Alfaparf

Ár:   2300 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. október 5.

Lelőhely:   fodrászkellékes, fodrász szakboltok, fodrászatok
Kategória:   Hajfestékek

Ammóniamentes tartós hajfesték

Természetes összetevők, mint rizstej – tápláló hatás, cukor – ragyogóbb szín, gesztenye (natúr sorozat) – szerkezetjavítás, karamell (melegbarna sorozat) – színintenzitás, mogyoró (hideg barna sorozat) – színvédelem, méz (szőke sorozat) – kondicionálás, cseresznye (vörös sorozat) – antioxidáns.

A kép és az INCI a 6.1 (sötétszőke) árnyalaté.

Purnima

2019. május 25.

A festék viszonylag ok, de voltam olyan ostoba és csak felkenés után olvastam el a színelőhívójának az összetevőit. Első helyen: mineral oil=kőolaj. Vagy 15 éve nem veszek olyan kozmetikumot ami kőolaj alapú. Kínos, hogy egy ilyen természetesnek beállított terméket 2019-ben még ilyen összetevőkkel forgalmaznak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 25.

drszoszi95

2019. március 25.

A legjobb hajfesték,amit valaha használtam, pedig már 8 éve festem a hajam, és jópár márkát kipróbáltam a drágábbaktól az olcsóbbig. Nagyon kellemes vele a hajfestés, tényleg jó az illata és az állaga. Korábban mindig viszketett a hajfestések után a fejbőröm,de ezzel nincs ilyen problémám, és nem is csíp. Nagyon megéri az árát. Festés után a hajam puha és fényes. Ősz haj fedése nem a legjobb,de a sok jó tulajdonsága miatt efölött szemet húnyok. :)
Villango-nak válaszolva: egyszer a fodrászboltban egy tudatlan eladó sima alfaparfos oxit adott hozzá nekem, teljesen más színeredményt kaptam,mint a rendes előhívójával, és csípte a fejbőrön,illetve volt utána a szokásos viszketés! Ez az oxi hibája! Ehhez a festékhez nem oxi való, hanem a saját előhívó emulziója, szerintem mással nem kompatibilis. ( nem hiába nem az a neve,hogy hidrogén peroxid, speciális összetevőkből van az is).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 25.

Villango

2019. február 8.

Konkrétan PPD mentes festéket kerestem, és a Márvány utcai (bp, 2. kerület) fodrászkellékes bolt eladóhölgye ezt ajánlotta (akit innen is üdvözlök, nagyon kedves, szakmailag is segít, nem csak elad.....)
Én amúgy nem használok bio meg csak természetes összetevőjű kencéket magamra, mert elég allergizálnak tartom a természetes összetevőket, és a laboros színtiszta cuccok nekem amúgyis jobban beváltak (akár kémiai hámlasztók, akár mások tekintetében)......de a hajfesték más, idegenkedek nagyon attól hogy a fejbőröm egy vegyi atombombában ússzon minden hónapban 50 percig.
Szóval rá esett a választásom, nagyon megörültem neki, és mi történt? Az első hajfesték amiben viszketett a fejem szinte végig!! :-)))) Nem értem.....
A végeredmény nem lett rossz, a hajam ultragáz, ezért nehéz egyenletesen befedni, hacsak nem full feketével kenném le :) de én a 7.1-es színt választottam, ami egy ash light brown árnyalat. A vöröses beütéseket nagyon szépen letompította, tényleg nem büdös, én BLONDME 6-os oxival használtam, ami egy szuper termék, szóval elégedett vagyok vele teljesen, de nem tudom a viszketéssel mit kezdjek, vagy miért történt, aki járt még így, írja már meg légyszi szerinte miért történt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 8.

Timi8

2019. január 27.

8NI (natùr intenzìv) dupla pigmentes árnyalatot használom a gesztenye/natùr sorozatbòl. Házilag festem a hajam, abszolùt nem érzem macerásnak, sőt, de nyilván örülnék ha mellőzhető maga volna a festés csak hát 35 vagyok és nagyon küzdök az ősz hajszálak ellen... Ez a kis finomság a legkedvesebb hajfestékemmé vált, hiszen nem irritálja az érzékeny fejbőrömet, érezhetően ápolja a hajam mint egy finom krémpakolás, nincs ammònia szag, helyette finom illat, és csodás, ragyogò végeredmény. Ez az első hajfesték aminél láthatòan végre nincs rágyűlve a hajvégeimre a festék, mert régen bizony a hajvégeim sokszor 2-3 árnyalattal sötétebbek voltak mint a töveim. És ezt nagyon nem szerettem. Ennél szép, egységes, de mégsem paròkaszerű, hanem természetes hatásù az összkép. Nagyon imádom. Sajnos viszont valòban mintha kissé hamarabb "lecsùszna" a szìn az ősz hajszálaimròl de valamit valamiért! Sosem váltanék már másikra. Csakis ammòniamentes, csakis Alfaparf! Ennek örömére holnap festésre fel!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

blanzsi

2018. december 30.

Nagyon szep szint csinált nekem az illata is eszméletlen jó csak valahogy hamar kikopott:(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 30.

zsuzska80

2018. december 30.

Az érzékeny, szebboreas fejbőrön miatt választottam. Az oxi olyan krémes állagú, hogy lehetetlen kinyomni. :( Ez nagyon felidegeyített, de mikor osszekevertem, nagyon jó állagú, finom illatú krémet kaptam. Mint az igazi csoki (8NI és 7.53 oxi: 9%) :) sokkal könnyebb vele dolgozni, annyira krémes. A fejboromet pedig inkább ápolja, mint bántja :) Kozhelyesen hangzik, és nem is fizetnek a reklámért, de tényleg nagyon élveztem a hajfestest :) eddig kínszenvedés volt, mert akármilyen festéket próbáltam, csípett, feszült, fájt... De ugye 38 évesen még ne legyek már ősz.. Ennél maradok. Fantasztikus :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 30.

natasa

2018. október 30.

Fodrászkellékesnél vettem, mert az én fodrászom csak Wellával dolgozik, így kénytelen voltam itthon szórakozni ezzel. Ahogy írtam az oxi-nál, majdnem 10 év hennázás után álltam át, és egyelőre örülök neki.
Mivel őszülök, az eladó csajszi a 8.NI-t javasolta alapnak, és ehhez keverek egy másik színt is. Eddig a 8.21-essel hamvasítottam, ezzel így együtt egy világos hamvasbarna eredményt értem el, de még egy kicsit sötétszőkés szín felé szeretném vinni, valahogy a régi-régi hajszínemet kéne visszakapni (amiről csak fotók alapján emlékszem igazán, ráadásul ahány kép, annyiféle)…
Lekopóban lévő henna + erősen őszülő hajra tettem fel (6%-os oxijával keverve), és szépen, egyenletesen fogta be a hajamat. Nem is gondoltam volna.
Azért választottam ezt, mert viszonylag kíméletesek az összetevők, és elég jó kis árnyalatokban kapható. Vékonyszálú hajam van amúgy, és balzsammal, olajokkal ápolom, így remélem hosszú távon sem fogja szétszárítani. Felvitelkor nem irritál, és elviselhető a szaga is. Kár, hogy körülményes a beszerzése.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 30.

Judittttt

2018. május 5.

Nagyon jó kis hajfesték. Tetszik, hogy 'mindenmentes'. Én a 7.4et és a 8.4et (mindkettő rézvörös) kevertem 3%os oxival - nem swzeretem erősebb oxival kenni a hajamat. Az eredmény az lett amire számítottam, vörösesbarnás, mély, meleg, temészetes szín. Valóban kellemes illatú, szépen fog, nem csöpög, nem csíp, és pihe puha utána a haj. Nekem ewddig tetszik de persze hosszútávon mutatkozik majd meg a hatása. Az egyetlen ami nem tetszik, hogy nem nagyon van arról adat, hogy az Alfaparf tesztel -e állatokon ... emiatt is pártoltam el tőlük már régen, de most nem volt az a festék, amit szoktam venni (ami biztosan cruelty free) így kénytelen-kelletlen hazajöttem ezzel. Ez nekem nagyon fáj, de szeretném értékelni, hogy ppd, rezorcin, és ammóniamentes is a festék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 5.

Bei

2018. január 8.

Ekcémás vagyok,egyáltalán nem csípte a fejbőröm.Az illata annyira mennyei volt,kedvem támadt volna megkóstolni.Akinek érzékeny fejbőre van,azoknak is bátran ajánlom,végre megtaláltam a tökéletes hajfestéket.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 8.

Makk Zsuzsó

2017. december 5.

Eddig ez a legjobb ammóniamentes hajfesték, amit próbáltam. Előtte a sima Alfaparf hajfestéket használtam, ami eléggé hajlamos a fakulásra, na ez a probléma ennél a verziónál egészen minimális. Ezzel a hajfestékkel tudtam a legtermészetesebb, az eredeti hajszínemhez legközelebb álló barnát kikeverni. Igaz az őszfedése ennek sem 100%-os, azért közelről látszik, hogy az ősz szálakat világosabban fogja be. De emiatt nem vonok le pontot, mert messze a legminőségibb hajfesték. A fejbőrt nem irritálja, és a hajam se szárította ki. Mióta ezzel festem, megszűnt az a jellegzetes száraz, "festett haj tapintás", amit utáltam. Tényleg nagyon gyengéd. Ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 5.

Antioxidánsok: Erythorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Hidratálók: Sucrose

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.