KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Henna Plus

Ár:   3080 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gedit60, Módosítva: 2011. augusztus 11.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajfestékek

Tartós hajfestékkrém hennakivonattal. Növényi kivonatokat, hennát, martilaput, fagyöngyöt, búzacsírát,és mályvát tartalmaz, melyek szinezik és egyben ápolják is a hajat.

Water / Aqua Cocamide MEA ti I eu Ceteareth-6 ti I eu Polysorbate-80 ti I eu 0 0Ammonium Hydroxide Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Parfum / Fragrance i Toluene-2,5-Diamine Sulfate Sodium Sulfite ta 2-Amino-3-Hydroxypyridine 4-Amino-M-Cresol Resorcinol Glycerin h 0 0Ascorbic Acid a I v 2-Amino-6-Chloro-4-Nitrophenol Propylene Glycol h Trisodium Hedta Dimethylpabamidopropyl Laurdimonium Tosylate Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Melissa Officinalis (Lemon Balm) Extract Humulus Lupulus (Hops) Extract eo I i Aspalathus Linearis (Rooibos) Leaf Extract Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo Cassia Angustifolia (Alexandrian Senna) Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Hydrogen Peroxide Ceteth-2 eu Ceteareth-6 ti I eu Steareth-20 ti I eu 2 1Lauryl Pyrrolidone ti Tetrasodium Etidronate Salicylic Acid kh I gy EDTA Phosphoric Acid Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil eo 1 0Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Cetrimonium Bromide ti I eu I ta Sodium Benzoate ta Lactic Acid h I kh Polyquaternium-4 Oleyl Erucate eo Panthenol eo I v 0 0Polysorbate 20 ti I eu 0 0Linoleic Acid eo Hydroxypropyltrimonium Corn/Wheat/Soy Amino Acids hMelissa Officinalis (Lemon Balm) Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract a I i Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract eo

Henna Plus Long Lasting Color Hajfesték Dark brown
Ár: 2500 Ft/db, 3 vásárlása esetén 2000 Ft/db , Eladó: ilke
Állapot: Bontatlan , Helyszín: Budapest XIII. kerület , fizetés: Személyes átvétel a XIII. kerületben vagy postán küldöm

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Sueann

2017. április 26.

Sziasztok,
látom, hogy sok kritikát kapott ez a hajfesték (pedig PPD mentes). Én viszont csak jót tudok róla mondani. 18 éves korom óta festetem a hajam, most már szükségszerűségből az őszhajszálak miatt. Eddig minden festék tönkre tette a hajam szerkezetét és 1-2 hónap után nem volt fénye, mintha szénából állt volna. Ez után a festék után állandóan csillog, még 3 hónap után is. Igaz, ugyanúgy látszik idővel a lenövés, és mintha idővel eltűnik eléggé a hajról de a hajam szerkezete természetes marad és sima mosással is csillog és nekem a színével sincs igy sem bajom. Állítólag ezek a hennás dolgok nem mennek be a hajszálak belsejébe, hanem kivülről tapadnak csak rá. (fodrász mondta) Ezért kiméletesebbek. Nekem kitart addig mint egy kemikáliás festék (jó ebben is van, de kevesebb és nem olyan drasztikus). Csak 3 - 4 havonta festetek. Ha használom a szinező samponját, akkor még tudok dobni rajta, hogy kitartson. Nekem megéri azt, hogy ne tegye tönkre a hajszerkezetem. (Én a természetesnek hirdetett hajfestékek között sem találtam még jobbat. A sima henna nem ad túl nagy mozgásteret színekben. Ne felejtsük el, mégiscsak hajfesték ez a készítmény is)

Sueann
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 26.

Sziasztok,

VBr

2017. március 20.

Meg ne vedd, amennyiben natúr termékre vágysz, mert ez egy kalap ... . Azzal a céllal mentem be a bioboltba, hogy valami fain hennafestéket vegyek, és ezzel jöttem ki. Apró összetevőleírás, ráadásul kb egy szinten van a vegyi hajfestékkel. És iszonyat drága. Mai napig lelkiismeret-furdalásom van emiatt, hogy nem olvastam át jobban ezt a hulladékot.

VBr
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 20.

alphecca

2016. november 29.

Ez egy hajfesték,henna csak a lemosóban van. Egyszer próbáltam hamar lekopik és nincs szép fénye mint amit a por állagú henna ad. Amiben henna van.Ez Egy marketing fogás bioboltban árult, k. drága festék, nagyon pici, olvashatatlan betűkkel a dobozon. Beleraktak pár növényi anyagot amiknek semmi köze a színezéshez. Búza csíra... fagyöngy..martilapu...nem árt nem használ, de rá lehet írni,hogy növényi összetevők. Én gyógynövény szakértő vagyok, ha nem kaptam volna biztos nem veszem meg. A bioboltokban dolgozók egy részének fogalma sincs mit árul, de ez már más téma.Tudatos vásárlóvá kell válni, nincs mese.

alphecca
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 29.

2016. július 1.

Az a baj, hogy sokan nem olvassák el az összetevőket. Bioboltban árusítani én sem engedném, ha jól emlékszem 1% hennát tartalmaz, minden egyéb összetevője megegyezik a vegyi hajfestékével, semmivel sem jobb akármelyik drogériás hajfestéknél, csak jóval drágább. Én khadi-val festem a hajamat, sokkal egyszerűbb, mint a nyers henna és 100%-ig csak növényből van.
Az előttem szóló érvekre reagálnék. A természetes hajfestéket nem lehet vegyivel keverni. Hennázás előtt több hónapot ki kell hagyni vegyileg festett haj esetén, már emiatt is érthetetlen ennek a terméknek a jelenléte a piacon. Valószínűleg egy jó minőségű vegyi hajfesték, amibe szerencsére nem tettek annyi hennát, hogy teljesen tönkretegye a hajfestéket.
Ha valakit nem érdekel hogy természetes-e egy kozmetikum, azzal semmi baj nincs, bár láthatóan egyre többen keresik az organikus összetevőket. Ha viszont valaki direkt egészséges terméket szeretne, egy bioboltban a henna plus nevű termékről azt fogja gondolni, hogy egy egészséges terméket választ és ezzel van a baj. Azzal pedig nem értek egyet, hogy nincs természetes alternatíva a szépségapolasban. A hajamat teljesen természetes hajfestékkel festem, ilyen krémeket is használok, ma már van választási lehetőség.
Ami pedig a természetes szépséget illeti, valaki vagy szép, vagy nem, már régen kiderült, hogy a legdrágább ránctalanító készítmény sem ránctalanít, marad a plasztika ha valakinek ez ennyire fontos, az legalább hatásos. A nők naponta rengeteg mérget magukra kennek, pedig nem lesznek szebbek tőle. A hajamat sok évig festettem vegyi hajfestékkel és soha nem kaptam azt a szint amire vágytam és a megoldás éppen a természetes hajfestés volt, ami persze az ősz hajszálakat is fedi, a hajam pedig soha nem volt ilyen fényes és erős.
A hennát és a többi 100%-os hajfestéket meg kell tanulni használni, fontos például az ajánlott hőfok betartása és az, hogy festés közben melegítsük a hajat. A kapott hajszín pedig természetes szín lesz, nem lehet ugyanazt várni, mint a vegyi hajfestékektől. meg lehet csinálni a teljes ősz fedést is, de nem egyszerű. Nekem pl. világosbarna khadival van festve a hajam és az ősz hajszálaim szőkék maradnak, de nagyon jól néz ki így. Egy vegyi hajfesték persze befogná ugyanolyanra az összes hajszálamat. Anno én is odavoltam néhány vörös l'oreal hajfestékért, na olyan erőteljes szín nem lesz a hennától, legfeljebb egy nagyon világosszőke hajon. Igazából az egyetlen eljárás, amit természetes hajfestéssel nem lehet megcsinálni az a világosítás, az összes többi teljes mértékben megoldható.
Összességében úgy gondolom, hogy nekem nem kellett kompromisszumot vállalnom, a hajam szebb, a színe tetszik és a festés is ugyanannyi időbe telik, mint régen a vegyivel, bár ez már néhány év tapasztalata miatt alakult így. A khadi nekem 3 festésre elegendő, mert csak tövet festek, tehát jóval olcsóbb bármelyik vegyi hajfestéknél.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 1.

Soleil

2016. június 21.

Én is használom ezt a terméket, nekem bevált. szép, erős, fényes haj, és nagyon nagyon lassan kopik a színe! Hogy vannak benne ártalmas összetevők, ez tény, én őszintén szólva soha nem is gondoltam, hogy nincsenek....hiszen ez egy hajfesték, ugyebár, és csak természetes összetevőkkel lehetetlen lenne ennyi színárnyalatot, + őszhajfedést, + világosítást is produkálni.... és nem mellesleg a doboz alján el lehet olvasni, hogy mi van benne...nyilván az igaz, hogy a "bio" megnevezés megtévesztő, de azért szerintem sokkal tartósabb, szebb, mint egy sima drogériás cucc, amikben nincsenek gyógynövények... pl. egy L'oreal festék is majdnem 3000 Ft és szerintem brutálisan szárítják a hajat.

Soleil
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 21.

AstroSue

2016. június 15.

nagyon sokáig használtam ezt a festéket. érdekes módon jobban irritálta a fejbőrömet, mint más hajfestékek, de a színe és a haj állaga utána csodálatos volt. sajnos elég drága.

AstroSue
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 15.

nemeth.anita

2016. február 27.

Sajnálom, hogy ez a festék az előttem véleményezőktől ennyi kritikát kapott. Szerintem pedig jó termék, ha a végeredményt illetve az ár-érték arányt vesszük figyelembe. 3390,- Ft-ért vásároltam ezt a festéket az Árkádban levő Harmónia Reformházban. 5.3-as világos aranybarna árnyalatban vettem meg, ami kicsit sötétebb, mint amilyet eredetileg szerettem volna, de a végeredmény egy csodálatosan elegáns szín lett.
Bár a szépség relatív mindenkinek, én a Khadi termékektől sosem éreztem szépnek a hajam, amit sokan szeretnek, sem szín, sem állag tekintetében. Az elmúlt évek alatt kisebb vagyont költöttem egyébként természetes termékekre, nagyon kevés vált be, a többség pénzkidobás volt. Hajápolásban is elég vegyesen váltak be a természetes alternatívák, persze lehet, hogy én voltam türelmetlen, vagy a vegyileg festett hajamat teljesen le kellett volna növesztenem. Erre sajnos nem vállalkozom.
Részemről öt csillagot adok, mert bár megtévesztő a neve, hogy 'Henna Plus', engem az üzletben korrektül tájékoztattak, hogy ez nem tisztán henna, hanem átmenet a vegyi és a természetes festékek között és felhívták a figyelmem, hogy olvassam el az összetevőket. Ennek ellenére egyetértek, hogy bioboltba az tér be, aki teljesen természetes megoldásokat keres, célszerűbb lenne webshopban vagy drogériákban árusítani. Összességében a HennaPlus szerintem sokkal jobb a végeredményt illetően, mint a Khadi vagy azok a hennák, amit eddig próbáltam.
PRO: ez a festék nagyon puhává és fényessé tette a hajam, és az összetevők jó minőségűek. Az árért cserébe organikus forrásból származó növényi összetevőket is tartalmaz, én a magam részéről elfogadhatónak tartom a benne található vegyi összetevők mennyiségét. A hajam tehát jó minőségű maradt, nem szárította vagy törte a hajat festés során. Festéskor nem hullott ki több, mint egy átlagos hajmosásnál. A használata egyszerű, nem irritálja a fejbőrt és nem is fogja meg. Ősz hajszálakat rendesen befogta.
KONTRA: Egy dobozzal nem volt teljesen elég a vállig érő, dús hajamra, de két doboz már majdnem 7,000 Ft lenne és ennyit nem feltétlenül szeretnék otthoni hajfestésre kiadni havonta, ennyiből már talán egy olcsóbb szalonban is befestenék a hajam. Színben sem találom azt, amit szeretnék, ám ha két dobozzal veszek majd ebből, akkor tudok keverni két színből olyat, ami közelebb áll az elképzelésemhez. Valamint azzal tudom még olcsósítani a folyamatot, hogy két hajfestés között Venita színezőt használok, ami 600,- Ft csak, és csak 2-3 hét alatt kopik ki. Így elég lenne ritkábban festeni a hajam. Ami negatívumot tudok még mondani, az a kesztyű, nagy is, lecsúszik. A másik pedig a tubus, amiből az amúgy is kevéske festék nem is jön ki rendesen, ezért ha még használom, inkább tálban kikeverem, úgyis kettő dobozra lenne szükségem. Egy doboz szerintem csak tőfestésre elég, 40 ml festék van benne.
A színe festés után kopik lassacskán, nekem 3 hét után lenne szükségem színfrissítésre, addigra kivilágosodik és az eredeti árnyalat is kikopik. Ugyanakkor nem üt el a festetlen hajtőtől, tehát csak esztétikai kérdés az újrafestés, nem sürgető, mint pl. a professzionális festékeknél, ahol egy az egyben kirívó a lenövés.
Összességében én elégedett vagyok ezzel a termékkel, szívesen használom majd a jövőben is. De fontos hozzátennem, hogy engem nem zavarnak a káros összetevők, személy szerint kikerülhetetlennek érzem az általam elvárt eredmény érdekében.

nemeth.anita
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 27.

aszisz

2016. február 8.

Nekem sincs a termékkel kapcsolatban semmilyen rossz tapasztalatom. Évek óta használom a fekete színű Hennaplust és semmilyen káros hatást nem vettem észre a hajamon. Sajnos anyukámtól korai őszülést örököltem, ezért voltam kénytelen hajfestéshez folyamodni. Az ősz hajszálakat is tökéletesen befedi. Nekem a mennyiségével sincs bajom, egy doboz elég szokott lenni. :)
Az ára valóban kicsit több, mint a "hagyományos" festékeké, de internetről rendelve, azért azon is lehet kicsit spórolni :)

Én a Hennaplus hajszínező krém változatát is nagyon szeretem. Azt két hajfestés között szoktam használni a lenövések halványítására, mert az sajnos nem fogja be teljesen az ősz részeket, viszont a hajam szerkezete nagyon jó lesz tőle. Sokkal dúsabb és göndörebb hatást kelt a használata után :)))

aszisz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 8.

pont

2015. november 10.

anyukám haját szoktam vele festeni, már évek óta ezt használja és nagyon szereti. majdnem teljesen ősz a haja, de mindenhol szépen befogja a festék, pedig sötétebb árnyalatot használ. erős, dús, fényes a haja, szóval nem hiszem, hogy nagyon károsítaná. tartósságáról nem nagyon tudok nyilatkozni, mert kb. havonta festünk, addig simán kibírja.
lehet, hogy nem henna és megtévesztő a marketingje, de attól még lehet jó termék a maga kategóriájában.
az ára viszont tényleg húzós sajnos.

pont
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 10.

az ára viszont tényleg húzós sajnos.

mystery.craze1010

2014. március 28.

Én már több mint 6 éve használom ezt a festéket, ráadásul a szőke árnyalatokat (a hajam sötét barna eredetileg). Teljesen befedi, semmi károsodás, fényesebb és erősebbnek tűnik a hajam tőle. Soha nem használtam normális hajfestéket eddig. Csak pozitív dolgokat tudok a termékről mondani.

mystery.craze1010
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. március 28.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lactic Acid, Hydroxypropyltrimonium Corn/Wheat/Soy Amino Acids
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid, Panthenol

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Oleyl Erucate, Panthenol, Linoleic Acid, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract
Emulgeálószerek: Cocamide MEA, Ceteareth-6, Polysorbate-80, Cetearyl Alcohol, Ceteth-2, Ceteareth-6, Steareth-20, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetrimonium Bromide, Polysorbate 20
Tisztítószerek: Cocamide MEA, Ceteareth-6, Polysorbate-80, Ceteareth-6, Steareth-20, Lauryl Pyrrolidone, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetrimonium Bromide, Polysorbate 20
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract
Tartósítószerek: Sodium Sulfite, Cetrimonium Bromide, Sodium Benzoate

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Rozmaring kivonat. Paula Begoun szerint bár anitoxidáns hatása van a bőrre, a benne lévő aroma komponensek irritáló hatással lehetnek a bőrre. A CosIng frissítő, tonizáló összetevőnek kategorizálja.

Steareth-20 ti I eu 2 1

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Növényi eredetű emolliens észter (oleyl alcohol + erucic acid), aminek a bőrérzete a jojoba olajéhoz hasonlít.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun és Leslie Baumann szerint is a linolsav segít a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal kűzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a melasma méretét és súlyosságát is.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.