Yves Saint Laurent

Ár:   22350 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 6.

Lelőhely:   parfümériák

Illatcsalád: virágos - aldehides

Összetétel: vetivérfű, rózsa, magnólia, aldehidek, tölgy, gardénia

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Zsedit

2021. január 7.

Zseniális illat. Néhány napja használom, hihetetlenül tartós. Így januárban pont megfelelő! Egyedi, nem emeleteket megtöltő a szillázsa, pont, ahogy kell. Nem mai darab, épp Boss Alive-re vágyom, szeretem az új illatokat is, de ez akkor is nagyon ott van! Nem túl aldehides, nem túl édes, nem túlzottan virágos...pont jó. Sálon harmadik napja tart, kiváncsi vagyok meddig még?!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 7.

Oila

2017. december 19.

A legkedvesebb illatom, ez, pontosan ez, az új, 2003-ban felújított verziója. Azért hangsúlyozom így, mert minden parfümblog tele van ennek a parfümnek a becsmérlésével azok által, akik az eredeti, 1971-es kompozíciót szerették. És én tökéletesen megértem, hogy elkeserítő, ha valamit megszüntetnek, az meg, ha lehet, még elkeserítőbb, ha megváltoztatják a kompozíciót, de a nevet nem. Ha lehetne, ezt megtiltanám. Érthető, hogy változnak az idők, bizonyos összetevők irreálisan drágák lennének, másokat betiltottak. De akkor azt az illatot meg kell szüntetni, és egy újat létrehozni, lehet azt a régi emlékére is, de botrány, ha ugyanazon név alatt valami egészen mást kapunk, mint amit évtizedekig megszoktunk. A fentiek ellenére azonban igazságtalannak tartom, ha egy egyébként nagyon finom illatot borzalmas jelzőkkel illetnek, csak mert valami egészen mást vártak helyette. Nem az illat tehet róla.

A ma kapható Rive Gauche edt, ha nem hasonlítjuk semmihez, csak önmagához, akkor egy nagyon szép illat. Kicsit élesen indul, és meglehetősen távol áll a mai ízléstől, de nem tucatillat, és szerintem izgalmasabb és különlegesebb, mint egy-egy niche illat is akár. Azt hiszem, hidegebb időben, mint amilyen például a mostani, teljesedik ki a legszebben.

Aldehides, tiszta, és nagyon friss a kezdete. Pár perc múlva a nőies virágok gyönyörűen bontakoznak ki benne, a leszáradása órák múltán pedig egy finom, púderes komfort-illattá szelídül, és szerintem még ebben a legutolsó fázisában sem válik unalmassá. Két fújás rajtam egész nap biztosan tart. Sehol, egy percre sem tolakodik az orrunkba semmilyen kellemetlen, mű mellékjegy, és ezt nagyra értékelem, mert már majdhogynem ritkaságnak számít. HA csak lehet, messzire kerülöm a "régimódi" jelzőt, ha parfümökről van szó. A Rive Gauche azonban talán valóban tartalmaz valamit, amiről a többségnek az idősebb korosztály jut eszébe. nem baj, nincs ezzel egyedül, és ez semmit nem von le az értékéből.

Klasszikus illat, magabiztos nőknek.

Update: most ismét fújtam a csuklómra belőle, hogy kicsit közelebbről is megpróbáljam leírni azoknak, akik nem ismerik. Nagyon élesen, erőteljes fémes-citrusos aldehides jegyekkel, megkockáztatom, hogy kicsit kesernyésen is indít, és elég sokáig, legalább negyed órán át érezhető marad az indítás. Virágos szívjegyek következnek, púderes aláfestéssel. A púderes-fás, enyhén virágos leszáradás fenséges, tiszta, kicsit szappanos, kicsit provokatív. Hivatalosan aldehides, virágos-aldehides a besorolása, szerintem azonban sok tulajdonsága miatt nem nagy tévedés a chypre illatok közé sem sorolni. Kinek-kinek más jegyek és mélységek érvényesülnek jobban a bőrén. Látatlanban senkinek nem ajánlanám, de egy mintát mindenképpen megérne beszerezni azoknak, akik szeretik az aldehides, illetve chypre illatokat. És még egyszer: ne vegye el senki kedvét az, hogy akik ismerték, többnyire az eredeti formulát jobban szerették. Egy illat akkor is lehet fantasztikus, ha van vagy volt nála még szebb, még jobb. Egyébként volt szerencsém a régi verzióját is ismerni, és az egyszerűség kedvéért úgy ragadnám meg a különbséget, hogy kb. annyi, mint a high end parfümök edt és edp változatai között általában. NEM csak töménységben, tartósságban különböznek (sőt, sokszor éppen abban nem), hanem az edt sokszor egy árnyalatnyit frissebb, áttetszőbb, az edp pedig mélyebb, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az egyik jobb vagy rosszabb a másiknál.

Paco Rabanne Calandre nevű parfümjét,a melyhez hasonlítani szokták, nem ismertem sajnos, és biztos vagyok benne, hogy az újonnan kiadott változat éppúgy áment valamennyi átalakuláson, mint a Rive Gauche, de az általam ismert parfümök közül a Chanel no19-hez és Jacomo Silences parfümök mellé helyezném a sorban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 19.

Klasszikus illat, magabiztos nőknek.

Piscinke

2017. október 1.

Bocsánat a rajongóktól, de nekem 2 jelző jut eszembe, ahogy tesztelem épp a mintámat: ódon, poshadt. Azt hiszem, nem lesz a kedvencem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 1.

agica721

Korcsoport: >54
2017. augusztus 13.

Aldechides regi-regi illat,de szamomra semmit sem veszitett a szepsegebol.Olyan egyedi ritkasag,amit a mai parfum rajongoknak is meg kell ismermerniuk.Batran vagjon bele aki kicsit is ketelkedik.Az osszetevok kozott nincs kokusz,nekem megis olyan puha,edeskes marad a boromon.Tartossaga 6-7 ora!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. augusztus 13.

agicacska

2016. október 16.

Én is a 90-es években használtam, akkor imádtam. Később, évek múltál szereztem újra, akkor már egyáltalán nem fújtam magamra, szinte egyszer sem. Tiszteletben tartom és azóta is megtartottam. Néha megillatozom, kalapot emelek az alkotó előtt, mert egy rendkívül különleges és nagyon-nagyon tartós illatot kreált. Szúr egy picit, talán szappanos is és tiszta. De semmi mai trend és nem finom, inkább egy kuriózum. Ismerni kell!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 16.

maybeshesamaybelline

2016. október 6.

kifújás után szakasztott olyan szaga van, mint egy jó üveg kovászos uborkának. aztán idővel jobb lesz...valamivel...talán....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 6.

juditkaa70

2016. január 1.

90'-es években használtam,és nagyon kedveltem ezt az illatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 1.

90'-es években használtam,és nagyon kedveltem ezt az illatot.

Marababa

2015. augusztus 25.

Évek óta szemezgetek vele, most ezt használom....vagyis használnám....nem megy. Olyan szúrósan, számomra zavaróan indul az illat, hogy a csoda - ami nálam kb. 20 perc múlva érezhető - nem éri meg nekem. Nagy csalódás, és lehet, hogy ez szentségtörés, de kidobtam a végén.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. augusztus 25.

umpalumpa

2014. október 9.

Édesanyám illata volt.
Érdekes, hogy manapság (már 60 fölött van) nem szereti már magát kenni-fenni. Szinte arckrémet sem használ.
Amikor kislány voltam,8-10 éves, akkor odavoltam azért a néhány smink és illatszeréért, amit használt. Akkoriban azt hiszem a Caola termékein kívül mást nem nagyon lehetett kapni, de neki Christian Dior szempillafestéke volt, Lancome alapozója és rúzsa. Ehhez tartozott az illata, ami ez volt. Sokáig megtartottam egy pici üveget, amiben illatminta volt. Elő kell keresnem, hátha még megvan...
Még mindig szeretem ezt a különlegességet az én bőrömön is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 9.

Édesanyám illata volt.
Még mindig szeretem ezt a különlegességet az én bőrömön is.

Kodi

2013. október 23.

Imádom ennek a parfümnek a reklámját, a képi világot és a csomagolást is. Kicsit szabados, helyes, szeleburdi, de nagyon trendi nőknek találták ki. Nagyon egyedi a spray külalak, miközben egy nagyágyú rejtőzik benne, számomra kicsit az Opium anyukája, mintha olyan alapokon építkezne. Nehéz lenne mostanság viselni ezt a parfümöt, de lehet, hogy télen, estére bevállalnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. október 23.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.