Bioderma

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2016. április 9.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Pattanásos (aknés) vagy mitesszeres bőr kíméletes helyi kezelésére és a visszatérő tünetek megelőzésére. Használható önmagában vagy más bőrgyógyászati kezelés kiegészítésére is. Fiatal vagy idősebb korban megjelenő tünetek kezelésére egyaránt ajánlott.

dustyrose

2019. január 1.

Örömmel hallom hogy ezt már nem gyártják, valamiért mégis kaptam belőle mintán a gyógyszertárban. Olyan szinten csíp hogy le kellett mosnom, pedig én alapvetően nem bírom rosszul az enyhe csípést, a szemeim körül két skarlátvörös folt jelent meg tőle. Számomra is gyulladt pattanásokat okozott, pedig már egy ideje csak a régebbi, hegesedő pattanásokat kezelgetem.Ez után sajnos a sebium család többi tagjával sem fogok kísérletezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 1.

Villango

2015. április 20.

UP: nem tudom mit nem bír benne az extrémül rezisztens bőröm, de iszonyúan csíp felkenve, a szemem köré pedig tilos, mert ekcémás égő sebeket csinált oda, ami persze egyéjszakás kókuszolajos pakolással elmúlik, de tegnap reggel kihajítottam a kukába úgy ahogy volt. Le kell hogy minősítsem.
Egy jó tulajdonsága van - a szememet kikerülve - hogy alapozó alá kenve mattítja a finishét a make-up-nak. De erre nem fogom megvásárolni.

Húúúúúú de lehúztátok ezt a krémet. :)
Mondjuk közel 20 éve tartó pattanásokkal való küzdelmem alatt megtanultam, hogy a pattanásokra semmi de semmi nem jó, kizárólag az Akneroxid, az AHA és BHA hámlasztó, és az, ha nem kensz magadra olyan cuccot amiben van komedogén anyag és denat alkohol.
Meg merek rá esküdni ha valaki ezeket betartja, idővel nemcsak hogy 100%-osan elmúlnak a pattijai aknéi, de vissza sem jönnek. Az én bőröm nagyon durva volt azelőtt...... A rutin amit használok a fenti kencékkel, nem a menstruációs kipattogásra való, vagy arra ha mogyorót eszel és lesz pár apró pattid, hanem a bőrgyógyászati esetre, amilyen én is vagyok/voltam.
Na és a krémről :) aki azért veszi hogy a pattijait eltüntesse vele, nos arra nem való, arra 1 csillagot ér. Tudom hogy ezt írja a leírás, de erre tényleg nem való. A szövege bullshit, akárcsak az összes többi hasonlóé. A pattanás, főleg az akne egy bőrbetegség. Arra komolyabb cucc kell.
Teljes áron én sem venném meg, féláron vettem nemrég, kizárólag a fényvédőm fölé, ami csillog, ezzel szerettem volna mattítani kicsit a bőröm a reggeli alapozás előtt. (Azt hittem mattítani fog magában....hát nem.)
Tudtam hogy nem okoz majd pattikat, és hogy nyugtatja elvileg a bőrt, ezért vettem, és e 2 tulajdonságával én elégedett vagyok (ezért a 3 csillag), bááááááár, kell (!!!) fölé transzparens púder hogy egész nap kitartson a bőrfényű finish.
Szóval ez egy nagyon túlárazott krém, de a bőröm szereti, puha tőle. Teljes áron biztos hogy nem veszem meg.
Hja és: mitesszer ellen az égvilágon semmi de semmi nem használ (senkinek) kizárólag a kémiai hámlasztás. Próbáljátok ki, egy csoda.
Sok sok értelmes, valós és hasznos cikk van itt róla: http://www.szepsegreceptek.hu/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 20.

Húúúúúú de lehúztátok ezt a krémet. :)

bettica69

2015. április 4.

Évek óta használom, amióta a Nivea Visage Young Bye-Bye Spot Night Care éjszakai krémet megszűntették. Ez volt az egyetlen olyan krém, ami használt elérhető áron 75 ml. Különbség bőven van a kettő között ár, kiszerelés tekintetében. Utána rengeteg krémet kipróbáltam, egyik se vált be. Nagy elkeseredésemben egy patikus ajánlotta figyelmembe, próbáljam ki biodermát vagy a vichy-t. Mivel szimpatikusabb volt, sébium AI-t javasolta.

Mondanom sem kell, bevált!

Napi kétszer reggel és este használom, gyorsan felszívódik úgy, hogy észre se veszem, egyáltalán fel kentem? :) Nem áll a bőrömön a fel vitt réget órákig. (Tehát nem zsíros!) Aktívan ápol, megakadályozza a baktériumok elszaporodását, ami nagyon fontos, mert szinte ez okozza a későbbi pattanásokat is!
Csökkenti a gyulladásokat, csökkenti a hegek kialakulását, gátolja a pórusok eltömődését, nyugtatja az arcbőrt.

Eredménye látszik az arcbőrömön, folyamatos használataként minimális pattanás jön elő. (Stressz és egyéb hatás miatt), tiszta felületű, hidratált lett tőle. Nem büdös, normális krém illata van. Nem csíp, nem okozott irritált bőrreakciót, akik ezt tapasztalták nem a bőrüknek megfelelőt választották vagy nem tudják a bőrük típusát (bőr érzékenység). Javaslom, kérjék ki egy szakember véleményét (krémről a patikában) vagy menjenek el bőrgyógyászhoz megállapítani bőrük típusát!

Azoknak ajánlom, akik már nem akarnak többet szenvedni az igéretlen, idő pocsékoló krémektől és ne az arcbőre kárára menjen, valóban érjen és hasson a kifizetett krém. Közép árkategóriás márkának, terméknek tartom. Nekem megér ennyit a bőrön ápoltsága, hogy ennyit kifizessek érte. Nem fogok skótoskodni, spórolni rajta. Ez az én érdekem ( mi érdekünk)!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 4.

Mondanom sem kell, bevált!

LillaHegedus

2015. február 8.

Mar vagy egy eve hasznalom ezt a kremet, de semmit nem hasznalt. Ha egy nagyobb arctisztitas utan kenem fel, akkor meg csip is . Tenyleg semmire nem jo! ne vegyetek meg.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. február 8.

Mézeseper

2014. november 21.

Valóban csíp, ez a fertőtlenítő hatása miatt van. Ha egy sebet vagy egyéb gyulladt bőrfelületet lefertőtlenítesz, ugyanezt a csípő érzést érzed. Ettől nem kell megijedni, ez a fertőtlenítés velejárója. Ha rendszeres és rendeltetésszerűen használod igenis hoz változást. Alaposan megtisztított arcra kell felvinni és 2-3 hetente 1x bőrradírozni, hogy mélyebben bejusson a hatóanyag és ne a már épp lecserélődni készülő bőrödön üldögéljen és unatkozzon, mert annyiért valóban drága. Nem csodatermék, de érezhető a hatása! 5/4!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 21.

sziszo

2014. január 17.

A legnagyobb csalódás amit egy termék okozott. Ez a termék egy katasztrófa. Zsíros, csíp és ha még ki is bírtam 10 percig úgy megégette a bőröm, hogy a pattanás elmúltával piros foltok maradtak még hónapokig. Semmire nem jó és még ez a hatás drága is...............

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 17.

tamimaci

2013. augusztus 2.

Mintát kértem a patikában, mert megbolondult a bőröm - randa nagy pattik jöttek elő.
A habzó arclemosó után kentem egy csöppet belőle a homlokomra-államra-arcomra, és reggelre szépen rendbe hozta a kezdődő és meglévő csúnyaságokat (persze nem tüntette el teljesen) de még semmi más nem volt ilyen hatásos.
Lehet beruházok egy normál méretűre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 2.

Lehet beruházok egy normál méretűre.

szuperninaa

2013. február 11.

Ezt a krémet ki találta ki? Az még hagyján hogy arra nem jó amire készült, de hogy még több óra elteltével sem szívódik be a bőrbe az hogy lehet? Mikor régebben próbálgattam, addig csípett míg le nem töröltem az arcomról, ennyi volt a közös kalandunk, termékminta formájában.

Az illata még elfogadható lett volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. február 11.

Az illata még elfogadható lett volna.

Mossyka

2013. január 30.

Eszeveszettül büdös! Én csak akkor nem használok el egy krémet ha allergiás vagyok rá, de ez egyszerűen annyira büdös, hogy első felkenés után majdnem jött Vuk, tehát nem fogom elhasználni. Még szerencse, hogy csak mintám van belőle.
Update: És most jön a legjobb... reggel kentem magamra és nemrég amikor tükörbe néztem 8 gyulladt pattanás szemezett velem. Ha utánam hajítanák se kéne ez a kence!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 30.

applepopsicle

2013. január 23.

Mintát találtam otthon, 2014es lejárattal. Büdös, és rettentő zsíros felkenés után. Azt hittem, hogy romlott, de az itteni kommenteket olvasva ez az alapállapota.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 23.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Glycerin, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Mannitol, Xylitol, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid

Nem ragadós, gazdag textúrájú, de egyúttal könnyed érzetű, jó kenhetőséget biztosító lipidféle, melynek a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló és emollient hatása van. Mivel a szerkezete nagyon hasolnó a bőr természetes hidro-lipid rétegéhez, ezért remek hidratáló hatással bír.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Squalane eo 1 0

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Dodecanol (zsíralkohol) és galluszsav észtere. Kozmetikumokban antioxidánsként használt. Az élelmiszeriparban E312 név alatt anitoxidánsként és tartósítószerként használatos.