BDK Parfums

Ár:   €170   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2021. július 12.

Ár:   €170
Lelőhely:   Online

Megjelenés ideje: 2021

Fejjegyek: narancsvirág, mandula

Szívjegyek: rózsa abszolút, dohány abszolút a Balkánról

Alapjegyek: tonkabab abszolút, vanília abszolút Madagaszkárról, Amyris fa esszencia, borostyánfa

Ár: 9.000 Ft plusz posta költség , Eladó: Evu227
Állapot: 10 ml hiánytalan, Helyszín: Miskolc, fizetés: Előre utalás után Foxpost vagy postán maradó csomag

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

laracroft

2021. szeptember 8.

Még nem döntöttem el hányadán állunk.
Silence közepes hatósugarat ír, isten az atyám, rajtam brutál erős. Egy fújás, és már úgy érzem, mintha túladagoltam volna, úgyhogy ezt majd még finomhangolnom kell az egy fújás felhőjébe sétálással vagy valami hasonló módszerrel. Ugyanis nem csak brutál erős, de brutál édes, rajtam is a mandulalikőr/marcipán vonal domborodik ki, de hála istennek megmarad a parfümös jelleg, nem megy át süti/piaszagúvá, mégis gourmand, és nem is az a száraz-poros mandula, ami miatt a Xerjoff Italicáját egy próbafújás után adtam is tovább (éljenek a vakvásárlások :D ). A narancsvirág és a rózsa abszolút vagy elveszik a kompozícióban, vagy olyan mesterien van adagolva, hogy pont a tökéletes illatharmónia miatt az én egyszerű orrom nem érzi ki. A fás leszáradás pedig csak a marcipánillatot konvertálja egy kicsit csípősebb, fűszeresebb mandulává. Az illat maga nekem tetszne így őszre-télre, de ratjam tényleg zavaróan erős. Na majd meglátjuk... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 8.

Még nem döntöttem el hányadán állunk.

eheiszki

2021. szeptember 3.

Silence-től volt szerencsém venni egy fufut, és fel is került a must have listámra. Jó esetben novemberben jön haza az üveges.
Valóban nem túlkomplikált viszont nem is az a fullasztó, adjunk neki dögivel tonkabab illat és nem az édesség dominál. Oké, édes igen de van benne egy hűvösség, mint őszi naplementében a az avar frissessége amikor rászáll a köd az eldugottabb helyeken. És mégis olyan mint egy puha takaró egy késő őszi délutánon. Puha, picit friss illat. Van benne egy jegy ami néha megjelenik, marcipános jegy de nem kezd ordítani, nem lesz kellemetlen és művi sem. Egyszer úgy érzem férfias, máskor nagyon nőnies. Engem megnyert. Tartóssága rajtam közepes, a szillázsa nem nagy, amit nem bánok mert nem szeretek illatokat kizárni amiatt mert elriasztják a környezetemet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 3.

Milka71

2021. augusztus 1.

Az illatjegyek alapján egy izgalmas parfümöt vártam, ehhez képest kaptam egy unalmas, egysíkú, poros mandula illatot, nulla tartóssággal. Nagyon csalódott vagyok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 1.

silence

2021. július 9.

Egy ideje figyelemmel követem David Benedek munkásságát, nagy rajongója vagyok a BDK parfümöknek (még ha nem is lett mindegyik kedvenc), elismerendően klassz illatok, főként egy ilyen fiatal - és nem mellesleg jóképű - parfümőrtől.
Már amikor először olvastam ennek az új, 2021-es illatnak a beharangozóját, azonnal izgalomba jöttem…… csupa - csupa finom, nekem való illatjegy (mandula, tonka, vanília, amyris, borostyán, stb.) kínálta magát….. már ebből sejtettem, hogy ez valami ínycsiklandó gourmandság lesz.
Alig vártam, hogy hozzá juthassak, nem bírtam kivárni, mire kis hazánkba is elérhetővé válik, így amint rendelhető volt a BDK weboldalán, azonnal - ismeretlenül is - megrendeltem.
Izgatottan nyitottam ki a dobozkát, és fújtam magamra.
Bevallom, első pillanatban picit hátrahőköltem: ugyanis Xerjoff Italica-ja jutott eszembe, ami nem igazán lett kedvencem a szinte fojtogatóan száraz, poros mandulafelhője miatt.
De ez a kezdeti ijedség nem tartott tovább 2-3 percnél, ugyanis a porszerűség máris szerteoszlik……… mintha sütit készítenénk és a száraz mandulaport nyakon öntenénk egy deci tejjel…… összekavarjuk, adunk hozzá egy kis vaníliát és máris lágy, édes, krémessé válik.
A kifújás utáni első fél óra ebben a cukrászda - feelingben telik. Narancsvirággal édesített, meleg, puha mandulás jegyek dominálnak……. mandulamarcipánnak érzem ebben a kezdeti szakaszban.
Majd formálódik és a többi illatjegy is szép lassan előbújik. Szerencsére rajtam a dohány abszolút nem jön elő - ezt nem is bánom (rajtam mindig füstös hatást kelt) - és a rózsa is csak annyira, hogy ad egy enyhe virágos hátteret, hogy ne süti-illattal körbelocsolva érezzük magunkat.
Az alapokban található tonka és a vanília segít abban, hogy leszáradás után is megmaradjon az édessége, az amyris és a borostyán pedig egy fás-balzsamos sikamlósságot ad neki, ezáltal nem tud zavaró porcukrossá válni, hanem a bőröddel egybesimulva kényezteti az érzékeket.
Fragin egy csomó mandulás parfümöt felsorolnak hasonlatképpen (pl. Reminiscence Dragée, ADP Mandorlo de Sicilia, Xerjoff Italica, Kenzo Amour, CB Tardes, Dior Hypnotic Poison). Valóban ez a vonal, és ha akarom, bármelyik illatot bele tudom képzelni, mert hol ennek - hol annak az illatnak az emlékképe tör elő (sőt, nincs ugyan felsorolva, de nekem még Juliette Has a Gun Mmmm… és Elie Saab Girl of Now is beugrott) de összességében egyiknek sem a teljes mása, abszolút önálló illatként él. Ha nagyon - nagyon akarom valamelyik elődhöz hasonlítani és meg kell neveznem, melyikükhöz áll legközelebb, talán rajtam leginkább Hypnotic Poison-ra hajaz.
Hatósugara közepes - ami szerintem a legideálisabb - közvetlen környezetedben érezhető, könnyedén körüllengő, de véletlenül sem fullasztóan tolakodó. Tartóssága kb. 8 óra, igaz, az utolsó órákban már inkább bőrközeli, de végig jól érezhető.
Évszakban leginkább őszi illatnak tudom elképzelni, amikor már hűvösek a reggelek és jól esik egy puha, meleg sál körbeölelése munkába induláskor. Akkor a legideálisabb bevetni őt! Tested - lelked melengeti majd a borongós reggeleken.
Szerintem fantasztikus kis illatot kreált nekünk ismét a BDK illatház, mandula rajongók körében biztosan nagy sikere lesz! 👌

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 9.

Izgatottan nyitottam ki a dobozkát, és fújtam magamra.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.