Yves Saint Laurent

Ár:   Ellenőrzés alatt   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   10 ml, 30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. szeptember 8.

Ár:   Ellenőrzés alatt
Kiszerelés:   10 ml, 30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 2019

Illatcsalád: orientális-fougere

Fejjegyek: mandarin, levendula, feketeribizli, keserűnarancs

Szívjegyek: jázmin, levendula, narancsvirág

Alapjegyek: madagaszkári vanília, cédrus, ámbra, mósusz

Keresek Yves Saint Laurent Libre EDP maradékot
Ár: 100 , Eladó: Dancsi91
Állapot: Használt, Helyszín: --, fizetés: Személyes, foxpost, posta
Ár: 1000 , Eladó: szmelinda7
Állapot: Kepen látható mennyiseg, Helyszín: Budapest, fizetés: Postaval vagy szemelyesen a 16. Kerületben

manettt

2021. május 15.

Amikor a boltban kifújtam a papírcsíkra nem különösebben tetszett, a levendulát halványan éreztem, mást nem. Aztán megkaptam ajándékba. Adtam még egy esélyt neki és a bőrömre fújtam.. És úristen. Imádom magamon. Teljesen más, mint a boltban a teszter, rajtam egy szuper nőies, kifinomult, dögös, de mégsem tolakodó illat. Lehet hogy megtaláltam az igazit? Ajánlom mindenkinek hogy ne papírra fújja, hanem csuklóra és fél óra múlva szagolja újra. 30-40 es korosztálynak illik szerintem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 15.

senskin

2021. május 7.

Várandósság alatt szinte semmilyen illatot nem bírok elviselni, ahogy múlnak a hetek, vannak kedvenc illataim, bár nem igazán használom most őket. Ez a parfüm egy mestermű! Nagyon nőies, benne van minden olyan illatjegy, ami a nőiességet kihangsúlyozza és érzi. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 7.

Vitti10

2021. május 5.

Tavaly nyáron kaptam mintát a Müllerben, azóta többször is próbáltam, télen is, nyáron is. Tartós, új, kellemes, nincs benne zavaró pillanat, de sajnos óráról órára férfiasodik. Egyszerűen nem érzem nőnek magam. Kellemes illat, férfiakon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 5.

Kicsimoomin

2021. április 25.

Nagyágyú, igazi dög! Önbizalmat ad, akármilyen hányatott is a napom. Számomra ő a vagányabb stílus/elegáns öltözék megkoronázója. Öt csillag helyett tőlem kap 10-et.
Kevéske is elég belőle, erős, tartós illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 25.

Kevéske is elég belőle, erős, tartós illat.

Csillampor26

2021. április 18.

Első szaglásra nem nyert meg ősszel, akkor nagyon a vaníliás cukor beütésű illatoknak voltam a megszállottja. Most, hogy elkezdtem a kicsit tavasziasabb, kevésbé szirupos parfümöket keresni, úja megillatoltam és egyszerűen isteni. Meg is vettem egyből egy 50ml-es üveget (nem mellesleg az is gyönyörű). Számomra nem egy kimondottan dámás, érett hölgyes illat, ahogy a korábbi vélemények sugallták. Szerintem 18-tól felfelé bárki viselheti, csak tudni kell a módját. Kell hozzá egy bizonyos mértékű összeszedettség és magabiztosság, és ami a legfontosabb, kifinomultság. Ezalatt nem feltétlen a magassarkús üzletasszony stílust értem, hanem a romantikusabb, nőies vonalat is. Szerintem nem tolakodó az illat, hétköznapra terveztem viselni, de a mennyiségre nagyon vigyázni kell, és semmiképp nem a farmer rövidnadrágos sportcipős napjaimra való. Ahogy eddig érzékeltem a tartóssága is átlag feletti, de szerencsére a hatósugara nem gyilkos, nem fullaszt meg 2 fújás mindenkit a szobában. Idővel bőrközelibbé válik valamennyivel, ez kb 4-5 óra, de így is teljesen érezhető. Ekkorra átalakul egy számomra mennyei, kicsit vaníliásabb, édesebb-krémesebb levendulává. Egy elég lineális illatról beszélünk, de mégis ilyenkor tetszik legjobban. Kövezzen meg aki szeretne, de ilyenkor valamiért (én sem teljesen értem) a Zara Home ugrik be, az ott lévő stílus és színek jutnak eszembe erről az illatról, ami nekem egyenlő a modern és klasszikus jegyeket ötvöző eleganciával. Egyébként az én orromnak kicsit sem öreges vagy férfias ez a fajta levendula. Könnyed, de elegáns, jobb hétköznapokra való illat nekem, majd öltözködök hozzá és remélhetőleg összebarátkozunk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 18.

Linett21

2021. április 18.

Ledöbbentett, hogy mennyire emlékeztet a Hugo Boss Alive EDP-re. Persze nem egymás klónjai. De a bőrömön csak annyi a különbség, mintha az Alive-ból kivettek volna egy kis édeske fruktózt és helyére betoltak volna némi levendulát.

De e kettő fejillata, struktúrája valahogy nagyon összecseng.
Mindkettő fejillatában ott a feketeribizli és mindkettő szívillat-részében erőteljesen aromás (melyet itt a levendula; míg az Alive-ban a kakukkfű biztosít) és mindkettőben a vanília hivatott mindezt lecsendesíteni. Méghozzá metsző, jéghideg vanília, nem bújós, nem gourmand.

Nagyon érdekes volt ezt felfedezni, hiszen ezek közel egyszerre jöttek ki, mindkettő a parfümházak elegáns, letisztult, de ugyanakkor boss lady típusú vonalát hivatottak erősíteni. Izgalmas látni, hogy ugyanazt a koncepciót (az önálló, öntudatos nő, akinek már nem feltétlenül van szüksége férfira, nem a férfi függvényében határozza meg önnön létezését, nem neki akar megfelelni és úgy általában tesz nagy ívben mások véleményére) hogyan valósította meg egymással párhuzamosan az YSL és a Boss. (Reklámfilmjeik ugyanezt sugározzák.)

Az összetevőkkel nem fárasztok senkit, már kb. mindent leírtak róla ezen kívül.
Tény, hogy szupertartós. Részemről viszont nem szerelem, nem az én illatom. Ettől függetlenül meghajolok előtte.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 18.

De e kettő fejillata, struktúrája valahogy nagyon összecseng.

Az összetevőkkel nem fárasztok senkit, már kb. mindent leírtak róla ezen kívül.

nikiiabel

2021. április 13.

Amikor megjelent, akkor szagoltam meg először a Müllerbe és azonnal beleszerettem.
Nagyon finom illata van, igazi nőies. Eszméletlen sokáig kitart az illata még fürdés után is, valamikor.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 13.

lialiacska

2021. április 1.

Rajtam a levendula a vanília és a jázmin egyvelege érződik. Kissé maszkulin de pont ez a jó benne. Imádom maga az összhatást amit nyújt biztonsági illatnak tartom amit bármikor bárhova magamra fújhatok mellé nem nyúlok vele.... Én szeretem dicsérik is tartóssága átlagos ami az ára és a márkához képest gyenge de ha azt nem nézzük akkor egy átlag tartósága van. Egy próbát bárkinél megér. Ajánlom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 1.

Maknae

2021. március 8.

Amikor piacra került a termék, és először kipróbáltam magamon, már tudtam, hogy meg akarom venni, de nem álltam úgy anyagilag. Sose ment ki a fejemből, hogy mennyire szeretném ezt az illatot, és kb. 1 hónapja végre be tudtam szerezni. Úgy érzem magam tőle, mint életem legelső nagy gonddal kiválasztott parfüménél, hogy ez az, végre megtaláltam, amit igazán szeretek. Nekem sose tűnt férfiasnak, és a baráti körömből is inkább azt hallom, hogy egyeseknek még túl édes is. Plusz pont, hogy párom, aki alapvetően nem szereti a parfümöket, már háromszor dicsérte meg ezt az illatot, amióta hordom (vagyis kb. egy hónap leforgása alatt), és édesapám is elismerően nyilatkozott róla. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem egy ártatlanul nőies illatot szeretne, hanem egy olyat, ami határozottságot és magabiztosságot tükröz, és azt, hogy mi is tudunk nadrágot hordani. ;)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 8.

floracska6

2021. március 3.

Azt kell mondjam ez a parfüm egy minőségi beruházás, nekem van hogy még másnap is érződik, nagyon intenzív (rajtam csak az Angel marad meg ilyen sokáig kb.) és a férfias illatjegyek ellenére (vagy pont emiatt) nekem ez az illat szupernőies. Egyszóval szeretem mert erős ugyan de nem egysíkú illat, van benne bőven fantázia.

UPDATE: Most vettem meg belőle a második üveggel, ez számomra AZ illat, örülök hogy rátaláltam.

Update: A karantén ideje alatt nagyon sok illatot összevásároltam, kicsit meg is feletkeztem róla. A napokban megint picit hűvösebb lett így kedvet kaptam hozzá és rájöttem mennyire szeretem még mindig! Mióta megjelent 2019-ben, ez lett a Signature illatom, annyira magaménak érzem. Előtte minden parfümöt egy 30 ml-s kiszerelés után vagy még közben meguntam de ez az illat nekem annyira különleges és örökérvényű, nem egy felkapott trendillat hanem a nagy klasszikus. Még sokáig a bebetonozott kedvencem marad az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 3.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Citral, Isoeugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Farnesol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 60730
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.