Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Avon Glow Pro+ Hosszantartó Körömlakk
Ár: | 799 Ft | Kategória: | Körömlakkok, lemosók | |||
Kiszerelés: | 12 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | tanácsadónők, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: galagonyanya, Módosítva: 2021. szeptember 7.
Ár: | 799 Ft | |
Kiszerelés: | 12 ml | |
Lelőhely: | tanácsadónők, online | |
Kategória: | Körömlakkok, lemosók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Élénk, egzotikus nyári színeivel ragyogóvá teszi a körmöket
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Butyl Acetate
,
Ethyl Acetate
i
,
Nitrocellulose
,
Acetyl Tributyl Citrate
,
Isopropyl Alcohol
i I al
0
0
,
Adipic Acid/ Neopentyl Glycol/ Trimellitic Anhydride Copolymer
,
Acrylates Copolymer
,
Stearalkonium Bentonite
,
Styrene/Acrylates Copolymer
,
Etocrylene
,
Diacetone Alcohol
,
Silica
,
Phosphoric Acid
,
Hexanal
,
Calcium Aluminum Borosilicate
,
Water / Aqua
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Stearalkonium Hectorite
,
Tin Oxide
,
Kaolin
0
0
,
Hydrolyzed Keratin
h
,
Nylon-12
,
Calcium Pantothenate
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Gelatin
,
Diamond Powder
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Saccharomyces/ Iron Ferment
,
Bismuth Oxychloride / CI 77163
sz
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
,
Red 7 / CI 15850
sz
,
CI 77491
sz
,
CI 77492
sz
,
CI 77499
sz
,
Ci 15880
sz
,
Mica
,
CI 14700
sz
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Flaming Orange van nekem is szintén, szépen csillog, igazi nyárias szín...de lehetne jobb színű (2 rétegbe kenem fel és a körmeim hegyei így is átlátszanak..)



Flaming Orange van nekem is szintén, szépen csillog, igazi nyárias szín...de lehetne jobb színű (2 rétegbe kenem fel és a körmeim hegyei így is átlátszanak..)


Nekem a Flaming Orange van meg, ez egy nagyon szép csillámos narancs sárga, tartósságra ugyan azt tudja, mint a többi Avonos körömlakk.


Nekem a Flaming Orange van meg, ez egy nagyon szép csillámos narancs sárga, tartósságra ugyan azt tudja, mint a többi Avonos körömlakk.


A málnaszínű árnyalat tulajdonosa vagyok, de annyira nem nyűgözött le. Három rétegben is találok olykor világosabb foltokat, ráadásul nem is túl tartós, három napot tán, ha kibírt.


A málnaszínű árnyalat tulajdonosa vagyok, de annyira nem nyűgözött le. Három rétegben is találok olykor világosabb foltokat, ráadásul nem is túl tartós, három napot tán, ha kibírt.


A Rose Rush árnyalat boldog tulajdonosa vagyok. Imádom ezt a színt, sötétrózsaszín, aranyfénnyel, icipici ezüst csillámokkal (nincs sok benne). Két réteg kell belőle, szépen fel lehet vinni, remélem, tartós lesz. Nem lesz ágyneműmintás reggelre:)



A Rose Rush árnyalat boldog tulajdonosa vagyok. Imádom ezt a színt, sötétrózsaszín, aranyfénnyel, icipici ezüst csillámokkal (nincs sok benne). Két réteg kell belőle, szépen fel lehet vinni, remélem, tartós lesz. Nem lesz ágyneműmintás reggelre:)


A Fuscia árnyalat van meg, ami egy igazi meleg árnyalat. Nem hivalkodó, sötétebb rózsaszín. Nem kopik, elég tartós. 4-5 napig jól bírja.


A Fuscia árnyalat van meg, ami egy igazi meleg árnyalat. Nem hivalkodó, sötétebb rózsaszín. Nem kopik, elég tartós. 4-5 napig jól bírja.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Hydrolyzed Keratin, Butylene GlycolVitaminok: Panthenol
Alkoholok: Isopropyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Panthenol
Szilikonok: Dimethicone
Illatanyagok: Ethyl Acetate, Isopropyl Alcohol
Színezékek: Bismuth Oxychloride / CI 77163, Titanium Dioxide / CI 77891, Yellow 5 Lake / CI 19140, Red 7 / CI 15850, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Ci 15880, CI 14700
Összetevők megmagyarázva
A butil-acetát elsősorban körömlakkokban használt oldószer. Jól old különböző cellulózésztereket, a műkaucsukot és számos műgyantát. Felhasználják körömlakkok, körömlakklemosók készítésére és az illatszeriparban is.
Szerves észtervegyület. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illatanyag (jellegzetes édeskés illata van) és oldószer. Viszonylag nem toxikus, olcsó és könnyen illanó oldószernek minősül, ezért a körömlakkoknak, körömlakklemosóknak gyakori, nagy mennyiségben használt összetevője.
A CosIng besorolása szerint filmképző anyag. Pamutból vagy faforgácsból nyerik, kénsavas közegben salétromsavval való reakció során. A nitrocellulóz mesterségesen előállított anyag, a természetben nem fordul elő. Rendkívül gyúlékony. Az anyag a legtöbb körömlakk fő összetevője, mivel kemény, fényes felületet ad a nekik.
Az izopropil-alkohol a legegyszerűbb szekunder alkohol. A CosIng besorolása szerint illlatanyagként, oldószerként, és fertőtlenítőszerként használatos összetevő.
Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Felületi hártya képző, elektromos töltődést megakadályozó, a krémeket homogénné tevő segédanyag.
Szintetikus polimer. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, vagyis csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.
A boroszilikát üvegek egy fajtája, mely jellemzően apró pehely formában kerül a kozmetikai termkekbe. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnvelő hatású segédanyag. Mivel az összetevő finom csillogó felületet képez a bőrön, ezért gyakori összetevője különféle csillogó hatású sminktermékeknek és körömlakkoknak.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Ón-oxid, vagy más néven ónkő. A természetben megtalálható ásvány. Színe a világossárgától a feketéig változhat. Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövélőként (hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum) használják.
A kaolin egy agyag szerű ásvány, melyet évszázadok óta használnak a kozmetikumokban elsősorban olajfelszívó, mélytísztító tulajdonsága miatt. Leggyakrabban mélytisztító és zsíros, pattanásos bőrre szánt arcmaszkokban találkozhatunk vele. A kaolin oldhatatlan fehér por, melynek kiváló felszívó tulajdonsága van és így képes a bőrt megtisztítani a felesleges olajtól és kosztól.
Elektromos töltődést megakadályozó, felületi hártya képző, hidratáló és hajkondícionáló anyag. A hidrolizált keratint hidrolizált gyapjúnak is hívják, mert leggyakrabban gyapjús állatok szőréből állítják elő. Az állat szőréből kivonják a keratint, majd azt túlságosan nagy molekula mérete miatt kisebb egységekre bontják (hidrolízis). A hidrolizált keratint elsősorban hajápoló termékekben használják a hajat erősítő és hidratáló tulajdonsága miatt. További részletek itt.
Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Zselatin. Az állatok kötőszövetéből kivont kollagén irreverzibilis hidrolízisével állítják elő, általában sertésbőrből, sertés- és szarvasmarhacsontokból. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó) és filmképző összetevő. A Wikipédia szerint kozmetikumokban való felhasználása esetén általában hidrolizált kollagén néven található meg.
Gyémántpor, mely a gyémánt csiszolása során keletkezik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint csiszoló hatású összetevő. Sokféle kozmetikai termékben megtalálható, így például körömlakkokban, samponokban, BB krémekben vagy épp szérumokban is. Előnye, hogy alaposan, mégis karcolásmentesden hámlaszt, finomra örölve pedig szép fényt, fiatalos ragyogást ad a bőrnek. Sajnos sokszor a jól csengő neve, eladhatósága miatt kerül csak a termékekbe.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Minerál makeupokban gyakran használt por állagú anyag. Bár gyakran, mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.