Best of Beauty 2019

Alverde

Ár:   1099 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet feltöltötte: nikike78, az összetevőket feltöltötte: kolesgolyo, Módosítva: 2015. május 22.

Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz

Nancika

2016. augusztus 22.

Ha jól emlékszem, valamikor télen volt kapható ez a testápoló vaj, és egyszerűen imádtam. Eleve jóban vagyunk az Alverde testvajakkal, de ezzel különösen nagy volt a szerelem köztünk. Kellemes, télies illata van, szerintem könnyen be is szívódik (legalábbis számomra ideális tempóban). Sőt, egyszer ezidő alatt elfogyott az arckrémem, és amíg két nappal később el tudtam menni venni, ezt használtam, és annyira bevált - kapaszkodjatok meg -, hogy végül egy darabig csak ezt használtam arcra/testre, és nagybetűvel: Tökéletes volt arckrémnek is. :)

Az alhoholos kérdésre válaszolva (ugyan nem az Alverdéről szól, de akár szólhatna arról is), hogy miért tartalmaznak a natúrkozmetikumok alkoholt igen sok esetben:
"Sok, a kozmetikumokban felhasznált gyógynövény kivonata víz-alkohol keverékben készül. Így sok készítmény összetevői között megtalálható az alkohol, ami abban is segít, hogy ne kelljen kémiai-szintetikus konzerváló szereket alkalmaznunk. [...] Sok kozmetikumban a felhasznált gyógynövények kivonata víz-alkohol keverékben készül, így sok készítménybe belekerül az alkohol. Gyakran hallhatunk arról, hogy az alkohol szárító hatása miatt az érzékeny és száraz bőr ápolására nem alkalmas. Az ilyen állításoknak inkább történeti alapjai vannak. Korábban magas alkoholtartalmú arcvizeket alkalmaztak, és a bőrt ezekkel átitatott vattalappal tisztították. Ez a módszer a bőr természetes zsírtartalmának egy részét valóban eltávolítja, ami gyengíti a bőr védő funkcióját, és a bőr szárazabbá válhat. A Dr. Hauschka Arctonikot nem a bőr letisztítására használjuk, hanem közvetlenül a bőrre permetezve csak finoman a bőrbe nyomkodjuk. Így a készítmény alkohol tartalma kifejtheti a kívánatos tonizáló hatást, és a test melegétől azonnal el is párolog anélkül, hogy a bőrtől zsiradékot vonna el. Az ápoló krémek alkotórészeként sincs szárító hatása. Ilyen esetben a többi ápoló, nedvességet biztosító összetevő kompozíciójába ágyazva, alacsony koncentrációban értékes kozmetikai adalékanyag."

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 22.

katacita

2015. május 15.

Oké, többet Alverde testvajat soha!
Az illat miatt mindig elcsábulok, de majd veszek máskor tusfürdőt tőlük inkább.

Nagyon macerás bedolgozni a bőrbe, úgy, hogy ne legyek tiszta fehér. Aki utál testápolózni, az hogy fogja gyűlölni ezt a testvajat (hahaha, attól eleve elég messze van) emiatt! 2 hónapja használtam/bontottam ki, és a vége előtt egyszercsak szétvált a termék: az alkoholos (ez is minek bele...) folyékony részből kicsapódott az olajos, zsíros rész, iszonyat undorító, és használhatatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 15.

Oké, többet Alverde testvajat soha!
Az illat miatt mindig elcsábulok, de majd veszek máskor tusfürdőt tőlük inkább.

petra.kovari

2015. május 10.

Nekem nagyon tetszik az illata. Egy barátnőm mutatta először, kicsit olajos-sheavajas érzetű marad a bőr utána, de a száraz bőrömnek elég jó érzés. Mondjuk inkább éjszakára érdemes felkenni szerintem. :) Nagyon keveset arcra is szoktam, nem éreztem még problémát vele kapcsolatban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 10.

bonivagyok

2015. május 3.

Éppolyan jó, mint a többi Alverde teavaj.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 3.

Éppolyan jó, mint a többi Alverde teavaj.

Yubiri

2015. május 2.

Nekem az a fajta van, amire az van írva, hogy vanília, nem ez a "vaníliavirág"-os.
Nem olcsó... szerettem volna egy finom illatú, jó hatású testápolót, és kaptam egy viszonylag jó hatású, büdösre száradó testápolót.
Már a krémbe beleszagolva sem tetszik az illata, nekem ez túl mandarinos, de testre felkenve rajtam talán széna vagy valami fű illata lesz.
Elhasználom a talpamra és a kezemre, testre nem kenem, mert szégyenkezem miatta egész nap a szagomtól.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 2.

halmosibarbi

2015. április 29.

Elég sok problémám van a testápolókkal, mert annyira száraz a bőröm, hogy csak ideig-óráig hatnak. Ez a testvaj viszont egyből az egyik kedvencem lett. Nagyon kellemes az illata, krémes az állaga és úgy tűnik, a bőröm is kedveli. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 29.

laurilla

2015. április 1.

Annyira, de annyira szerettem!! Nekem ő hidratált a legjobban, nagyon könnyen szívodott fel, és az illata valami isteni!! Sajnos elfogyott.... Mivel mostanában nem láttam a polcokon, csak reménykedem, hogy nem vonták ki a forgalomból.... Valaki találkozott vele mostanában?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 1.

kesha420

2015. március 18.

Az illata kellemes, de nem tartós. Hidratálni, hidratál, de extra száraz bőrre, nem ő a legjobb választás. Kicsit nehezebben szívódik be, mint mondjuk a TBS testvajai, viszont az összetevői szebbek és jóval olcsóbb is. Nem hiszem, hogy újra fogom venni, nem habarodtam bele, de egynek jó volt és nem igazán tudok belekötni, annak ellenére sem, hogy nem ájulok el tőle, így jár neki a négy csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 18.

Matyuska

2015. március 14.

Az illata finom,elég jól hidratál,de a makadám diós verziója jobban bevált.Az összes limitált szériás testvajukat megveszem,eddig a bodzás grapefruitos volt a nagy szerelem,sajnos nem véglegesítették azt sem..Pedig reménykedtem. :)
Ha elfogy nem hiszem,hogy újra megveszem,annyira nem szerettem bele.Volt ennél jobb limitált kiadásuk is,de valljuk be tudja amit tudnia kell.
4 csillagot simán megérdemel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 14.

4 csillagot simán megérdemel.

quika

2015. február 26.

Nagyon jó, sűrű állaga van, ami közepesen könnyen szívódik be, de ez szerintem nem zavaró. Úgy vettem észre, hogy tényleg hidratál. Szóval ez is pipa. Ah illata pedig. .elég émelyítő, erős krémtúró, ami sokáig megmarad a bőrön. Abszolút nem kellemetlen, viszont szerintem a tégely végeig be fogok sokallni tőle, és ez lesz ah oka, hogy nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 26.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A narancs héjának a kivonata. A CosIng besorolása szerint emulzió stabilizáló, illatanyag, bőrjavító (skin conditioning) és sűrűség szabályozó anyag.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0