Cartier

Ár:   11420-18 550 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: zdoreebaba, az összetevőket feltöltötte: Musil, Módosítva: 2014. október 9.

Ár:   11420-18 550 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 75 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Az illat 5 szóban: érzéki, feltűnő, merész, bátor, virágos. Mathilde Laurent alkotása középpontjában a gardénia, és az állati pézsma áll, és zöld jegyekkel teljesedik ki; rebarbara, eper, és olyan szárított gyümölcsök mint az alma és sárgabarack. A pézsmától és a tölgymohától lesz igazi chypre illat.

Kiadás éve: 2014

Illatcsalád: gyümölcsös-fás

Fejjegy: rebarbara, eper, szárított gyömölcsök

Szívjegy: gardénia

Alapjegy: tölgymoha, pézsma

Ár: 2,5ml/ 1.200ft 5ml/ 2.200ft + Posta , Eladó: nina 69
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 2,5 - 5 vagy 10ml üveg vagy pattintós parfümszóróba., Helyszín: Budapest, XI., fizetés: Budapesten a XI. kerületben személyesen is átvehető vagy előre utalást követően ajánlottan postázom.
Decant - Cartier La Panthere EDP
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5/10 ml , Helyszín: --, fizetés: --

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Lenaeri

2022. szeptember 15.

Na, hát én ezt imádom. Egész egyszerűen nem hagyta békén a fantáziámat. Ahogy telt múlt az idő, szabályosan sóvárogtam érte.
Nem volt mese, meg kellett vennem.
Valahogy nekem sem egy vadmacska jut róla eszembe, hanem inkább az elegancia. Kifinomult, elegáns, határozott nő illata.
Az üveg?! Legszebb parfümös üvegem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 15.

Nem volt mese, meg kellett vennem.
Az üveg?! Legszebb parfümös üvegem.

eheiszki

2022. augusztus 24.

Nem stílusom a Chypre szinte mindig befürdök vele.. a La Panthere EDP viszont megvett kilóra. Ugyanis ez tipikus chypre de nem az amit úgy általában az arcomba kapok, ez vintage (!!) de mai köntösben. Nekem a mamám (aki nagyon ki tudott öltözni ha akart) bundája (sajnos.. igazi bunda volt) jut róla eszembe télen, téli estén mikor használta hozzá a mósusz parfüm kivonatát. Tudjátok mint más parfümökben a civet és a fehér pézsma vaníliával de ez sokkal igazibb, valódibb. Ez a régi korok chypre illata, a gazdagság a jólét illata minden pejoratív jelző nélkül. Felfújtam és időutaztam, de végig a képbe illett a fehér sportcipőm az egyszerű fekete blúzommal, minimális ékszerrel. Nem teljesen a személyiségem de azonnal adott hozzám, emléket ébresztett és határozottságot sugárzott. Talán erre szokták sokan használni hogy az elegancia illata, én azt mondanám hogy tudni kell viselni, engedni kell magunknak hogy tudjuk viselni ha értitek mire gondolok.
Határozattan érzek benne ánizst, epret, rebarbarát, sok gardéniát, földes jegyeket, sötét pacsulit, mohát. Zöldes földes mégis kicsit édes. Valódi illat, semmilyen szintetikusság és műviesség nincs benne. Hullámzó illat, gyönyörűen szétbontott de egybe láncolódó fázisokkal. Kezdetben nagyon chypre, ánizsos zöldes, majd epres gardéniás pacsulival, végül (5-6 óra után), enyhén pézsmás, meleg aranyló mósuszos gardénia édes púderes alapokon de néha meg megcsap a moha, nem élesen de határozottan . Igaza van Asianlovernek hogy sokrétű és izgalmas, igazi átváltozó művész. A letűnt korok fényőrzőjének egyike. Még a könnyem is kicsordult,istenem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 24.

k001

2022. február 14.

2021. szept. 180 fokos fordulat, 5 csillag. Annyira jöttek a jó vélemények róla sorjában, hogy gondoltam, biztos csak félreszagoltam, vagy nem voltam felnőve hozzá, ki tudja. Elővettem a mintámat, és áhhh...katarzis. Ez egy nagyon jó parfüm. Most érdekes módon semmiféle nyanyaszagot nem éreztem rajta, inkább a szárított gyümölcsöket és a zöld jegyeket, gyömbért? biztos az ánizs lesz az. Munkába járós parfümnek simán el tudnám képzelni, bár felvágósnak tartanának, az tuti. De otthonra csak annak ajánlott, aki elkötelezett arra, hogy mindene ilyen illatú legyen állandóan :)

2021. júl.: Megint belefutottam egy megosztó illatba, amely egyesek szerint remekmű, mások szerint förtelem. Én sajnos nem fogom a rajongók táborát gyarapítani, biztos a faék egyszerűségű szaglásomban van a hiba. De ez nekem iszonyú öreges, torokkaparó borzalom. Csak lábra fújtam a biztonság kedvéért, mindössze negyedórát bírtam elviselni, utána lemostam. Persze nem nagyon izgatja, sőt moshatom ki a törölközőt is, és szerintem még a papucsomról két nap múlva is fogom érezni. Jajjjj.....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 14.

mariasoros

2021. december 15.

Már jó ideje nem találom az igazit. Egy korszakomban a Cinéma volt az illatom, de már nem érzem benne azt, amit régen. A mai szuperédes kínálat nem az én világom. Virágos- gyümölcsös vonalon keresgélek egy ideje, valamit, ami tartós, elegáns, nem tolakodó, de nem is marad észrevétlen. Főként pedig nem érzem lépten-nyomon mindenkin. Megkockáztatom, hogy most megvan. Miután sokan emberevő, lehengerlő nagyvadnak írták le, nem mertem eddig kipróbálni. Sem a munkahelyem, sem a személyiségem nem viseli el az igazán mellbevágó illatokat. De most a birtokomba került egy minta, és rajtam csodaszép. Igen, benne van a nagyság, de rajtam simán csak elegáns, üdítő, rendkívül igényes illat. A legtartósabb parfüm, amihez valaha szerencsém volt. Nyakra fújás után hirtelen fel kellett húznom a kabátomat. Kb 3 hete rendületlenül érzem rajta, úgy is, hogy közben más illatokat is használok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 15.

Asianlover

2021. szeptember 18.

Wow, wow, wow! Ez már valami!
Volt egy régebbi emlékem egy nagyon kellemes virágos illatról, az valamelyik testvére kellett legyen, majd utána járok, de biztos nem ez volt, mert ez ahhoz képest egy nehézbombázó.
Bejött egy kis rossz idő, tökéletes alkalom kipróbálnom ezt az illatot, ha már kaptam egy mintát belőle. Nagybetűs parfüm, sűrű, tartós, erős illat, abszolút lehengerlő, valóban levadássza az embert, mint egy párduc a zsákmányát. Kecsesen, elegánsan, de ellentmondást nem tűrően.
Ez számomra igazi "gazdagok illata", már ha lehet ilyen rossz sztereotip hasonlattal élni. Nagyvilági, gazdag, magabiztos illat. Feltétlenül 40 fölött, érett, határozott nőknek. Persze van a dolognak egy olyan olvasata is, hogy akinél a perzsa szőnyeg meg a Biedermeier bútor von Haus' aus adott, annak nem is kell ezért elnézést kérnie, természetes, megszokott eleganciával visel egy ilyen illatot (nem az illat őt) és nem biztos, hogy olyan fene nagy vad ő maga, csak számára a klasszikusabb stílus az önazonos.
Csodás illatélmény, feltétlenül 5 csillag. Saját részre én azért visszatérek felkutatni azt a jóval könnyedebb testvérét, aki egyszer valahol az orromba ragadt :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 18.

Wow, wow, wow! Ez már valami!

Linett21

2021. május 20.

Update:
Csak nem bírtam ki, h. elfogyott a kis fufum, muszáj volt megvennem az üvegest! Addiktív, na.
A 4 és 3/4-es értékelést fel kell, hogy javítsam;ez bizony csillagos ötös, menthetetlenül beleszerettem! Olyan ezt viselni, mintha hazaértem volna. Kevés parfi tudta ezt eddig velem elhitetni. Minél többet viselem, annál jobban tetszik és annál erősebben érzem, hogy van ebben valami Chanel-es jelleg. És a környezetem is imádja, ha ez van rajtam, valaki biztos megjegyzi, hogy mi ez a jó illat. Mindenhez IS jó :-)

2021. április 10.
Ez egy nehézbombázó!
Erős, életigenlő, gyümölcsös-virágos bomba, nagyon klasszikus, elegáns és nem túl édes leszáradással. Ráadásul szupertartós.
Amikor megláttam, hogy csak 2014-ben jött ki, majdnem dobtam egy hátast... én ezt az illatot ismerem a kora gyerekkoromból, egy átható illatemlékem van róla; valahogy nagyon '90-es évek hangulatú (nem rossz értelemben).
Töménysége szintén brutál, 2-3 fújás maximum egyszerre és még a nap végén sem igényel újrafújást.
Szerintem nem a huszonéves korosztálynak lett tervezve; inkább egy 35 év feletti nőn tudom legjobban elképzelni. Tekintélyt parancsoló, markáns; így inkább munkahelyre, hivatalos intézkedésre, vagy nagyestélyis alkalmi eseményre illő; vagy egy olyan élethelyzetben, ahol feszesen teljesíteni kell. Én tuti, hogy minimum kiskosztümöt húznék hozzá, haj feszes kontyban... Nem tudnám elképzelni lazulós sportoláshoz, bulizáshoz vagy esti összebújáshoz...
Ezen kívül szerintem 4 évszakos, hidegben-melegben működik; rajtam 8-10 órát remekül bír utánfújás nélkül.
Az üvege egy külön kis csoda, gyönyörű!
Ezzel együtt sem érzem, hogy van közünk egymáshoz; noha nem tudok belekötni, részemről ez nem szerelem. De a minősége és a koncepciója előtt kalapot emelek, így 4 és 3/4 csillag

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 20.

Update:

2021. április 10.
Ez egy nehézbombázó!
Az üvege egy külön kis csoda, gyönyörű!

JulcsiToth

2021. április 30.

A világ legszexibb illata, különleges, nem átlagos nőknek! Nekem az abszolút top kedvenc illatom. Teljesen leirja a személyiségem és emeli annak fényét. Elképesztően öltöztet és senki nem hagyja szó nélkül. Amikor ezt viselem, nagyon máshogy viselkedik velem mindenki ezt már megfigyeltem. Olyan hatassal van az emberekre, hogy az hihetetlen. :D néha úgy érzem magam, mint egy ismert színésznő, mert allandóan feltűnést kelt. De en ezt imadom, ahogy ezt a lenyűgöző illatot is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 30.

széva

2020. szeptember 26.

Aki a vattacukros ,vaníliás édes vonalat szereti nagy ívbe kerülje ezt a párducot!

Ide írom ,mert most ezt a parfümöt használom,bár érvényes ez a vélemény talán minden illatra. Sosem értettem miért kell valakinek az a parfüm ami a másik emberen van. Aztán,ha rajta nem szuperál lehúzza és mindent kitalál...drága nem tartós...jobbak az utánzatok...ennyi pénzt biztos nem ér stb. Aztán minden nap vesz egy doboz cigit.....

Elkezdtem az új üvegem és nagyon spekulálok a liliomos cartier megrendelésén is.

Egyre jobban szeretem. Olyan kellemes komfort érzés viselni. Még farmerban is elegáns :-)

Kicsit gyümölcsös,de nem savanyú inkább aszalt gyümölcs illata kellemesen krémes. Eleinte éreztem magamon,de hasonló illatokat használok így hamar beivódott a szaglósejtjeimbe. Az üvege egy csoda,mestermunka az biztos.Semmi mást nem kívánok magamra fújni mióta az enyém. Csak remélni merem,hogy soha nem vonják ki a forgalomból!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. szeptember 26.

rosa.love

2020. szeptember 25.

Szuperpuma illat a javabol...ja nem, nagymama. Ez itt kerem egy nagymama illat, nem tudok rola tobbet irni. Meg jo, hogy csak minta van belole, de azt sem birom elfujkalni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. szeptember 25.

abodri

2020. szeptember 18.

Nagyon kellemes, nőies parfüm. Többen is írták, hogy vad és szexi. Szerintem nem az, hanem egy elengáns, finom illat. Irodában, tárgyaláson, színházban, étteremben is simán lehet viselni, nem fog elnyomni mindenkit és mindent, mert nem tolakodó. Ezt is és a La Panthere Légére-t is imádom. Tartós, egyedi és különleges :)
Szeretem :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. szeptember 18.

Szeretem :)

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színezék. Narancssárga.

Színező anyag. (Piros)