Alverde

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2015. június 3.

Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz

Olajos, krémes testápoló jázminnal és szezámolajjal a nagyon száraz bőrre.

KJuliska

2021. április 1.

Nekem nagyon tömény, krémes az állaga, nehéz eloszlatni és száz év mire felszívódik. A hidratáló hatását sem igazán érzem (pl. a sokkal rosszabb összetevőlistás niveához képest, amit előtte használtam). Nem hiszem, hogy újravenném.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 1.

dbeata

2021. február 23.

Nagyon jó a száraz, ekcémára hajlamos területekre, általános hidratálásra. Kellemes az illata, állaga, ár-érték arányban szuper termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 23.

Annai

2019. július 26.

Rendkívül kellemes illatú, jól tápláló testápoló. Inkább a téli időszakokban használom, mert elég tömény, zsírosabb típus.
Ebből kifolyólag lábkrémnek is megfelelt nálam. Megelőzi, hogy kiszáradjon a bőr.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 26.

Azalea

2019. július 22.

Szeretem az alverde testàpolóit,vannak olyan jók, mint sok dràgàbb termék. Ez is nagyon jól hidratàl, finom illata van, amit sokàig érezni. Minden napra sok lenne, de alkalmankét szuper.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 22.

Pajzs

2019. március 28.

Nagyon jól nyugtatja a bőrömet, szépen rendbe teszi a száraz részeket. Testesebb krém, a zsíros érzet hosszabb ideig megmarad utána, de mivel este használom, ez nem zavar különösebben. A tubusba beleszagolva, és amikor kinyomom a testápolót a tenyerembe, érezni az alkoholt, de amikor felkenem, zöldes-virágos, krémes illat marad utána, amit sokáig őriz a bőröm meg a pizsamám is. Szerelmem is megjegyezte, hogy milyen isteni illatot árasztok. A lábfejemet is selymessé varázsolja, pedig ott csak issza a bőröm a krémeket. Nagy melegben én sem használnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 28.

Do23

2019. március 21.

Az illatát szeretem, nagyon kellemes. Viszont nagyon nehezen lehet eldolgozni és lassan szívódik be, de utána pihe - puha lesz a bőröm sokáig. Összességében nem rossz termék de én inkább hidegebb időben használnám. Biztos hogy az extrém száraz bőrűeknek igazi felüdülés, nekem túl sok, nyáron semmiképpen sem fogok ezzel próbálkozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 21.

Virvatuli

2019. február 10.

Az itteni vélemények alapján vettem meg, lábszárra használom a Seni Care 10% ureás krémjével felváltva. Valamivel könnyebb, mint a Seni, jobban kenhető, mégis csúszós marad utána a bőr. Az illata visszafogott, bár mint mások is írták, a jázminhoz nem sok köze van. Teszi a dolgát, mégsem sikerült igazán megszeretnem, nem veszem újra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 10.

Andy88

2019. január 9.

Számomra borzasztóan nehéz textúrájú testápoló, nagyon nehezen tudtam eloszlatni a bőrömön. Ezt annak tudom be, hogy eleve nagyon száraz bőrre lett kitalálva. Alaposan ápolja a bőrömet, puhává és bársonyossá teszi, bár olajos állaga miatt nyárra nem ajánlom.
Illata visszafogott, kellemes, nem tolakodó. Plusz pont, hogy miután teljesen beszívódik, nem hagy maga után ragacsos érzést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 9.

Bublup

2019. január 7.

Nagyon jól eltalálták ezt a krémet, kellőképpen és tartósan hidratál, szinte megnyugtatja a bőrt. Az állaga isteni krémes, és tényleg még enyhén nedves bőrbe masszírozva működik nálam a legjobban, így nagyon kevés is elegendő belőle. Valamelyik reggel annyira siettem, hogy az arcomra is ebből kentem egy picit, és ott sem okozott semmi problémát. A hideg időben egy áldás!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 7.

Szonjo

2019. január 3.

Meglehetősen dús, kicsit nehézkesen kenhető krém, bár mivel nagyon száraz bőrre való, ez nem meglepő, az ilyen termékekre jellemző lehet a nehéz hatás. Az én bőrömön jól beszívódott, nem hagyott hosszan zsíros érzetet. Az illata kicsit megosztó, engem valamilyen gyerekkorban kapott gyógyszer-szirupra emlékeztetett, testvérem viszont imádta az illatot:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 3.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A szezám magjából kivont illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az olaj agy mennyiségben tartalmaz tápláló és hidratáló, többszörösen telítetlen zsírsavakat (túlnyomórészt olajsavat és linolsavat), és kiváló olaj a száraz bőr regenerálására, mivel segíthet megelőzni a vízveszteséget a bőr legfelső rétegeiből. Gyorsan felszívódik és puha érzetet kölcsönöz a bőrnek.