Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Alverde Push Me Better Szempillaspirál
Ár: | 1399 Ft | Kategória: | Sminkek szemre | |||
Kiszerelés: | 10 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | DM | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: lovecreams, Módosítva: 2018. szeptember 21.
Ár: | 1399 Ft | |
Kiszerelés: | 10 ml | |
Lelőhely: | DM | |
Kategória: | Sminkek szemre | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Volument adó fekete szempillaspirál tisztán organikus összetevőkből álló vegán formulával.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Oryza Sativa Cera
,
Helianthus Annuus Seed Cera
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Sodium Stearoyl Lactylate
eu
,
Oleic/ Linoleic/ Linolenic Polyglycerides
ti I eo
,
Hydroxystearic/Linolenic/Oleic Polyglycerides
,
Isoamyl Cocoate
,
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Hectorite
,
Pullulan
,
Pyrus Malus (Apple) Fruit Water
i
,
Glyceryl Stearate SE
eo I eu
1
0
,
Phenethyl Alcohol
i I al
,
Acacia Seyal Gum
h
,
Shorea Robusta Resin
,
Sorbitol
h
1
1
,
Rhus Verniciflua Peel Wax
eo
,
Coco-Glucoside
ti
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Trehalose
h
,
Alumina
,
Magnesium Oxide
,
Ascorbyl Palmitate
a I i I v I gy
2
0
,
Geraniol
i
,
Limonene
i
,
Linalool
i
,
Benzyl Salicylate
i
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Parfum / Fragrance
i
krémajánló

Csípi bizony .borzalom :/


Nekem is csípi! Borzalom, többet vártam volna. Senki ne vegye meg ha nem akar megvakulni


Nekem is csípi! Borzalom, többet vártam volna. Senki ne vegye meg ha nem akar megvakulni


Soha többet! Volt már Alverdés szempillaspirálom, ugyanis csak természetes vagy hát legalábbis érzékeny szemre való szempillaspirált használhatok, mert nem igazán bírja a szemem. Szóval mint ahogy említettem volt Alverdés spirálom és szerettem, nem volt vele gond, így hát gondoltam megveszem ezt hisz biztos jó lesz...Na persze! Nagyon durván irritálja a szemem! Folyamatosan könnyezik tőle, és csípi. Szörnyű! És az a legszomorúbb az egészben, hogy 'természetes' 'organikus' összetevők vannak elvileg benne...meg őszintén minek kell bele parfüm????? Az egyik legjobban irritációt kiváltó alapanyag....



Soha többet! Volt már Alverdés szempillaspirálom, ugyanis csak természetes vagy hát legalábbis érzékeny szemre való szempillaspirált használhatok, mert nem igazán bírja a szemem. Szóval mint ahogy említettem volt Alverdés spirálom és szerettem, nem volt vele gond, így hát gondoltam megveszem ezt hisz biztos jó lesz...Na persze! Nagyon durván irritálja a szemem! Folyamatosan könnyezik tőle, és csípi. Szörnyű! És az a legszomorúbb az egészben, hogy 'természetes' 'organikus' összetevők vannak elvileg benne...meg őszintén minek kell bele parfüm????? Az egyik legjobban irritációt kiváltó alapanyag....


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl PalmitateGyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Acacia Seyal Gum, Sorbitol, Trehalose
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Alkoholok: Phenethyl Alcohol
Emolliensek: Palmitic Acid, Stearic Acid, Oleic/ Linoleic/ Linolenic Polyglycerides, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glyceryl Stearate SE, Rhus Verniciflua Peel Wax, Helianthus Annuus Seed Oil
Emulgeálószerek: Palmitic Acid, Stearic Acid, Sodium Stearoyl Lactylate, Glyceryl Stearate SE
Tisztítószerek: Oleic/ Linoleic/ Linolenic Polyglycerides, Coco-Glucoside
Illatanyagok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Phenethyl Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Geraniol, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Ritka, puha, zsíros, fehér színű ásványi agyag fajta. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint a porok szóró- és nedvszívó képességét növelő, sűrűséget szabályozó, tömegnövelő hatású összetevő.
A Pullulán az Aureobasidium Pullulans nevű mikrobiális gombafaj keményítőjéből állítható elő. Mivel poliszacharidokban gazdag, ezért hatásos vízmegkötő. A CosIng besorolása szerint felületi hártya képző, a krémeket homogénné tevő segédanyag. Paula Begoun szerint antioxidáns tulajdonsággal is rendelkezik.
A glyceryl stearatenak az "ön-emulgeáló" (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.
Szerves összetevő, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt használnak a kozmetikumokban. Ez a színtelen folyadék a természetben gyakran előfordul, megtalálható az esszenciális olajokban, mint például a rózsa, szekfű, jácint, narancsvirág. Kellemes virágillata van.
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
A Sumach fa, vagy más néven szömörce gyümölcsének a héjából kinyert viasz. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító (emollient) és stabilizáló összetevő.
Habképző felületaktív anyag. Kiváló emulgeátor. Sokszor alkalmazzák samponokban, mert használata után hajunk puhább, és könnyebben fésülhető lesz. Ez a kókuszvaj és a szőlőcukor reakciójával keletkező vegyület egy cukortenzid: olyan emulgeátor, amely a vizes fázisokban cukorrészével, az olajos cseppecskékben pedig zsírsavfarkincójával oldódik. Az ilyen anyagok kíméletesek a bőrhöz és a hajhoz, emiatt babáknak gyártott termékekben is alkalmazhatók. Részletesebb információ a truthinagingen.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.
A C-vitamin egy zsírban oldódó formája, melyben a tiszta C-vitamint (Ascorbic Acid) palmitinsavval kombinálják. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Potenciális bőrirritáló.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Elsősorban illatanyag-adalék, másodsorban a UV szűrő összetevő. Színtelen vagy enyhén rózsaszínes, szagtalan, vízben enyhén oldódó vegyület. Potenciális bőrirritáló anyag. Leggyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: 25-34
Csípi bizony .borzalom :/