KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Yves Rocher

Ár:   990 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: biborka83

Utolsó módosítás dátuma: 2013. május 15.

Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok
Kategória:   Testápolók

Kiszerelés: 400 ml

nikol1118

2015. március 2.

Az illata miatt használom, ébredéskor is érzem még. Soha nem száradt még ki a bőröm, amióta használom.

nikol1118
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 2.

Wacskamati

2015. január 12.

nagyon finom az illata és könnyen felszívódik

Wacskamati
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 12.

nagyon finom az illata és könnyen felszívódik

Zsül

2014. november 22.

Nekem ez a testápoló tej! Imádom az illatát, megunhatatlan, puha tőle a bőröm, gyorsan beszívódik, igazi komfortérzet!

Zsül
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 22.

agi.greendaygirl

2014. október 24.

fura illata van, de nekem tetszik. megvettem hozzá a pumpát is, mert am ritka kényelmetlen lenne használni. amúgy nagyon jó, viszonylag hamar beszívódik, jól hidratál. kicsit hagy maga után vmi réteget, de nem vészes. a csomagolása ízléses, egész jók az összetevői.

update: már látom, hogy sajna csak tavaszi-kora őszi időszakban leszünk jóban :( Még el se kezdődött a fűtésszezon és a borzasztó száraz levegő korszaka, de már nem működik. Este bekentem vele magam, de már (vagy még??) száraznak éreztem a bőröm amint felkeltem reggel :/ meeh.

agi.greendaygirl
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. október 24.

Melda

2014. október 20.

Kellemes állagú - se nem túl híg, se nem túl tömény - testápoló, pumpával szépen lehet adagolni, gyorsan beszívódik, nem hagy maga után zsíros-ragacsos réteget, az összetevői is megfelelőek... De számomra az illata nagyon erős, és taszító. Tudom, hogy zabtejes, de én mégis egy erős gyöngyvirágos-liliomos illatot érzek, még órák múlva is, a ruháim pedig még napokig ontják magukból. Miért, miért kell egy natúrkozmetikai cégnek, mint az YR, ilyen erősen illatosítani a kozmetikumaikat, nem értem.

Csak az illata miatt pontozom le, fájó szívvel. Anélkül tökéletes lenne.

Melda
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 20.

Csak az illata miatt pontozom le, fájó szívvel. Anélkül tökéletes lenne.

kesztviki

2014. október 15.

Én imádom az illatát, annyira jó, de ez ízlés kérdése. Mint testápoló hozza szintet, nekem erre érzékeny a bőröm, mert a gagyibb (de nem feltétlenül drága) testápolók látványosan nem használnak száraz marad a bőröm, de ettől nem kellemesen hidratál. Az árát viszont sokkalom, amiért hajlandó leszek újra venni ennyi pénzért az az illata és a csomagolása.

kesztviki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 15.

Sofia1976

2014. október 11.

Az egyetlen valamit érő termék az Yves Rocherből számomra. Ha arra járok szoktam újra venni.

Sofia1976
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 11.

Vivi92

2014. augusztus 21.

ISTENI! :) Imádom. :) Nagyon - nagyon kellemes és erős illata van. Még tartja is az illatát jó ideig. A bőrömnek nincs semmi problémája, így azon nem is változtat semmit, de az illata miatt bekenem magamat vele. :)

Vivi92
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. augusztus 21.

zsofi004

2014. július 8.

Az illata remek, nem túl száraz a bőröm így nekem eléggé hidratál, gyorsan beszívódik. A külön beszerezhető pumpával pedig nagyon jól adagolható.

zsofi004
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. július 8.

t.reni

2014. július 2.

Nyári testápolónak nekem tökéletes, viszont hidegebb időszakra valószínűleg zsírosabb krémet fogok venni. Az illata finom, ár-érték arányban szerintem nagyon jó, az üzletben kapható pumpával pedig igen praktikus a használata is.

t.reni
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. július 2.

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sűrűbb állagú szilikon féle. A bőrön alkalmazva selymes érzetet ad.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is,  a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.

Az alkoholok csoportjába tartozó vegyület. Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Részletesebb információ a cosmeticscopon és a truthinagingen

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél-és filmképző összetevő. Antisztatikus hatása van.

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló.

Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe, de hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life). Ez utóbbi tulajdonsága miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

A fekete nadálytő (comfrey) kivonata. Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag. Segíti a sebgyógyulást is. Pattanások elleni termékek gyakori összetevője.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Mesterséges antioxidáns, melyet a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt.

A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották  (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália) Az 1970-es évektől kezdve élelmiszerekben egyre inkább a kevéssé jól ismert butil-hidroxi-anizolt alkalmazzák, mert annak jelenlegi ismereteink szerint nincs rákkeltő hatása. Forrás: Wikipédia

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.