Catrice

Ár:   2159 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kriszti.07, az összetevőket feltöltötte: andrej, Módosítva: 2024. február 21.

Lelőhely:   drogériák, online
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Úgy viselkedik, mint egy láthatatlan bőrréteg. A nem kívánt fényt kontrollálja, mattítja az arcbőrt és feltölti nedvességgel. Ugyanakkor ez az alapozó olajmentes, tartós és kiváló fedést biztosít a hibátlan arcbőrért. Fényvisszaverő pigmentjei biztosítják a selymes-matt hatást. Bőrgyógyászatilag tesztelt.

4 árnyalatban kapható

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

pankaaaf

2024. május 11.

Eletem legelso alapozoja volt, tudatlanul vakon egy teljesen veletlenszeru valasztas volt amit vegul nem bantam meg. A zsiros es pattanasos arcomon is gyonyoruszep matt finishe van, konnyen eldolgozhato, tartos es nap vegere nem kopik. En ezt csak osszel es telen hasznalom mivel tavasszal es nyaron szeretem az enyhe fedesu alapozokat elonyben reszesiteni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 11.

kellerreka44

2024. május 8.

Régóta használom,de nem igazán használtam más alapozókat, így nincs viszonyítási alapom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 8.

tpetra0406

2024. május 7.

Nem nyerte el a tetszésem. Nem rossz de lehet jobbat is kapni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 7.

Nem nyerte el a tetszésem. Nem rossz de lehet jobbat is kapni.

pilango

2024. május 1.

Egy tubussal használtam belőle, az egyik legjobb drogériás alapozó, nagyon jó fedés, nem maszkos. Szivaccsal használtam, de talán ecsettel szebb eredményt mutat. Viszont kevés az árnyalat, nekem mind túl sötét): ezért nem vettem újra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. május 1.

Judit0824

2024. március 31.

A kedvenc alapozóm. Tökéletes fedést biztosít. Tartós, és könnyű eldolgozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 31.

A kedvenc alapozóm. Tökéletes fedést biztosít. Tartós, és könnyű eldolgozni.

lenochka

2024. február 28.

Nagyon tartós, nem fényesedik vissza, ha jól van feltéve. Nagyon jól fed, ár érték arányban is kiváló!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 28.

gomoripetra

2023. július 25.

Kár érte, remek alapozó volt. Nagyon fehér bőrömre igazán nehéz megfelelő alapozót választani. Tinikorom első alapozója volt, akkor jött be szerintem a márka a Rossmann üzleteibe és ekkor ismertem meg azt. Első pillantásra vettem le az állványról, olyan megérzésszerűen. Nagyon szerettem, igazán tartós volt és egyben magas fedésű is. A legfontosabb pedig, hogy színben is remekül passzolt. Kedves emlékeim vannak róla. Nekem a 010 Light Beige árnyalatban volt meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 25.

tátombák

2023. február 20.

Kifuttatásban vettem meg az utolsó darabok egyikét kb fél évvel - évvel ezelőtt. Nem véletlenül volt ez ennyire népszerű alapozó, teljes áron is teljesen vállalható darab. A zsíros bőrön is jól működik még fényvédő fölé is. Igényes csomagolás, elégséges fedés, semmi olajos érzet. Újravenném és rendszeresen használnám is, ha lenne még.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 20.

kissproof

2021. december 6.

Nem annyira maszkos mint a pipettás testvére de szerintem emiatt szebb is a festése. Normál bőrön teljesen jól működik nekem nem zsírosodik át nap végére. Lehetne még több szín belőle viszont. Újra veszem mert szeretem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 6.

AnnaR

2021. október 7.

Hiába tértem át másra, felesleges. Ez messze a legjobb alapozó a bőrömre, olyan, mintha nem is sminkeltem volna, annyira a bőrömbe simul. Nagyon szeretem, szerintem most már nem kísérletezek tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 7.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, PEG-8, Aluminum Hydroxide, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt összetevő, ami segíti a vizes és az olajos összetevők összekeveredését.

Szilikon féle, melynek elsődleges célja az összecsomósodás megakadályozása.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

A bőrt simává tevő, a krém bőrhőz tapadását elősegítő segédanyag.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology