almost 1.618

Ár:   4990 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   márkabolt, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2021. július 8.

Lelőhely:   márkabolt, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Ha cicakrémről beszélünk, akkor kapásból eszünkbe jut pár értékes komponens amelyek, ha együtt szerepelnek az összetevőlistában, akkor garantáltan pillanatok alatt megnyugtatják és regenerálják az igénybevett bőrt.

Kezdjük a sort az ázsiai gázlóval (másnéven centellának, gotu kolának és tigrisfűnek is szokták hívni), mely szorosan egybefonódik a cicakrém elnevezéssel, és ennek a krémnek is az alapját képezi. A gotu kola az ázsiai ájurvédikus gyógyászatban évszázadok óta alkalmazott gyógynövény. Kisebb sérülésekre, horzsolásokra és égésekre (mint például a napsugárzás okozta leégés) jótékonyan hat. Gazdag flavonoidokban és fitoszterolokban, amelyek segítik a bőr felületi (epidermisz) és mély rétegeinek gyorsabb megújulását. Valamint a CENTELLA hatóanyagaival képes blokkolni a kollagénbontó enzimek munkáját, emellett a természetes kollagénszintézist támogatja. A kollagén pedig a mélyebb rétegek (fibrolasztok) sejtjeit aktiválva erősítik a bőr szerkezetét és a kötőszövetét.

A ceramidok is kihagyhatatlan összetevői a terméknek. A sérülésekkel küzdő bőrnek rapid elsősegélyt nyújtanak. A ceramidokat természetesen is tartalmazza bőrünk, viszont a különböző külső és belső hatásoknak köszönhetően lecsökkenhet tartalma a bőrben. Ekkor kívülről kell megerősítenünk, és újraépítenünk a barriert, hogy a bőr egészséges immunitása fenntartható legyen hosszútávon. Továbbá a sejtszabályozó  szerepe is van, ezért a bőr természetes nedvességét is segítik fenntartani.

pandahapci

2022. február 24.

Kicsit zselés állagú, könnyedebb gél, este felkenve reggelre szép bőrképet ad. Az egyetlen negatívum a levendula illata, nekem az egy kicsit sok.
De alapvetően tudja hozni amit ajánl :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 24.

De alapvetően tudja hozni amit ajánl :)

nekoSX

2022. február 2.

Nagyon szeretem!
Egy rendkívül kellemes állagú krém, tényleg becsapós, mert nagyon jól kenhető és jól beszívódó, felvitelkor olyan kis könnyednek tűnik, de ha többet viszek fel a kelleténél izzad alatta a bőröm. Vékony kenésben tökéletes a száraz bőrnek és így gazdaságos is.
Az érzékeny bőrömön a piros foltokat szépen kordában tartja, nem szűnnek meg, csak tünetileg jó, de jól nyugtat és tökéletesen hidratál. Előtte a Paula's Earth hidratálóját használtam és azt kell mondjam az én bőrömnek ez klasszisokkal jobb! Úgyhogy Bravó a gyártóknak!
Napi rendszerességgel használom, és már több, mint egy hónapja, most éppen nappali krémnek, mivel tél van és nem sokat vagyok kint, de nyárra csak max.éjszakai lehet nálam a levendula illóolaj tartalom miatt. Amitől lesz egy nagyon halvány kedves kis illata, de annyira fölöslegesnek tartom, főleg egy CICA krémbe...érzékeny bőrűeket szánva a célközönségnek..
Az összetevői egyébként mese-szépek és szilikon-mentes (hurrá!!).
Szóval szerintem a szuper-pici mennyiség és viszonylag magas ár ellenére sem nagyon van ilyen jó kis CICA - arcra még egy a piacon. Ezt természetesen hatalmas LRP-CICA rajongóként írom.
Arcra ez a krém, minden másra LRP.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 2.

Nagyon szeretem!
Az összetevői egyébként mese-szépek és szilikon-mentes (hurrá!!).
Arcra ez a krém, minden másra LRP.

Nadragulya

2021. október 24.

A tubusból kinyomva könnyűnek tűnik, de felkenve nem szívódik be azonnal, ez nekem pozitívum, éjszakára kerestem testebb tápláló, nyugatató krémet. Az illata jó, a hatása is, javult a bőrképem, mióta használom és jól hidratál.
Tetszik, hogy magyar termék, és szépek az összetevői is, az illata is kellemes. Egyedül az árával nem vagyok kibékülve, ahhoz képest, hogy csak 30 ml és ha minden nap használom max egy hónapig elég, vagy addig sem, elég boros az ára. Plusz csak weben elérhető, ha mást nem rendelek, akkor még a szállítási költség is hozzá jön. Ha lenne nagyobb kiszerelés, ami árban jobban megéri újravenném, így nem biztos, hogy állandó kellék lesz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 24.

Csobanka

2021. október 11.

Sziasztok! Kb másfél hónapja használom. Nagyon megszerettem, mindennel is kombinálható, c vitaminnal, hámlasztóval, b3 vitaminnal, ez már nagy előnye. Tetszenek az összetevők. Az amúgy vörös, zsíros, érzékeny és mitesszeres bőrömön minimálisan javított, nem érzékenyít de kellemes illata van a levendula víztől. A karotin jellegű valami adja a színét. Remélem tényleg fog majd segíteni, rontani nem rontott semmin de tuti a többi termék is segítségemre van, most ezt a márkát, TO-t és Revoxot használok. Magisteres és mannás pakolásokkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 11.

Hajnal02

2021. augusztus 12.

Aki inkább a szérumokat szereti rétegezni, és a végén lezárni a rutint egy bőrnyugtató krémmel, annak teljesen megfelelő lehet.
Testes krém, ami kombinált bőrön inkább este jobb.
Kevés is elég belőle nekem.
Az arcomon kezdődő rosacea van sajnos, és nagyon könnyen "megkap a nap". Emiatt jó hogy szépen hidratál, és pár perc alatt felszívódik. Van egy lágy, virágos-gyógynövényes illata.
Érdemes tenni vele egy próbát összességében.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 12.

Testes krém, ami kombinált bőrön inkább este jobb.
Kevés is elég belőle nekem.
Érdemes tenni vele egy próbát összességében.

Októberi Lány

2021. augusztus 2.

Halványbarack színű, vastagabb krém, de relatíve jól beszívódik. Kis csillogást hagy maga után, de mivel az én bőröm zsíros, nyilván amúgyis esti krémnek használtam. Az illata kellemes, édeskés, természetes illat, nem tolakodó.
A tubusos kiszerelés kényelmes, bár lehetne nagyobb is a lyuk, hozzáteszem, az egész is lehetne nagyobb. A 30 ml nekem napi egy használattal nem volt elég egy hónapra (az utolsó adagot a tubus kettévágásával szereztem meg, az ujjammal kitunkolva), amihez képest az ötezres ár némileg túlzónak tűnik.
A hatása... nos, erősen vízhiányos, és a nyomkodástól néha szörnyen sebes, olykor gyulladt, problémás bőrre kenve mindenképp áldásnak tűnik felkenéskor. Reggel viszont a wow hatás hidratáltság terén nincs meg, tartós használattól sem. Azt, hogy a bőröm regenerálásába mennyire segített be, nehéz megítélni, de valamennyire biztosan.
Összességében nem rossz krém, de egyrészt a fent ecsetelt bőrtípusnak nem ez a non plus ultra, másrészt ha 60 ml-s lenne, akkor érné csak meg számomra, hogy újra vegyem, éjszakai kényeztetésnek. Így viszont nem veszem újra, noha kipróbálni szerintem érdemes volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 2.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Beta-Glucan, Tocopherol, Astaxanthin
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Beta-Glucan, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Betaine
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Ofethylhexanol és Hydrogenated Olive Oil reakciójából keletkező észterek keveréke. Az összetevőt Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables-el vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

A pektin egy heteropoliszacharid (szénhidrátokkal rokon vegyület), mely a magasabb rendű szárazföldi növények (húsos gyümölcsök például alma, körte; valamint húsos gyökerek például sárgarépa, murok) sejtfalából állítható elő. A pektint először Henri Braconnot írta le 1825-ben. A tiszta pektin fehér, alaktalan tömeg, amelynek íze és szaga nincsen; vízzel sűrű, kocsonyaszerű tömeggé lesz és ebből alkohollal ismét leválasztható. A pektin a kozmetikumokban a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulzió stabilizáló, sűrűségszabályózó, megkötő (célja, hogy a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő.

Cholesterol eo I eu 0 0

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Pirosas-narancsos színű karotinoid fajta, mely természetes formában megtalálható bizonyos tengeri növényekben, algákban és halakban (pl. a lazac is ennek a festékanyagnak köszönheti piros színét). Az összetevő erős antioxidáns hatással rendelkezik - a truthinaging úgy tudja, hogy kb. 100-500x erősebb, mint az E-vitamin (bár még nem igazán készültek olyan tanulmányok, melyek kifejezetten az összetevő a bőrre helyileg gyakorolt hatását vizsgálnák). Az astaxanthin képes lehet megakadályozni az UVA sugárzás révén a bőrben bekövetkező oxidatív károsodást (forrás).

Squalane eo 1 0