Biovanne

Ár:   1700 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kata791, Módosítva: 2015. június 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

50+ faktoros fényvédő krém arcra, érzékeny bőrre

Vízálló, védelmet nyújt az UVA és az UVB sugarak ellen. Parabén- és illatanyagmentes.

mano

2016. május 1.

Én fogom megvédeni ezt a krémet. A tavalyi korfui 40 fokos, tűző napsütéses időben bevált, nem égett le az arcom. Az állaga valóban hagyhat némi kívánnivalót maga után, kicsit ragacsos, kicsit csillogós marad tőle a bőr, viszont nekem hamar beszívódik, plusz ha rásminkelek még tetszik is, hogy amolyan highlighterként átfénylik. Mivel hámlasztok minden nap használom és nincs vele bajom, pattanásokat sem okoz. Az illata valóban nem jó, de sokáig amúgy sem érezni. Ár-érték arányban szerintem tök jó, ahhoz képest, hogy 50 faktoros.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 1.

beauté

2015. szeptember 13.

Nyaralásra szerettem volna egy kimondottan arcra való és magas faktorszámú krémet venni. Hülye voltam, mert nem néztem utána, hogy milyen vélemények vannak róla a neten.. Tiszta zsír lesz az ember arca, hiába raktam picit az arcomra úgy néztem ki, mintha olajjal kentem volna be. Sűrű, nem szívódik be és baromi büdös.. Az, hogy mennyire jó fényvédő krém egyébként azt nem sikerült kipróbálnom, mert az egyszeri használat teljesen elrettentett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 13.

bandita

2015. augusztus 26.

Annyira akciósan lehetett hozzájutni a dm-ben, hogy mindenképp muszáj volt vennem belőle-hátha.

És nem!

Teljesen szuper incivel, kiemelkedően teljesítő fényvédelmével együtt is egy rémálom használni.
Az egy dolog, hogy sminkelni nem tudtam rá, de önmagában kenve, még testen is egy fénylő, ragacsos réteget nyújt, ami szinte fojtogat.
Extrán száraz arcbőrre merném csak ajánlani, kár érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. augusztus 26.

És nem!

Extrán száraz arcbőrre merném csak ajánlani, kár érte.

adrikanemeth

2015. augusztus 17.

Számomra teljesen használhatatlan. Gondoltam egy próbát megér, mert olcsó volt, de az én nyáron zsíros bőröm úgy csillogot tőle, hogy az már az elviselhetetlen kategória. Sajnálom, mert alkoholmentes, így jó fényvédő lenne, de csak annak, akinek száraz a bőre. Így én nem tudok neki csak 1 csillagot adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 17.

stenonis

2015. augusztus 7.

Update: nem vízálló. Párszor megáztam ezzel a karomon (próbálom elhasználni és arcra nem megy), és halvány fehér csíkokban folyt le. És ki is pattog tőle a karom, ami érdekes, mert az arcomon azért nem produkált ilyet. Vacak, na.

Annyira örültem, hogy találtam egy normális, alkoholmentes fényvédőt arcra jó áron, és nem kicsit csalódtam. Arcra egyáltalán nem tudom használni, lepúderezve éppen jól néz ki, és pattikat sem okozott, de a zsíros bőröm egyszerűen megfullad alatta, szörnyű érzés viselni. Elkezdtem karra-vállra-dekoltázsra használni, de ez sem sokkal kellemesebb. Ragadok és a könyökhajlataimban látom, ahogy fehéren megül. Le ugyan nem égek vele, de ez hadd legyen a minimum egy 50-es fényvédőtől. Száraz bőrűeknek ajánlanám csak, én meg kereshetek tovább.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 7.

Szandi21

2015. július 17.

A gyógyszertárban vettem meg egy jó kis 50-es naptej után kutatva, mivel az ára is elég vonzó volt így hát úgy gondoltam miért ne?! Nem is bántam meg igazából a legnagyobb hőségben használtam és 3x kentem, csak hogy tutira menjek és teljesen jó volt úgy gondolom leégés egyáltalán nem volt nálam ez volt a fő szempont így járnak a csillagok! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 17.

kissnoncsa

2015. július 7.

Másokhoz hasonlóan csak nézelődtem a Dm-ben kerestem valami arcra való naptejet, emellett döntöttem rosszul tettem! Valóban hatását tekintve véd a nap ellen, viszont olyan borzasztó érzést hagy az arcomon, egyszerűen megül rajta, nem szívódik fel. Biztosan nem fogom újra venni!!!!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 7.

Ljudmilla

2014. május 6.

DM-ben nézelődtem, pont pakolták ki a napozós termékeket, így az eladó segítségével választottam ki ezt a terméket. Csak az arcomon tudok leégni, így oda szükségem van erre a kis pluszra. Ha napos idő van reggel, akkor az arckrém előtt ezzel szoktam bekenni az arcomat. Már az első sugarak égetnek engem, eddig semmi probléma nem volt :) Nekem könnyen beszívódik, picit fénylik utána az arcom, de mivel száraz a bőröm, ez csak egy egészséges ragyogásnak látszódik (zsíros bőrön biztos problémásabb lenne). Az arckrémemmel együtt maradéktalanul beszívódik és iígy mehet rá a smink.
Eddig adok neki 5*-ot, ha esetleg leszerepel a tengerparton, akkor jövök update-elni :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 6.

2014. április 28.

UPDATE
Feltettem eladásra mivel lett közben jutányos áron Paula's fényvédőm, és hát ha már van akkor azt fogom használni. :-)

2014. március
Olyan fényvédőt kerestem az érzékeny arcomra, ami fizikai fényvédős, nincs benne denat. alkohol és illatanyag, nem irritál, nem csinál patikat. És persze jó lenne, ha könnyű és matt lenne, de ez egy 50 faktoros fényvédőtől irreális elvárás lenne. Nem mindennapos használatra kerestem fényvédőt, mert arra ott a nappali krémemben lévő 30 faktor és a Missha PC-ben lévő 42, ez egy átlagos napra elég, kifejezetten nyaralós, kirándulós, gyerekekkel egész délután kertben játszós alkalmakra kerestem valamit. Szempont volt még az is, hogy ne legyen túl drága. Végignéztem jó sok terméket, de mindegyikkel volt valami baj, vagy nagyon drága, vagy van benne alkohol/illatanyag, vagy kémiai fényvédős. Erre a termékre teljesen véletlenül bukkantam rá, amikor a DM-ben tanácstalanul nézegettem a fényvédőket. Érzékeny bőrre van, nincs benne illatanyag, fizikai fényvédős, denat. alkohol sincs benne. És 1599 forint az 50 ml, hát gondoltam jó, próbáljuk ki milyen. Tegnap délután teszteltem is. Állaga sűrűbb krém, szerintem a termék jellegéhez képest viszonylag jól eloszlatható, találkoztam már sokkal sűrűbb, nehezebben kenhető fényvédővel is. Picit fehéres elkenve, de ez 10-15 perc után már nem látszott. Ahogy várható is volt, némileg csillog, ezért én felviltel után 15 perccel rápúdereztem az Innisfree No Sebum púderrel, ami mint eddig mindenen, ezen a krémen is abszolút feltűnésmentes, nem poros érzés, nincs vakolat-hatás. Délután fél 3 körül kentem a krémet, és este 7 körül kezdett kicsit fényesedni a T-vonalban, ami szerintem nagyon jó ha figyelembe vesszük, hogy a púder alatt egy elég gazdag állagú fényvédő volt. Nem tapasztaltam semmiféle irritációt, és nem lett tőle patim, pedig kb. 6 óra hosszat volt rajtam, este mostam le, ha patikat okozna nálam akkor azok reggelre szerintem kijöttek volna.
Szóval összességében meg vagyok elégedve vele, persze lehetne matt hatású, de mivel ez mint írtam irreális elvárás egy 50 faktoros fényvédőtől, ezért ezt pontozásnál nem veszem figyelembe. Amiért pontot vonok le, az az, hogy hát azért lehetne szebb az INCI, és hogy ott van az a nano szócska a 4. összetevőnél...amiről megoszlanak a vélemények, hogy akkor most az káros vagy sem...de én meg hajlamos vagyok az óvatosságra, úgyhogy inkább tartok tőle kicsit. Mindennapos használatra nem vettem volna meg így, de heti 1-2 alkalom, és nyaralás alatt az a 7-8 teljes napos használat talán belefér még így is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 28.

UPDATE

2014. március

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Allantoin
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

A szalicilsav (BHA) észtere. Ellentétben a BHAval nincs hámlasztó tulajdonsága. Hidratáló, bőrkondícionáló (skin conditioning) összetevő. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/tridecyl-salicylate/

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak