4711

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: samtelen, Módosítva: 2012. december 21.

Lelőhely:   drogériák

Az 1921-es parfüm 2008-ban újraalkotott változata. Gyártója a 4711-et is készítő Mäurer + Wirtz.

Főbb illatjegyei: ylang-ylang, sárga virágok, pacsuli, aldehides jegyek.

Ár: 4.000.-Ft , Eladó: Agnesanna
Állapot: Hasznát , kb. félig van az üveg., Helyszín: Tótkomlós, fizetés: Banki utalás után, postán maradó levélben küldöm.
bettyboop

2014. július 11.

Nekem megvan az igazi vintage kiöntős üvegcsében 50ml-kb 10 ml fogyasztottam el. Nem az én illatom, de nem tudom sokszor megállni, hogy ne cseppentsek egyet a csuklómra, és ne szaglásszam. Olyan korszakba repít amit csak filmekből ismerek. Anyósom ruházta rám egy durva orosz parfüm, és egy 4711 eredetijével együtt. Jó, ha megőrzi az ember az utókorra ezeket a csodákat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 11.

samtelen

2013. január 15.

Talán sokaknak ismerős lehet az illat, mert állítólag sokan használták a 70-es 80-as években, de eredetileg egy 1921-es illatról van szó. Egy régiségboltban találtam egy üveget még a régi kölnivel. Ez az újabb változat sajnos egy kicsit más, de azért kellemes. Kicsit régimódi, a rosszmájúak "nyanyaillatnak" mondanák. Diszkrét, nőies, de mivel EdC, ezért az erejétől és a tartósságától nem kell hasra esni. Amolyan régi értelemben vett kölni: nem egy nagyágyú, de aki nem akar rőtvadat lőni az illatával, az kedvelni fogja, míg sokaknak az emlékek jöhetnek elő tőle. Én kicsit vintage-buzi vagyok, úgyhogy közel áll a stílusomhoz, de ez nem olyan erős jelzés mégsem, mint mondjuk egy Chanel 5. Amúgy meg marha olcsó, (bár itthon nehezen beszerezhető) én a Müller mostani Váci utcai kiárusításán szereztem be az üveget, 1200-ért, de Vaterán láttam a régi verzióból is.

Update: Na jó, az eredetivel összevetve azért csalódás. Én amúgy sikítófrászt kapok, ha "öregasszonyosnak" titulálnak egy parfümöt, de rá kellett jönnöm, hogy ez jobban állna a nagymamámnak, úgyhogy odaadtam neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 15.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Coumarin, Isoeugenol, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Amyl Cinnamal, Citral, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Farnesol, Citronellol, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract
Színezékek: Yellow 11 / CI 47000
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Sárga színezék.