na mindegy. Vagy is nem, mert az volt a tökéletes!
Én a főnököm által ismertem meg ezt az illatot, aki egyben a lelki tanítóm, barátom (csak! barát) volt. Neki annyira passzolt.
Erős, karizmatikus, tiszta szívű, tiszta lelkű, isten testű, és hááát, az egész munkahely csorgatta utána a nyálát pasi volt. Én is csorgattam, csak hát, én már foglalt voltam, de nézni szabad. Ez az illat még jobban kiemelte azt a férfias kisugárzását, erejét amivel egyébként is rendelkezett. Ha az irodából kiment, még órákig ott volt az illata.
Én azt amiről írtok, már csak akkor tapasztaltam meg, amikor elmentünk a Douglasba, és megmutattam a páromnak. Igen, frissen fújva egy szóval érdekes. Kérdeztem, hol van az az ápolt, friss, gyógynövényes, levendulás, fenyős kellemes valami? Aztán jó időnek el kellett telnie, amire megérkezett. A táskámba dobtam a papírcsíkot, és elfeledkeztem róla. Pár óra múlva igen, már az egész táskámnak "kan" szaga volt. Úristen! Hogy ezt már nem lehet kapni, szembesültem vele már akkor.
Azóta itt-ott, piacokon hamisítványokba belefutottam, de nem mertem próbálkozni.
És rájöttem, hogy ami az egyik férfinak jól áll, az a másiknak (az én páromnak) NEM. Az én páromhoz is az édesebb, kifinomultabb, jóval szofisztikáltabb és nem ennyire sportos illat illik.
Nekem ez megmaradt "Ő"-nek. Már évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, mert elkerültünk egymás mellől, de ha behunyom a szemem, ott vagyok az irodában, és szagolom az illatmaradványokat. Mai napig az agyamba égtek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 29.

starkadri

2015. július 7.

A gyerekkoromra emlékeztet ez az illat, apukám használta nagyon sokáig, ezer közül is felismerném- ez már magában is jó pont, de már nem tetszik annyira mint "gyerekként" apán. Ultratartós, Öcsikém egyszer hazavágott egy majdnem teli 100 ml-s üveget a fürdőben, nem hazudok hónapokig lehetett érezni az illatot akárhogy takarított édesanya :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 7.

Laci73

2015. február 8.

Én szeretem, szerintem kellemes erős régi illat! Nem Kínai üzletben, illetve árusnál kell venni kipróbálni az illatot, mivel sajnos hamisítják mint a legtöbb parfűmöt, ezért nem olyan mint az eredeti !!!! 80 vanas éveket idézi erős tartós illatú!!! Persze nem mindenkinek tetszik, mivel ma van más rengeteg olcsóbb gyengyébb illat is a piacon! Szerintem ezt is a 35-40 felett korosztály kedveli inkább akik régebbről ismerik!!! Csajoknak tetszik e??? Válaszom igen !!!!!!! Persze ne gondolja senki hogy a parfűmtől fog egy lány a karjaiba omlani!!!!!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 8.

molnardokigergely

2014. július 7.

Frissítések lejjebb:

Tsss BikiriBAMMMM! Yoko-geri az orrba! http://www.kenfuderyu.co.za/images/Terminology/Action/chudan_yoko_geri.gif

de valami brutális nagy rúgás ám. Ez egy illatpunk! Olyan bizarr, mint Iggy Pop ebben a tv show-ban.

Esküszöm nem tudok mást érezni rajta csak a tömény wc illatosítót, mintha véletlenül rossz flakonért nyúltam volna. Nem tudom összetevőkre bontani. Ok, a meghatározó illat ezek szerint a civet? Ettől ilyen? Valaki szagolt már ilyen macskát? Tényleg Kouros szaga van?

Mindenesetre meglehetősen nagy hatósugarú, tartós agresszív illat. De nem értem, hogy mitől működhetne, pedig én tényleg elég bizarr ízléssel vagyok megáldva. Nem értem az illatot. Konkrétan attól féltem, hogy az emberek arrébb ülnek a buszon... Nem tudom elképzelni, hogy ezt valaki megérzi rajtam és vonzódni kezd hozzám.

Na most, ha nem írtatok volna ilyen sok jót erről a parfümről tuti nem próbálkoznék vele többször, de így kénytelen leszek.

Meg kell, hogy értsem, meg kell hogy értsem, meg kell, hogy értsem...

Frissítés: Nem hagyott nyugodni a gondolat, és idén újra elmentem az Ázsiacenterbe megszagolni a Kouros-t. De ezúttal csak egy laza fújás kötött ki a csuklómon, így a végeredmény is kellemesebb lett. Most hideg, szappanos-fahéjas illatként gondolok rá, ami nagyon is a nyolcvanas éveket, illetve az akkori férfias, szögletes fejű férfiideált idézi. Hasonló szellemben fogant vadállatok: Opium, Fahrenheit, Aramis Homme.

Hazafelé fiatal csajok ültek mellém a buszon, elkezdtek arról beszélgetni, hogy Niki nevű barátnőjük szűz-e még. Hamar megállapodtak abban, hogy valószínűleg nem. Közben többször is hozzámértek "véletlenül", amiért sűrűn elnézéseket kértek. Biztosan érezték rajtam a súlyos szexszagot. :P Szerencsére nem kérték rajtam számon.

Mindenesetre most egy ponttal többet adok, mint tavaly. Ha ilyen ütemben javul a véleményem, akkor jövőre veszek egy flakonnal ebből a dögből.

Frissítés2: néhány ezer forintért szereztem egy régi flakont, amiben még van 40 ml. Szerintem tényleg csak annyi a titka, hogy tudni kell adagolni, egy-két fújás elég hosszú ideig. Kifújáskor 1 spricc hatósugara is simán van 5-6 méter!!!! Ekkor érezni a piszoárban ázó kék színű fertőtlenítő tömbszagot. Vizeletet nem érzek semennyire, ehhez képest a Declaration ultrabrutál. Egy-két óra múlva már igazán kellemes az összhatás, a hatósugár is összehúzódik: szögletes, hideg, szappanos, pacsulis férfiillat párolog rólam.

A félelmek a Kouros-szal kapcsolatban szerintem kissé túlzóak. Klasszikus 80-as évekbeli erőteljes, dögös illat, ennyi. A mostanában divatos édeskés, vizes stb férfiaknak készült parfümök igazából fiúknak készültek-na ezekhez képest nyilván sok a Kouros, máskülönben nem az.

Aki három négy fújást magára tol, az viszont pórul jár...

Én most elsőre nem igazán érzek különbséget a régi meg az új verzió közt. Bár nem is volt rajtam/közelemben stb egyszerre a kettő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 7.

Frissítések lejjebb:

Meg kell, hogy értsem, meg kell hogy értsem, meg kell, hogy értsem...

Aki három négy fújást magára tol, az viszont pórul jár...

Laci

2014. június 26.

Végre sikerült vennem belőle egy mintát, ideje volt. Nos, ez tuti nem a vintage verzió. A nyitány olyan, mint egy férfi öltöző futballveteránok barátságos mérkőzése után, mikor a sok érett, komoly illat összekeveredik. Van benne fougere, aromás, orientális, bőrös usw. Számomra nem kellemes, de a reformulálás miatt semmi orrbavágóról nem beszélhetek. Igazi retro feeling, tényleg elhiszem, hogy a régi antik görög férfiszobrok ihlették izmosságukkal, termetükkel, tökéletes vonalaikkal. A leszáradása már a szebbik arcát mutatja. A kezdeti retroszag elillanóban, lágyul, kissé édesedik, kinyílik a Kouros, megnyugodtam, hogy azért még nem vágták reménytelenül haza. Érzek benne egy végig jelenlévő szúrósságot, olyan ammónia-szerű értelemben, melyet nem is kell magyarázni, hogy miért van jelen. Itt is valószínűleg finomítottak. Summa summárum ezt én nem fogom használni, nem ilyen a lelkületem, stílusom, ez Herkuleseknek való macho-bomba. Én maradok a kifinomultabb, édesebb, púderesebb illatoknál, ez nekem sokk. De el tudom képzelni egy görög szoborszerű adottságokkal rendelkező férfin 35 felett. Hozzá tökéletes lehet. Hármas.
Le fogom pontozni, nem és nem. Tegnap csuklómra kentem még elment. De ma elgurulhatott a gyógyszerem és befújtam a nyakamat 3x. Bár ne tettem volna. Tömény, szúrós, agresszív, abszolút nem 30-as illat nekem, 50-es férfiakon talán elmegy. Miért? Ezt miért kellett? Egy görög szoborhoz én nem ilyen gyilkológépet társítanék. Ez még az Axe Instinctnél is kellemetlenebb számomra. Nem lehet felróni, hogy nem vagyok toleráns, de ezt nem kívánom többé érezni. Rejtély, hogy a nők ezen mit szeretnek, de szerintem a pasinak iszonyatosan jól kell festenie ahhoz, hogy ez elismerést hozzon. Biztos velem van a baj, kövezzenek meg, de óriási nagy egyes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 26.

Botorrú

2013. december 12.

Annyi érdekeset, rengeteg végletekig pozitív és negatív véleményt olvastam erről az illatról, hogy kötelezőnek éreztem közelebbi kapcsolatba kerülni vele. (Sok-sok évvel ezelőtt kóstolgattam persze, de akkor egyáltalán nem tetszett, a kifújás utáni sokkhatás miatt talán.)
Mivel Mo-n nem igazán elérhető, az ebayen csaptam le egy miniatűrre. Mint később kiderült egy80- 90-es évekbeli vintage változatra. Hát mit mondjak, ez az illat valami csoda! Soha nem találkoztam még ennyire komplex, ennyire szofisztikált és ennyire gondosan megkomponált illattal. Hihetetlen a metamorfózis amin keresztül megy a kifújástól a leszáradásig úgy, hogy közben minden stádiumban más arcát mutatja az elegáns úrifiútól a mocskos vadállatig. A legszebb benne az a tökéletes ellenpontozás, ami mindvégig jelen van: szikrázóan tiszta és és közben tombolnak az állatias jegyek, kőkemény férfiasságát jóadag feminimitással fokozza, kesernyés és közben mézédes is. Szerintem ezt így csak a Kouros tudja. Mellette sok olyan illat is "gyerekparfűmmé" válik, amit eddig egyedinek és gondosan összerakottnak gondoltam, a ma divatos aqua-fresh-citrus nejlonsz@rokból meg egyszerűen bohócot csinál!!!! Ez az igazi férfi illata! Mármint a vintage változat!
Mert persze a love at first sight után vettem egy 50ml-est is. Ez is egy korábbi, Loreal előtti változat, de újabb kiadás mint a vintage minim és hát sajnos ez így már nagyon nem ugyanaz! A nyitás kesze-kusza szintetikus kagyfaz, ami teljesen élvezhetetlen, nyoma sincs az eredeti verzió kifinomult fűszeres egyszerre tiszta és közben állatias hatásának. Ezt a szakaszt itt egyszerűen túl kell élni, hogy aztán 20-30 perc elteltével hasonlítani kezdjen Kouros Királyra. Aztán időről időre közelebb kerülünk az eredeti formula által nyújtott varázslathoz, de némi távolság megmarad végig! Sajnos!
Sokkal kevésbé összetett és mély és sokkal szintetikusabb.
Szóval részemről kezdődik a vadászat egy nagy üveg vintage után!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 12.

Sokkal kevésbé összetett és mély és sokkal szintetikusabb.
Szóval részemről kezdődik a vadászat egy nagy üveg vintage után!

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellol, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Lyral, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Citronellol, Limonene, Geraniol, Benzyl Benzoate, Farnesol, Citral, Cinnamal, Benzyl Alcohol, Isoeugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.