KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

L'Oreal Paris

Ár:   1972 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   48 ml + 72 ml + 60 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: strawberry92, az összetevőket feltöltötte: Greenapple, Módosítva: 2017. január 4.

Ár:   1972 Ft
Kiszerelés:   48 ml + 72 ml + 60 ml
Kategória:   Hajfestékek

A Casting Crème Gloss egy ammóniamentes tartós hajszínkrém, amely látható és ragyogó árnyalatokat, fényes csillogást nyújt a haj számára, és optimálisan fedi az őszhajszálakat.

L'oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
Állapot: bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: személyesen, postázva
Krémmánia Kedvencek a -től
petrevici

2017. február 19.

Használom már 1,5 éve kipróbáltam a 1021, a 1010, a 910, a 801 és a 8031 színeket. A hajam nem roncsolja, nem hullik tőle, ebből a szempontból szupi. A 6-7 színmélységű hajamat tökéletesen leszívja ( nincs sok vörös pigment a hajamban) és fedi, viszont 3 hetente festenem kell, a lenövés-kopás miatt. Maradok ennél, mert bár gondolkodtam váltáson, hogy ne 3 hetente fessek, de igazából hamar megvan és más bajom nincs vele...nem merek kockáztatni más festékkel. Használata könnyű, flakonjából nyomom ki és ecsettel kenem szét...a balzsam jó, de nélkülözhető. A végeredmény szép.

petrevici
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. február 19.

Evi1

2017. február 19.

Nagyon szep színek, de a sötétbarna toveket sajnos vörösre szívjak le a szokei:(

Evi1
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 19.

Romanadvoratrelundar

2017. február 17.

Világos, rézvörösre festett hajamból varázsoltam vele feketét meglepően jó eredménnyel. Először az ébenfekete árnyalattal kísérleteztem, ami egyenletesen fedett, de egy hónap után vöröses sötétbarnára fakult. Később ráálltam a kékesfeketére, az szépen üti a rezes csillogást, igazi szénfekete lesz a végeredmény. A legtöbb drogériás termékkel ellentétben nem ette meg a tragikus állapotban lévő hajvégeimet sem, megszokásból nyisszantok csak egy-egy centit festés után. Ami necces benne, hogy ez az árnyalat eléggé engedi a színét, még a tizedik hajmosás környékén is kékes lé folyik a fejemről. Na meg persze egy doboz ára nem vészes, de általában hármat használok a derékig hajamra. Úgy kicsit húzósabb, de még mindig megéri a szép szín és a minimális roncsolódás.

Romanadvoratrelundar
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 17.

Mariliisa

2017. február 14.

A családban rajtam kívül a nagymamám és az anyukám is ezt a márkát használja, először anyu fedezte fel magának még akkor, amikor én első osztályos voltam az általános iskolában, szóval igazán hűséges vásárlói vagyunk.
Az eredeti hajszínem sötétbarna, a 316-os és a 360-as árnyalatokat szoktam használni, attól függően, éppen melyikhez van kedvem. Ez a két árnyalat alapvetően nem tér el túlzottan az eredeti színemtől, kissé sötétebbek, és lilás, illetve vöröses fényük van. Szeretem, hogy fokozatosan kopnak ki a színek, általában a lenövés is nagyon sokára kezd látszani (édesanyámnak, akinek teljesen ősz a haja, és feketére festi, persze sokkal látványosabb a lenövés), emiatt is tettem le mellette a voksomat. A tartós hajfestékekkel szemben nem töri a hajamat, nem vettem észre, hogy károsítaná. Ráadásul jó az illata, könnyű felvinni, pikk-pakk meg szoktam lenni a festéssel, míg a hagyományos, ecsetes hajfestékekkel rengeteget bénázok, és azokkal sokszor sikerül is kihagynom egy-egy tincset véletlenül.
Nem egyszer fordult elő, hogy tovább maradt a festék a hajamon, mint kellett volna - belefeledkeztem egy-egy filmbe vagy könyvbe, és nem vettem észre, mennyire elment az idő -, ezekben az esetekben sem tapasztaltam semmiféle viszketést, kipirosodást, csak a szín lett sokkal sötétebb (és picivel tartósabb is), de azért nem mondom azt, hogy nyugodt szívvel hagyjátok magatokon egy órán keresztül.
Én személy szerint kétnaponta mosok hajat színvédő samponnal, és másfél-két hónapot szoktam várni két festés között, addig marad elfogadható a kinézete, bár, mivel már elkezdtem én is őszülni, lehet, hogy ez az idő hamarosan lerövidül.
A hozzá járó balzsamot dícsérték már itt előttem, én is imádom, felváltva használom a hajpakolásommal, így elég sokáig tart, általában nem fogy el a következő festésig. Nagyon szépen ápolja a hajam, és nagyon jól kifésülhetővé is teszi.

Update: Aki a hajápolási rutinjába be szokta iktatni a ricinusolajas melegdunszt pakolást, a fenti két árnyalattal mindenképpen vigyázzon (a többiről nem tudok nyilatkozni), főleg, amikor frissen van színezve, mert a pakolás után kész "vérfürdő" lesz a kádban, rengeteg vörös színpigment távozik a hajból az öblítés során. Több mint egy hónappal a festés után olyan, mint amikor a frissen festett hajból mosod ki a festéket. Szóval nem szeretik egymást a ricinusolajjal, én ezért nem vonok le csillagot, de gondoltam, ezt hasznos lehet tudni.

Mariliisa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 14.

Tuntilla

2017. február 12.

A L'oreal hajfestékeknek általában nagyon szép színük van, a Casting Creme Gloss és a Prodigy esetében ez különösen igaz /L'Oreal Excellence vigyázni kell, mer sötétebbek a színek/. Ezt a hajfestéket én azoknak ajánlom, akiknek "szűz haja van", vagy nincs össze-vissza festve, vagy csak pár ősz hajszálat akar eltüntetni /rövid ideig/. Szóval annak, aki színezni akar. Én a barna hajam lenövését akartam vele eltüntetni, két hét múlva, az ősz hajak már ledobták. Ettől függetlenül, ha arra használjuk, amire való, akkor rendben van.

Tuntilla
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 12.

snori

2017. február 10.

1021-es, kókuszos habcsók árnyalatot használtam. Nagyon szép színe lett a hajamnak, bár nem olyan, mint a dobozon (ott egészen hidegszőke,nekem egyértelműen meleg szőke lett lett) , szerencsére nagyon tetszik! A balzsam szépen ápol, sokáig elég. Telejesen egységesen fogta be a hajam, pedig szőkített és már látszott a levövés. 4 csillagot kap, mert bár a szín tetszik, nem ilyenre számítottam, nem ilyet ígért a doboz...

snori
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 10.

ElisabethStonem

2017. február 8.

Eddig 3 árnyalatot próbáltam. Azt vettem észre, hogy kb az 5. hajmosásig kopik a szín pedig mindig rendesen kimosom a hajamból festés után, de így legalább sokat világosodik :) Nekem egyelőre ez a kedvenc hajszínezőm szép fényes lesz tőle a hajam.

ElisabethStonem
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 8.

Elizus

Korcsoport: >54
2017. január 21.

A hajam vékony szálú és vannak benne ősz hajszálak. Ez a színező szépen megfogja az ősz szálakat és eléggé tartós, 2 hónapig bírja és egyenletesen, természetes hatással kopik, nem foltos. A hajam fényesebb, egészségesebbnek tűnik hetekig a használata után, a balzsam pedig legalább 8 alkalomra elegendő. Világosbarna árnyalatot választottam és olyan az árnyalat, mint a dobozon.

Elizus
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. január 21.

Bellarosee

2017. január 20.

Nagyon rossz! Nekem tönkre tette a hajamat..
más lett a színe mint ami a dobozon volt! És 3-4 mosás után már kiis kopott
Soha többet Nem veszem újra !

Bellarosee
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 20.

Nagyon rossz! Nekem tönkre tette a hajamat..
más lett a színe mint ami a dobozon volt! És 3-4 mosás után már kiis kopott
Soha többet Nem veszem újra !

asszembocicsoki

2017. január 20.

A legeslegjobb otthon használható hajfesték! Csodás illata van és egyáltalán nem irritál. Anyukámnak használjuk rendszeresen, az ősz hajszálakat is szépen eltünteti, persze azokról hamarabb lekopik, de úgy döntöttünk inkább legyen kíméletesebb mint hatásosabb. Száraz hajra, kissé érzékeny fejbőrre simán merném ajánlani! Sötétszőkét szoktunk venni, eredetileg középbarna hajon gyönyörű aranyfényű barna lesz a végeredmény. :)

asszembocicsoki
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 20.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Ascorbic Acid

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

Lauric Acid ti I eu 4 1

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer és segít a hajban tartalni a nedvességet. Az EWG szerint az összetevő egészségügyi veszélye abban rejlik, hogy szennyezve lehet Ethylene Oxide vagy 1,4-Dioxane által. Az összetevővel leggyahrabban hajápoló készítményekben találkozhatunk.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Méhpempő, mely a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás, szúrós illatú anyag, mely elsősorban a méhanya tápláléka, de élete első három napján minden méhlárva ezt a táplálékot kapja. A méhpempő több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz. Összetétele: víz 70%, protid 15%, glucid 12%, lipid 3%.

Sok féle jótékony hatást tulajdonítanak a méhpempőnek, de a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos állítások (pl. képes megakadályozni a ráncok kialakulását és gyógyítani az aknés bőrt) Paula Begoun szerint még nincsenek tudományos kutatások által alátámasztva, bár némi feszesítő, vízmegkötő tulajdonsággal valószínűleg bír. Az összetevő az arra érzékenyeknél helyileg alkalmazva kontakt dermatitiszt és az irritációt okozhat, viszont ritkán alkalmazzák akozmetikumokban olyan koncentrációban, hogy az gondot okozzon.

Az összetevő kifejezetten instabil, levegőre, hőre és fényre könnyen lebomlik, ezért a méhpempőt tartalmazó kozmetikumokat érdemes hűtőben tárolni és kerülni a tégenyes, áttetsző csomagolást.