KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Uriage

Ár:   5600 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Uriage, Módosítva: 2014. április 23.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

A Bariésun Mineral krém 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat.

Uriage termálvízben gazdag, megerősíti a bőr barriert, nyugtatja, hidratálja a napozással igénybe vett bőrt. Érzékeny és napallergiás bőrre is ajánlott.  Kellemesen használható, nem ragad, azonnal felszívódik.

A BARIÉSUN az Uriage fényvédő termékcsaládja, melyet úgy fejlesztettek ki, hogy garantálja a maximális biztonságot és kiváló toleranciát a legérzékenyebb bőrtípusok számára is.  A fotostabil, széles spektrumú UVA / UVB szűrőrendszerrel, EU ajánlást meghaladó ultra UVA védelemmel rendelkező termékek különlegesen, két szinten védik a sejteket:

• Szabadalmaztatott Aquaspongin® komplex tartalma véd az UV sugárzás okozta vízvesztéstől.
  • Antioxidáns pajzsot hoz létre, mely véd az UV sugárzás sejtkárosító hatásától

Minden fényvédő magasan tolerált, nem tartalmaz Octocrylene-t, alkoholt, parabent. Hipoallergén, nem komedóképző, erősen vízálló, homokozásálló.

Krémmánia Kedvencek a -től
Rivendell

2017. január 11.

Nekem nagy csalódás volt. Különböző taktikákkal is próbálkoztam, legjobban az vált be, hogy nagyon kis adagokban kentem fel, és vártam, hogy beszívódjon. Ez rengeteg idő, de a csodálatos összetevői miatt vállalnám, ha nem maradna olyan fehér az arcom, mint egy vámpírnak. Megpróbálkoztam kevés alapozóval rásegíteni, de lehetetlen rajta eloszlatni, foltos, vastag maszkszerű izé lett a fejemen, a száraz részeket meg ne is említsük.

Rivendell
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 11.

NadjaBlue

2016. november 9.

Nem meglepő módon fehérít, de várni szoktam vele, így vállalhatóvá válik a fejem, mire kilépek a házból. Ami marad utána fehérség pedig nem zavar, korábban fehérítőkrémet is használtam. Muszáj aláhidratálnom, különben nem szép az eredmény, kiemeli a száraz részeket és sminkelés előtt is várni szoktam, mert rögtön felkenés után pedig kissé fényesnek érzem az arcom. Nem szoktam alapozót és társait használni, így azt nem tudom, mennyire folyik le.
A védelmével elégedett vagyok, semmi problémám nincs vele. Egynek jó, biztos, hogy elfogom használni, de szerintem továbbkeresem a tökéletes fényvédőt.

NadjaBlue
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. november 9.

kitticat

2016. szeptember 17.

Nem rossz, és elég nagy kiszerelés, ha az ember csak a fején-nyakán-dekoltázsán használja, mint én :) De én bizony észlelek néhol fehérséget beszívódás után is. Nem tudom, mennyit lehet elvárni egy fizikai fényvédőtől, nekem ez az első drágább fényvédőm. Nyilván egy PC jobb lehet, de abból nem kapok kettő tubust 6ezerért, mint ebből pár hete egy patikában :) inkább küszködök a fehérséggel, de megnyugtató, hogy ilyen szép összetevőkkel és csak fizikai szűrőkkel rendelkezik, szóval maradok nála még így is, hogy kicsit zsíros, kicsit fehér... :D

Update: Leégni/lebarnulni nem lehet vele, szóval hozza az elsődleges feladatát, na de életemben nem kérdezték még ennyien tőlem, hogy "Úristen de sápadt vagy, rosszul vagy?" Természetes fényben kellemetlen meglepetéseket tud okozni, sokszor hittem azt a lakásban a tükör előtt, hogy már felszívódott és nem látszik, aztán meg jött a pofáraesés a verőfényes napsütésben... Egyszer olvastam valamelyik terméknél egy hozzászólást, miszerint megéri -e a "20év múlva ránctalan bőr" reményében a legszebb éveinkben elcsúfítani a friss, üde bőrünket egy sz..r fényvédővel? Na ennél a terméknél pont ez a gondolat jár a fejemben minden alkalommal mikor magamra egyengetem... Jó összetevők, viszonylag barátságos ár ide vagy oda, én strandoláskor a két éves kisfiamra pancsoltam el, mert ő még levakolva is tökéletes :) Az ő bőrén jó is volt, nem irritálta, nem égett le, szóval babaterméknek bevált. Na, adok egy hármast, de arcra nem ajánlom senkinek.

kitticat
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 17.

boczagica

2016. augusztus 29.

Rossz helyre írtam a múltkor véleményem,most szembesültem vele. Ezért jottem szépíteni.
Ezt a fényvédőt, a hidegben használtam. Nyárra nekem sajnos sok. Télen hidratáló nélkül is elég volt. Nagyon szerettem. A pc fényvédővel kicsit megszoktam színezni. Nem mindig, csak amikor kicsit melegebb van, és kell a mattítás neki.Az az érdekes benne, hogy amikor lemosom akkor is azt látom, hogy valahogy szebb a bőrom. Nagyon megszerettem, bár nyáron pc, alig várom hogy bejojjon a hideg, és használhassam. Talán a termál víz miatt van. Nem tudom. Szerintem megéri az árát. Kozben kipróbáltam a kémiait is tőlük. de ez a legjobb. Annyit még meg kell jegyeznem, hogy nem minden alapozóval műkodik jól. Én a yamuna ásványit szoktam ráütgetni, azzal jól el van. De ha sok a takargatni való, akkor kell még a korrektor is.

boczagica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 29.

j.sule

2016. augusztus 10.

Tényleg jól véd, de szerintem képtelenség úgy eldolgozni, hogy ne maradjon a bőrön fehér réteg. Arcra csak akkor ajánlom, ha az ember nem sminkel fölé, mert az nem sikerült nekem, minden lecsúszik róla. Cserébe viszont nem bánt a nap, ha ezt használjuk. Többet nem veszem meg, a sárga flakonos, fújós Uriage jobban bevált nálam, arcra is.

j.sule
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. augusztus 10.

marika7973

2016. augusztus 3.

Nyaralás során teszteltem néhány testrészen! És a bekent részeken apró,viszkető pattanások jelentek meg! Rögtön az első használat után! Majd négy nap után eltűntek,s újra felvittem,de sajnos pár óra múlva ismét viszkető pattanások jöttek elő,de rengeteg apró! Harmadjára ugyanez,Úgyhogy befejeztem! Valaki tudna segíteni,hogy melyik összetevő okozza ezt?

marika7973
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 3.

Orsi 1234

2016. július 31.

Fehérbőrű kisbabámra ezt használom arcra, testre tavasz óta. Eloszlatni kicsit nehéz, de pl könnyebb mint a dm babylove hasonló fényvédőjét. Akár annyira el lehet kenni, hogy ne maradjon fehér réteg. Kisfiam nem égett le:)

Orsi 1234
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. július 31.

zimmbo

2016. július 27.

Nehezen eloszlatható "vakoló anyag", de atombiztos! Gyerekre csak ezt!

zimmbo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 27.

Nehezen eloszlatható "vakoló anyag", de atombiztos! Gyerekre csak ezt!

ViktoriaVrd

2016. július 25.

őszinte leszek, a tököm tele van már a tökéletes fényvédő megtalálásával. érzékeny bőröm miatt csak is fizikai, illat- és alkoholmentes jöhet szóba, és ezeknek a kritériumoknak egyébként alapból tökéletesen megfelel az innisfree minimum sun cream-je, ami spf 25-ös, csakhogy nyáron sokat rohangálok, szabad levegőn dolgozom, nem akartam kockáztatni. ezt vettem meg, mert ez 50-es, de messze nem tökéletes. iszonyatosan izzadós vagyok sajnos, cseppekben folyik a homlokomon a verejték, és persze fehérlik alatta a fényvédő... a munkatársaim gyakran jegyzik meg, de hát ez van. nehezen szívódik be, nagyon sűrű, nagyon fehér, de inkább ez, mint tíz év múlva a bőrrák meg a ráncok.
ami a hatását illeti: nem égek le vele, bár rendes adagot kenek nap elején a sminkem alá, nem spórolok vele. szerintem így is ki fogja húzni egy jó darabig, a melegek végéig legalábbis biztosan, utána szeretnék visszatérni a könnyedebb innisfree-hez, amíg azt ki nem vonják, jee.
3,5-öt adnék szívem szerint, de görbüljön felfelé, mert tudom, hogy nehéz engem boldoggá tenni.

ViktoriaVrd
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 25.

hessviky666

2016. július 20.

Sokat kerestem a megfelelő fényvédő krémet,amely fizikai fényvédő tulajdonságú, magas faktorszámú, valamint azért nincsen színültig vegyszerekkel, de könnyen hozzájutok. Végül ez lett a választott, nagyban hozzájárultak ismét döntésemhez az itteni tapasztalatok. Lássuk is az én tapasztalataimat:
-megfelelő kiszerelés, elhasználható adag
-el lehet dolgozni megfelelően a sűrű állaga ellenére, azonban kell felkenés után egy 30 percet várni, mielött vízbe mennénk, mert különben lilás festékként ül ki a bőrre
-remek a fényvédő képessége, nem égtem le mellette
-sajnos rettenetesen nehéz levakarni a nap végén, én 3x szappanoztam, de még így is maradt rajtam
-és akkor csak most jöttem rá, hogy a gondos válogatásom ellenére még ez sem tökéletes, mert NANO titanium-dioxidot tartalmaz, ami állítólag ilyen-olyan rákkeltő. Szerintem a levegő is az manapság, de nagyon nehéz minden szempontból megfelelő kozmetikumokat találni, ezért én ezzel nem kívánnék foglalkozni. Összességében érdemes rászánni a pénzt, jó termék a piacon.

hessviky666
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 20.

-megfelelő kiszerelés, elhasználható adag
-remek a fényvédő képessége, nem égtem le mellette

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Glucose, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen.

Nem szabályos INCI név. Jelentése: termál víz.

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.