Canmake

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Normál

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Anouk, Módosítva: 2020. április 22.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál

Hidratáló japán fényvédő, amely könnyed érzetet hagy a bőrön. Kémiai és fizikai fényvédőket is tartalmaz. Nem vízálló. A szilikontartalmának köszönhetően jó sminkalap. Alkohol- és illatanyagmentes.

Ár: 4.700Ft , Eladó: Laylie
Állapot: Új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen vagy Foxpost / Packeta / Posta

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

KonDori

2022. november 7.

A sok jó vélemény és kísérletező kedvem miatt vásároltam meg. Valóban jó kis fényvédő, azon 50es fényvédők kevese, amit el is viselek az arcomon. A felkenésnél nekem eleinte elég fényes, de 10 percen belül beszívja a bőröm, utána szép a finish. A BB krémemmel jól kijön, így sminkelni is tudok rá. Én ősszel/télen nem kenen újra a fényvédőket (napom nsgy részében nem is vagyok kint), ezért arról nek tudok nyilatkozni. Jó lenne, ha lenne nagyobb kiszerelésben, ez a pici nem túl gazdaságos. Nekem tetszene, ha lenne színezett verziója. A mindennapokban jobban preferálom a színezett fényvédőket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. november 7.

Bakoca

2022. október 14.

Voltak félelmeim az összetevői miatt, de nem bántotta végül a rosaceát. Ha van alatta bármi, kicsit pereg, ha semmi sincs alatta, pont határeset a dewy finish. Nekem nem szerencsés a fényesség, néha elviseltem, néha lepúdereztem. Amúgy ahogy telnek az órák egyre jobban beszívódik, lemattul, nade aztán jön az újrakenés... Rajtam lassan szívódik be, egyébként nem hagy zsíros- olajos réteget, csak éppen fényes. De mindezek ellenére ezt kedveltem eddig legjobban a kipróbált fényvédők közül, mert: annyira nem halálosan fényes, nem hagy fehér réteget és fel tudom kenni a kellő mennyiséget anélkül, hogy lemállana az arcomról, újrakenés szintén problémamentes és szemkörnyékre is mehetett bátran, nem csípett. Nyáron nem kellett alá hidratáló, nekem kiváltotta. A fényvédelme rendben van, viszont a hőségben sajnos le lehet izzadni könnyen. Utódját még nem találtam meg, gondolkodtam, hogy ezt veszem újra, de az ára miatt mégsem, olyan kis kiszerelés. Összességben szerettem, jó volt kenegetni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 14.

vbtami823

2022. szeptember 16.

Valóban szép a finishe, jól lehet rá sminkelni és nem okozott pattanásokat. Egyetlen problémám a kiszerelése, emiatt nem hiszem, hogy újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 16.

viragi

2022. szeptember 13.

Előtte csak kémiai fényvédőim voltak, de ki szerettem volna próbálni egy vegyeset is, sőt azóta már egy csak fizikai fényvédővel is megpróbálkoztam. Érzésre a kémiaira hajaz, gyorsan beszívódik, nincs maszkhatása, szép a finishe. Nem irritált, nem morzsálódott. Hétköznapi használatban próbáltam illetve volt, hogy biciklizéshez, de akkor is reggel. Meg voltam vele elégedve, a jövőben is fogom használni, kár hogy ilyen kis méretű. Már megrendeltem a mint-es verzióját is, arra is kíváncsi vagyok.

Update: Kipróbáltam a mint-es verziót is, azzal nem vagyok ennyire elégedett, 3 vagy max 4 csillagot adnék rá. Próbaképp hogy lássam a különbséget, felkentem az arcom felére a clear, a másik felére a mint változatot és látható volt a különbség. A mint-es alapból zöld színű, de felkenve fehér lesz, van egy kis illata is. Sűrűbb, nem olyan géles és lassabban, sőt nem is szívódik be annyira, gondolom hogy fedje a pirosságot. Érzésre nekem a finishe a Skin1004 Madagascar Centella Air-Fit Suncream Plus fizikaijára hajaz, az is hagy egy kis fehér réteget, de az tisztán fizikai naptej. Szóval nekem a clear jobban tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. szeptember 13.

Lollita

2022. szeptember 4.

Nem véletlen ez a sok jó vélemény, a kedvenc fényvédőim között van ez a termék. Nem fehér, nem irritál, nem ragad, könnyen kenhető, remekül lehet rá sminkelni. Nekem kicsikét fényes volt, viszont a púder orvosolta ezt a problémát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 4.

Laylie

2022. július 26.

Még mindig tartja magát a top fényvédők között, főleg a nyári kánikulában jön jól a gyors beszívódása és könnyedsége :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 26.

Csapoka

2022. július 3.

Az előző véleményező értékeléséhez fűzve, én nem találkoztam még senkivel aki primerként beszélne erről a termékről, pedig kb 20 embert ismerek aki használja a terméket, de még youtube videókban sem különösebben találkoztam ezzel, úgyhogy igazán nem értem miről van szó.
Ez egy fényvédő. Én egyszer sem égtem le vele, mondjuk hozzá kell tennem hogy fontos a megfelelő mennyiség felvitele is, nem tudom hogy az előző kommentelő mennyire méri ki ezt, mert az emberek 90%-a kevesebbet tesz fel mint kellene.
Csak arcra (átlag méretűre) egy harmad teáskanálnyit illik feltenni, ami kevésnek hangzik, de ajánlom mindenkinek hogy nyomja ki ezt a mennyiséget.
Aki nagyobb fejűnek érzi magát, az persze picit többet.
Általában kb kétszer annyi lesz ez a mennyiség mint amennyit normál esetben feltenne valaki.
Amennyi %-al kevesebbet teszel fel, annyival kevesebb SPF-el számholatsz kb, ezt szokták mondani, ezért a megfelelő mennyiségre muszáj odafigyelni
Egész napos strandolás esetén, szinte 100% hogy még a legjobb fényvédővel is elő fognak jönni foltok. Miért? Mert a fényvédő csak bizonyos fokig véd, még a legjobb is, tehát 11 és 4 között strandolva, még félárnyékban is, amikor a legmagasabban van a nap, garantált némi UV károsodás. Gyakorlatilag ezt csak úgy lehet kivédeni, ha az ember nem ebben az időben megy strandra, hanem 5-6 fele, tehát itt csak minimalizálni lehet a károsodást (jó, hazudtam, búvárruhában is ki lehet a fedett bőrterületeken).

Barátnőm idén kezdte a nagy hámlasztózást meg retinolt és csodálkozik hogy miért jöttek ki jobban a foltok ugyanazzal a fényvédővel, mint tavaly. Szintén strand. Egyrészt nem ken eleget, másrészt ha mindig frissebb bőrréteg van felül ezeknek eredményeképpen, akkor kevesebb rétegen kell a káros sugaraknak áthatolni, így érzékenyebb lesz a napra. És a fényvédő még mindig nem véd 100%-osan, a legjobb se!

Egyébként a canmake nem vízálló sajnos, így ha vízbe megy az ember és vizes lesz az arca, akkor ott fix hogy lekenődik és az idő alatt védtelen az ember bőre.
Izzadás, aktivitás esetén vízálló fényvédőt érdemes használni. A canmake nem az sajnos. Szerintem egy strandolásnál a kánikulában kb óránként kellene újra kenni hogy megfelelően tudjon védeni, ez meg azt jelentené hogy egy fél tubus tuti elmegy csak erre a napra, szerintem strandhoz észszerűbb egy arra tervezett fényvédőt választani.

Hulla fehér vagyok, szeplős és sosem okozott gondot, de ehhez az kell, hogy megfelelő vastagságban legyen felkenve és megfelelő körülmények kellenek. Strandhoz semmiképpen nem ezt használnám, mert ez a hétköznapi használatra van tervezve.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 3.

Aki nagyobb fejűnek érzi magát, az persze picit többet.

Rose23

2022. június 21.

Ez a krém a legnagyobb pofáraesés, amit a KM-nek köszönhetek :D :(

Nem tűnt fel ugyanis, hogy gyakorlatilag MINDENKI egyfajta primerként értekeli ezt a terméket, sőt, nem csak itt, de youtube-on is. Pedig mindenki azt írja, hogy micsoda nagyszerű FÉNYVÉDŐ ez.
Ajjjj... ne csináljátok ezt. Senki sem beszél arról, hogy fényvedőként hogy viselkedik! Csak úgy, mint egy sminktermék...

Hát nálam csúnyán leszerepelt ilyen szempontból. Egy egész napos strandolás mellett lepirult az arcom, a pigmentfoltjaim sötétebbek lettek. Pedig úgy kentem egész nap, mint a kisangyal, ahogy a nagykönyvben meg van írva, mert nagyon fehér bőrű vagyok. Félárnyékban voltam, kb. kétszer 20 percet a vízben.

Az tény, hogy smink alá rendben van, városba valószínűleg elég is, ahol nincs hosszabb időtartamban kitéve az ember napsütésnek. STRANDRA SEMMIKÉPP! Gondos előkészület,
többszöri újrakenés mellett sem.

Nagy csalódás :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 21.

Ez a krém a legnagyobb pofáraesés, amit a KM-nek köszönhetek :D :(

többszöri újrakenés mellett sem.

Nagy csalódás :(

Formidable

2022. június 18.

Annyian ajánlották mint holy grail fényvédő zsíros bőrre, hogy muszáj volt kipróbálnom. Mások tapasztalataival ellentétben rajtam nem matt a finishe, inkább szaténfényűnek mondanám, de valóban az egyik legszebb fényvédő finish, amivel találkoztam, tényleg nincs zsíros hatása sem. Ami miatt viszont lepontozom és nem veszem újra sem, az az, hogy rajtam morzsálódott, akár hidratálóra kentem fel (The Ordinary Natural Moisturizing Factors), akár magában, bármilyen más termék nélkül. :( Ha bevált volna, akkor sem valószínű, hogy a mindennapos fényvédőm lenne, mert kis kiszerelésű és (számomra) a beszerzése is macerás, így talán annyira nem bánom, hogy nekem nem lett kedvenc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 18.

BTLaura

2022. június 11.

Teljesen jogos a népszerűsége. Illata klasszikus naptej, géles állagú, szépen terül és szívódik be, enyhe fényt hagy az arcon, de nem hat zsírosnak. Csak a kiszerelése ne lenne ennyire picike... Sminkkel gyönyörűen megfér, újra fogom venni, mert stabil eleme a fényvédő készletemnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 11.

Antioxidánsok: Phytic Acid
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Sodium Hyaluronate

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

Növényi komponens, aminek antioxidáns tulajdonsága van.

Indás kőtörőfű kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint nincs ismert hatása a bőrre.

A Yoshino cseresznyefa leveléből nyert kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionálóként használt összetevő. E szerint a forrás szerint csökkentheti a bőr irritációját, csillapíthatja viszketést, valamint serkentheti a haj növekedését.

A réti legyezőfű kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő. Paula Begoun nagyon jó összetevőnek tartja, mivel szalicilsav-származékainak köszönhetően kiváló gyulladásgátló hatással rendelkezik. Cseranyagai elősegítik az összehúzódást és a sebgyógyulást.