KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

La Roche-Posay

Ár:   4299 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. április 30.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Frissítő arcpermet mattító hatással érzékeny és fényérzékenységre hajlamos bőrre

Nagyon magas, megerősített SPF 50+ védelem (az EU ajánlásnál szigorúbb feltételeknek megfelelő) az UVA-sugarakkal szemben La Roche-Posay bőrnyugtató és antioxidáns hatású termálvízzel kombinált, szabadalmazott Mexoplex® szűrőrendszerének köszönhetően.

• Friss, gyorsan beszívódó permet
  • Száraz, láthatatlan eredmény
  • Kellemes és könnyű naptej illat a kellemes használatért.
[VIDEÓ] Szerkesztői kedvencek: 2017 április

evamamoka

2017. június 19.

Nos... ha arra akarod használni, hogy a reggeli és délutáni órácskára védjen amíg közlekedsz a munkahelyed és az otthonod között, arra jó. Ha főnököd kihajt a mezőre, egész nap őrizni a nyájat, akkor biza ronggyá égsz a használata mellett is. Engem kifejezetten idegesített, hogy nagy levegővétel és orrbefogás mellett is telement az orrom vele. Borzalmasan porlaszt, 1 méteres körzetben is érezni, így nem valami takarékos. 2 heti napi 1 használat mellett már alig van benne. Pontosan nem értem, hogy miért nem hozza stabilan a matt finist, ugyanis azonos napi rutin mellett volt hogy jól teljesített, máskor meg 20-30 percen belül fénylettem mint egy karifa.

evamamoka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 19.

googles

2017. június 14.

Évek óta vágyam volt, hogy végre valami könnyed permettel is védhessem a bőrömet nyáron a naptól. Nem tengerparti nyaralásra gondolok, hanem a mindennapi hosszú sétákra, vagy csak simán a szabadban töltött időkre hétvégén, vagy hétközben is. Sok idő ez, amikor már itt a május, az én bőrömnek nagyon kell a védelem.

(A masik vagyam evek ota: olyan napvedok, amik nem teszik tonkre a ruhakat, nem okoznak sarga foltokat mindenen. Igy ugye csak rongyokat lehet felvenni napvedelemmel es a "rendes" ruhak mellett pedig nem hasznalunk napvedelmet...)

Szóval végre alkottak valami olyat, mint amilyenről álmodtam. A mattító krémet is teszteltem és bizonyított. Ez a permet az állagával nyert nálam, inkább ezt fújom magamra, mint hogy krémet kenjek (nekem az lefojtja a bőrömet és elkezdek izzadni tőle). Ma is rajtam volt már és eddig tökéletes! :) Frissítem, ha csalódok, de bízom benne, hogy nem lesz frissítés.

Update: levonok egy pontot, mert csak az arcomra es a dekoltazsomra hasznaltam, egy-ketszer az alkaromra, mindezt csak ugy 8-10 alkalommal, es mar szinte elfogyott. Napi hasznalattal (varosi elethez, nem is nyaralashoz) nagyon keveske ez a flakon. Jo termek, de nagyon draga.

googles
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 14.

anastasia

2017. június 7.

Még sosem találkoztam ilyen textúrával, a szó szoros értelmében semmi nem érződik, látszódik belőle a bőrön. Ha nem látnám a porfelhőt, akkor azt hinném, hogy csak levegőt fújtam ki. Ennek megfelelően kézzel nem kell bedörzsölni, mert nincs is mit.

Rövidtávú védelemről később, nem volt alkalmam potenciálisan leégni. Ha valóban hozza egy SPF 50-es fényvédő szintjét, akkor ez az arcra való napvédők szentgrálja.

Semmilyen erős illatot, szagot nem tapasztaltam.

anastasia
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 7.

Semmilyen erős illatot, szagot nem tapasztaltam.

hjuditcrema

2017. június 6.

Abszolút meg vagyok elégedve vele. Könnyed textúra, mintha semmi nem lenne az arcomon. A gyógyszertárban azt ajánlották, hogy smink fölé is tökéletes, még fixálja is. Pár hete használom (kb 3 naponta), kíváncsi vagyok meddig lesz elég. Akciósan még beszerzek egyet, biztos, ami biztos.

hjuditcrema
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 6.

SzSofi

2017. június 3.

Ez az idei kedvenc napvédőm. Iszonyat könnyű használni, praktikus és kiválóan véd. Nem is tudok többet hozzáfűzni. Akciósan sikerült hozzájutnom kettőt is vettem belőle biztos ami biztos. Reggel smink tetejére szoktam ráfújni (abban nem vagyok biztos, hogy ez így szakszerű) percek alatt megszárad, nem keni el a sminkem, mattít, ha hosszabb és mászkálós napom van csak bedobom a táskámba és bármikor felfrissíthetem. Csak ajánlani tudom!!!

SzSofi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 3.

claudia.nyilas

2017. május 25.

Ezt a terméket mióta megvettem, csak úgy hívom, hogy "mágia az üvegben"! Számomra ez a legtökéletesebb napvédő a világon! Amikor megmutatta a patikus ámulatba estem, nem is tudtam, hogy létezik ilyen termék, szinte nekem találták ki! Pont visszavittem egy másik kis fújós naptejet ( bioderma), mert lejárt a szavatossága, és mindenképpen szerettem volna másikat venni, de voltak elvárásaim, felsoroltam, és mondta a patikus hölgy, hogy mutat valamit, csukjam be a szemem, rám fújja....Én nagyon izgultam, hogy tiszta fehér lesz a képem ,és a sminkem is elrontja.... Hát erre csak egy nagyon kellemes illatfelhőt éreztem, és utána megnéztem tükörben és semmi nyoma nem volt! Azóta lelkesen használom, és imádom! Próbáltam smink alá és fölé is és mindenhogyan bevált!!! Imádat van! :)

claudia.nyilas
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 25.

Vanília

2017. május 20.

Lelkesen csaptam le a fényvédő spray-re, mert nagyon érzékeny a bőröm, villámgyorsan leég és ez egy plusz védelem a táskámban a nyári hónapokra. A használata olyan, mint egy termálvíz-spray-é, frissítő és láthatatlan, tényleg kellemes. A mattító hatás pedig plusz előny:) Végre nem egy ragacsos krémmel kell birkóznom. Egy dolog van, amin viszont csodálkozom: az illata nagyon erős egy gyógyszertári portékához és pláne ehhez a szuper márkához viszonyítva. Ledöbbentett, hogy mennyire tolakodó az illat és milyen tartósan körbeleng, miután beszórtam az arcom. És igazat adok Szeligernek abban is, hogy az embernek olyan érzése van, mintha felvitelkor sok anyag menne mellé. Kíváncsi vagyok, meddig tudom használni ezt a kis flakont, mennyire kiadós. Az ár-érték arányt csak ennek függvényében tudom majd megítélni... Ha gyengébb lenne az illata, öt csillagot simán adnék, de így nekem annak ellenére is csak erős négyes, hogy hálás vagyok a termék puszta létezéséért:)

Vanília
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 20.

szeliger

2017. május 16.

Nem vagyok elragadtatva. Először is az első fújások során simán letüdőztem, pedig rá is van írva, hogy ne lélegezzük be. Ez valahogy a fújkálás közben elfelejtődött. 😊 Aztán rettenetesen büdös bogárirtó szaga van és ez a szag elég ragaszkodó, engem zavar. Arcra használtam, az eredeti elképzelés szép lett volna, hogy majd ráfújom a sminkelt képemre, de a valóságban azért nem olyan egyszerű. Az arctól legalább 15 cm-re kell tartani a leírása szerint, így viszont az elég finom a permettel olyan érzésem van, hogy egy csomó anyag el sem jut az arcig. A flakon is elég kicsi és jó drága. Ezt valahogy elhasználom, de részemről megmaradok a hagyományos krémes formánál.

szeliger
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 16.

Izabel

2017. május 15.

Update: Végre megvettem magamnak is :) Nagyon szuper! Könnyű a felvitele, azonnal lehet rá sminkelni és nem fénylik át.

Május 12. Lassan sikerült Anyukámat is rávenni a rendszeres fényvédő használatra. Ez a kis termék is az Ő polcán landolt :) De egészen biztos, hogy magamnak is beszerzek egyet! Ezúton is köszönet Évinek az ajánlásért! Nagyon könnyed a textúrája, láthatatlan védőréteget képez és a fújás után közvetlenül se ragad! Szerintem szuper termék, idén nyáron a termálspray lakótársat kap a táskámban :)

Izabel
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 15.

Antioxidánsok: Carnosine, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Carnosine
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol, Honey, Propylene Glycol

A HMS az FDA által jóváhagyott, nemzetközileg használt fényvédő összetevő, mely elsősorban az UVB sugarak ellen védi a bőrt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatása is van, és UV absorber, vagyis magát a terméket is óvja az UV sugárzástól. Jelenléte a termékekben maxium 15%-os koncentrációban engedélyezett.  Paula Begon szerint nincs érzékenyítő vagy toxikus hatása a bőrre. Az összetevővel leggyakrabban SPF30-as vagy annál magasabb faktorszámú napvédő termékekben találkozhatunk.

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől…)  Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Kettő aminosavból álló dipeptid, melynek anti-glikációs, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van. A carnosine az emberi szövetekben is nagy mennyiségben megtalálható. Részletes információ a Wikipedián.

A L'Oreal által szabadalmaztatott, így kizárólag az ő termékeikben megtalálható kémiai fényvédő. Közismertebb nevén Mexoryl XL. Széles spektrumú UV-védelmet nyújt, mind az UVA-, mind az UVB-sugarak ellen véd.

Kémiai fényvédő, ami az UVB-sugarak ellen nyújt védelmet. Maximális védelmet a 314 nm hullámhosszú sugarak ellen nyújt.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.