Catrice

Ár:   3299 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   10,6 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Müller, Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: bernadettu, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. február 21.

Kiszerelés:   10,6 g
Lelőhely:   Müller, Rossmann

A prémium palettában 14 magasan pigmentált, intenzív árnyalatú, kiváló minőségű szemhéjfesték található.

2 változatban kapható

Theodora

2020. április 1.

Régóta gondolkodtam, melyik high-end palettát vegyem meg magamnak, de aztán rájöttem, nem használnám ki, mert ritkán festem ki a szemem, szóval felesleges volna nagy pénzeket kiadni. Így aztán kerestem egy olcsóbb, de jó alternatívát és hát erre a palettára esett a választásom.
A Catrice palettái eddig nekem nem jöttek be, nem volt bennük elég pigment, leperegtek a szemhéjamról. Ez azonban nagyon jól sikerült, és most főleg a matt színekről beszélek: puha, jól eldolgozható formula, elég pigmentált (én nem szeretem, ha olyan sok a pigment, hogy egyből befed mindent és el sem lehet szépen eldolgozni). Lehet építeni, mellesleg a színek csodásak.
Én mindenféle primer, fixer nélkül teszem fel és jó hosszan tart így is, tehát gondolom, ezt még bőven lehet fokozni egy jó alappal.
Amiért levontam egy csillagot, azok a csillámos színek, na azok nem a legjobbak: kemények, nehéz őket felvinni, és a bőrömön már egyáltalán nem csillognak. Szerencsére a matt színek miatt vettem meg, a csillám nem az én világom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 1.

Floca

2020. április 1.

Én megadom neki az 5 csillagot, hogy miért, hát tessék: összességében egy 3200Ft-os drogériás palettáról beszélgetünk, azért ezt ne felejtsük el, vannak biztos olcsóbb és jobban sikerült paletták is, tény. Elég sok palettát halmoztam fel az utóbbi hónapokban, és azt kell, hogy mondjam semmi gond nincs vele. Főleg a matt színek miatt vettem meg, pont ez a rózsaszínes blush árnyalatok hiányoztak eddig, a metál, csillámos és glitter színekkel nekem már tele a padlás, nem volt prioritás, hogy azok is működjenek.
A matt árnylatok nagyon szépek, igen építkezős ami szerintem egy kezdő sminkelőnél, mint amilyen én is vagyok, nagyon fontos. Pár hónapja kattantam rá, nekem hasznos, hogy nem egyből ott a szín és bumm, meg sem tudod mozdítani. Egy nagyon szép, nude paletta az egész, pont ezekre a "nomakeup" érzetre tökéletesek. Megfelelő alappal, pl a Bobbi Brown nude krém szemhéj stick-be beledolgozva az első színt, nekem 5-6 órán át tökéletesen tartott.
A csillámos, glitteres színek tényleg nem annyira jók, bár ahogy kísérleteztem vele egy jó glitter ragaszóval tökéletesen a helyén marad mindegyik szín. Viszont EGYÁLTALÁN nem pereg jobban, vagy applikálódik rosszabbul, mint a MAC 16.000Ft-os palettáján lévő hasonló textúrájú színek. Azért nem mindegy. De ahogy írtam is sok hasonló árnyalatom van más készletekből, pl a Catrice Luminice Highlight & Blush Glow palettájából a 3. árnyalattal tökéletes az egész, az első árnyalat mehet a szemzugba és kész is.
Szóval akinek van már több palettája úgy is kombinálni fogja a színeket, féltem a rózsaszínes árnyalatoktól, én úgy gondoltam mindig az a barnás, földszínes lány vagyok, és arra, hogy kipróbáltam, több, mint bevált. Főleg, hogy tudtam mit vásárolok, nem várhatja az ember, hogy high end terméket kapjon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 1.

laanyka

2020. március 30.

Én nem szeretem ezt a márkát, de azt el kell ismernem, hogy dupe-okat egész értelmesen tudnak összetenni. Ez a paletta a Huda the nude plalettájának a dupeja. Nekem mind2 megvan és ugyanúgy mint a Double Wear alapozó esetében itt is egészen hasonló eredményt lehet elérni a catrice változattal, mint a high end termékkel. Abban több a szín és tartósabb is, de nagyjából visszaadja ez a festék is h a huda mit takar. Én szerintem a huda sem ér 20 ezer ft-ot, pedig amikor megrendeltem elképesztően vártam. ez pedig 3 ezer szóval aki ki akarja próbálni h az a paletta milyen lehet annak érdemes megnéznie ezt először :).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 30.

Lina14

2020. március 23.

Nekem is hasonló volt a tapasztalatom, a glitteresek túlságosan darabosak, nekem a mattok nagyon haványak voltak, reneteget kellett épiteni mite kiadta a színeket. Sajnos rajtam is csíkozódott és hullott. A színösszeállítás amugy tök jó lenne, de így nem igazán tudom használni. Nekem is a pinkes \ mlyvás van meg.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 23.

wowbagger

2020. március 18.

Sajnálom ezt a palettát, mert nagyon szép nude színek vannak mindkét változatában, de valahogy nem az igazi. A rózsaszínesebbet vettem meg, teszter is volt hozzá, egész szépnek tűntek a színek a kezemen, de itthon a szememen már nem igazán működtek. Éreztem, hogy a csillámos és a "glitteres" árnyalatok potyogni fognak, ezzel még együtt is tudnék élni, de konkrétan a szemem alatt kötött ki a festék nagyrésze a szemhéjam helyett. A csillámos színek felépítgetve jól tudnak kinézni, ha valakinek van ehhez türelme, viszont a két préselt "glitter" formuláját (Masterpiece és Bold) egyáltalán nem értem. Akadnak bennük hatalmas nagy darabok, amik nem maradnak fenn a szememen, nem is olvadnak bele az alapszínbe, ha megpróbálom őket eldolgozni. A csillámokat és a glittereket is borzasztóan felszedi a géles tus.
Hogy jót is mondjak: a matt színeket szerettem. Szépen eldogolgozhatók, igaz, építgetni kell őket, viszont jól össze is illenek. Készítettem vele egy teljesen matt, hideg barnákból álló sminket és imádtam. Ezért is jár a plusz pont, mert gyönyörű hideg árnyalatú barnákat is találunk a palettában, ami szerintem elég ritka drogériás viszonylatban - vagy csak én nem láttam eddig hasonlót:D Illetve muszáj megemlítenem a Vision nevű színt, ami tökéletes belső szemzugba. Ugyanitt imádtam a Love-ot is, ami egy rózsaszín, minimálisan lazacos árnyalat felkenve, ilyen még nem volt a kollekciómban.
Összeségében reméltem, hogy nem fogok túl nagyot csalódni ebben a palettában, mert nagyjából tudtam, mire számítsak (volt már Catrice szemhéjpúderem). Végső soron nem vagyok szomorú, hogy megvettem, de ennél jobb minőséget vártam. Szerintem ennyi pénzért nem éri meg.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 18.

bernadettu

2020. február 26.

Nekem a képen látható ELEMENTS OF POWER van meg. Engem kinézetében az Anastasia Beverly Hills palettákra emlékeztet, ezért vettem meg elsősorban.
ABH palettám nincs, de nem is voltak nagy elvárásaim a paletta felé, mostanában szeretek élénkebb rúzsokat feltenni és azért mégis jobban mutatnak neutrális szemsminkkel.
Nagyjából már minden színt használtam legalább egyszer, a 2 glitter sajnos potyogásra hajlamos, a többi szín Artdeco alappal nekem egész nap tartott, bár a csillámosokat inkább ujjal vagy kis sminkes applikátorral érdemesebb felvinni.
A mattok elég haloványak, a többi szín ujjal felvíve intenzív.

Én egyáltalán nem bánom hogy megvettem, nagyon praktikus, hogy ilyen kis vékony, és szeretem építgetni a színeket, de ha valakinek már van egy kedvenc neutrális palettája, vagy tele a gyűjteménye ABH és hasonló high end márkákkal, annak nem tudom ajánlani.

Összességében egy tök átlagos paletta, de nekem a kihasználhatósága miatt megéri a 4-est.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 26.

A mattok elég haloványak, a többi szín ujjal felvíve intenzív.

Brunettee

2020. február 25.

Haragszom egy kicsit. Magamra is, meg a palettára is. Mikor megláttam a nude változatát (010 Courage is beauty) úgy voltam vele, hogy nagyon szeretném. Ennek az oka főként a két csillámos (Bold és Masterpiece) volt, ami ránézésre elég hívogató volt. Teszter nem volt, így otthon, kibontás után tudtam csak kipróbálni. Amúgy a színek szépek, jól lehet velük dolgozni. Nem foltos, elég tartós is. Igen ám, de a két ominózus szín nálam sehogy se működik. Ecsettel sem tudom felvarázsolni, az ujjammal se, egyszóval sehogy. Borzasztóan sajnálom, mert amúgy gyönyörűek lehetnének, ha sikerülne felvinnem valahogy. A többi szín miatt kap 3 csillagot, mert azokat tényleg szeretem, de most egy darabig azt hiszem, nem veszek Catrice palettát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Magnesium Stearate