KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Vichy

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. május 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

Láthatatlan, frissítő napvédő permet arcra, amely magas védelmet biztosít bárhol, bármikor. Sminkre is lehet permetezni, és minden táskában elfér.

nicolebunny

2017. június 27.

Én is vallomást kell tegyek, hogy nem igazán figyeltem oda a fényvédelemre, mivel nem sok időt töltök a napon, plusz a bőröm is egy kényes f****, mindentől kipattog, kifényesedik, úgyhogy úgy voltam vele, hogy az alapozóban lévő spf 10 "bővenjóaznekem". Ez a permet kimondottan az ilyen világlustája nőszemélyeknek lett kitalálva, akik annyi időt töltenek a napon, ameddig beszállnak az autóba, kiszállnak a munkahelyen/boltnál, sétálnak 10 percet maximum.... :D Egyébként én mikor olvastam a blogon a cikket ezekről a permetekről, egyből mentem a patikába, viszont mikor megláttam mennyire pici a flakon, úgy gondoltam, nem éri meg 3800 Ft-ért. Viszont a patikusnő nagyon aranyos volt, mondta, hogy van rá nekik valami akció, amivel olcsóbban megkapom. Így 2800 Ft-ért jutottam hozzá. :) Minden nap használom az arcomra (sminkre) és a vállamra, szerencsére nem égtem meg, nem pattogok ki, nem lett semmi problémám a használata óta. Az illata nekem elég erőteljes, de hamar elillan. Néha hajlamos fehér foltokat köpni a bőrömre, ha túl közelről fújom, de ez az én bénaságom. Nekem 5 csillag!! :)

nicolebunny
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 27.

NixonB

2017. június 25.

Bevallom töredelmesen, hogy eddig elhanyagoltam a fényvédelmet és nem kísérletezgettem ilyen típusú termékekkel. Az új spray formula azért is ideális számomra , mert gond nélkül fújható sminkre is. 75 ml táskabarát kiszerelés, egyáltalán nem ragad vagy fénylik utána a bőr és a szórófej gyönyörűen porlasztja a terméket anélkül hogy kézzel kellene eldolgozni. (remélem így marad a flakon aljára érve is) Szuper, hogy 50-es faktorszámú de mivel ennyire könnyed állagú biztosan nem nyújt olyan védelmet mint a hasonló faktorszámú krémes állagú fényvédők. Gyakorta újrafújom de szívesen teszem mert jóleső frissülést hoz napközben. Nem mellesleg az illata is nagyon finom, bár talán kicsit intenzív. Lassan 2 hete használom, száraz és érzékeny a bőröm de semmilyen bőrirritációt nem okozott.
5 csillag természetesen, remélve hogy a végsőkig ilyen szuper marad a szórófej.

NixonB
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 25.

5 csillag természetesen, remélve hogy a végsőkig ilyen szuper marad a szórófej.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol

Más néven Ethylhexyl Methoxycinnamate. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.