Barnängen

Ár:   1799 Ft   Kategória:   Tusfürdők
Kiszerelés:   400 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szilvia.bano, Módosítva: 2019. április 3.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Tusfürdők
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

Vadrózsa olajjal gazdagított krémtusfürdő, amely ak tisztítja de táplálja is a száraz bőrt.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Easy Come Easy Go

2024. május 24.

Ez a tusfürdő valami mennyei, isteni az illata, sűrű, így szerintem sokáig elég lesz és nem szárítja ki a bőröm. Kicsit sokalltam az árát, de az itteni jó vélemények miatt vettem meg, egy percig sem bántam meg. Már a testápolóját is beszereztem azóta, szintén isteni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 24.

Sweet_Jello

2024. május 15.

Szerintem mindent elmond, hogy az elmúlt 7 évben folyamatosan újraveszem. Érzékeny a bőröm és néha próbálok kísérletezgetni más tusfürdőkkel is, de mindig az a vége hogy másnak kell adnom. Imádom az illatát és a sűrű állagát is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 15.

Veronika111

2024. március 25.

Először kicsit drágának találtam, aztán annyira sokan javasolták ezt a tusit, hogy nem bírtam magammal és muszáj volt kipróbálnom. Nem túlzok, ha azt mondom hogy ez a tusfürdő mentette meg télen az életem, nem szárította ki a bőröm és olyan illatfelhő lengi körbe a fürdőszobát, hogy öröm utánam be menni. :)
Sokáig is elég, mivel kb diónyi mennyiség elég belőle. Annyira bele szerettem, hogy meg vettem a testápolóját is és az illat is mesés ezután a kombó után és a bőröm is. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. március 25.

mirtilltreso

2024. február 8.

Nagyon sokáig vettem a jó öreg baleas tusikat de ki akartam próbálni a téli időszakban valami hidratálót és ezt vettem meg.
Sűrű állagú és tényleg hidratál.
Nagyon kellemes jó illatú, jó elkenni a bőrömön, szinte mintegy testápolót. Nem az alap vizes állag és ez tetszett meg benne.
Testápolójával együtt tuti a hidratált bőr

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 8.

Sűrű állagú és tényleg hidratál.
Testápolójával együtt tuti a hidratált bőr

BLili

2024. február 4.

Nem szoktam költeni tusfürdőre, csak Isanas, Baleasat használok, és most kivételesen ezt használtam, és sokkal jobb. Az előbbiekből sokat kell önteni ahhoz, hogy szerintem hatékony legyen, ebből pedig egészen kevés is elég és érzem, hogy működik. Ennek sincs magas ára, ugyanakkor annyival jobban megéri, hogy nagyon kevés is elég belőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 4.

Illa

2024. február 3.

Tejesiti, ami ígér: nem szárít, jól táplál. És az illata is csidás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 3.

Tejesiti, ami ígér: nem szárít, jól táplál. És az illata is csidás.

Rure90

2024. január 19.

Szuper illata van és nem szárítja ki a bőröm. Nagyon jó termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 19.

Szuper illata van és nem szárítja ki a bőröm. Nagyon jó termék.

Dicci

2024. január 8.

Száraz bőröm van,nem tudom mi van benne,de szétvakartam a lábam. Kiderült ez okozta,amint abbahagytam elmúlt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 8.

b5bea

2024. január 2.

Kellemes virágos illata van, sűrű tusfürdő. Jól habzik, finom illata marad a bőrömnek, kellően hidratálja, nem szükséges utána testápoló. Biztos, hogy sokkal tovább elegendő lesz, mint más tudfürdők. Egyetlen dolog, ami nem tetszik, és ezzel nem is tudtam megbarátkozni, az a kupak. Kicsi nyílása van, de annyira sűrű a tudfürdő, hogy nagyon nehéz volt kinyerni belőle. A feléig sem jutottam, mert mindig iszonyat erőt kellett kifejteni ahhoz, hogy egy kis mennyiséget kinyerjek a tubusból. Így át kellett töltenem másba, tehát minusz egy pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 2.

vvv

2023. november 13.

Iszonyat drága, de most kuponnal megvettem:-)
Elsőre pozitív benyomás.
Nagyon kellemes illata van, a tartósságát még tesztelem.

Update: továbbra is nagyon szeretem az illatát, még mindig nem untam meg.
Kuponnal, de újra fogom venni, bár nagy mérete miatt jó sokáig elég lesz:-)

Update2: Imádooooom az illatát! Megvettem a testápolóját is, az is csodás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 13.

Iszonyat drága, de most kuponnal megvettem:-)
Elsőre pozitív benyomás.
Nagyon kellemes illata van, a tartósságát még tesztelem.

Update: továbbra is nagyon szeretem az illatát, még mindig nem untam meg.
Kuponnal, de újra fogom venni, bár nagy mérete miatt jó sokáig elég lesz:-)

Update2: Imádooooom az illatát! Megvettem a testápolóját is, az is csodás.

Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Glyceryl Laurate, Glycol Distearate
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sunflower Seed Oil Polyglyceryl-6 Esters, Glyceryl Laurate, Xanthan Gum, Glycol Distearate, Laureth-4
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Xanthan Gum, Laureth-4, Disodium Laureth Sulfosuccinate
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Alcohol, Citronellol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, CI 14700
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag. Lehet növényi eredetű vagy szintetikusan előállított.

A szalicilsav só formája, melyet általában fakéregből (jellemzően fűzből) nyernek. Gyógyszerekben használják fájdalomcsillapítóként, valamint nem szteroidos gyulladáscsökkentőként. A kozmetikai termékekben elsősorban tartósítószerként van jelen. Az összetevő ezen kívül segíthet a haj tisztán tartásában és a fejbőr egészségének megőrzésében, mivel gyulladáscsökkentő és irritációgátló tulajdonsága révén segít megnyugtatni a fejbőrt. E szerint a kutatás szerint az összetevő jelentős öregedésgátló hatással bír és remek alternatíva lehet azok számára, akiket irritál a szalicilsav.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.