Bijan

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. január 6.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-virágos

Fejjegyek: bazsalikom, neroli, ylang-ylang, bergamot, narancsvirág, nárcisz

Szívjegyek: méz, szegfű, tubarózsa, jázmin, nőszirom gyökér, gyöngyvirág, rózsa

Alapjegyek: moha, szantálfa, tonkabab, ámbra, pacsuli, pézsma, benzoin, vanília, heliotrop, virginiai cédrus

Bijan EDT
Ár: 7500 forint (az ár tartalamazza a posta/Foxpost költséget) , Eladó: egyboszorka2.0
Állapot: Bontatlan 75 ml edt, Helyszín: Szombathely, fizetés: Utalás után postán maradó küldemény vagy Foxpost

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tarkamilla

2018. január 17.

Szinte azonnal felkerült a listámra, amint megérkezett a fújós. Szüntelen tározási-kényszert érzek az olyan illatok iránt, amik gyanús, hogy megértek az eltüntetésre.
A Bijan szertelen, nagyvonalú, lendületes és nagyon pozitív. Olyan olaszos. Ezért aztán nem is tudom más típusú nőkön elképzelni. Nekem ő abszolút '80-as évek. Beugrott róla valamiért a Rochas Femme régi változata és végül emiatt nem lett üveges. Pedig más érzetet keltenek: a Femme komolyan veszi magát, a Bijan pedig nagyon játékos, napsütéses és virgonc. Ha szín, akkor aranysárga és citromsárga közötti. Van egy reklám fragranticán - egy család fehérbe öltözve. Nem is értem, mire gondolt ott a költő :D Szerintem biztos nem Bijant dugtak az orra alá...
Talán azért nem viselem tömegben, mert zavarba jövök ekkora energiától illetve, mert nem tudok teljesen azonosulni az illattal. Azért ha valaki megdobna egy üveggel, nem mondanék nemet :) Értékes és egyedi alkotás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 17.

Verona5

2018. január 11.

Hát ez baromi jóóóó! Nagy köszönet Ascyra-nak érte, igaz csak fújós, de milyen nagyágyú! Vissza a nyolcvanas évekbe, a boldogságos virágözönbe! Dominál a méz, a szegfű, meg a tubarózsa, és ott lapul a mélyén a szeretett benzoin-om is. Az orrom azt mondja, hogy még-még-még, fújjam újra és újra félóránként, ugyan érzem a finomságos nyári-virág illatot, de meg kell ismételni! Azért a hatósugarát majd tesztelni fogom a kollégákon is, úgyis azonnal véleményezni fogják majd, tudom előre, mert már előttem betoppan majd a szobába!
Retrós, tényleg van benne egy kis Joop Le Bain is, de inkább azt mondanám, hogy akinek bejön a Lancome Poeme, őt is szeretni fogja. De ezzel nem kell megvárni a tavaszt, most talán inkább bombázó. Számomra sárga és piros virágos az összhatása. Most szeretni fogom, a fújós utáni sorsát meg majd meglátom! :)

update: tartóssága kb. 4 óra, újra kell fújni az ismételt virágözönért, de lehet, hogy szomszédod orra még érzi, úgyhogy óvatosan az adagolással!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 11.

Ascyra

2018. január 9.

Nem leszek közkedvelt a véleményemmel, de azért én ezt simán bevállalom :).

A Bijant azért akartam mindenáron megszaglászni, mert annyi jót írtatok róla és ráadásul Anjelica nekem is nagy kedvencem :) Sokszor próbálkozom az image-t úgy alakítani, hogy hasonlítsak hozzá, (minő egyedi elképzelés ez részemről, nem?) - több-kevesebb sikerrel. A parfümjét viszont, én biztosan nem fogom magamra fújni.
Elsőként az a tipikusan orrmaró illat, amit nem jó érzés beszippantani, mert jéghideg cukorkák ragadnak az orrszőreidbe, mint amikor belszívsz valami édes-cukros fahéjba (csak itt a fahéj hiányzik), és a molekulák megmaradnak az orrjáratodban, garatodban, akár több tízpercig is. Én megpróbáltam papíron, ruhán és a csuklómon is, ugyanazzal az egy szóösszetétellel tudnám jellemezni: rettentő erőszakos. Tolakodó, arcbavágó. Vártam én is, mint a jógyerek, hogy végre leszáradjon és körüllengjen, hogy dámaként tündökölhessek benne, de leginkább öregedtem tíz évet és megriasztottam a környezetem. Komolyan mondom, végig az volt az érzésem, hogy elkerülnek, kinevetnek. Én ezt nem vintage-nek hívnám, hanem valami nagymenő illat silány másolatának, de sajnos azt sem tudom, hogy mire lehetne hasonlítani. Nekem a Poison jutott eszembe róla - talán - de ezzel a nagy Ő-vel szinte sértőnek tartom egy lapon említeni. Az ylang-ylang nagy kedvencem, de nem ekkora mennyiségben, illetve imádom a vaníliás-benzoinos illatokat is (grand soir), de míg attól hanyatt esek, ettől térdre kényszerülök és elveszítem minden erőmet. Az biztos, hogy feltűnő illat, mert akkora hatótávval bír, hogy nem tudsz vele úgy végigmenni egy lépcsőn vagy folyosón, hogy ne lengjen utánad valami terjedelmes szürke-rózsaszín illatfelhő.
Számomra nagyon kellemetlen a viselete - ezért én nem is próbálkozom vele többet, inkább túladok a mintácskákon. Azért sajnálom ennyire, mert nagyon bírom a tömény, durva és letaglózó illatokat, amelyek mellett nem lehet elmenni. Jó, amikor egy illat totálisan megosztó és megbotránkoztat, sőt, azt is bírom, mikor polgárpukkaszt, de ez egyszerűen - szigorúan az én meglátásom szerint - csak irtó ciki. Ittmaradt valahonnan régről és kábít tovább.

Maradok a Shalimarnál és a Poisonnál, meg a vintage Niche illatoknál és nem próbálkozom ezzel többet.
A két pontot a tartóssága és a hatótáv kapja, mert az mindkettő brutális. Mint illat, úgy gondolom, hogy szinte nem viselhető csak nagyon korlátozottan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 9.

Nem leszek közkedvelt a véleményemmel, de azért én ezt simán bevállalom :).

karakumsivatag

2017. július 18.

Nagyon tartottam tőle mert 1986-os illat és nekem a benzoin illatok nem jönnek be, de ezt most imádom, szerelem első szippantásra. Első pár percben Boucheron szerű retró virágbomba aztán rövidesen átvált Le Bain szerű púderes, meleg, fűszeres illatba. Persze, érződik, hogy nem mai darab, de egyáltalán nem mamás, de nem is nagyasszonyos. A mai parfümök szimplán sziruposan édesek, ennek tényleg van mélysége és szerintem bármelyik napszakban, évszakban viselhető, ha valaki szereti az édesebb illatokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. július 18.

Masnuci

2017. május 21.

"Na ez a döfi nekem" hogy klasszikusokat idézzek :o) Hát sok mindent nem tudok hozzáfűzni az előttem véleményezők tapasztalataihoz, talán csak annyit, hogy nekem kimaradt a benzoinból a k@ki, szerencsémre helyette a szegfű tört előre. Az igaz, hogy rendkívül erőteljes az indítás, de nem gyengébb a folytatás sem csak simábbá válik, méz-szegfű és valami számomra nem nevesíthető (értsd: sejtelmem sincs) összetevő koncertezik a bőrömön órákon át. Pazarul megalkotott retro csoda ez, nagyon is el tudom képzelni Anjelica Houstonon, boszorkányos!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 21.

Laci

2012. október 2.

Rengeteg hollywoodi híresség használja ezt az illatot, többek között Whoopie Goldberg, Oprah, Anjelica Houston (imádom), Liza Minelli. Igazi nagyágyú, bődületes ereje van, csak az igazán merész, magabiztos embereknek áll jól, maga az erő, az öntudatosság, a bűvölet. Az illatpiramisa szerintem önmagáért beszél, nagyon veszélyes fegyver. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 2.

Erzsi73

2012. július 2.

Nagyon régen nagy kedvencem volt, pár éve újra vásároltam és hát annyira nehéz, fűszeres illat, hogy még engem( a nagyon erős parfümök kedvelőjét) is mellbe vágott. Csak télen használható klasszikus illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. július 2.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.