KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. április 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Frissítő arcpermet mattító hatással érzékeny és fényérzékenységre hajlamos bőrre

Nagyon magas, megerősített SPF 50+ védelem (az EU ajánlásnál szigorúbb feltételeknek megfelelő) az UVA-sugarakkal szemben La Roche-Posay bőrnyugtató és antioxidáns hatású termálvízzel kombinált, szabadalmazott Mexoplex® szűrőrendszerének köszönhetően.

• Friss, gyorsan beszívódó permet
  • Száraz, láthatatlan eredmény
  • Kellemes és könnyű naptej illat a kellemes használatért.
[VIDEÓ] Szerkesztői kedvencek: 2017 április

Ár: 1700 Ft,- plusz posta , Eladó: Edina313
Állapot: 1-szer próbált, Helyszín: Siófok, fizetés: Előre utalás után postával küldöm

KreolAncsi

2017. október 18.

Nagy volt a hírverése, sokat beszéltem róla a barátnőimmel, így meg is kaptam szülinapomra. Rose véleményével teljesen egyet értek. Az ötlet iszonyúan jó, ez lehetne a világ legkényelmesebb fényvédője! Főleg, hogy sminkre is lehet fújni, ha hazamész az irodából, csak fújsz egyet és nyugodtan lépsz ki a tűző napra nyáron. Látom lelki szemeimmel. Csak sajnos a gyakorlatban nem így működik, többször meg akartam fulladni a cucctól, szóval a garatom sem ég le tutira. Vagy akkor tartsd vissza a levegőt és lehetőleg minél gyorsabban szaladj ki a felhőből, amit kifújtál. Tehát egy csomó kárba vész belőle, amit még úgy is sajnáltam, hogy nem én fizettem érte. Emiatt nem is vettem újra, gyorsan fogy és így drága. Nekem az illata nagyon nem tetszik. És tényleg kicsit poros, az apró szőrszálakat kiemeli szép fehéren, amit az ujjammal el tudtam igazítani. Engem sem mattított, sőt. A fényvédelme jó. Nem értek hozzá, de kicsit tovább kellene fejleszteni, ha lehet és nagyon ütős dolog lenne. Ez lehetne a jövő!

KreolAncsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 18.

Vampir

2017. október 5.

Szeretem, mert teljesen matt. Az viszont zavar benne, hogy elég erős az illata, amit órákkal később is érezni. Az árához képest viszont elég kicsi és nem hiszem, hogy sokáig fog tartani, mellesleg a spray megoldás nem tudom mennyire biztos, mert ugye nem lehet látni, hogy tényleg mindenhova jutott-e. A másik ebből kifolyó zavaró tényező pedig az, hogy mivel rá kell permetezni az arcra, elkerülhetetlen, hogy a szempillákra is kerüljön, ami bőven elég kellemetlenséget tud okozni pár órával később, ha bekerül a szembe.

Vampir
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 5.

TDiana

2017. augusztus 31.

Mikor 1.x hallottam/olvastam róla, nagyon felbuzdultam, hogy kipróbálja. Az árát borsosnak találtam, de más alacsonyabb árkategóriájú terméket nem találtam, ezért végül megvásároltam, bár szerencsém volt, mert épp akciós volt a patikában. Nem volt rossz, nem volt rossz, de nagyon hamar elfogyott, pedig nem is használtam minden nap. Az illata kellemes volt, könnyen kezelhető és praktikus, de ahhoz képest milyen drága, nem tartott vmi sokáig...

TDiana
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 31.

rose

2017. július 8.

Majdnem pontosan egy hónapig tartott egy flakon úgy, hogy csak arcra használtam, ennél egy kicsit többet reméltem. Az ötlet maga nagyon jó, nagyon kényelmes a használata, viszont mattító hatást nem vettem észre, sőt, inkább fénylett tőle az arcom. A spray egy kicsit poros, ezáltal kiemeli az apró szöszöket az arcon, de ez legyen a legnagyobb baj. A kényelmes használat miatt négyes, de az ára miatt nem venném újra.

rose
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 8.

Uveggalamb

2017. július 7.

Nemrég kaptam ajándékba , mivel mostanában elég borzaszó az arcbőröm és egyébként is vigyáznom kell a napozással.
Szóval ez egy baromi nagy találmány szerintem, mert nem zsírosítja a bőrt, nem érzel egy plusz réteget az arcon , hogy van rajtad valami(nem beszélve arról, amikor elkezded leizzadni a krémréteget.. :S ), smink fölé fújva nem rontja el , sőt talán még tartósabbá is teszi a sminket, tényleg király.
Amit viszont már látok, hogy azért elég gyorsan fogy, meglátjuk mennyit bír ki.

Uveggalamb
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 7.

Amit viszont már látok, hogy azért elég gyorsan fogy, meglátjuk mennyit bír ki.

zsofula

2017. július 6.

Egy több napos, túrázós, városnézős erdélyi kirándulás közben élesben teszteltem, és jelentem működik.
Az arcom mellett fújkáltam a vállamra, karomra is, egyedül a tarkómra nem, le is égett.
Most vmi miatt meg van hülyülve a bőröm, remélem, nem ez az oka.

zsofula
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 6.

Most vmi miatt meg van hülyülve a bőröm, remélem, nem ez az oka.

hjuditcrema

2017. június 30.

Abszolút meg vagyok elégedve vele. Könnyed textúra, mintha semmi nem lenne az arcomon. A gyógyszertárban azt ajánlották, hogy smink fölé is tökéletes, még fixálja is. Pár hete használom (kb 3 naponta), kíváncsi vagyok meddig lesz elég. Akciósan még beszerzek egyet, biztos, ami biztos.

UPDATE: június 25 körül kifogyott (kb 3 hét után), sajnos tényleg kevés ideig elég, viszont újravásároltam, mert szerintem a hatása nagyon jó. Sajnos a promónak "hála", már alig lehet kapni pár gyógyszertárban (Bp-n).

hjuditcrema
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 30.

evamamoka

2017. június 19.

Nos... ha arra akarod használni, hogy a reggeli és délutáni órácskára védjen amíg közlekedsz a munkahelyed és az otthonod között, arra jó. Ha főnököd kihajt a mezőre, egész nap őrizni a nyájat, akkor biza ronggyá égsz a használata mellett is. Engem kifejezetten idegesített, hogy nagy levegővétel és orrbefogás mellett is telement az orrom vele. Borzalmasan porlaszt, 1 méteres körzetben is érezni, így nem valami takarékos. 2 heti napi 1 használat mellett már alig van benne. Pontosan nem értem, hogy miért nem hozza stabilan a matt finist, ugyanis azonos napi rutin mellett volt hogy jól teljesített, máskor meg 20-30 percen belül fénylettem mint egy karifa.

evamamoka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 19.

googles

2017. június 14.

Évek óta vágyam volt, hogy végre valami könnyed permettel is védhessem a bőrömet nyáron a naptól. Nem tengerparti nyaralásra gondolok, hanem a mindennapi hosszú sétákra, vagy csak simán a szabadban töltött időkre hétvégén, vagy hétközben is. Sok idő ez, amikor már itt a május, az én bőrömnek nagyon kell a védelem.

(A masik vagyam evek ota: olyan napvedok, amik nem teszik tonkre a ruhakat, nem okoznak sarga foltokat mindenen. Igy ugye csak rongyokat lehet felvenni napvedelemmel es a "rendes" ruhak mellett pedig nem hasznalunk napvedelmet...)

Szóval végre alkottak valami olyat, mint amilyenről álmodtam. A mattító krémet is teszteltem és bizonyított. Ez a permet az állagával nyert nálam, inkább ezt fújom magamra, mint hogy krémet kenjek (nekem az lefojtja a bőrömet és elkezdek izzadni tőle). Ma is rajtam volt már és eddig tökéletes! :) Frissítem, ha csalódok, de bízom benne, hogy nem lesz frissítés.

Update: levonok egy pontot, mert csak az arcomra es a dekoltazsomra hasznaltam, egy-ketszer az alkaromra, mindezt csak ugy 8-10 alkalommal, es mar szinte elfogyott. Napi hasznalattal (varosi elethez, nem is nyaralashoz) nagyon keveske ez a flakon. Jo termek, de nagyon draga.

googles
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 14.

anastasia

2017. június 7.

Még sosem találkoztam ilyen textúrával, a szó szoros értelmében semmi nem érződik, látszódik belőle a bőrön. Ha nem látnám a porfelhőt, akkor azt hinném, hogy csak levegőt fújtam ki. Ennek megfelelően kézzel nem kell bedörzsölni, mert nincs is mit.

Rövidtávú védelemről később, nem volt alkalmam potenciálisan leégni. Ha valóban hozza egy SPF 50-es fényvédő szintjét, akkor ez az arcra való napvédők szentgrálja.

Semmilyen erős illatot, szagot nem tapasztaltam.

anastasia
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 7.

Semmilyen erős illatot, szagot nem tapasztaltam.

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol, Honey, Propylene Glycol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.