Balea

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Dii, Módosítva: 2015. október 26.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Hidratálja, és felfrissíti a fáradt bőrt. Fényvédőt tartalmaz.

FloraF

2014. december 8.

Én elsősorban azért adok neki öt csillagot mert ez az egyetlen(!!) arckrém, ami semmilyen bőrproblémát nem okoz nekem. Legalább 10-15-féle arckrémet próbáltam már (Bioderma, L'oreal, La Roche-Posey, másik Balea, Clinique, Garnier, Neutrogena, Nivea, Himalya Herbals stb.) és mindegyikben volt valami, amit nem tolerált a bőröm.
Valóban fénylik tőle az arcbőr, de rajtam nem annyira, hogy zavarjon. Nagyon szeretem az illatát, kellemes, friss, de nem túl erős. Viszonylag könnyű állagú, de ennek ellenére jól hidratál, még télen is.
Leginkább száraz-normál bőrre ajánlanám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 8.

Leginkább száraz-normál bőrre ajánlanám.

Charis

2013. szeptember 17.

Borzalmas. Az arcomat égette, ki is vörösödött töle. Soha semmire nem voltam érzékeny, kivéve erre a "valamire".

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 17.

agotak

2013. augusztus 27.

Én egy egyszerű, nem drága, nem zsíros de hidratáló krémet kerestem nyárra, a mindennapokra, nem nyaralásra, ezért a 15-ös fényvédő elégnek tűnt. Nagyon szép a színe, finom az illata, de éppen ezért már amikor kinyitottam tudtam, hogy nem lesz az igazi. Fényes, zsíros a bőröm tőle, pattanásos lettem. A smink alól is "kiizzadja" magát hamar. Dekoltázskrémnek használom, hogy ne vesszen kárba. Biztos vagyok benne, hogy van akinek tökéletesen jó, de akinek zsírosodásra hajlamos a bőre az ne kísérletezzen vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. augusztus 27.

jibjab

2013. augusztus 14.

Update: Sajnos a kezdeti lelkesedésemből lejjebb kell, hogy adjak. Valóban fénylik tőle a bőr, nehezen szívódik be és nem érzem, hogy tényleg tartósan hidratálna, bár ezt így nem könnyű megítélni. Azt viszont észrevettem, hogy amióta használom azóta nekem is elég sok mitesszer és pattanás jött ki. Most kipróbálom, hogy legalább 2 hétig nem használom, hogy lássam, hogy valóban ez volt-e a ludas. most 2 csillag mínusz. Aztán meglátjuk hogy alakul a bőröm az elkövetkező 2 hétben, ha maradnak a pattanások, akkor mégsem ez volt a hibás.

Elfogyott a nappali krémem és úgy döntöttem, hogy kipróbálom. 1299most akciós áron. Mostanában L'oreal vagy Vichy krémeket használtam elég sokat, de ennek megtetszett az ára és az, hogy elég szép összetevői vannak. Paraben mentes, aminek külön örültem. Balea krémem még soha nem volt, nincs összehasonlítási alapom. Amit az első napok után tapasztaltam, hogy nagyon kellemes az illata, jól beszívódik és lehet rá sminkelni. Nekem nem zsírosítja túl a t-zónát, de nem is lesz matt tőle. Olyan, mint általában a krémektől. Eddig az alatt a pár nap alatt mióta használom, nem jött ki pattanás tőle, de erről csak hosszasabb használat után tudok nyilatkozni. Ha hosszú távon is beválik, lehet, hogy erre váltok, mert így első blikkre nagyon megnyerő, jobbak az összetevői, mint sok drágább krémnek és a használatban is felveszi velük a versenyt. Azt, hogy hosszú távon melyiktől marad fiatalabb az ember, nem lehet tudni. Gyanítom egyik krém sem tud csodákat művelni. Szóval, mivel én más sok mindent kipróbáltam és sok high end cuccban is csalódtam, illetve volt, amelyikben nem csalódtam, de igazán az sem tudott olyan sokat, úgy ezek után elsősorban az összetevőket, a használatot (beszívódás, milyen smink alap, hogy hidratálás stb.) nézem és odafigyelek az ár/érték arányra. Most azt mondom, hogy ez tökéletesen megfelel az elvárásaimnak, de még csak kb. 1 hete használom, ezért nem akarok messzemenő következtetéseket levonni. Ha elfogy a tégely jövök újra a tapasztalataimmal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. augusztus 14.

black_cico

2013. augusztus 13.

legtöbbször a Balea young zöld tégelyes mattító verziót szoktam használni, legutóbb is ez volt itthon, de kicsit meguntam, meg már nem nyújtja ugyanazt a hatást, így gondolkodtam, h megint a Bebe mattítósát veszem (ami tavaly nagyon bejött), viszont éppen DM közelbe jártam, ahol azt a márkát nem lehet kapni, így körülnéztem a Baleák között..
mivel közel járok már a 30hoz, elgondolkodtam, h kipróbálok valami komolyabb krémet, habár szerencsére v nem szerencsére, de még mindig tini bőrtípusban szenvedek :D azaz 1-2 pati, mitteszerek sűrűbben és zsírosság (ami ezen a nyáron most meglepően jobb, mint szokott), szóval végül erre esett a választásom, mert szimpi a leírása, a 3 féle teakivonat és, h nem akart minden áron ránctalanítani, inkább csak felfrissíti az arcot, ha kissé fáradtabb..
még nem használtam sokszor és gondolom hatásról hosszabb használat mellett lehet beszélni, de így elsőre nem rossz, kellemes virág illata van, könnyű állaga van, de azért vékonyabban ajánlom, mert elég fényes marad utána a bőr, de ez csak 5-10 percig ilyen, mert aztán elkezd beszívódni, nem irritál és jó pont, h nincs teletömve parabénekkel, a fényvédő sem utolsó dolog, habár nekem sokat nem mozdít a napsugárzás a barna arcomon :) még jövök updatelni!

update: nem vált be, már most pár használat után tudom, h soha az életben nem fogom újravenni.. való igaz az, h nem akar beszívódni egyáltalán, fényes marad az arc utána, még kb 20 perccel is, sőt melegebb időben még izzadni is kezd alatta, furcsa viaszos egy anyaga van, de nagyon zsírosít, rápúderezek és meglepően hamar, a szokottnál hamarabb átfénylik az arcom, úgy vettem észre pattanásokat is hozott elő.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 13.

af.li

2013. július 21.

Sok arckrémet próbáltam, ez bevált, többször újra is vettem már. Ár-érték arányban biztosan a legjobb. A fő problémám általában, hogy hámlik az orromon a bőr annak ellenére, hogy tisztítom, radírozom stb...de ez jól hidratálja. Jó illatú és SPF15 szóval :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 21.

nikiii.*

2013. július 20.

Nagyon sok arckrémet kipróbáltam már, mert az arcbőröm egy része száraz és gyakran hámlik, egy része pedig kicsit zsírosabb. Csodákat művelt az arcommal! Nekem utána soha nincs "zsíros" érzetem. Reggel hideg vízzel megmosom az arcom, és amikor még egy kicsit nedves, nagyon keveset masszírozok be a bőrömbe, így több vizet szív fel. Rengeteg ideig kitart, mivel keveset használok - bár minden reggel . Egy hónapja tesztelem, láthatóan kevesebb a mitesszerem, és azóta nincs pattanásom sem, pedig régen nagyon kikezdték az arcomat a különféle szerek... Kecsketejes szappant használok arcmosáshoz, plusz a szemfesték lemosásához van kétfázisú lemosóm. A kettő együtt csodálatosan rendbe tette az előbb problémás bőrömet. Külön köszönet, hogy fényvédő is van benne. Csak ajánlani tudom. Az ára 1500 Ft körül volt a DM-ben.

update: másfél hónapja használom, és még mindig meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 20.

update: másfél hónapja használom, és még mindig meg vagyok vele elégedve.

Nomacs

2013. május 25.

Az éjszakai párját, az Abendruhe-t nagyon szerettem, és amikor elfogyott a nappali krémem, gondoltam kipróbálom ezt is. Zsíros bőrre nem ajánlom, de az én normál bőröm imádja, az orrom sem szokott fényleni utána. Nagyon jó az illata, az állaga inkább sűrű, de én az ilyesmi krémeket szeretem. Nálam ötös!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 25.

Lukécia

2013. április 20.

Két napja használom, nagyon jó termék, előtte egy neves márka ötezres csodájától több ráncom lett, mint ami valaha is olt. Na de ez a krém.... Nekem nagyon bejött, olyan sima a bőröm, még sose volt ilyen. Patti se sehol. Kicsi zsíros érzés van de kb pár perc, és lehet sminkelni, vagy ha nem birom kivárni 1 réteg papirzsepi felsedi. Nagyon jó kis krém nagyon nagyon baráti áron. Bizton állítom, sok nagy márkát kenterbe ver. Egyedeül a műanyag tégely zavar minden egyes alkalommal, de át fogom rakni tiszta porcelán vagy üveg tégelybe, és akkor megkesz az exkluzivitás érzèse is..... Gondolom, az árában sokat jelent a csomagolás műanyag volta, de kit érdekel, a termék nagyon jó!
Update:kb kétheti haználat után is fenntartom amit irtam, kitűnő termék!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 20.

Update:kb kétheti haználat után is fenntartom amit irtam, kitűnő termék!

nycole

2012. november 20.

Nem ezt a krémet kerestem eredetileg, de amit akartam az nem volt, így esett a választásom erre. Finom rózsás illata van, télre nekem tökéletes, bár picit fényes marad utána a bőröm, pedig nem érzem zsírosnak. Eddig nem tűnik úgy, hogy bármi rosszat tenne a bőrömmel, viszonylag olcsó is volt, és még fényvédőt is tartalmaz, ami nagy pluszpont. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 20.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Pseudoalteromonas Exopolysaccharides, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol

Felületi hártya képző anyag (film forming agent).

A Pseudoalteromonas nevű, Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs fermentációjával nyert összetevő, melyet a hialuronsav alternatívájaként használnak a kozmetikumokban, mivel mindkettő glucuronic acid-ban gazdag. Az összetevő gyártója szerint jelentősen több vizet képes megkötni, mint a nagy molekulasúlyú hialuron sav (pedig az is a saját súlyának az ezerszeresét köti meg) és még extrém esetekben is képes növelni a nedvességmegtartást; egy -20 fokban végzett teszt során ez az arány 60% volt. Összehasonlítva a nagy molekulájú HA ugyanilyen körülmények között 11%-kal növelte a vízmegtartást.