Bourjois

Ár:   2200 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   6,8 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   drogáriék, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vkata96, Módosítva: 2019. szeptember 25.

Kiszerelés:   6,8 ml
Lelőhely:   drogáriék, online

Színt és formát adó a szemöldöknek. A kicsi applikátor kefének köszönhetően minden apró szálat tökéletesre fésülhetünk, melyek egész nap rendezettek maradnak.

2 árnyalatban kapható

1500 Ft Bourjois Brow Fiber Szemöldökspirál 003 brown árnyalat
Ár: 1500 Ft , Eladó: Mannamaria
Állapot: új, fóliázott, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost és postai feladás előreutalás után a vevő költségére. Személyes átvétel a 16. kerületben a lakásomnál lehetséges.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

adrienn999

2023. december 3.

Jó cucc. Chestnut-ot vettem sötétbarna szemöldökre, enyhe világosabb hatás elérése miatt . A felvitele könnyű, és fennmarad egész nap. Szerintem akinek van átlagos szemöldök szőre (és nem kell sokat 'betölteni'), annak elég :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 3.

Summer3

2023. április 18.

Világosbarna hajhoz a legvilágosabb, 001-es árnyalatot vettem meg, és abszolút passzol. A keféje pici, simán le lehet húzni a felesleges festéket, és könnyű vele pontosan dolgozni. Jól pigmentált, plusz elég erősen tart. Eddig tetszik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 18.

Viktoria1990

2022. október 9.

Valaha volt legjobb szemöldök spirálom,nem is tudom hányadik tubussal használom de biztos hogy a sokadik.Közben kipróbálgattam más fajtákat is de ez az egy amit mindig újra veszek a 002es színben ami számomra tökéletes. Keféje is tetszik,könnyű vele dolgozni, tartós,még nyáron a nagy melegben se kenődött el.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 9.

Mia0602

2021. december 21.

Én a 002 Chestnut árnyalatot használom és nem vagyok maradéktalanul elégedett. A szine számomra tökéletes, de a festék nem fedi az ősz szálakat. Legalábbis 1-2 mindig csillog akárhogy ügyeskedek. Rosszabb napjaimon kissé maszatol, de könnyű eltávolítani. Kellő mennyiségű festéket vesz fel a jól kezelhető kis keféje. Már május óta használom és még nem látom jelét, hogy ki akarna fogyni. Glamour kuponnal vettem, így megérte.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 21.

izabella73

2021. október 17.

Már nagyon sokszor újra vettem, tökéletes a szine, tartóssága, könnyű használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 17.

jhszktln

2021. szeptember 3.

Ugyan ez az első szemöldök spirál, amit használok (a brown árnyalatot), de elégedett vagyok vele teljesen. A keféje miatt esett erre a választásom, kialakítását tekintve ezzel tűnik a legegyszerűbbnek szépen dolgozni. Tartós, nem dörzsölöm le kézzel, nem pereg le, viszont a víz szépen lehozza.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 3.

Liara0826

2021. augusztus 31.

Végtelenül béna tudok lenni szemöldökformázásban, ezért szoktam eljárni kozmetikushoz aki kiszedi és befesti a világos de dús szemöldököm. Viszont ha festve is van második, harmadik héttől már után festeni és formázni kell erre pedig eddig szemöldök ceruzákat használtam. Már rég ki szerettem volna próbálni egy ilyen terméket, szerettem volna egy ilyen hosszú nyelű és kis kefés stílusút ez pedig pont akciós volt. Kipróbáltam hogy csak ezzel festem és formázom a szemöldököm, de nagyon busmanra sikerült, nem tudom az én bénaságom-e (igen), de legközelebb már ceruzával (a márka szemöldök ceruzájával ami szintén nagyon jó) alá dolgoztam és ezzel még festettem és igazítottam rajta. A kettő együtt nagyon jó párosítás számomra, ez nagyon jól megigazítja a szálakat és miután megszárad jól rögzíti is, nem kuszálódik nap közben. Nekem a kettő együtt nagyon jól működik, de ha ügyesebb leszek, lehet egymagában is elég lenne. Mindenképp örülök, hogy kipróbáltam. :)

Update:
Meglepődve láttam, hogy már kb 5 hónapja használom és még mindig van benne. Azóta megtanultam jól használni és csak ezzel a spirállal természetes és gyönyörű szemöldököt tudok csinálni ami tartós és egész nap úgy is marad. Nagyon szeretem, azóta se találtam jobb kialakításút, aminek kis keféje van amit könnyű használni és kevés anyagot vesz fel. Legjobb amit lehet kapni drogériában, csak nem a legolcsóbb, de ezt az összeget nekem még megéri, főleg amilyen tartós!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 31.

Update:

ritu13

2021. április 20.

Eddig próbált szemöldök formázó közül a legjobb. Sötétbarna hajhoz a barna árnyalatot (3) választottam,szuperül passzol.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 20.

Katuss_55

2021. február 19.

Nagyon szuper termék. Nem okoz mű hatást, kellemesen fed. Ha úgy spirálozom, akkor tökéletes "összeborzolt" szemöldököt tudok vele csinálni, ami tartósan úgy is marad, és nem szükséges a páromnak a hajzseléjéből lopnom, hogy beállítsam vele a szálakat. :)
Egy megjegyzés csak, én a legvilágosabb árnyalatot használom, viszont a hajam színe világos barna, ahhoz illik ez a szín. Nem tudom, hogy annak, akinek szőke a haja, mennyire fog harmonizálni a színével.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 19.

szeliger

2020. október 21.

Chestnut árnyalatban és nem vált be. Nem is tudom, lehet, hogy már régebb óta állt a dorgéria polcán vagy eleve ilyen gyenge minőségű, de nekem a kefe nem vett fel elég festéket. Ránézésre pedig alkalmasnak tűnik a fej a szemöldök formázásra, a használat során mégsem ért sokat. A szemöldököm szálait nem tartotta meg, a festéket egyenetlenül adta le, olyan érzésem volt, hogy beszáradt. Korábban a L'Oreal hasonló termékét használtam, azt nagyon szerettem, de megújították és az újabb verzió már sajnos nem olyan jó, ezért váltottam erre sok reménnyel. Csalódás volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 21.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Arginine, Caffeine, Camellia Sinensis (Green Tea) Oil, Apigenin, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Oil
Hidratálók: Butylene Glycol, Arginine, Camellia Sinensis (Green Tea) Oil, Hydrolyzed Collagen, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Hydrolyzed Keratin, Pantolactone, Glycerin, Sorbitol, Caprylyl Glycol
Peptidek: Biotinoyl Tripeptide-1, Myristoyl Pentapeptide-17
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Biotin, Tocopherol

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Szilárd állagú szilikon gyanta, ami növeli a sminktermékek tartósságát és a fényvédő termékek vízállóságát. A bőrön légáteresztő réteget képez, megszáradva kellemes, nem ragadós érzetet hagy.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

A teanövény magjából kivont kaméliaolaj egy száraz, nem komedogén olaj, zsírsavakban (az olaj kb. 56%-a olajsav22%-a linolsav), antioxidánsokban és gyulladáscsökkentő polifenolokban is gazdag. Kiváló bőrpuhító, antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő. Lásd még: zöld-tea kivonat.

A nátrium-szulfát a nátrium kénsavval alkotott sója. Térfogatnövelő és sűrűség szabályozó segédanyagként használt a krémekben. A mindennapi életben azonban leggyakrabban nem a kozmetikumokban, hanem a mosóporokban találkozhatunk a sodium sulfate-tal, ahol térfogat kitöltő anyagként használt.

Az Apigenin egy bioflavonoid, mely leveles növények és zöldségekben található, mint a petrezselyem, az articsóka vagy a zeller. Jelenlegi kutatási kísérletek azt mutatják, hogy képes csökkenteni a DNS okozta oxidatív károsodásokat. A Sederma nevű hatóanyaggyártó cég szabadalma szerint a többek közt Oleanolic Acidból, Apigeninből és Biotinyl-GHK-ból álló Procapil nevű hatóanyag segít megelőzni a hajhullást és erőssé teszi a hajat.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Peptidféle, mely vízzel és glicerinnel együtt alkotja az ún. SymPeptide nevű hatóanyagot, ami a Prospector információi szerint már 2 hét alatt segít vastagabbá és teltebbé tenni a szempillákat és a szemöldököt, a hatóanyag gyártójának tesztjei szerint pedig 6 hét napi kétszeri használat után 72%-os növekedést lehet elérni.