Bioderma

Ár:   3780 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: grus, Módosítva: 2013. február 27.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Biológiailag kezeli a súlyos bőrhibák okait és következményeit egyaránt

• Fő biológiai innováció: Bakuchiol+ Fluidactiv szabadalmi kombináció
  • AHA észter tartalmának köszönhetően visszaállítja a tiszta bőrt a pattanások és mitesszerek eltávolításával
  • Cink-glükonát és enoxolon tartalma pedig nyugtatja a bőrt és csökkenti a gyulladás okozta pirosságot
  • Könnyű textúrájának köszönhetően gyorsan felszívódik és a bőrt puhává varázsolja
  • Parabénmentes
  • Hipoallergén

*KERESEM!* Bioderma Sébium Global komplex bőrápoló krém 30 ml
Ár: *KERESEM!* <3.000 Ft (megegyezés szerint) vagy CSERE , Eladó: minaya
Állapot: Új, újszerű (próbált, alig használt), Helyszín: Budapest (V., VI., VII., VIII. és IX.), Szekszárd vagy Bonyhád, fizetés: Előre utalás vagy helyszínen készpénzben

Felhasznaloinev2

2021. február 21.

Gyakran szoktam itt véleményeket olvasgatni és az alapján veszem meg, vagy inkább nem veszem meg az adott terméket. Nos, jelen esetben a vásárlás után tévedtem ide és eléggé meglepődtem az inkább negatív véleményeken, annyira, hogy még regisztrálni is képes voltam, hogy megvédjem a krém becsületét. (Ezúton is pacsi a felhasznaloinev profilnak, aki stoppolta előttem ezt a brilliáns felhasználói nevet 😀)
Na de a krémről és az arcbőröm minőségéről.
Teljesen problémamentes (még tiniként is), kombinált, néhol vízhiányos, a T vonalban zsíros bőröm van/volt, az orrokon néhány mitesszerrel. Rendszeresen (havonta) járok kozmetikushoz, nagyon figyelek arra, hogy mit kenek az arcomra mind krémek, mind smink tekintetében és itt alapvetően inkább felső kategóriás, egy-egy alkalommal (ritkán) luxus kategóriás termékre is gondolni kell. De történt valami, vagy inkább a munkám, ami olyan stresszel járt, amit valószínűleg a szervezetem nem tudott feldolgozni és fájó, gyulladt pattanásokkal jelezte az áll vonalában, hogy nem ért egyet a kialakult helyzettel, ráadásul úgy alakult, hogy egyéb körülmények miatt kozmetikus se látott kb 3 hónapja. A pattanások pedig nem hogy múlni nem akartak, hanem inkább elkezdtek terjeszkedni az arcomon, ami mostanra a téli időszakban, zéró szabadban tartózkodással annyira zsírosodott és fénylett, hogy egy diszkógömb hozzàm képest egy amatőr kezdő szintjét mutatta.
A nagy ijedtségben elkezdtem kutatni és ekkor találtam meg a sebium globalt, ajánlva hozzá a sebium gel moussant és a sebium lotiont. A teljes csomagot megvettem mert úgy gondoltam (ahogy más termékek esetén is), hogy itt is erősíteni fogják egymás hatását. Akciósan a három termék kb 11 ezer Ft volt, igaz a habzó lemosó kis kiszerelés. Reggel és este használom, megmosom a habzó géllel az arcom, majd vattakorong segítségével áttörlöm a tonikkal, várok egy picit, hogy feligya az arcbőröm a terméket (kb egy alapos fogmosásnyi időt) majd egy borsónyi!!! nagyságú krémet az ujjaimon szétoszlatva bekenem vele az egész arcom és az áll alatti részt. Jelen esetben a több kevesebb elv a működő. Ez az elegendő mennyiség, talán kétszer én is abba a hibába estem, hogy ráborítottam a krémet a fejemre, hogy majd többet es hamarabb dolgozik és tényleg elkezdett grízesedni, ahogy csípett is, amikor ezt a rutint 10 perc helyett 3 percben próbáltam elvégezni és gyors egymás után kentem magamra a cuccokat.
Nálam az eredmény magáért beszél, nagyjából egy hónapja használom a termékeket és ugyan nem tökéletes, de nagyjából 90%-os a bőröm, ami azért nagy szó mert iszonyatosan csúnya, lilás, pirosas aknéim voltak. Egyáltalán nem fénylik, nem képződnek mitesszerek, és alig jött ki új pattanás, ami pedig kijött kevésbé brutál és lényegesen gyorsabban múlik. A következő hónap végére szerintem újra a régi lesz az arcom.
Ne felejtsétek el, hogy a bőr megújulásának idő kell, 3-4 hét, legalább. Aki csodát vár egy-két használat vagy egy hét után, bármit is használ, csalódni fog. És igen, valószínűleg nem lesz mindenkinek ideális a termék, de azt gondolom, hogy sokszor sokunk (igen, én is) nem tudja ideálisan, a helyes mennyiségben, módon használni a megvásárolt termékeket, bármiről is legyen szó, így a kívánt hatás is elmarad. Azt amit ez a krém ígér, be is tartja. Lehúzza a gyulladást és meggátolja a túlzott faggyútermelést és mellette képes hidratálni is. Tudomásul kell vennünk, hogy egy termék nem tud egyszerre mindent is csinálni, még akkor sem, ha úgy reklámozzák. Jelen esetben pedig a Bioderma nem ígér meg mindent is.
Javaslom mindenkinek, aki megengedheti, hogy ha a tonikot nem is, de a habzó gélt vegye meg magának. Illetve figyeljétek az akciókat és akkor tényleg korrekt áron tudjátok beszerezni. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 21.

Na de a krémről és az arcbőröm minőségéről.

Kingimingi

2021. február 2.

Ezt a krémet használom, mert a Sebium Al-t már nem lehet beszerezni. Nem rossz termék, de ha az előzőhöz viszonyítom akkor elég gyengus. Viszont mivel az már nem kapható, ezért ezt vásároltam meg. Csak a kritikus területekre kenem, picit csíp, de hamar elmúlik és másnap reggelre nagy mértékben visszahúzza vagy eltunteti a pattikat. Úgyhogy összessegeben elégedett vagyok. Érzékenyebb bőrűek csak óvatosan vele!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 2.

PrincessBell

2021. január 10.

2020. 01. 28. Nagyon sok krémet próbáltam a kombinált típusú arcbőrömre és jelenleg 1 hete használom ezt a krémet, de nagyon pozitív az eredmény már ilyen kevés idő után is. Jelenleg napi szinten használom, nem tapasztalok égő érzést és szárazságot vagy kivörösödést. Kíváncsi leszek, később is fent tartja e ezt a pozitív hatását, mert nagyon régen keresem már a megfelelő krémet az arcomra.

2021. 01. 10. Azóta más vonalat választottam az arcápolásban és ennél a krémnél ebben az árban vannak sokkal hatékonyabb és kevésbé irritáló összetevőjű termékek. Nem is értem el hosszútávon vele sokat, mert az én bőrömön a számomra nem megfelelő összetevők ellensúlyozták a jó hatásait.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 10.

GreenPeach

2021. január 10.

Nagy elvárásaim voltak, de néhány hét alatt kiderült hogy nem ez lesz a megváltás az én kombinált/acnes bőrömnek. Amikor felkentem enyhén csípett, de betudtam a hatásának. Napi egyszeri használata mellett elkezdte kiszárítani a bőrömet, és a pattanásaimon se segített. Az ára miatt fájt, de végülis a kukában végezte.

Tymea

2020. december 6.

Az ára elég drága, patikában 6000ft.nagy csodát vártam tőle, amit szerintem minden egyes terméknél várok. A pattanásokkal nem csinál nagyon semmit. Inkább hidratálókrémnek mondanám. De fél óra múlva kifényesedik a bőröm.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 6.

Radam

2020. október 24.

Engem eléggé csípett felkenéskor, de az eredmény amit csinált, vmi fantasztikus volt: eltűnt minden bőrhiba az arcomról! :) Csak ne csípne... 😂😂

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 24.

Mahoney

2020. október 23.

Nem rontott a helyzeten de nem is javított, és ugysnúgy jött ki a használata mellett egy-egy pati, és olyan igazi mélyről jövő, fájdalmasak is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 23.

molnarvio

2020. október 2.

talán soha nem volt még ilyen szép sima és egyenletes bőrképem. A pórusok méretét is jól csökkenti, mattít, kevés elég belőle, biztosan újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 2.

BarBcreme

2020. szeptember 15.

Az elmúlt hónapokban csúnyán aknés lett a bőröm, óriási gyulladt, fájó, hetekig maradó ragyákra kerestem megoldást, amikor egy patikában ajánlották ezt a krémet. Először mintát próbáltam ki, de meg is vettem a nagy kiszereléses krémet.
Az aknék mellett egyébként hámlásos, szárazabb a bőröm az orcákon, és állvonalban, de a homlokom és orrom mitesszeres, fényesedő inkább. Ezért csak az aknés oldalsó felületekre kezdtem használni. Első 1 hétben minden este kentem vele, és sajnos nagyon kiszárította a bőrömet, viszont emellett a piros foltokat és gyulladásokat szépen lehúzta. Később kipróbáltam a hydrabio géles krémjét mellé, este hidratálok, napközben pedig a Globalt használom, ami nagyon bevált, ugyanis:
- A Global szépen mattít, napközben nem fényesedek ki (most már a teljes arcfelületre használom, kb 2naponta, ha szárazabbnak érzem) és lehúzza a gyulladásokat, halványítja a piros foltokat (amióta használom, nincs aknés gyulladt ragyám)
- Éjszakára pedig a Hydrabio gélkrémet használom, ami pár nap alatt gyönyörűen rendberakta a száraz, hámlásra hajlamos területeket (ja és a finomráncokat is csodásan feltölti ;) ), így már a Global nem szárítja ki

Szóval, ez a kombináció nagyon bejött nekem. Olvastam másoknál, hogy irritációt okoz, szerencsére én ezt nem tapasztaltam cseppet sem, a pattanásokon sem. Ha valakinek szárazabb a bőre, akkor ne használja naponta, de ha leküzdöd a szárazságot, akkor foltcsökkentésnek kiváló a krém!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 15.

KZEszter

2020. július 1.

Többet vártam tőle. Nálam nem lett szebb a bőrfelszín, nem vettem észre h kevesebb pattanásom lenne, fényes tőle az arcom és olyan furcsa, kicsit ragadós érzést hagy maga után. Hidratáló hatást nem vettem észre rajta. Annyi pozitívumot tudok felhozni, hogy csúnyább sem lett a bőröm a használata mellett, csak ezért a 3 csillag, amúgy kevesebbet adnék.
Heti 2-3 alkalommal használom, de már csak azért, hogy fogyjon el végre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

Heti 2-3 alkalommal használom, de már csak azért, hogy fogyjon el végre.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Bakuchiol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Glycerin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.

Squalane eo 1 0