KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Herbária

Ár:   1699 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nagyorsolya78, Módosítva: 2014. május 19.

Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros

A naptej erős védelmet biztosít a gyermekek érzékeny bőrének igényeire szabva. Könnyen kenhető, gyorsan felszívódik, nem ragad. Könnyű és hidratáló formulája antioxidáns vitaminokat tartalmaz. Az A,C és E vitaminok segítik a bőr természetes védekező rendszerét. Panthenol és antioxidáns tartalma nyugtatja a nap által igénybevett bőrt és segíti megerősíteni ellenálló képességét. Könnyen kenhető, gyorsan szívódik fel és nem ragad.

Parabén, illatanyag és színezék valamint állati eredetű összetétel mentes termék. Víz-, homok - és verejtékálló tulajdonsággal rendelkezik. Fotostabilitása magas az erős napfény elleni szűrőknek köszönhetően, melyek hosszan megőrzik védő képességüket a napsugárzással szemben.

Ár: 1500ft , Eladó: lorsyn
Állapot: 1-szer kiprobalt, Helyszín: Budapest , fizetés: szemelyes atvetel
Krémmánia Kedvencek a -től
zsofi017

2017. május 19.

Csodálatos! Egyáltalán nem ragad és nem érzem úgy, mintha szaunázna a bőröm a krém alatt... tényleg szinte szabadon "lélegzik" :) A ruháimat sem fogja meg és pikk-pakk felszívódik. Ja és nem is zsíros érzetű utána a bőröm. Abszolút favorit és ebben még kis darabkák sem voltak, mint a felnőtt változatában. (Az illata is enyhébb.) Ár-érték arányban meg főleg verhetetlen.

zsofi017
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 19.

Loona

2016. október 6.

Update: Tengerparti nyaralásnál, egész napos mászkálás és tengerben fürdés mellett is szépen teljesített, pont olyan bőrszínnel jöttünk haza, amilyennel elmentünk (itt persze újrakentük magunkat bizonyos időközönként) :)
Mivel víz alatt, búvárszemüveg le-felveszegetés mellett nem mertem (csak) az amúgy használt, fizikai fényvédős arckrémemre bízni a fényvédelmet, strandoláskor arcra is kipróbáltam ezt, és így sem okozott semmiféle irritációt, könnyezést, pirosságot, és a pórusaimat se tömítette el. Keeper :)

---

Kora tavasszal kezdtem el használni, akkor is, és most, a nyári, tűző napsütésben is jól teljesít városi naptejként. Évek óta kenegetem magam még egy sima, reggeli munkába indulás előtt is, de amellett, hogy égni/barnulni/bőrrákot kapni nagyon nem szeretnék, azért a kenegetést is rendesen utáltam ezelőtt, mert az eddig próbált naptejek legtöbbje ragacsos, nehezen kenhető, gyakran fehér nyomot hagyó volt, és a naptej-szagtól is kirázott már a hideg. Hihetetlenül nagy felüdülés volt megtapasztalni, milyen az, amikor reggelente nem húzom a számat a kenegetésre, mert a naptej nem büdös, nem nehezen kenhető, és nem hagy fehér, ragacsos réteget a bőrömön, se foltot a ruhámon. Na ez az a naptej :)
Citrusos illata van, viszonylag híg, emiatt naptej-viszonylatban könnyen kenhető és könnyen beivódik, nem hagyva fehér, ragacsos réteget. Ruhához érve könnyen letörölhető, nem fogja meg sem rövid-, sem hosszútávon, ha valahol mégis nyomot hagyott (erről lejjebb), az mosáskor szerencsére kijön.
A védelemről: én alapvetően reggel, munkába indulás előtt használom, egy átlagos napon napközben kiszaladok ebédelni, este pedig még világosban jövök haza, ebben a felállásban napközbeni újrakenés nélkül is pont olyan fehér vagyok még mindig, mint télen voltam. Extrém helyzetekben is teljesen jól helytáll: akkor se lett semmi színem, amikor muszájból déli tűző napon bicikliztem vele fél órát.

Én csak testre használom, arcra külön krémem van, de férjem ezt keni az arcára is, ha napközben napon vagyunk, és nem vettük észre, hogy bármilyen irritációt okozott volna (zsíros, pattanásra hajlamos a bőre).

A sok pozitívum mellett fontosnak tartom megjegyezni azonban, hogy vízállónak tényleg kicsit túlzás nevezni: mivel kémiai fényvédős, a fényvédő összetevők persze, hogy dolgoznak akkor is, ha vízben vagyunk, de a krém maga azért igenis érződik és csúszósan lejön vízben (este egy sima munkanapból hazaérve, zuhanyzáskor érzem, ahogy lemosom - bár az én bőröm nagyon zsíros, lehet, hogy normál vagy száraz bőrön ez ennyire nem szembetűnő. De én ezt sem bánom, mert lemosni is ezt a legkönnyebb az eddig próbált naptejek közül. Strandon, vízben viszont elég sikamlós vele az első pár perc :D ), és ugyanezt produkálja izzadáskor is, így nagyon izzadósaknak nem biztos, hogy ez a megfelelő választás, és arra is jobban kell így figyelni, hogy időben bekenjük magunkat, mielőtt napra megyünk, hogy a fényvédő összetevők beivódhassanak, mielőtt lemossuk/leizzadjuk. Férjem például elég izzadós, és neki nagy melegben van, hogy fehéren lefolyik, ilyenkor pedig a ruhát is fehérre tudja fogni (na ez az, ami viszont szerencsére szépen kijön a mosógépben). Én ezért nem vonok le csillagot, mert nekem szerencsére ez a probléma nem jelentkezik.
Ha kicsit többet kenünk belőle, délutánra hajlamos picit porzani és fehér porként lejönni, ha pl. ruhához ér, de ezt simán le lehet söpörni, így engem ez sem zavar (és bármikor inkább ez, mint a túl keveset kenés, majd leégés).

Loona
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 6.

---

_zsulu_

2016. július 4.

Azt kell mondjam, hogy meglepően jó! Hetek óta vadászok olyan naptejre ami alkohol, parabén és lehetőleg parfüm mentes és vízálló. Koreai és japán cuccok közt keresgéltem, de sajnos azok többsége csak kis kiszerelésben kapható, egy strandolás alatt elfogyna. Nagyjából maradéktalanul beszívódik, ami marad az sem zavaró. Enyhe citrusos illatú, ami hamar elillan. Eddig még csak napközben, városban használtam, de meg sem pirultam tőle, este fürdésnél pedig valóban nehezebben jön le (illetve érezhetően fenn van még). A lábamon a kiszáradt bőrt szépen hidratálta. Azért vettem ezt a sima 50 faktoros helyett, mert ha jól láttam ez ugyanaz csak van benne körömvirág kivonat is, akkor már miért ne... :)
Herbáriában vettem 1600 ft-ért, a Dm-ben 2500... Anyukámnak megvettem a 30 faktoros verzióját a szép összetevők miatt, neki is bejött! Kényszerből arcra (smink alá) is kentem, és úgy is jól teljesített, azt hittem diszkógömb lesz a fejem, de nem volt rosszabb, mint máskor kánikulában, és szépen lehetett rá sminkelni. Jó áron van, szépek az összetevői, betartja amit ígér, szóval abszolút ajánlom!

_zsulu_
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 4.

Hankasz

2015. december 5.

Csalódás! Férjem is, lányom is leégtek vele. Strandra indulás előtt gyorsan kellett venni naptejet, mivel semmVichit sem Tropicalt nem kaptam (ezek eddig beváltak), döntöttem mellette. Kidobtuk, és soha többé nem fogom venni.

Hankasz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 5.

Matilda

2015. július 6.

1699 Ft-ért vettem egy Herbáriában, ott a legolcsóbb szerintem, ahogy eddig láttam. Nagyon nagyon jó ez a naptej, imádom, nem is fogok másikkal kísérletezgetni. Finom enyhe citromos illata van, semmi naptej szag, amit én amúgy nagyon utálok. Könnyen kenhető, nem húzza a bőröm mikor el akarom oszlatni. Mikor felkenem a bőrömre, nem fehér, nem ragad, mintha ott sem lenne, viszont a hatása nagyon jó. Arcra is kipróbáltam, bár oda mást használok, de működik ott is, bár zsíros a bőröm, de csak minimálisan csillogok tőle az idő haladtával. Ár érték arányban és mindenféle tekintetben 5 csillag!

Matilda
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 6.

nagyorsolya78

2014. augusztus 13.

Egy idő után kis kukacokban ledörzsölhető, ezt eddig csak a szilikonmentes krémeknél tapasztaltam. Lehet, hogy sokat kenek az arcomra, igyekszem az 1 teáskanálnyit, ami rengeteg, pedig elég nagy fejem van. :)
Sportoláshoz arcra nem ajánlom, mert leizzadva keserű.
Fényvédő hatása megfelelő, alig fog meg a nap, ha használom. Nagyon kiadós, kb. jövő nyáron is ezt használom majd. Kukacosodás és íz miatt 4 csillag, de testre kiváló.

nagyorsolya78
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 13.

Sportoláshoz arcra nem ajánlom, mert leizzadva keserű.

crazy cat lady

2014. május 23.

ma próbáltam először, arcra is kentem. eddig nagyon jó, a bőröm rögtön beszívta, nem hagy maga után zsíros érzést,tényleg nem fogja meg a ruhámat. Az állaga nagyon könnyű, az illata enyhe citrusos. kb fél óráig voltam a déli napon, és nagyon jól teljesít,meg se pirultam, és mintha pluszban még hidratálná is a bőröm. Majd kipróbálom a barátomon is, ő ugyanis az összes fényvédőt leizzadja, ha neki is beválik, ez lesz a kedvenc fényvédőm. Ezt kenjük a 3 éves húgom érzékeny, ekcémára hajlamos bőrére is, és eddig semmi irritációt nem okozott neki sem, és őt sem kapta meg a nap.

crazy cat lady
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 23.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől…)  Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology